V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (Bontonfilm)

Muttinka

Nebyla by to špatná pohádka, ale co mi vadí je to, že se Troška bojí udělat něco jinak. Všechny jeho pohadky točí podle jednoho vzorce. Místo toho, aby dal prostor F. Němcovi (kterému to jako Luciferovi ohromně seklo), tak tam nechal pobíhat K. Zimu. Sice některé jeho hlášky nebyly špatné, ale tak ty mu někdo vymyslel. Jeho čerti jsou všichni na jedno brdo, už od Čertíka z Princezna ze mlýna, změní se jenom kožešiny, ale jinak nic. A hlavní hrdina je na chlup podobný Jindřichovi taky z Princezny ze mlýna. Už jenom to zpívání kolem rybníka. Princezna byla milá a líbilo se mi, jak ji změnili v přízrak. Jinak kostýmy, lokace a další, taky na jedno brdo. Jsou to tak 3* víc rozhodně ne. ()

Peddro

Jedna hvězdička za pana Němce a jedna za nádhernou Evu Josefíkovou. Jinak se nám nějak nedaří točit současné pohádky v dobré kvalitě. Výjimkou je Anděl Páně. Na druhou stranu velmi oceňuji, že se pan Troška drží klasické podoby pohádek bez moderních zhovadilostí jako Slíbená princezna nebo Kouzelník Žito. ()

soukyd33

Hlášky: "Vždycky je v tom ňákej pták." 😀 "A já to musím vědět." Hláška: "Tebe já utopím, ty smrade jeden." 👍😁 Poznámka: Sabina Laurinová zde hraje super královnu. 👍 Princezna s čertem v těle? To nedopadne pro nikoho dobře. 😀 Pohádka se povedla, a má příjemné tempo. Všichni se usmívají, a to dělá hodně. Díky čertovi to je také dobře ujeté. Čert je totiž zahraný přímo skvěle. Poznámka: Eva Josefíková byla pro princeznu dobrá volba. 👍 Herecké výkony a kostýmy dobré. Pohádku doprovází hezká melodie. Triky jsou dobré. Poznámka: Vše zakončuje pěkná písnička. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

quokam odpad!

Ne, neslo to. Toho piskvoreni a afektovanosti tam bylo az moc. Taktez jak v pripadu pana Zelenky, obrovsky sesup tvurce Letajiciho sevce, ktery je na rozdil od Certovi nevesty velice obstojne vybalancovany. Kdyz se piskvoreni a afektovanost stane hlavni "umelecky" nastroj, jde vsechno do kytek. ()

Nick321

K filmu bych měl jen jednu poznámku. A to, že Karlu Zimovi by víc sedělo, kdyby po celou dobu filmu zůstal jako takzvaný myslivec / Luciferův vyslanec. Po odhalení svého pravého čertovského já už hrál pouze pitomce. Je to dobrý herec a nemusí ze sebe dělat blba. Ale chápu, že toto bylo především v rukou režiséra. ()

KarolMalina

Skvelé. Proste nádhera. Nechápem ako mi mohla táto rozprávka uníknúť pozornosti. Vynikajúco a kontinuélne udržaný optimizmus postáv, optimálne očakávania, napätie, zaujímavý dej, dobre trafené dialógy a prehovory. Charakter postáv udržaný. Taktiež zaujímavý záver, ktorý dostal mňa ako diváka do očakávania, že sa záver ešte dostane do zápletky. Napriek tomu, že sa tak nestalo, bolo vyústenie deja vo svojom napätí. ()

Lynnet

Ty pohádky už prostě nejsou co bývaly. Tady mi nejvíc vadí mluva. Výroky typu "...tak to prubnem", "pták jako pták" nebo "královno jdem blbě" degradují jinak pěknou pohádku. Po dlouhé době vidíme nádherné kostýmy a je opravdu vidět,že peníze byly správně použity. Z herců se mi nejvíc líbila volba Františka Němce jako Lucipera. Sabinu Laurinovou bych nechala si na roli královny ještě počkat. ()

ToddB

Žvatlající čerti, lucifer, Laurinova ..... aneb parodie Trošky na sebe samého. Němcová se musí v hrobě točit jako vrtule. Nicméně pohádka je tak debilní a marketingově dostatečně ošéfovaná, že to u diváku televize Nova jistě sklidí úspěch. ()

e.hawe

Na pohádku jsem byla zvědavá. Jak dokáže pan Troška a spol přepracovat takřka hororový příběh do pohádkové podoby. A musím uznat že jsem byla příjemně překvapená. Pohádky a filmy pro děti natáčené v dnešní době jsou opravdu dost strašidelné a hororové, zde jde o světlou výjimku. Na druhou stranu mluva a celý scénář mi připadá jako snaha o přiblížení se do dnešní doby a mluvy. Shrnula bych to asi tak, že kdo je proti panu Troškovi a jeho tvorbě, si vždy něco najde, ale kdo hledá oddychový program, si film určitě užije. ()

jendajan

Pro menší děti hroooooozně dlouhý a nudný !! Fajn efekty, hezké kostými, ale žádná sranda, děti v sále se zasmály snad jen jednou a pohádka byla spíš taková depresivní... Dal bych maximálně 50% a HIT z toho rozhodně nebude! ()

vyki

Tato pohádka mi přišla na začátku velmi zdlouhavá a ke konci zase moc urychlená... Tolik hvězdiček pouze za nádherné kostýmy a prostředí. ()

Emil69

Je to zatím nejvýpravnější počin pana Trošky.Kostýmy a lokace jsou zatím v českých,, pohádkových,, podmínkách na nejvyšší úrovni a dlouho nebudou překonané.Ale příliš mnoho Štěpánků a Štěpánek vám za chvíli vyleptá díru do ,mozku.Hlavní herecká dvojice nepůsobí ze začátku přesvědčivě a tři úkoly jsou vykonány raz dva než se nadějete je konec tak tři hvězdy ()

Sharkl

No vidím že hodnotící tehle pohádky prostě sou bídaci a lajdaci a opravdu se mi z nich chce blíííít.tahle pohádka je krásně udělaná o lásce a štastném království..a hodnitit to odpadem ci mene jak 4hezdičkami je vidět že to hodnotí absolutně vyplatlaní lidé STIĎ TE SE UBOŽÁCI. Toška natáčí pohádky jakou dobu a tahle je nejlepší. ()

PANKY71

Bohužel pohádka hned od začátku nudí, má pomalej spád. Herecké výkony jsou zde na úrovni blbého tv seriálu. Ke konci když se film trochu rozeběhne tak je vše rychle hotovo což je škoda.... Přehlídka princů = tradičně samej kašpar a jeden rádoby zlej. Mírně vyčnívá pouze popletený čert, kterého ovšem zřejmě troška nechal povinně koukat na princeznu ze mlejna, protože se pitvoří a chová hodně podobně jako čert Blanarovičové. Je ovšem lepší než ona. To se ovšem o téhle pohádce jako celku nedá říct. ještě tam bylo pár dobrejch zvonků, jako že "ať ti čert nesežere buchty Štěpáne" nebo jak čert nadává na vílu, že dala Štěpánovi zrcadlo... Dal jsem dvě hvězdičky za kameru a snahu dělat české pohádky. Příště ovšem s takovou úrovní raději nic. A nebo 50ti minutovou tv pohádku. ()

BStone

Zase se potvrzuje, že česká filmová pohádka je kriticky ohrožený druh. Samozvaný král českých pohádek Zdeněk Troška nám servíruje další z " klasických " pohádek. Což o to, forma krásná, bohužel obsah mdlý a v podstatě prázdný. Je to, jako kdybych dostal nádherně, luxusně zabalený dárek, a uvnitř by bylo něco, co se mi už roky válí doma a nemá pro mně žádný význam. Přitom scéna, kdy Štěpán jde poprvé do čertova mlýna má zpočátku poměrně slušnou atmosféru. Tedy až do té doby, kdy se z poměrně normálně artikulujícího čerta stane opelichaný, pitvořící se a šišlající idiot. Touhle scénou Pan Troška zabil celý film, společně pak s celým dalším projevem Kleofáše. Režisér v ději naprosto bezostyšně vykrádá většinu našich pohádek, nic původního neexistuje. V reklamě na toto dílko by se mělo uvádět, že film je vhodný maximálně pro děti do pěti let. Těm je většinou jedno, co se na plátně odehrává. 15% ()

Fannyss

Tato pohádka by se mi docela líbila , nebýt dost blbého a velmi rychlého konce spojeného s dost ošklivou písní Moniky Bagárové , která podle mě neumí vůbec zpívat.80% ()

katro1972

1/4 hvězdičky za exteriéry,1/4 hvězdičky za Františka Němce,1/4 hvězdičky za sv.Kryšpínu,1/4 hvězdičky za hudbu... ale to je asi tak vše jinak neskutečně nudný,táhlý,nekonečný, 101 min. film. Kde prostě chybí příběh a herci jsou slabí to velmi dobrá kamera a hudba určitě nezachrání. ()

KvetinkaK

Myslím si, že je velice povedená. Nezobrazují se trapné scénky. Hlavní přínos je krásná příroda a její bezchybná zachycenost, která se již těžko v pohádkách vidí. Pohádka obsahuje pohádkové bytosti, dobro, zlo a romantiku. Co si přát více? Rozhodně mi to nepřijde kýčovité a úděsné jako Troškova Pohádka která měla 2 díly (se Sabinou L.) ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková