Hitlerovy příkazy zněly neustupovat a nevzdávat se, v kruté zimě tak zahynuly více než dva miliony mužů. Boj o Stalingrad se tak stal přelomem ve vývoji války a Německo se z této zničující porážky nikdy nevzpamatovalo. Brutální realitu můžete vidět očima německého důstojníka Hanse von Witzlanda (Thomas Kretschmann) a jeho čety. Sledujte příběhy obyčejných německých vojáků, kteří poznávají pravou povahu režimu a nadšení z budování Třetí říše u nich pomalu přechází v rozčarování a v touhu dostat se za každou cenu domů. (Magic Box)

plimout

Super film z řadou českých herců zachycuje v celku autenticky Stalingratské peklo.Ale jediná vítka.Lajkovi to asi nic neříka.Ale ta scéna z útokem sovětských tanků není reálná.Vystupují zde tanky T-34/85.V té době ještě zdaleka tanky tohoto typu neexistovali.Byli tam tanky T34/76. ()

romulus777

Zima roku 1943,Nemeckí vojaci zdecimovaní obrovskými stratami a šialenou Ruskou zimou.Presne toto sa mi vybaví pri mene Stalingrad.Agresor uväznený v chápadlách túžby po ovládnutí nekonečnej ruskej krajiny.Zúfalstvo a bezradnosť tých tisícok obyčajných poslušných "vykonávačov rozkazov",ktorých ich neomylný vodca poslal na východný front v naivnej predstave bleskovej vojny,takže im na cestu zabudol pribaliť zimné ošatenie.No hrôza. Je zaujímavé sledovať osudy a nakoniec aj skazu ľudí z druhej strany barikády,lebo my - deti zrodené pod veľlkou červenou hviezdou sme mali dlhé roky za vzor neohrozených ruských bratov. Nemecký režisér J.Vilsmaier ponúka svoj pohľad na konflikt,ktorý mal na zvrat v WW 2.zásadný význam.Od Stalingradu Nemci už len ustupovali.Pre filmového fanatika milujúci vojnovú tematiku prináša táto snímka objektívny pohľad na vec a aj preto považujem film Stalingrad za významný prínos Európskej kinematografii. ()

ambrobene

Úplna kravina. Po hodine pozerania som si to musel prepnúť na Nepriateľ pred bránami, lebo som bol normálne najedovaný, čo to za hlúposť je tento film. Banda rozmaznané a zarevaných vojakov, ktorí revú pre všetko, vždy pištia a afektujú. Rovno tam mohli miesto hercov dať deti zo škôlky! ()

lojzik

Velmi kvalitní film na svojí dobu, poprvé syrový pohled na válečné utrpení, ale současně i hrdinství německých vojáků ze strany poražených po těch komunistických paskvilech. Jen škoda, že válka neskončila jinak, byli bychom dnes možná ušetřeni celé řady problémů, které jsou za současných poměrů prakticky neřešitelné. ()

Profík

Film na mě bohužel působí lehce lacině. Neěekal bych samozřejmě rozpočet jako u amerického válečného spektáklu, ale tady mi to občas připadá až příliš. Navíc se mi nelíbí nezřídka ani herecké výkony, což v podstatě u napůl komorního válečného filmu vadí. Ale je tam pár dobrých herců a taky několik silných scén, které částečně film zachraňují. 70% ()

grawien

Jeden z mála válečných filmů, který byl natočen z německého pohledu. Konečně něco jiného, než ohrané klišé: Stateční američtí vojáci masakrují bezcitné Němce. Atmosféra dokonale vystihuje bezmocnost Němců u Stalingradu. Pro mě nejlepší film o druhé světové válce, přiznávám, že i kvůli přítomnosti českých herců. ()

neo101

hodně syrové, dramatické, ukázané z té nehrdinské strany. Výborný film vyčnívající mezi těmi válečnými. Za málo peněz hodně muziky a kdyby bylo peněz více, určitě by se zlepšila technická stránka. ()

Korny12

Pane poručíku, kde máte jednotku!? Jednotka zmizela, stejně jako iluze a nadšení zbývajících přeživších z ní. Pohled z německé strany na jednu z nejkrvavějších bitev dějin. I po letech pro mě zůstává v top deset válečných filmů. Neukazuje německé vojáky jako ploché bestie, určené v hollywoodské produkci hlavně k zabíjení americkými supermany. Naopak ukazuje, že to byli taky jen lidé, kteří ale své řemeslo ovládali. Musím vyzdvihnout českou stopu v tomto díle. Výtečný je hlavně Karel Heřmánek a jeho kapitán - veterán. Po technické stránce se samozřejmě toto dílo nemůže měřit s vysoko rozpočtovými spektákly, ale o to tu myslím nejde. ()

Wolf28

Ha ten film žeru už odmala to kalap koment ....a polsko bylo rozděleno mezi německo a rusko a to rusko mělo celkem daleko k Polsku a dostalo se tam a útok na finsko od ruska to bylo dříve než začátek 2 světové)) a Japonsko už dávno bojovalo třeba v číně a třeba slovensko se trhlo až bylo německu zle stejně madarsko balkán další věc a zrada okupace anglie atd jen chorvaté by se nás zastaly začátek 2 světové je blbost ...dějiny píšou ti co vyhrají ()

Sandai

Pohled na Stalingradský mlýnek na maso z německé strany. Výborně udělané válečné scény, skvělá atmosféra a propracované postavy dělají ze snímku nejen nadprůměrný válečný film, ale taky výborný psychologický film. ()

Drslw

Jediné, čo by sa tomuto filmu dalo vyčítať, je zvuk. Najprv som si myslel, že je to českým dabingom, ale potom som to videl v originále a zvuk bol taký istý (=zlý). Inak - skvelý vojnový príbeh s hlbokými historickými aj psychologickými znalosťami vecí... ()

str0001

Podobnost s Ponorkou není náhodná. I tento snímek je nepřekonatelný tím, že si na nic nehraje. Pokouší se nás vtáhnout do jedné z nejhorších bitev v dějinách a ukázat nám ji tak, jak byla. A každého určitě potěší přítomnost tolika dobrých českých herců. ()

Pe4Ce22

Poměrně silný filmový zážitek. Realisticky zpracovaná válka, se všemi drsnými prvky bojů ve Stalingradu. Tento film je pouze pro vážné diváky, rozhodně nečekejte Hollywood movie alá Nepřítel před branami. ()

radimhasalik

Velmi působivý film. Ukazuje pohled ze strany Němců. Poměrně dobře vybalancované, co se týče válečných scén a částí, kdy vojáci odpočívají. Určitě mohu doporučit. ()

andydufrsn

V tomhle filmu vidím především velkou odvahu to vůbec natočit! Jinak je to vlastně rutinérská válečně filmová práce s utrhanýma noha , ale to že se do toho pustili Němci je z mého pohledu super! ()

Monco

Vynikající pohled na Stalingrad z té druhé strany těch poražených. Film má zhruba 5 hlavních postav normálních lidí, žádný zfanatizovaný brutální rádoby náckové. Hodně realisticky udělaný. ()

mdf

Není nijak velkolepý,jako jiná zpracování,působí lacině,ale ukazuje pohled ze strany němců a to se cení. ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu