Jsme tu proto, abyste v hospodách nejedli blafy! Uvádí Zdeněk Pohlreich.  Kulinářské pořady diváky zásobují nejrůznějšími recepty. Zbrusu nový formát o české gastronomii Ano, šéfe! však je úplně jiný! Majitel restaurace, která se ocitla ve finančních problémech, požádá o pomoc mistra šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který na místě během týdne zjistí, jaké nedostatky mohou za to, že do podniku nechodí dostatek hostů. Podávají snad studené, přesolené, nedovařené, připálené nebo dokonce nechutné jídlo? Dostávají hosté malé porce, pivo pod míru nebo limonády ve špinavých skleničkách? Jsou servírky a číšníci k zákazníkům ochotní a vstřícní? Nemusejí hosté na své objednané jídlo a pití čekat příliš dlouho? Nebo je problém někde úplně jinde? Zdeněk Pohlreich je sice přísný kritik, který pro šokující výroky nechodí daleko, ale zároveň rádce, jehož rady mají cenu zlata. Při své revizi nebude nikoho z personálu šetřit, naopak bude tvrdě prosazovat i nepopulární změny v provozu nefungujícího podniku. Po měsíci se do restaurace vrátíme se skrytou kamerou, abychom prověřili, jestli opravdu došlo ke zlepšení. Ano, šéfe! je pořad plný emocí, u kterého se nudit rozhodně nebudete!
Epizody:
2. Nová Hospoda
3. U Hrabala
4. U Rytíře
5. U Pavouka
6. Zámek Kněžice, U Štěpána I.
7. Zámek Kněžice, U Štěpána II.
8. Zahrada v Opeře
5. Plevel (Plevel)
6. Sametová restaurace
7. Grand Restaurant Septime
8. Pod Lékárnou
9. Návraty (Bastila, American Grill Bar, kuchařské učiliště v Trmicích)
10. U Hastrmana
2. Restaurace U Tlusťocha, autokemp Merkur, Pasohlávky
3. Restaurace U Vlka, Brno
4. Motorest Ušák, Prunéřov
5. U Kaštanů, Praha
6. Pod Lesem, Jíloviště (oficiální text distributora)

ghatos

Vtipná, svižná a díky hlavnímu hrdinovi lidově pojatá zábava. Diváci se dozví, jak má vypadat kvalitní gastronomie, takže je to smysluplné. Jeden z mála tv pořadů současnosti, co stojí za to. 84% (i po několika sériích to neztrací dech). V. série byla ze začátku trošku slabší, ale pak se to slušně rozjelo (její hodnocení: 74%). Celkové hodnocení: 79%. VI. série: 1. díl /Bastila/ - Nafintěná restaurace včele s Honimírem...ten jeho sebeklam, že je frajer :) . Režie je komornější, depresivnější, chladnější. 57%. 2. díl /Hotel Rosa, Hotel Zlatý potok/ - Chmurný vhled do českého podnikání. Neveselá sonda do šumavského hotelu, v němž se plahočí vystresovaní manželé a personál. Podnikání opravdu není pro každého, i když se dotyční upřímně snaží. 70%. 3. díl /kuchařské učiliště v Trmicích/ - Učňák v Ústí...dalo se čekat, že to bude hodně zábavné a také bylo (fraškovitost zvedá atraktivitu některých dílů). Hvězdou se stal takový jednoduchý chlapec, který dal na odiv svou blbost. Celkově to byl užitečný díl, který odhalil řadu problému v širších souvislostech. 74%. 4. díl /American Grill Bar/ - Šílený dlouhý začátek (velký sardel) zazdil transformační část. Nebylo dost času, takže střihově to nevyšlo. Obsahově divočejší, veselejší díl s řadou wtf momentů. 72%. 5. díl /Plevel/ - Atypický díl. Udělené 2 hvězdičky jsou podle mě nezasloužené, ale o to tady nejde. Kromě jídla se divák seznámí i s myšlením plevelných lidí...viz. mé komentáře na fb: "to je pecka...zaplatit si misku půstu....joooo" a "ten odporný levicový elitářský pseudointelektualismus, ne oni nebudou dělat hrachovku nebo bramboračku...to je přece moc české - buranské, oni neřeknou ukrajinské uklizečce, která zná x výborných vegereceptů, ať jim poradí..., za to kupovat si předražené květinky a vymýšlet pičoviny je přece cool :)". 69%. 6. díl /Sametová restaurace, Restaurace V podloubí/ - odvrácená strana českého podnikání, v němž dochází k podrazům, dluhům a pomalé smrti...je dobré to vidět. 68%. 7. díl /Septime Grand Restaurant/ - už v minulých dílech si lidé stěžovali na nepřirozenost a hranost. Bohužel teď se to projevilo naplno, navíc obsahem šlo o rozplizlou reklamu na maloměšťáckou "francouzskou" restauraci v Poděbradech. Pánové Pohlreichovi hodně vlezli do zádele. Velmi nepodařený díl...41%. 8. díl /Pod Lékárnou/ - jihomoravská anabáze vyhořelého majitele. Ke gastronomii neměl žádný vztah. Natočeno to bylo takovým nešokujícím způsobem. Opět se ukázalo, jak se dá prohospodařit potenciál v atraktivní lokalitě. 63%. 9. díl /Návraty (Bastila, American Grill Bar, kuchařské učiliště v Trmicích/ - zábavnější, než by se mohlo zdát. Více se to zaměřilo na učňák, kde evidentně nepanovala spokojenost z jejich prezentací. 69%. 10. díl /U Hastrmana/ - výletnický díl odehrávající se v poklidné atmosféře. Restaurace je spíše taková závodka (nic ve zlém). V roce 2015 je to nedostatečný koncept. Od vody je vždycky hlad. 49%. 11. díl /Bouda v Obřím dole/ - klasické schéma sluší pořadu daleko lépe. Horský hostinec má řadu obtíží. Není tam vysvětlený klíčový spor. 66%. 12. díl /Motorest Tereza/Motorest Pod Řípem/ - mimořádně tvrdý díl. Majitelka vystavená psychickému týrání vlastního otce, přestavba motorestu, zajímavé postavy. Tohle byl nečekaný návrat ke špičkovému Ano, šéfe. 83%. 13. díl /Wellness relax areál/ - běžný díl v problematickém prostředí kvetoucího rybníčku. Postkomunistický areál s důchodcovskou klientelou to bude mít těžké. Jinak řízek s jablky (ve strouhance) jsem před tím nikdy neviděl...64%. 14. díl /Městské sály/ - solidní hospoda/restaurace/klub s nepříliš využitým potenciálem má na čem stavět. Pár věci doladit a půjde to...59%. 15. díl /Klub AVU/ - rozevláté umění se do řízení restaurace moc nehodí. Tam musí být přízemnější přístup a až to funguje, tak se můžou vymýšlet píčoviny. 55%. 16. díl /Hotel Zámek Havířov/ - zvláštní restaurace ve zvláštním městě s ještě zvláštnějším managementem. Fungovat může dobře. Stačí si ohlídat základní věci. Město je to dost velké. 60%. Viz. komentář z facebooku ze dne 23.3. 2016...Monika: ,,Dobrý den, dnes jsme s přítelem navštívili restauraci Zámek v Havířově a za nás to bylo určitě naposledy. Chtěli jsme to vyzkoušet po tom co byla restaurace prezentovaná v pořadu " Ano,šéfe ". Nejdříve jsme si objednali penne s kuřecím masem ... Milá paní servírka nás upozornila na to, že i když je v jídelním lístků napsáno penne dávají namísto toho Tagliatelle. Tak jsem toto jídlo odmítla s tím, že si raději dám panenku s omáčkou na hříbkách a hranolky. Přítel si dal telecí líčka na zelenině a bramborové pyré. Při podávání jídla jsme se hned zarazili, že namísto hranolek na talíři byly bramborové dukátky. Když jsme na to upozornili tak odpověď zněla, že oni teď mají prostě změny v jídelníčku. Nejsme hosté co budou z něčeho dělat halóóó, tak jsme to přešli a pustili se do jídla. Přítel měl opravdu hlad tak svou porci snědl raz dva, i když spokojen moc nebyl, protože se mu zdálo jídlo studené, navíc líčka měly být dle jídelního lístku na zelenině, ale byly na brusinkách. Vzhledem k tomu že přítel nemá rád sladké, tak ho to moc nepotěšilo, ale jak se říká: "hlad je nejlepší kuchař". Druhé jídlo bylo ještě mnohem horší. Dukátky které měly byt hranolky byly strašně přesolené, panenka prorostlá a houby studené. Docela nás překvapilo jak si ani nelámali hlavu s tím, co jsme si vlastně objednali a prostě nám něco naservírovali, co se jim líbilo. První jídlo tedy měla být panenka na hříbkách s hranolkama a byla z toho krkovice na hříbkách s dukátkama. Druhé jídlo mělo být Líčka na zelenině s bramborovým pyré a byly to líčka na brusinkách s bramborovým pyré. Jedno jídlo jsme nechali, kdyby nebylo už snězeno to první, tak jídlo vrátíme a odcházíme. Takhle přišla servírka, která se nám za to omluvila, ale s útrata byla 458,-, tak jsme ji nechali 460Kč a šli zklamání pryč. Na kávičku asi dobrý, obsluha ochotná, ale to jídlo jedno z nejhorších co jsme kdy v nějakém podniku jedli." 17. díl /Slovenská Koliba Jasná/ - Slováci jsou opravdu jiní. Zdeněk se pustil do anatomie slovenské duše. Bratři v Kolibě jsou na první pohled tvrďáci, ale uvnitř jsou měkčí, než ovčí tvaroh. Ono už to jejich odbrkávání, vzpurnost, zatvrzelost...čeští Švejkové takový nejsou. Co se týče kuchyně, tak to je ortodoxní, tvrdá, tučná strava. Ona má i souvislost s tím jejich chlastáním. Tvrdý alkohol je nezbytnou součástí slovenské kultury :) (opět je to trochu odlišné od CZ). Prostě jsou srandovní...hlavně ta jejich mentalita :) . 74%. VII. série: 1. díl /America Grill & Bar Chomutov/ - Lichváři se rozhodli investovat (vyčistit peníze) v restauraci. Samotný koncept Ameriky není špatný, ale tohle je typická odvrácená strana stravovacího podnikání. Vlastně to nemá ani nic moc společného s restauračním řemeslem. Za klukama se táhne velice divný odér...71%. 2. díl /Hospoda U Tlusťocha/ - atypický díl z kempu, kde si to žije vlastním životem. Voda, hranolky, pivo a zmrzlina...tam více nevymyslíš. 53%. 3. díl /Restaurace U Vlka/ - Nula od nuly pojde, až všichni pojdou. Tam prostě nic není...ani na jídlo, ani na dívání. 54%. 4. díl /Motorest Ušák/ - svérázný majitel hodící se do restaurace u cesty. Taková zvláštní společnost...58%. 5. díl /U Kaštanů/ - tady se Zdeněk choval trošku jako kokot. Vypruzený, divný....restaurace dle současných trendů ušla. 56%. 6. díl /Pod Lesem/ - zajímavý případ restaurace, kde platí pořekadlo o pýše, že předchází pád. Problém nebyl vůbec v kuchyni nebo že by tam byli pitomci. Špatně zvolený koncept na špatném místě a hlavně nesoudnost, ego a namyšlenost srazili jinak kvalitní gastronomii. 71%. 8. díl /Tiebreak/ - takový nevýrazný díl, který se odehrává ve specifickém prostředí. Každopádně klub potenciál má. 52%. 9. díl /Bílý koníček/ - podprůměrná sonda do klasického českého restauračního marasmu. Majitel se do kšeftu nehodí a Pohlreich to moc dobře ví. 50%. 10. díl /Slovanské gymnázium/ - tenhle typ dílů, kdy se jde do školních jídelen mě moc neberou, ale tohle nebylo to tak hrozné. 60%. 11. díl /Fat Free/ - zhubla a tak postavila sama sobě pomník. Chce obdiv, prachy, lásku a přitom je tak trochu křáp :) . Jinak koncept je to i v Brnisku uživitelný. 58%. 12. díl /Zlatý soudek/ - nomen omen, akorát že není zlatý. Jako klasika - buránek, co tomu nerozumí. 54%. 13. díl /Restaurace na fotbalovém hřišti - Dymokury/ - sympaťák, co si zaslouží podpořit. Celkově příjemný díl. Tento pořad má smysl dělat právě kvůli takovým příběhům. 74%. () (méně) (více)

Ichabod

Tak tenhle pořad mne po letech opravdu zaujal na českých kanálech. Zdeněk sice není Gordon Ramsay, ačkoliv slovník mají přibližně na stejné úrovni ale právě ta normálnost a realističnost, že se "tam někde" můžu najíst i já mne baví a někdy děsí. Těžko říct jestli tomu tak bude i do budoucna ale některé díly mne fakt pobavily. ()

Gazi

Zajímavý a originální pořad, který "doporučuji" všem návštěvníkům českých restauračních zařízení. Bohužel kvalitu snižuje Zdeněk Pohlreich, resp. jeho slovník. Ať je ostrej (klidně bych přitvrdil, když jsem viděl ten bordel a tu "kvalitu" kuchařů a surovin), ale on pořad založil na tom, že je sprostej.. Ano, šéfe! má velký potenciál, ale ten zatím nebyl využit. ()

NoFiction

Tady jde krásně vidět, jak chce spoustu lidi rychle zbohatnout, ale o gastronomii ví absolutně ho.....Zdeněk Pohlreich to uvádí naprosto na jedničku. Člověk z branže, který už skoro dopředu ví, v čem je zásadní problém. Postupem času si u mě tento pořad vyfasovall 5*. ()

cross

Co naplat, mě ten pořad prostě baví.... Samozřejmě se občas střídají silnější a slabší díly a je jasné že Prima jede spíš na komerční úspěšnost, ale to nic nemění na tom, že Pohlreich svému řemeslu rozumí, dokáže zaujmout i pobavit... ()

MI-380

V příštím životě chci být kuchařem jako Zdeněk. V tomhle (podobně jako jeho oběti) jenom zírám. 65%. ()

Evandulik

Človek sa málokedy u TV-programov zasmeje, nie to ešte poučí. Pri Áno, šéfe! sa mi podarilo oboje. Je také ľahké sa zasmiať na výrokoch typu: „Tohle by normálně zabilo orla v letu, vole.“ alebo „Salát je suchej jak dědečkův skalp.“ Poučenie: variť si výlučne doma, lebo nikdy neviete, čo za indivíduum vám navarí všelijaké neidentifikovateľné, občas pokazené jedlo. Pán Pohlreich má tie správne nárory a výborne sa hodí do relácie tohto typu, keby som mala nefungujúcu reštiku, tak ho neváham zavolať. Sen: mať tak Zdeňka aspoň na deň doma a nebránila by som sa, keby mi aj navaril. :) Vole! To je mazec. Ty Vole!! Do Café Imperial určite raz zavítam. ;) ()

šerminator

Začátek pořadu jsem úplně ignoroval a říkal jsem si (podle upoutávek na pořad, které jsou jak jinak než velmi scestné, aby připoutaly diváky) co je to čů**ka vole ;-) Ale po zhlédnutí Šéfa na grilu, jsem usoudil, že ten chlap UMÍ, a tak jsem se začal dívat i na tohle. Musím uznat, že Zdeněk působí dost namachrovaně a arogantně, ale jakmile se dostane do kuchyně je to chlap na správném místě. Prakticky ihned přijde na hlavní příčinu nedostatků a dá majitelům správné rady. Výhodou je, že se nebojí říct prakticky cokoliv bez nějakých obšírných debat (peprný slovník více přidává lidovosti - nenacházíme se přeci v nějakém luxusním cafe Imeprial, že?). Jeho rady mají doslova miliónovou cenu - bude-li se podnik řídit jeho radami, bude slušně vydělávat. Dále pořad nabízí zajímavý pohled do zákulisí českých hospod a restaurací, mnohdy šokující (neschopní majitelé, plísně v kuchyni apod...). Leč bohužel, tak to v českých luzích a hájích chodí. Pořad jako takový vcelku slušně utíká. Jedná se o zvolený formát, se kterým už nejde moc vymýšlet - seznámení, spravení poměrů v kuchyni, vyšperkování jídelníčku, ponechání osudu a závěrečná kontrola. Je to reality show, tudíž zajímavé to je nejen vulgárními výrazy (často velmi zajimavě nakombinovanými), ale hlavně poměry mezi lidmi v daném prostředí. Já si myslím,že takovýto bič v podobě pana Pohlreicha by nad sebou potřeboval, témeř každý druhý "podnikatel". ()

D28

Videla som veľa častí,ale každú maximálne 10 minút.Ano, je to sranda, ano, je to návod ako sa poučiť a zlepšiť.Ale nikdy sa mi nemôže páčiť vulgárny a namyslený podriadený, o šéfovi nehovoriac. Som si vedomá i toho, že na jeho polepšenie čakám márne, veď väčšina dnes žere záporákov a aj to, čo jeden z nich kritizuje. ()

Koryntos

Další z arogantních krutých a podlých mužů, kterého člověk musí jedině milovat. Navíc ví, o čem mluví a vypadá to, že opravdu umí vařit. Takže nemůžu jinak než ***** mischelinských hvězdiček. ()

Kosmik 1

No takže....nejdříve jsem dal tři hvězdy, ale musel jsem nakonec ještě jednu přidat. Proč? Protože Zdenda a jeho hlášky prostě nemají chybu. Sice je "krapet" vulgární, ale ti lidé to zjevně potřebujou, aby se s nima takhle zacházelo. Protože to, co člověk vidí v těch kuchyních, z toho se chce brečet. Někdy z toho všeho je až na blití a to nejsem kuchař. Proto chápu, že Zdeňkovy pocity musejí být ještě stokrát silnější, než ty mé a musí to být pro něj strašlivé utrpení ne-li rovnou muka. Docela mi trvalo, než jsem pořadu Ano, šéfe! přišel na chuť, ovšem postupem času jsem si v něm našel zalíbení. Nejlepší na tom všem je, po čase vidět, že někteří lidé, ať už provozovatelé či kuchaři, si jeho slova a rady vemou k srdci a skutečně se pak něco změní (viz. kontrola po měsíci). A nebo taky nezmění, kuchaře už v restauraci neuvidíme (jelikož byl nahrazen jiným) nebo v tom horším případě se restaurace či bar zavře. Za pořad Ano, šéfe! moc děkuji a už dlouho mě nic takhle nebavilo. Jen tak dál, alespoň se zlepší kvalita pohostinství v našich restauracích. A je vidět, že je to skutečně potřeba. 90% "Jsem utahanej jak šňůra vod hajzlu, vole" :-) EDIT 13.1.2014: Musím dát plný počet, jelikož je třeba ohodnotit pořad na úrovni a na české poměry obrovsky nadprůměrný. Zdenda to válí a jeho kuchařský um nezná hranic. ()

mcleod

Sice mi na tomto pořadu (z něhož jsem viděl jen některé díly) vadí emocionální vycpávky při osobních rozhovorech s kuchaři či obsluhou stranou hlavního dění klasicky v duchu nudných reality show, ale jinak exkurze do nešvarů českých restaurací a hospod je povedená. Zdeněk Pohlreich je sice strašný cholerik a sprosťák, ale když si na to člověk zvykne, zjistí, že je příjemný a hodný člověk :-) A hlavně je to člověk, který opravdu rozumí své profesi a dokáže nejen zkritizovat, ale i dobře poradit. Proměna příšerných restaurací, kde by se člověk bál jíst (některé díly jsou opravdu hodně nechutné, jen doufám, že jsem neměl nikdy tu čest!), v restaurace příjemné s chutným jídlem je docela zajímavá. A co víc, dozvěděl jsem se pár dobrých rad, které mohu sám využít. A na co bych na začátku ani nepomyslel... začal jsem zcela jinak vnímat jídlo, které dostanu v restauracích. Dobrá práce, šéfe :-) ()

Autogram

Nie je to šou o varení, zábavné to je, hlášky prichádzajú nečakane a s prudkou reakciou. Niekedy smiechom a niekedy slzami. Slovník s pípaním mi nevadí, len by hlavný kat mohol trochu ubrať arogancie a namyslenosti, lebo aj keď som najlepší na svete a som si tým istý, tak to nemusím tak ostentatívne prezentovať. No ale je to režisérsky zámer, tak s tým nič neurobíme. Teatrálne vyhadzovanie jedla do koša tiež nie je to naj, čo potrebujem vidieť, ale celý zvyšok ujde, debaty, komentáre a kamarátske posedenia s majiteľmi reštaurácií. ()

JoseBenes

Pohlreich posouvá českou gastronomii, a přitom ještě zvládá úlohu sociálního pracovníka. S každým dílem nejen, že baví diváky, ale napraví obvykle i jeden podnik. Hodnota takového přínosu je neocenitelná. ()

KASUGI

Dvě hvězdy pouze za výborný koncept pořadu. Všecko ostatní shazuje Polreich. Nevadí mi na rozdíl od většiny kritiků ten jeho slovník (i když, 50ti letý chlap tyvole, mluvící jak tyvole puberťák tyvole vypadá vole dementně tyvole), ale vadí mi ta jeho fašizace meníček. On tady někdo VÁŽNĚ věří tomu, že úplně všecky restaurace, které navštívil, vaří tak hrozně, příšerně a nepoživatelně? viz jeho výrazy, rýpání se v jídle a házení do koše. Jeho recepty jsou středobodem vesmíru, nic jiného neexistuje! Já chápu, že gastronomie má své určité zákony a takový steak a rybu si každý nemůže dělat, jak se mu zachce, ale že někoho naučí dělat právě tu rybu a pak mu nedá nálepku jenom proto, že si tam přidal podle sebe nějakou cibulku ve strouhance? Se poser Polreich! Já nejsem fakt zvědavý na to, že objedu celou Českou republiku a v každé hospodě, kde si dám rybu, mi naservírujou jednu osamocenou rybu alá Polreich. Nedávno jsem v nějakém pořadu o interhotelu viděl opět tu kultovní pičovinu - masovou kostičku cca 3cm velkou, politou zeleným gizdem. Cenu ani komentovat nebudu. Já jsem moravák a mám rád velkou flákotu masa na talíři, k tomu hromadu oblohy a přílohu, co padá z talíře. A s nějakejma michelinskejma hvězdičkama si můžeš vytřít prdel. Nejlepší bramborový salát byl stejně od maminky, ten tvůj bych pro změnu omlátil o hlavu já tobě, tyvole. ()

headcrab

"Přátelé, něco vám povim jo. Viděl jsem hada srát tyvole......žábu bušit pěstí do skály tyvole.....koně zvracet v barvách francouzský trikolóry tyvole. Dokonce sem viděl i stíhačku couvat, vole. Ale todleto sem teda ještě neviděl tyvole" Joo Zdenda rozesmeje za kazdyho pocasi tyvole. Ale i krome toho milionu hlasek to ma i slusnou informacni hodnotu, v kazdym dile se clovek dozvi neco zajimavyho a uzitecnyho. Treba tuhle jsem vubec nemel poneti, ze vyvar kali hlavne micha z obratlu, a hlavne, ze na odkaleni se daj pouzit bilky, tyvole! A to uz mam neco nakoukano a odvareno tyvole. Hned vyzkousim. Nejlepsi TV show u nas, ever! ()

Lenulinka

Více méně ten chlap ví o čem mluví, ale dělat každý den řízky z celého kuřete, tak se z toho každý zblázní. A sice ty lidi dokáže dokopat k lepším výkonům, ale občas je na můj vkus opravdu až moc uráží. Nevím, no. Jde to, ale dře to. ()

Krasus

Super projekt,kterým si (už i)Prima u mě vydobila velkou pozornost a co na tom,že je to filmařsky naprosto příšerné.Pořad,který je originální,pravdivý,upřímný a ukazuje Babicovy vztyčený prostředník přímo do jeho přihlouplého ksichtu.Teď se půjdu někam chutně napapat. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj