V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (Bontonfilm)

Jirkacek

Čertova nevěsta je další dobrou pohádkou, kterou natočil Zdeněk Troška. Troufám si říci, že až jednou odejde do režisérského nebe, budeme na něj s nostalgií vzpomínat a litovat, že již další jeho díla nepřibydou. Ale zpět k Čertově nevěstě - myslím, že má vše co má správná pohádka mít. Nechybí zde víly, čarodějnice, také další postavy a logicky čerti včetně samotného Lucifera. Právě peklo hraje v této pohádce hlavní úlohu, což mi vyhovovalo, neboť chlupaté a rohaté čertíky mám ze všech postav nejraději. Nelíbil se mi však zdlouhavý začátek, na němž netrpělivá královna Sabina Laurinová poprosí svatou Kryšpínu o miminko a když neuspěje, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně. Zde bych pohádku o 20 minut zkrátil a bylo by vše v pořádku. Mimochodem ten čertův mlýn neexistuje, jednalo o kulisy, ale ač se rozpadal, byl naprosto kouzelný a úchvatný. hned bych se do něj nastěhoval ! Po dlouhém úvodu se královně konečně narodila holčička a poté malá princezna Eva Josefíková vyrůstala po boku Štěpána v podání Václava Šandy, syna královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Bohužel oba herci mi vůbec nepřirostli k srdci a nepůsobili na mně sympatickým dojmem, což se mi stalo již u několika pohádek. Dále jsme jsme se dozvěděli, že aby se královně narodilo dítě, musela podepsat smlouvu, v níž se zavazovala k tomu, že v den svých osmnáctých narozenin se princezna stane Luciferovou nevěstou. Nedivili jsme se tomu, že jej Štěpánka odmítla a tím začala závěrečná část filmu, v níž Štěpán osvobozoval z moci pekelné Štěpánku. Závěr proběhl poměrně krátce, zřejmě režisér nechtěl vstoupit podruhé do téže řeky a natočit seriál stejně jako tomu bylo u Princezny ze mlejna 2. Přes několik uvedených vad hodnotím celou pohádku velice kladně - čerti nezklamali, mlýn byl nádherný, zámek Bučovice ještě hezčí, svatá Kryšpína překvapivě dokázala pobavit i když se jednalo pouze o sošku a nemohu vynechat ani krásnou Barboru Munzarovou jako komornou královny. Čertova nevěsta tedy ode mne získává čtyři rohaté hvězdy ****. ()

Benigni

Škoda, že se dnes nenajde tvůrce, který by pohádku natočil alespoň trochu inteligentně. Slušná mi tu přišla snad jen hudba a kamera. ()

JoshSparks

Z 'novodobych' pohadek musim priznat, ze to neni az takovy prusvih, jako jine 'skvosty'. Nektere sceny jsou celkem dobre, pribeh neni az tak dementni, cert je vtipny, ale ne pitomici se (ala Blanarovicova) a lucifer je dobry (Nemec). Oproti tomu predstacitele hlavnich roli Stepanky (otravny hlas) a Stepana (jedno velky spatny) me iritovali. A proc predabovali Sasu?? Takze nakonec za 2*. ()

horskejvlk

Troška, Troška ach jo, krásné exteriéry Buchlovického zámečku, architekti na 1, toť vše, zapomněl bych na překrásnou Sabinu Laurinovou přesvítila svoji dceru která by se hodila spíš na pěknou děvečku ale princeznu? Takových to pohádkových chyb je film plnej včetně neustále pochodujících stráží na zahradě, to je zahrada né kasárna. ()

AndreiRanger odpad!

Otřesný casting, scénář slabý jak čich po covidu, efekty kdyby nebyly, bylo by lépe. Celkově jednou stačilo, tohle nezachrání ani Zima a jeho energie. ()

vicvixx odpad!

Klasická česká srajda o tom, jak má na pohled retardovanej darmošlap prostě právo na princeznu, vzhledově evidentně z jiné ligy. A všichni mu pomáhají, i když je to nesympatickej píčus. A to je v kostce celá tato pohádka. ()

Tomas129

Překvapilo mě tak špatné hodnocení... Pohádka je krásná. Štěpán se mi velmi líbil, že se dokázal ze všeho vykecat. Získat zrcátko od víly byl rétoricky mistrovský um. Jeho vlídnost byla taky skvělá. Fakt nechápu to hodnocení. Na autora jsem se díval až po shlédnutí. Troškovy díla taky nemusím, ale to neznamená, že budu předpojatý... 4 hvězdy a basta. ()

PetrDuda odpad!

Troškovo uvažování: Seberu všechny pointy ze všech pohádek a spojím to v jednu slátaninu... Šanda neskutečně umělý, přesně takto si představuju, když někdo přehrává svoji roli. Hrál spíše jak na nějakém castingu do divadla. Do toho trapný ohraný čert, prostě hrůza. ()

Jimmy73

Povedené, jediné co mi vadilo jsou postsynchrony a předabování herců. To pak bohužel zní, jako by to bylo úplně mimo film. ()

Rade

Až na Lucifera (František Němec) a krále (David Suchařípa) jsou všichni v této pohádce přeslazení nebo protivní... ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková