V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (Bontonfilm)

Hermione02

Začátek vypadal zajímavě, ale během několika minut se to změnilo. Jedna hvězdička za zajímavé herecké obsazení a slibný začátek. ()

Fajt odpad!

Tragedie, každá nová pohádka je malý horor, jen plameny a děs. Myslím si, že pan Troška dosáhl svého režijního zenitu trilogií "Slunce, seno...." a pohádkou "Princezna ze mlejna 1". Další díla jsou přecpaná efekty a výsledek, předlouhé trapárny. Je to velká škoda, takto vyplýtvaného umu, tvůrčí energie a financí. Méně by bylo více, viz např. "Oříšek pro popelku", tento film zahřeje duši i po 40 ti letech, protože z něj je cítit člověčina a né styl dnešního marazmu !!!l ()

eges

Celá pohádka mi přišla taková bezduchá a o ničem. Václav Šanda mi do hlavní role nesedl, viděl bych v ní možná někoho známějšího. Dost mě mrzelo předabování některých herců, zejména pak Evy Josefíkové. Troška natočil i lepší pohádky. Kdybych měl srovnávat s poslední čertovskou pohádku Peklo s princeznou, tak u mne vítězí ve všech směrech Peklo s princeznou. ()

eFOXsize

Pro mě je to Troškova pohádka. Nic extra, přeplácané, bezduché, plané. Pro děti,jak jsem se ptala neteří a jiných maličkých, je to hezké, mají krásné šatičky a krásnou princeznu a mají se rádi a... Chápete?! Děti nepotřebují pohádkovou bajku, jim stačí bezduchý, ale vizuálně pěkně udělaný příběh o lásce, která vyhraje nad zlem. Opět pro děti 4*, za sebe 3*, celkově 3* :-P ()

mirkath1

Mám dojem, že panu režiséroví už vážně hráblo. Připitomělý čert a praštěná asi 35letá tupá královna, hrající tu nejspíš sedmnáctku? Co to jako má být? Pro děti, nebo dementy fuj....žíši teď koukám, že jsem jí ještě ubrala v době natočení měla už 40. Došli nám princezny????? ()

Havala

Troška točí posledních asi 15 let neskutečné sračky. Tato pohádka je trochu vyjimka. Trochu to kazí Laurinová která působí jak kurvička Marika ze Sněženek a machrů po 20 letech. ()

Samarol

Když pominu „Z pekla štěstí“, tak je pro mě Zdeněk Troška pohádkový král. Jeho pohádky prostě mají něco do sebe. Možná to dělá natáčení v nádherných lokalitách a v případě této pohádky bych ještě přidal Evu Josefíkovou v hlavní roli, kterou už někteří pasují na novou Libušku Šafránkovou. Mezi plusy rozhodně řadím také obsazení Františka Němce do role Lucifera a rokokové kostými, kterými rozhodně nebylo sáhnuto vedle. K mínusům určitě počítám pro Trošku typický čerty, v jejichž ztvárnění, od první „Princezny ze mlejna“, vidím posun spíše záporný. A už vůbec se mi v pohádkách nelíbí odkazy na jiné pohádky, jako v tomto případě na „S čerty nejsou žerty“. To už rovnou může udělat pohádkový Avangery. I přes uvedená vytknutí bych tuhle pohádku zařadil k lepším a dávám tři hvězdičky. ()

nula87

Troška už jiný nebude, s tím se prostě musíme smířit. Typický příklad absolutně neoriginální, totálně zrecyklované slátaniny. Uřvaný poskakujicí čert je úplně stejný (vlastně ne, je ještě horší) jako svého času Blanarovičová, postavy jedna jako druhá, příběh okopírovaný a patetický, dialogy a repliky mile mimózní. A jen tak mimochodem, neměli by být v pohádce hlavní hrdinové sympatičtí? 30% ()

kubilov

Tak jasně, Troška je patlal a pohádky neumí stejně jako zbytek ostatních témat a Čertova nevěsta proto rozhodně není výjimkou, jen bych to až tolik tragický neviděl. Pohádkové parametry to splňuje, nějakou zápletku to také má vystavěnou, a když začnou ostatní lézt na nervy, tak je kouzelná Eva Josefíková jako princezna ještě více sympatičtější a hezčí než předtím. ()

kaktusacek13

Tahle pohádka se moc nepovedla. Její zápletka mě nijak nenadchla. A to i přesto, že mám čerty ráda. Snad se to příště povede lépe. Aspoň jméno princezny, které se v pohádkách neobjevuje :-) ()

ostravak30

Konečně Troškova pohádka, na kterou se dá dívat i celých - na pohádku jinak docela vyčerpávajících, sto jedna minut. Pořád dokola opakuji, že pokud chcete dítě zaujmout pohádkou, opravdu mu neservírujte téměř dvouhodinové dílo. Takhle dlouho žádné u televize nevydrží. Ale jako dospělý říkám, že mi to nevadilo, ač bych opět trochu více stříhal. Je dobré, že si pan režisér vzpomněl na to, co zdobí pohádky především - humor. Ve Z pekla štěstí a Z pekla štěstí 2 chyběl, tak zde se mu dostává volného jeviště. Hlavně soška svaté je nejzábavnější a tím navazuji na to, že se mi líbily triky, z nich právě u sv. Kryšpíny jsou nejpovedenější. Na své si přijdou i dospělí dvojsmyslnou konverzací mezi B. Munzarovou a S. Laurinovou, že v tom je pokaždé nějaký pták. Trochu zvláštní je pak i zmínka o Dorotě Máchalové. Nestává se často, aby režisér upozorňoval podobným způsobem na film někoho jiného, na své ano, ale na cizí ne moc často, hlavně teda ne v pohádkách. Pobavily mě i humorně pojatá jména princů, kteří přijeli na bál. Byly rozmanité a originální. Trochu podivný pak byl věkový rozdíl mezi Štěpánem a Štěpánkou. Odhadem měl být tak alespoň šest let. S dospíváním se však rozdíl jako by ztrácel. Výborný byl samozřejmě František Němec. Velmi sympatická je mi Eva Josefíková a kladně hodnotím i Sabinu Laurinovou. Co ale nepochopím, je neustálé dabování herců a hereček. Na to má asi pan Troška nějakou zvláštní úchylku. Dělá to prakticky u všech svých pohádek a nikdo to nedělá častěji než on. To je rozhodně veliký mínus. Hlas princezny k jejímu věku vůbec nesedí, což není divu, když je Jitka Ježková o dvanáct let starší. To opravdu nebyl dobrý nápad. Po příšerně nepovedených experimentech Z pekla štěstí a jeho pokračování se objevilo konečně trochu něco pohádkového, nač se dá dívat. ()

Pitryx

Krásný vizuál, nádherné kostýmy a výprava a do toho občas nějaká hláška. Skoro na plný počet. Ale pokazil to závěr. To s tím vlasem bylo hodně trapné a už tu bylo několikrát. To nemohl pan scénárista vymyslet něco nového? Přesto se mi pohádka moc líbila. ()

r4.at

Podle mě je tato pohádka od Z.Trošky lepší než ta poslední pohádka " Nejkrásnější hádanka " která mě moc nenadchla. Objevují se zde nové herecké mladé tváře... jen doufám, že nezůstanou obsazováni jen v pohádkách. Ale nejlepší postava byla role čerta ( Karel Zima ), která mě docela pobavila. ()

lobo87

Troškovi sa opäť raz podarilo natočiť peknú rozprávku s krásnymi exteriérmi i interiérmi, sympatickými hercami a príjemnou atmosférou. Mne však chýbalo trošku viac humoru a silnejší príbeh. Na Princeznú ze mlejna sa Čertova nevěsta, bohužiaľ, nechytá... 45% ()

honzic

Komicky působící čerti a zmatečně trapné dialogy, nevýrazní hlavní herci a tradiční troškovské pojetí patřičně bláznivé, nyní však moc neúčinkuje, nehledě na trapnosti v ději a nelogičnosti a naprosto nepovedený závěr. Je to škoda, neb to vypadalo slibně z počátku. Hodnocení: 30 % ()

Ruud36

V dnešní době už asi nemůžeme čekat, že se budou točit pěkné pohádky jako před několika desítky let. Tato pohádka nicméně není úplně špatná a i přes několik špatných scén je koukatelná a dětem by se mohla líbít. ()

Safa Daniel

Čekal jsem od režiséra Zdeňka Trošky, který má za sebou velmi dobře natočených pohádek o hodně více. Pohádka má zajímavý příběh, ale průběh filmu se mi zdá velmi nudný. Dostat 3 úkoly na vysvobození princezny není to už trochu klišé? Kdyby alespoň byly ty úkoly těžké, ale tak primitně lehké a rychlé úkoly jsem ještě neviděl. Závěr filmu se mi vůbec nelíbil a zkazil mi obrázek na film. ()

jendamaty

dobrá kamera, hudba, výprava, triky a z hereckých výkonů Němec a Andresíková, to je bohužel vše, co se dá pochválit. možná to na první pohled není málo, bohužel se celkový dojem kvůli naprosto impotentní režii a dementnímu scénáři nevyšplhá výš než na jednu hvězdičku. nějakou logikou se evidentně nikdo netrápil (proč postavy nezestárnou spolu s dětmi), na plnění úkolů zbývá pouhá třetina snímku a jejich smysl, obtížnost a provedení je opravdu velmi úsměvné; navíc pitvořící se herci, přílišná přeslazenost a bezkonfliktnost a neujasněný jazyk (hovorová i spisovná čeština) opravdu bolííí... tohle asi nemusím vidět víckrát ()

Prubner

Tak tahle pohádka se Troškovi moc nepovedla (jak je poslední dobou zvykem). Řídký příběh je nastavován zbytečnými dialogy a scénami, zcela chybí humor a herec v hlavní roli Štěpána je spíš chcípák než odvážný mládenec. Navíc si scenáristé po sobě scénář asi nepřečetli, protože jen tak se mohlo stát, že zásadní informace o propadnutí princezny peklu není při podpisu vůbec zmíněna ! A přehnané pitvoření čertů, to je u Trošky již rovněž tradice. ()

sirLANCELOT

Této pohádce, není co vytýkat, jen za mě pochvala panu režisérovi Zdeňku Troškovi a hercům, kteří stvořily tak nádherný, český pohádkový film. Má to děj, je tu zlo i dobro. Divák se i zasměje nad určitými výrazy, které se nosí v dnešku. Výprava a kostými z období rokoka jsou fantasticky vyrobené, aby oko diváka ohromily. Nechci jen vyzdvihovat pana Trošku, ale myslím si, že on a jeho tvorba, co se týče pohádek našich českých spisovatelů, je na nejvyšší úrovni. I tato pohádka se určitě bude líbit v zahraničí, neboť těchto pohádek je stále málo ... ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková