Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

korndaddy

Liam už asi jináčí nebude.... Na starý kolena rozjel kariéru akčního hrdiny a kupodivu to jde i dohromady. Přes nějaký ty vybočení v podobě Taken 2 a Nonstopu nebo jak se to hovno jmenovalo mu šlape celkem dobře a zde se tomu dá i věřit.. Ed Harris je prostě pan gangster, Liam v pořádku a negr jako nekrutější z nekrutějších zbytečnej. Ale to je hold na každým jak si to přebere. Prostě černoch tam musí bejt, i kdyby měl hrát jen rohožku.. ()

joora1

Temná atmosféra - ano, výborná kamera - ano, spousta patosu - ano. Opět klasická "neesonovka" uplně nezklamala, ale měla spoustu chyb jak v ději, tak ve zbytečném snažení o sociální drama a rodinné vztahy, což filmu spíš uškodilo. Díky celkové atmosféře se však tyto chyby lépe odpouští. ()

honzii

Velice slabé. Mohlo jít o docela elegantní souboj dvou bývalých mafiánských bros, místo toho film naplňuje veškerá béčková očekávání a Neeson s Harrisem to tak tak drží nad vodou. Bez nich by po tomhle filmu neštěkl ani pes. Naprosto bez atmosféry a invence a velice samoúčelné. ()

marekkkkkk

...a je tu zase badass Liam , kdo by čekal , že dokáže napáchat takový škody :D. Jinak vcelku nadprůměrnej thriller. Za mě 75 %. ()

DavidS.

Ano, Ed Harris je Ed Harris...Ale stejně tak je Liam Neeson zase jen Liam Neeson a Collet-Serra pouhý řemeslníček, který se nevyšvihne nad žánrový průměr a už vůbec nezvládne držet pozornost na ploše téměř dvou hodin... ()

iXtr3m3

Wow, dvaja veteráni proti sebe. Wow. Tie nájazdy kamery, super práca. Drsný film s drsným koncom. Tak takto si to predstavujem. ()

bloodline

Pán Neeson nás po Taken celkom solídne zamestnáva hŕstkou svojich akčno-thrillerových one man show a, žiaľ, cestujeme v tomto vlaku v ústrety degradácie kvality. Obavy našepkávajú jednosmerný ráz, čo viac-menej podčiarkla funglovka Run All Night. Aj keď si Liam do svojej show prizval eso menom Ed Harris, hodnoteniu to tŕň z päty nevyšmarilo. Prvá polovica resuscitovala vyhliadky ku kladnej kritike veľmi svižným námetovým rozbehom, strílačkou, naháňačkou, junáckou pasovačkou, aby následne všetko vyseparovala gýčová druhá polo(prázdna)vica. Nemá cenu pokračovať v pitvaní. Úprimne, charaktery alkoholických zatúlaných existencií rozhodnutých narovnať pokrivenú minulosť ma už nudia ako predvolebné prieskumy verejnej mienky. A u Neesona obzvlášť... ()

AdamesWWE

[8/10] Po roku tu máme dalšiu akčnú "podívanú", spolupráca Jaume Collet-Serra a Liam Neeson. Ich predchádzajúce spolupráce hodnotím velmi pozitívne. Filmy Neznámy + Non Stop hodnotím na 4*, Nožného bežca takisto, no považujem ho za najlepší z tejto trojice ich spoluprác. Páči sa mi že aj tu je klasický akčný žánrový námet o pomste (pre niekoho dalšia nudná Neesonovka) ale zase budem opakovať- ako v niektorých mojich komentároch- že akční fanúšici by si mali vážiť že niekto točí takéto akčné filym ktoré majú správny old-school feeling. A preto som sa tešil na Run All night, skvelý Liam Neeson v hlavnej úlohe, akčná zápletka, kvalitný režisér. Príbeh sa dobre rozvíja už od začiatku, zoznamovanie postáv, no a ked sa začne zápletka tak je to rovnako dynamická jazda až do záveru, kde sa mierne spomalí tempo, čo ale rozhodne nieje veľké negatívum. Práve naopak, dodáva to tomu istú vážnosť a páčilo sa mi aj pomerne prekvapivé zakončenie filmu. Akčné scény boli výborné, nahánačka, strelba, bitky, všetko prehľadné, dostatočne drsné, slušné zábery kamier a nejaké tie perličky ako v záveri, alebo prechody kamier cez mesto. Ako som spomínal Neeson zase hrá skvelo, v takýchto úlohách mu to strašne sedí. Ed Harris tiež nesklamal, na filmového syna Joela Kinnamana sa dalo pozerať a dosť ma zaujal aj Common v úlohe cvičeného zabijaka. Takže ked si to zrniem, Nočný bežec zase oživuje akčný žáner, prináša osvedčenú kombináciu režiséra s hercom a naozaj kvalitnú akčnú old-school jazdu ktorú si zase rád pozriem. A nech vznikne takýchto filmov ešte čo najviac, lebo vždy ma to bude baviť a ked odíde táto generácia hercov, bojím sa že akčný záner bude o niečo chudobnejší. Tak neváhajte a bežte na Nočného bežca ;) ()

Corpsegrinder

Čekal jsem to trochu svižnější a adrenalinovější, navzdory názvu se tam totiž moc neběhá. Je to víceméně klasickej akčnák jako z osmdesátek, Robocop a Hrobokop se brání irčanům, nic víc. Do toho po nich jde terminátor ve formě negra s nočním viděním a ještě jim pomáhá voteklej viking Nick Noltý. A Lájem zde opět vyhrožuje telefonem :)) Co mi přišlo naprosto nesmyslný je scéna kdy jde Lájem do špitálu za mámou když po něm jde celý město. Průměr. ()

divak84

po zklamaní ve firmě Tak3n se Neeson ocitnul v o stupen lepším filmu. drsná listopadová atmosféra pasovala dokonale, ed harris klasika. ale.... Joel Kinnaman opět prokazuje, že je opravdu shit herec a vyloženě nesympatický člověk. už i předtím v robocopovi absolutně nefanděníhodná postava jak před tak po operaci. nesnaším tohodle šaška... film ujde. příjemný pruměr ale klišovitý příběh. ten uvod nemuseli vyspoilerovat. Common taky v pohodě. ()

Hanys_

Neeson v další variaci na Neesona s bouchačkou, a i když jde imho o nejslabší spolupráci se Serrou, tak to zase není špatné. Jen ten Kinnaman mi tam v té roli připosránka moc neseděl. ()

tom.nosek

Přestože bych automaticky řekl, že to je další tuctová akční kriminálka, když se nad tím zamyslím, nevybavuju si film, který by měl podobnou dějovou premisu. Film se také tematicky snaží být až "maxpaynovsky" noirový (v modernějším pojetí). To se podle mě hodí a celkem se to i daří kamerou, bohužel už ne příběhem a jeho dramatičností. Škoda až příliš přímočarých postav, naopak kvituji postavit proti sobě Liama Neesena a Eda Harrise (to se divím, že někoho nenapadlo už dřív). Na film se jinak kouká docela fajnově, jen na 114 minut ten příběh prostě nemá. ()

Litvicek

Samozřejmě, místy to má hloupé scény ale kdybych měl použít správnou metaforu, byla by to asi tahle. Ať si oholím koule jakkoliv dle mého dobře, stejně nějaký chlup přehlédnu ale změní jeden chlup celkový vzhled varlat? I dont think so. Tak jako zde, místy opravdu si člověk říká, že to, co je mu servírované, je tam zbytečné a mohlo se udělat líp, tak ale najdou se i scény kvalitní. Výborná kamera, přijatelná atmosférická hudba, skvělý Neeson/Harris/ D´Onofrio. Slabší 4 hvězdy tomu dám. Slabší proto, že tento režisér měl předchozí filmy opravdu vyborné a tady prostě trochu ubral na očekávání, nicméně, svoje jméno si v moji paměti prosazuje čím dál tím snáž a to je dobře. Jen tak dál. ()

ti88na

Opäť ďalšia z už mnohých naháňačiek v hlavnej úlohe s Liamom Neeson, ktorý hrá zas a znova prakticky tú istú postavu. Jediné čo sa mení je príbeh, ktorý je však len kulisou pre akciu a nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu. Liamovi sa v prípade Nočného bežca rozhodol pomôcť aj vráskavý ale stále charizmatický a do zápornej úlohy nevhodný Ed Harris, ale ani synátor Joel Kinnaman tiež nehral celkom na druhé husle. Napriek tomu, že film sa odohrával v krátkom časovom horizonte 18 hodín, našlo sa dosť priestoru na nudu a keci, čo je škoda. A prečo je v zozname žánrov aj mysteriózny?!!! ()

SpaceOdyseus

Akcni zanrovka, jake mam rad. Stare paky Neeson, Harris a D'Onofrio tu jsou drsnejsi nez smirkovy papir, casu je malo a kulek moc. Pribeh neni nic prevratneho. Ale pro tenhle film to klasicke "zabij driv nez budes zabit ty a tvoje rodina" staci bohate. Celou dobu je film podavan dravou rezii, ktera funguje nejen pri akcnich scenach ale pouhy rozhovor hlavnich hrdinu zde je naslapany napetim. A to, ze se tam na chvilicku obevi Jarda Jagr je jen tresnicka na dortu. ()

Mičl

Alkáč Liam Neeson vs jeho kámoš mafijozo Ed Harris na život a na smrt páč se jejich synatoři poškorpili. Za mě super akce a dobře zvládnutý konec. ()

Lefty86

Postava Neesona měla obrovské výkyvy v charakteru a v tom kdo vlastně je, je to kašpar který když potřebuje pár babek dělá Santu u toho je nechutnej, pochčije se, nebo je to chladnokrevný zabiják bez emocí?? Měl jsem rozporuplné pocity po celou dobu sledování a když se všichni včetně Harrise báli že Jimmy už jde, nevěřil jsem že je to až takovej frajer aby to tam takhle vyklidil. Konec už je luxusní akční řežba. 70% ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka