Jsme tu proto, abyste v hospodách nejedli blafy! Uvádí Zdeněk Pohlreich.  Kulinářské pořady diváky zásobují nejrůznějšími recepty. Zbrusu nový formát o české gastronomii Ano, šéfe! však je úplně jiný! Majitel restaurace, která se ocitla ve finančních problémech, požádá o pomoc mistra šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který na místě během týdne zjistí, jaké nedostatky mohou za to, že do podniku nechodí dostatek hostů. Podávají snad studené, přesolené, nedovařené, připálené nebo dokonce nechutné jídlo? Dostávají hosté malé porce, pivo pod míru nebo limonády ve špinavých skleničkách? Jsou servírky a číšníci k zákazníkům ochotní a vstřícní? Nemusejí hosté na své objednané jídlo a pití čekat příliš dlouho? Nebo je problém někde úplně jinde? Zdeněk Pohlreich je sice přísný kritik, který pro šokující výroky nechodí daleko, ale zároveň rádce, jehož rady mají cenu zlata. Při své revizi nebude nikoho z personálu šetřit, naopak bude tvrdě prosazovat i nepopulární změny v provozu nefungujícího podniku. Po měsíci se do restaurace vrátíme se skrytou kamerou, abychom prověřili, jestli opravdu došlo ke zlepšení. Ano, šéfe! je pořad plný emocí, u kterého se nudit rozhodně nebudete!
Epizody:
2. Nová Hospoda
3. U Hrabala
4. U Rytíře
5. U Pavouka
6. Zámek Kněžice, U Štěpána I.
7. Zámek Kněžice, U Štěpána II.
8. Zahrada v Opeře
5. Plevel (Plevel)
6. Sametová restaurace
7. Grand Restaurant Septime
8. Pod Lékárnou
9. Návraty (Bastila, American Grill Bar, kuchařské učiliště v Trmicích)
10. U Hastrmana
2. Restaurace U Tlusťocha, autokemp Merkur, Pasohlávky
3. Restaurace U Vlka, Brno
4. Motorest Ušák, Prunéřov
5. U Kaštanů, Praha
6. Pod Lesem, Jíloviště (oficiální text distributora)

Pajky3

Tohle je jeden z nejlepších "seriálů" které jsou v ČR produkované. Pan Pohlreich je borec, libí se mi jak se s tim nemaže a rád se podívám na každý díl. ()

MarekT

Druhá série o něco lepší než první. Jeden z mála důvodů, proč ještě v současnosti zapnout televizi - vaření sice není můj koníček, ovšem Zdeněk Pohlreich je ve svém oboru skutečným profesionálem a dokáže mě tak nejeden večer přikovat k sedačce, především díky svým originálním glosám. Dokážu pochopit, že někdo má problém s jeho expresivní mluvou, ovšem na druhé straně toto vyvrací celkem logickým argumentem, že kdyby jednal s každým v rukavičkách, tak by do patřičných míst poslali jeho samotného. Navíc v tomto oboru - a ještě k tomu když se pořad natáčí autenticky, je třeba s tímto počítat. Ovšem v průběhu druhé série se naštěstí tenhle problém částečně vymýtil - někdy musíme na první vypípání počkat až do čtyřicáté minuty pořadu. :-) Za mě tedy čtyři hvězdy a souhlasím s názorem, že by v budoucnu mohlo dojít i na revizi nejmenovaného obchodníka s lyžemi... ()

pufina

Konečně se ukázal pořad, ve kterém se někdo snaží ukázat a především změnit, jaké nechutnosti vaří v českých restauracích a hospodách (zmiňovat se o tom, jak to v těch kuchyních vypadá, nemá asi smysl). Ne, že by zrovna Zdeněk Pohlreich mluvil spisovně, ale tohle není pořad o češtině. Když člověk vidí tu hrůzu, co se děje v kuchyni některých restaurací, tak jsem ráda za slovník pana Pohlreicha, člověka to nejen pobaví, ale ještě to kolikrát vystihne moje myšlenky. "Já bych toho holomka roztrhl od prdele k lopatkám" Já bych se totiž někdy ráda najedla ve slušné restauraci a odešla s pocitem, že jsem si pochutnala a můj žaludek netrpěl. ()

gabin(a)

Hele ty vole, nápad dobrej, vole, ale proč je ty vole ten Pohlreich tak sprostej, vole? Má to píp zapotřebí? Vařit ty vole asi umí, vole, hospodám píp asi taky píp rozumí, ale proč se píp nenaučí ty vole normálně vyjadřovat? Kdyby vole nebyl tak sprostej ty vole a neměl tak píp píp malou slovní zásobů a ten vodpornéj (asi pražskej?) přízvůůůk, tak by se na to vole snad dalo aji koukát:-) Takhle mě vole přejde chuť už při těch píp upoutávkách:-( Ovšem díl s brněnskou Bohémou jsem si nenechala ujít a bylo mi do breku, taková fajn restaurace to bývala, pak přijdou dva dementi a je po ní!!! ()

PROCESOR

Zdeněk je prostě Borec a je tam, kde je, protože tomu rozumí. A že to neříká spisovně, mě netrápí. Ono kolikrát to ani nejde....Díky jeho pořadu už se mnozí nebojí v restauraci oprávněně ozvat, když se jim něco nelíbí. A i z druhý strany pohled je zajímavý. Já vařit v hospodě sám, kde přijede třeba zájezd 30x lidí, tak asi uteču..Zdeňkův názor na věc je suverénní a správný. Někomu to možná nevyhovuje, v jeho podání. Restauraci dělá kvalitní jídlo a přiměřená cena, né sračičky okolo. ()

Ruuzha

Mně se to líbilo, asi je to taky tím, že sem nějaký čas vařil a přesně tohle byli věci, které po nás šéf vyžadoval a já se marně bránil, proto sem tuhle branži taky opustil. Líbí se mi to moc jen tak dál do zabijáků české gastronomie.. ()

Biggy

Asi jedinný pořad na Primě co se dá sledovat pravidelně a neztrácí svojí kvalitu. Není to sice úplně dotáhlé k dokonalosti, sem tam Zdeněk přihrává, ale i tak je zajímavé se podívat na nitro některých známých restaurací. 5/5 ()

BoXBe

Kruciprdel, tady je to jak ve spacím vagónu, treska z krematoria....:-)) Výborný sociologický průzkum a otázka pro diváka, jestli už pochopil, že to není jen vina kuchařů a restaurací, že ty blafy vaří, ale i chyba Vaše, že to kupujete a žerete...:-P Jinak taky Pohlreichovy tři série vydají za docela dobrou rekvalifikaci pro začínající podnikatele a jejich byznys - je to místy hodně stereotypní, je to dřina, chce to invenci, nápad, rozhled, specifičnost, chuť, trpělivost, dobré lidi, úsměv, pokoru, pot, neustálé zlepšování a hlavně, pro ty, co nezačínali zadarmo ... odvahu ... to, co vím, že teď chybí i mně a jsem zvědav, kdy to v sobě překonám. Ale nikdy nebude pozdě, dokud v Čechách bude nejoblíbenější koření strouhanka, nejčtenější denní plátek Blesk a nejsledovanější pořady turecké telenovely :) ()

c.tucker

Rozhodně je to asi nejlepší český pořad, který nám zdejší televize v současné době mohou nabídnut. Má to hlavu a patu, zajímavou ústřední postavu (jako správnej kuchař je to i z části komediant) a povedou myšlenku (i když je to zase okopírováno z UK). První série dobrá, ale ještě tam chyběl kousek, což ale bylo v dalších sériích napraveno a teď si myslím, že je vše v pořádku. Zdenda je opravdu kapacita a má to v hlavě srovnaný, je to jeden z nejlepších českých kuchařů a to už něco znamená. A že je občas sprostý, a kdo by nebyl, když některé ty chyby vidí i laik, tak se nenasrat pro profesionále je asi těžké. Samozřejmě, že to jak u každého pořadu, některé díly jsou horší a některé lepší, ale zde převládají právě ty lepší a díky Zdeňkovi nestojí za hovno ani ty horší. P.S. Musím se přiznat, že opravdu nemám nakoukanou Ramsayho noční můru kuchyní, ale pokusím se s tím něco udělat. ()

blitzer

Kdyby nic jiného, tak si tenhle pořad ode mě zaslouží 5* za parádní tip na restauraci. Na exkluzivní hovězí pupek v restauraci U Štěpána budu totiž ještě hodně dlouho vzpomínat (a slintat)... skutečně nelze než doporučit. Co se týče pořadu, tak ten jsem objevil až po jeho skončení v televizi a během pár dnů jsem zhltnul všechny díly. Věřím, že pár restauratérům (a nejenom těm, u kterých Pohlreich řádil) to muselo otevřít oči. Navíc je fajn, že pořad skončil v nejlepším a nestala se z něj nastavovaná (Zdéňou milovaná instantní) kaše. ()

Šimpy

Spousta lidí si stěžuje na přílišnou jadrnost, či chcete-li vulgaritu tohoto pořadu či spíše páně Pohlreichovo. Skutečnost je však taková, že Zdeněk nadává, jen pokud je to skutečně pro něj k vzteku. Když natrefí na učivé lidi, na pořádek a fungující system, pak se vyhne veškerým nadávkám a je pouze hlučný, avšak spokojený. A hlavně, je vidět, že ví, co dělá. Pohlreich: "Ty vole, vždyť to se nedá žrát!" Babica: "Ale můžeš si to udělat doma!" ()

WolfR

Pohlreicha sem měl postupem času rád méně a méně. Zpočátku to byla ale velmi kvalitní show o vaření, 3 hvězdy. ()

metal.storm

Laicky by sme to celé mohli pomenovať "ty vole!", možno "ty vole, šéfe!" keď už tak. Tak chutné, tak obyčajné, a nie bez zmyslu. Spravte prosím gastronómiu o niečo zaujímavejšiu. ()

tomeek

To je aspoň pořad! Odteď si všímám spousty věcí, když jím v restauraci. A kuchaři by měli o to víc!!! ()

danliofer

Nejdříve jsem zaregistrovala původní britský formát v podobě Gordona Ramsaye, který rozhodně ty anglické kuchtíky nešetřil: http://www.youtube.com/watch?v=VFcHgPoRtkA&feature=fvsr - většina pořadu byla kvůli vulgarismům vypípána. Klidně je tam mohli nechat; jaká pak hyperkorektnost, když jde o lidské zdraví. Proč se chodit do restaurací doprovolně nechat trávit jídlem, které někdo neumí připravit. Proto jsem byla zvědavá, jak to pojme Zdeněk Pohlreich. A musím říct, že si s Gordonem mohou podat ruce. U Pohlreicha bych ještě ocenila jeho mrštný jazyk ve smyslu, že i ty vulgarismy umí podat vtipnou formou. Kdyby si měl jeden zapisovat jeho hlášky, tak jich má už plnou knihu. Navíc dokáže i pochválit, je-li co. Všimla jsem si, že tímto pořadem dělí lidi na příznivce a odpůrce. Ať tak či tak, takový pořad tu byl třeba jako sůl, aby už konečně ukázal, že když si v restauraci zákazník myslí, že mu servírují blaf, tak jim dokáže s lehkostí říct, že mu servírují blaf... http://www.iprima.cz/anosefe/epizody/bohema-brno ()

sir-dave

Netradiční pořad o kuchařině s kontroverzním kuchařem, který si pro sprosté slovo nechodí příliš daleko. Osobně dávám přednost Pohlreichovi před Ridim i Babicou. Prostřednictvím Ano, šéfe si může každý udělat obrázek o české gastronomii. Nových receptů se tu sice divák až tolik nedozví, ale pointa je úplně v něčem jiném. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj