Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

ER

Hlavní je,že nudou neusnete,ale to jsou tak jediná pozitiva u filmu,který prezentuje Liama Neesona jako vyčpělého nájemního zabijáka,ponořeného do litrů alkoholu,jenž se pod tíhou okolností zase vzchopí a jde dělat to,co mu šlo-zabíjet. Akce je tu slušná,ale příběh se snaží o sentiment (ve vazbě na rodinu),který mu moc nesluší. ()

bearmeedek

Liam Neeson a Ed Harris jako životní zločinečtí přátelé a následně soupeři. Slušné temné akční krimi. První hodinu se vystaví příběh a pak změna k rychlému nočnímu běhu až do vyčerpání všech sil, munice a protivníků. I za cenu nejvyšší. Zasloužených 70 - 75% stojí příznivcům Liama za podívání. ()

E lan

Překvapivě slušný scénář, povedené herecké výkony hlavního hrdiny a charismatický Liam. To vše stačí na strávení jinak pomalejšího depresí naplněného akčního snímku za průměrné hodnocení. ()

markotter

I když jsem to před pár lety netvrdil, zdá se mi že Liam Neeson je v téhle době nejlepší akční herec, co jako akční herec nevypadá, ale opravdu tak hraje. Takže se Liamovi Neesonovi omlouvám a těším se, že zase s režisérem Collet-Serrou něco takového temného natočí. Ed Harris musel absolvovat nějaké plastické operace, protože vypadal jako skřet a ne jako člověk. ()

Likan7

Díky námětu a hlavně Neesonovi si to každý porovná s 96 hodin. Noční běžec z toho bohužel vychází jako poražený, alespoň pokud to budu srovnávat s prvním Taken. Noční běžec má šílený tempo, celý děj se odehrává během jedný noci, kde se nešetří mrtvolami a útěky. Film je někdy až překvapivě brutální, takže se tu popravují lidi, střílí se do hlavy a všechno bez střihu, takže to vidíme "live". Potěší určitě Ed Harris, který si zase jednou střihl záporáka s tváří. Jeho přesvědčení je jasný a zcela pochopitelný. Živit se podobně, tak takhle reaguje asi každý z nás. Rozhovor Neeson - Harris v restauraci byl takovým neakčním vrcholem filmu, pak se to začne všechno mlátit. Není to špatná jednohubka, jsou tu vidět dobrý věci, poctivá akce a logický chování postav, což u filmu vidim vždycky rád. Hlavně, aby si Noční běžec nevzal příklad z 96 hodin a nevznikly další 2 pitomý pokračování. Takový filmy mají být jen jedny, poctivý, sympatický, a jediný. ()

rublik05

Dobře vystavěný akční thriller, který má skvělou atmosféru a neméně skvělé herecké obsazení. Z herců vyniká zejména Liam Neeson a Ed Harris, potěší i Bruce McGill, Vincent D´Onofrio a Nick Nolte. Klasický příběh, který je snad stokrát provařený, vypráví o pomstě, ovšem bez nějakého velkého překvapení nebo dějového zvratu. Kvalitní práce s kamerou a dobře zpracované souboje a přestřelky, potěší i nějaké ty automobilové honičky. Škoda jen, že filmaři sázeli víceméně na jistotu, jinak by film byl mnohem lepší a zajímavější. 6/10. ()

Acrobat

JCS spolu s Neesonom je akési tajuplné spojenie, ktoré ak sa zobrazí na plátne dejú sa veci. Veci slušné, poctivé, jemne inovatívne, dejovo vyspelé, a divácki vľúdne. Nočný bežec je prejavom úpadku vzťahov, ktoré sa nezahoja romanticky, ale slušným a veľavravným monológom, či pohľadom. Zoznam je hriešny a predstavuje vstupenku do pekla. Množstvo postáv tam odíde ale len za 16 hodín. Krátko, výstižne s precíznou a mne imponujúcou réžiou JCS-eru. Dej odsýpa svižne, temne, pričom priestor pre dialóg je vyplňovaný kopírovanými scénami s Heat (minimálne 3 veci si JCS prevzal) a sociálnymi vecami, pričom chata dá spomenúť na Road to Perdition. Nočný bežec je poctivá zábava, pri ktorej sa nie je priestor na smiech. Snímku síce chýba živelnosť a pár scén nie je dotiahnutých do konca, no 16 hodín ubehne solídne a v tempe. Bež chlapče bež. (videné 17.02.2020, Markíza archív) ()

Nix

No prosím, Liam mne nezklamal. Bylo to super akční, napínavý a hodně zajímavý, mé srdce 90.tek zaplesalo a Joel je hrozná hrana. ()

RAFT

Režisér Jaume Collet-Serra a jeho dejme tomu už dvorní herec ve filmech Liam Neeson.Režisér natočil zase jednu krimi pecku ,která je o hodně lepší ,než Non-stop .Sice herec ve filmu předvedl parádní herecký výkon,tento film je asi nejlepší od prvních 96 hodin a to je co už říct.Liam Neeson si chce zlepšit vztah mezi otcem a synem(Joel Kinnaman) no nebudu to tady do detailu rozebírat ,zajděte si do kina.Dosti pěkně překvapil herec Ed Harris a jeho záporná role,tyhle role mu perfetně sedí,jen tak dál.Mile mě překvapili oba herci jak Liam Neeson tak ED Harris dobře se nenáviděli a jak si šli po krku.Film má dokonalé lokace v noci.Soundtrack ,taky dobrý .Za mě 75% víc asi ani ne. ()

hamir0

Navzdory lihem roztřeseným rukám a únavou podlitým očím je i tentokrát Liam chodícím rozsévačem smrti. Tentokrát se tu ale kromě libového vybíjení nepřátel našlo místo i pro pořádnou dávku rodinného dramatu. Příjemná kombinace. ()

Oudee33

Startovné snad i na plnou palbu, snadné rozkoukání kdo co, z ústředních postav všichni výborný, zápletka graduje... co víc si přát... Ovšem druhá půlka se ve zmatku událostí vymyká kontrole, a pád je málem strmější než skok ze skály. Dochází k pochopení proč těch "pouhých" 73% (CSFD 27.4.2015). Nejvíc to zabil nájemný vrah, který krájí laserem snad i chleba ke snídani. Konec bych snad radši zaspal. Za mě rozporuplných 60%. ()

Lavinia

Nemastné neslané. Akční žánr se pere se sentimentálním dramatem, chování a dialogy obou rodin protagonistů působí jako z ústavu pro mentálně postižené. Stručný děj: životem i whiskou znavený chlápek vyobcovaný z vlastní rodiny i rodiny svých rodičů při ohrožení života svého syna se náhle probere z deliria tremens a rukou neochvějnou, chlastem nepoznamenanou kosí jednoho zabijáka za druhým, až se prostřílí ke šťastné záchraně všech kromě sebe. Další výraznou postavou je obstarožní detektiv D´Onofrio, který zde působí jako morální apoštol a chodící svědomí, což mu jako herci sedne (jeho životní role), ale jde na nervy. Postrádám bezduchovost a akčnost. ()

TSZ

Překvapivě kvalitní Neesonovka (ano, beru je již jako samostatný žánr) a být to kratší o cca 20 minut, zřejmě bych uvažoval i o plném počtu. Na vyšší level povyšuje Nočního běžce zejména charismatický Ed Harris, jehož vztah s Neesonem mě mimořádně bavil. Každopádně velké překvapení a nemohl jsem si několikrát nepovzdechnout, proč nemohla alespoň takhle vypadat poslední Smrtonosná past. ()

Hisnuklusi

Nesedlo mi to. Po docela podařenem Nonstopu opět film, ktery kdyby nevznikl, nikomu by nechyběl. Tak už mame tři (tyhle) filmy z dilny pana Serry, z toho už lze vyvodit nějaky závěr, ktery by ale prostě nemohl byt jakkoliv kladny. Neznamy byla nesmyslna pičovina, co se ještě divaka drze snažila přesvědčit, že je něco vic. Nonstop jak už jsem napsal, nebyl vubec špatny kousek, docela inteligentni akčni thriler, a tam jsem si řikal, že ma ten člověk třeba i naději. A nyní přišel Noční běžec. Liam paroduje sam sebe a Serra ho v tom z vesela podporuje. Spolupraci těch dvou už bych opravdu rozpustil, spolu už nam nic nenabidnou, to je prostě jasne. Nehledě na to, že mi celou dobu přišlo, že je to vykradačka nejruznějšich filmu s Brucem Willisem ()

john.h

Strašně cool záležitost, jako většina věcí, kde poslední roky hraje Neeson. Kinnamana jsem si taky během let docela oblíbil a i on celej snímek zvedá. Atmosféra super. Tempo se zhruba v půlce filmu rozjede a nezastaví až do konce. Do toho občas skvěle provedenej kamerovej průlet přes celý město. Skoro to bylo za pět. Jen tam chybí nějaký opravdu nezapomenutelný scénky, i když ta s v černošským paneláku, Edem Harrisem v baru a pak ta na konci, tam to mělo našlápnuto. Jenže prostě tam chybí nějaká vytříbenejma dialogama prošpikovaná bomba scéna, která by to zvedla ještě na pět. Někde, kde není jen čistá akce, ale i skvělá pointa a nezapomenutelný hlášky. I tak je to ale jeden z top krimithrillerů letošního roku. ()

Shitonit

Rodinné drama či hořce patetická sračka, postavená na tváři chudáka Liama. Jak ho mám rád, tak tohle pro mě posral. Táta Jimmy, s kámošem Shounem jsou dvojka k pohledání. Shouun má syna , Jimmy taky, Shoun má prachy a Jimmy má hovno. Takže když totálně vypatlanej syn Shouna - Dany - nikdy nepochopím, když ty magoři co maj megaprachy maj nekonečný roupy a chtěj mermomocí zhebnout.. no Takže když Dany chce sejmout Majka, tak Jimy sejme Danyho, čímž nasere Shouna, kterej ač kámoš, vendeta je vendeta, že jo, a chce sejmout Majka i Jimyho. Mezitím do toho nastoupí hromada drsnejch zabijáků, fízlové, práskači,a...aaa.. a Pan Serra režisér - dávkujíce nám mezitím nekonečně nudný honičky velkým jabkem, nás dokonale seznámí s celou podělanou rodinou Conlových. a že jich je (bylo). Děj se poněkud rozdrobí, a já byl podroben těžký psychozkoušce, při který jsem marně doufal, že skrz nekonečně debilní atmosféru podbarvenou hodně ale fakt hodně smutnou hudbou se nějak něco pohne a z celý tý frašky se stane aspoň trochu akčňák kterej mě přesvědčí o nutnosti dotrpět to do konce. Bohužel, nestalo se, a já to dotrpěl jen pro to, že jsem byl línej vstát a rozmlátit televizi. Závěr: skoro všechny Jimy povraždí, Mike je v poho se svou krásnou rodinkou, poldové maj po letech jasno, a Liam..za tohle ať se smaží navždy v pekle. ..Jo a Serra režisér mě tak nasral, že mu přeju nekonečně dlouhej život plnej křečí a bolesti. Hajzlové. Připravili mě o dvě hodiny čehokoli. Na úplnej závěr... rád bych poukázal na komentář kolegy Verbala, který ve svém popisu dokonale vystihl pocity který si z tý bezbřehý sračky odnáším... ()

Gromit

Poprvé (Neznámý) to mohla být náhoda, podruhé (NON-STOP) taky, ale potřetí už je to fakt. Liam Neeson a Jaume Collet-Serra jsou mimořádně sehraný tandem, který hned tak nezklame. Noční běžec sice není takovou peckou, jakou byl třeba již zmíněný NON-STOP, pořád se ale jedná o vysoce nadprůměrnou kriminálku, ve které všechno funguje tak, jak má (takže jí odpustíte i pár těch nelogičností). A vedle osvědčeného Neesona v ní navíc hraje Ed Harris, na něhož je opět radost pohledět. Nelze než doporučit. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka