Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

matt85

Strašně potěšující záležitost, která zase o něco zvyšuje reputaci mladých herců a filmařů. Levine je talent a z Josepha se pomalu a jistě stává pan herec. ()

pabelito

Citovo vydieračským filmom sa spravidla oblúkom vyhýbam a dlho som váhal, či mi tento snímok stojí za tých 100 minút života. Téma smrteľných chorôb je veľmi tenký ľad, po ktorom sa ťažko korčuľuje bez toho, aby sa človek neprepadol do jazera plného slzotvorných klišé a filozofických pičovín o zmysle života. Všetky tie rakoviny a nevyliečiteľné pohlavné choroby a mentálne postihnutia totiž útočia na prvú signálnu a točiť o nich dobré filmy je preto - uznávam - ťažké. Ak si navyše tvorcovia zvolia ako žáner komédiu, zaváňa to trapasom. V prípade 50/50 to na počudovanie dopadlo skvele. Žiadna veľká sranda to síce nebola, ale človek má väčšinu filmu taký smutno-smiešny úsmev na tvári a hovorí si, že ak existuje spôsob, ako sa s podobnými situáciami vyrovnať, tak by sa to malo robiť približne takto. Seth Rogen opäť skvelý, ten svoj "WTF character" by si už mohol patentovať:) ()

ShenkI

Obyčejný příběh o obyčejném muži a o nemoci, která postihuje mnoho lidí na světě. Příběh ze života, který dokáže vzít za srdce a chvílemi vrhne slzy do očí. Díky tomuhle filmu jsem se dokázal trochu vcítit do lidí co trpí rakovinou. Pro mě to byl jeden z nejlepších filmů už jen proto, že je to příběh ze života, který může potkat každého. 5 hvězdiček ! ()

MYRMiD

Osobně můžu říct, že takovou podívanou jsem ani nečekal. Joseph Gordon-Lewitt si vystřihl vskutku pozoruhodnou roli a toho klučinu s holou hlavou prostě nemůžete nemít rádi. Opravdu jsem ho ve filmech až do filmu "500 dní se Summer" nemusel, ale jak tam tak i tady dokazuje, že mu hereckého talentu bylo dopřáno opravdu víc než dost. Dobré obsazení ostatních hlavních rolí, dobrý scénář sice s poněkud ohranou zápletkou, ale ony se asi takové věci nikdy docela dost neohrají. Pro mne opravdu příjemné překvapení. A teď se opravdu na Lewitta těším v "Dark Knight Rises". ()

thoosah

Je pro mě opravdu těžké dát hodnocení. Pokud jste měli v okolí někoho s rakovinou, který svůj boj prohrál, na tenhle film se jako na komedii dívat pravděpodobně nebudete. Vtipných momentů tam asi bylo mnoho - říkám asi, protože celý film jsem sledoval v depresivní náladě, která se časem stupňovala. Ne, pro mě to komedie nebyla, ale jako plus vidím příběh který je silný. Dávám 4 hvězdy i přes to, že si hodnocení nedokážu nijak odůvodnit. ()

Kingjiri

Místy dojemná, ale z nemalý části i příjemná podivaná na hodně smutný téma. Obsahuje dost povedenejch scének (cynický pacienti na chemoterapii a jejich "kokosky"), ale taky nějaký zbytečný klišé (SPOILER: Opravdu bylo nutný, aby si Adam našel náhradu za bývalou přítelkyni? A opravdu byl nutnej happy end? KONEC SPOILERU). Co je ale potřeba ocenit je fakt, že chyběla větší dávka patosu. Navíc Joseph Gordon-Levitt a Seth Rogen hráli přirozeně, na Annu Kendrick se zase moc hezky koukalo a rád bych k ní chodil na terapie. Jak už jsem psal ve spoilerech, jsou nějaký rezervy ve scénáři, který mi moc nesedly, takže na plnej počet jít vážně nemůžu, čtyři silnější hvězdy. PS: Zajímavou alternativou s hodně podobnym tématem (ale pro mě mnohem působivějšim závěrem) je A Little Bit of Heaven. ()

dawes

Téma, které všichni znají, a všichni doufají, že se jim vyhne... Atmosféra se plynule drží mezi vážností a nadsázkou. +scéna v autě +scéna s knihou + roztomilá Anna Kendrick ()

skalican

Jednoducho som musel dať 5*, ako už mnohý spomínali Pearl Jam na konci ma úplne dostal. Film je plný úrpimných emócií, humor nie je vôbec násilný. Vzhľadom vypovedanosti záveru je pravda, že niekedy je menej viac a platilo by to aj v tomto prípade. Ale som rád, že je to tak ,ako to je. Film sa ma úprimne dotkol, páči sa mi ,že aj pri tak vážnom námete sa autor nehral na extra vážny film ,ktorý zoberie všetky ocenenia. ()

retrogirl2

Nepamatuji se, kdy naposledy jsem se u filmu dlouze usmívala v kombinaci s pláčem. Hodně působivý snímek bez okázalých srdceryvných scén. Gordon-Levitt je podle mě talent a největší role má teprve před sebou! ()

LordMysti

Pro mě jednoznačně nejlepší film podobného žánru! Takovéto filmy moc nemusím, ale byl jsem velice příjemně překvapen. Hlavně asi solidně plynoucím dějem, sice klasickým příběhem, ale proložený lehkým humorem, prostě nadprůměrný film po všech stránkách. ()

Withree

Aneb jak se dá z tragického tématu vytvořit fajn komedie. Příběh je sice jako ze šablony, ovšem tento film tvoří především postavy. JGL je můj oblíbenec a vysoká očekávání naplnil beze zbytku, Seth Rogen, představující nejlepšího přítele hlavní postavy, hraje přisprostlého huliče trávy s až nečekanou bravurou a postava Anny Kendrick jakoby z oka vypadla moji oblíbené Cassie ze Skins, takže ta měla u mě zaručený úspěch již od první scény. Rozhodně jedna z nejlepších komedií roku 2011. I look like Voldemort ()

Divian(R)

Už když jsem viděl, že je ve filmu pes mi bylo jasný, že to bude doják! Gordon-Levitt potvrdil, že Chris Nolan spolupracuje jen se skvělými herci a nemohl jsem se zbavit dojmu, že se podobá Heathovi Ledgerovi. Konec jsem opravdu nečekal takhle jednoznačný, ale po těch srdcervoucích scénách přišel Happy End docela vhod. ()

bakeero

Jedna z nejlepších komedií roku. A určitě nejodvážnější vůbec. Chce to zkrátka koule, natočit komedii o tomhle tématu. Klobouk dolů. ()

Searison

I když jsem dostal to , co jsem očekával nejsem zklamán naopak... 90%. Seth Rogen mi narozdíl od většiny diváků v tomto snímku vůbec nevadil, bez něj by to bylo jen suché drama, které se nám dostává v každém druhém snímku s tématem rakoviny ... s ním je to něco víc! ()

Kanonyr

Po dlouhé době film, který mě dokázal rozbrečet. Skvělé postavy v hlavních rolích, neuvěřitelný příběh a hlavně konečný Happy End..tady prostě není co řešit. 100% ()

tomikan

Logicky nedocenena nezjistnost.. nerikam, ze to neni celkem citelny, ale ono to je nejspis ku prospechu.. takovej mash v pul druhy hodine,.. v nadsazce, nadhledu a zlehcovani je obrovsky bohatstvi, samosebou to ale nejde donekonecna. ()

nwx

Promarněná šance na opravdu krásný film ze života. Mohlo tam toho být mnohem víc a závěr typu "happyend jasný", to je snad vtip. Lidi s rakovinou by mohli povídat, jak drsné to doopravdy je. Není to jen o tom mít pleš, vtipkovat a občas zvracet. Je to mnohem mnohem mnohem hoší! Lidem na CSFD bohužel stačí trochu toho dojemna a hned sází 5 hvězd.Tento film mohl být fakticky promyšlenější. Je to nedodělek. ()

ljukyljuk

Filmy o rakovine poväčšine agresívne žmýkajú z ľudí slzy ako handry. Tento však nie. Príjemná a naozaj dobre pozerateľná komediálna dráma s niekoľkými fakt dobrými vtipmi (áno, rakovina a vtipy, neobvyklá kombinácia, ale vyšla), fungujúcou ústrednou bromance dvojicou a úplne uber-cute psom. Postava Setha Rogena mi spočiatku pripadala klišéovitá, no po scéne na WC (kto videl, vie, kto nevidel, pochopí), sa mi na jeho charakter hneď vylepšil názor. A teda, keď som písal, že tento film z vás slzy nežmýka, to nevravím, že neprídu. Prídu. Ale v momentoch, kedy vás až samých prekvapia... Alebo som ja len klasicky precitlivelý, asi si nepomôžem. Lebo to herci zahrali jednoducho výborne a nemusím ich menovite vyberať, naozaj, veril som im to všetkým. Film teda dobrý, nie síce veľmi výnimočný v tom zmysle, že by šlo o nejaký trhák, že by bol nejako úplne prevratný, šokujúci alebo by ste si z neho citovali hlášky ešte niekoľko týždňov po, ale na to sa ani evidentne nehrá. Na jedno pozretie solídnych 78% ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby