Poslední vymítání ďábla

• USA The Last Exorcism (více)

Reverend Cotton Marcus přijíždí na odlehlou louisianskou farmu Louise Sweetzera, aby tu provedl další ze svých rutinních seancí „vymítání ďábla“. Náboženský fanatik Sweetzer v charismatickém knězi vidí poslední naději, jak ze své dcerky Nell, kterou podle něj s jistotou posedl ďábel, dostat zlo dřív, než její děsivé utrpení vyústí v nepředstavitelnou tragédii. Cotton, kterého po letech, co z kapes zoufalých věřících tahá peníze, trápí výčitky svědomí, chce se svým štábem natočit při této poslední seanci dokument se svou zpovědí a doznáním. Po příjezdu na krví prosáklou rodinnou farmu je ale hned zřejmé, že tady na něj čeká skutečné a ryzí zlo, na které se nemohl nijak připravit. Cesty zpět už není. To, co tady reverend Marcus zažije, do základů otřese jeho vírou. Podaří se mu najít způsob, jak Nell – a všechny ostatní – zachránit dřív, než bude pozdě? (oficiální text distributora)

90125

Ten napad mozno nie je az tak zly. Podvodnik, ktory sa zivi tahanim penazi z hlupych ludi (ake je to vlastne jednoduche) vyhananim diabla, je zrazu konfrontovany zo skutocnym pripadom. Sluzi mu ku cti, ze s tym vlastne chce prestat a chce ukazat pravdu o podvodoch, ktore robi. Tak trosku problem filmu je subjektivna kamera, objektivom ktorej sa divame na tento pribeh. Teda ze sa divak diva na prave natacany film, tak ako to bolo aj napriklad vo filmoch REC, alebo Blair Witch Project. Pri prvom "horore" by kameraman hodil kameru o zem a utekal by kade-lahsie, minimalne by prestal natacat. O tom som presvedceny. Problem je tiez formalny. Raz vidime surovy, nepostrihany material, inokedy hotovy film zo vsetkymi inzertami a prestrihmi. Raz vidime "dovolenkovu", roztrasenu kameru, inokedy profesionalny zaber bez nezmyselneho dojazdovania a odjazdovania. Napriek tomu to cele do istej miery celkom funguje. Pacilo sa mi, ze sa to viac drzalo v realnom svete, pri zemi. Nadprirodzena bolo minimum (ak vobec nejake bolo) a ostalo to vlastne celkom zaujmavo otvorene a nevysvetlene. 53% ()

Destoroyah

Môžem aj povedať že mám po krk FF hororov ale myslel som si že spojenie exorcizmu a paranormal activity bude celkom dobrý nápad. No mýlil som sa pretože tu sa diala jedna chujovina sa druhou. Nápad nie je vôbec originálny a celé je to tak nudne spracované že som pri tom nie raz zaspal. Veľa blbostí sa tam deje, veľa primitívnych rozhodnutí sa tu koná ale stále sa nejedná o veľmi zlý horor. Atmosféra je niekedy dobrá a niekedy zas vtipná ale výsledok v pohode. Úprimne som čakal niečo lepšie ale toto ako oddychovka bohato stačilo. HODNOTENIE: 5,5/10 ()

mirinkat

Trailer je priam uchvacujuci a nuti hororovych fanusikov aby si to pozreli. Film uz taky dobry nie je. Videla som mnozstvo hororov, ale podla mojho nazoru patri tento medzi tie priemerne. S touto tematikou zatial vynika len Emily Rose. ()

Pascale

První skoro třičtvrěhodinu se vlastně vůbec nic neděje, kromě toho, že jakýsi americký pastor (o němž je jakože natáčený dokument) ukazuje, jaké je vlastně americké obyvatelstvo stádo, se sklony k náboženskému (a jinému) fanatismu... Tím vlastně i předesílá, že je mnoho Američanů, kteří to se svojí slepou vírou dotáhli dokonce tak daleko, že věří, že jsou posedlí ďáblem. A náš hlavní hrdina, mimo jiné také bývalý exorcista v minulosti právě taková individua objížděl a za pomocí sugestivího zážitku "vyhánění ďábla" je takové posedlosti zbavoval... Vlastně jen pro kameru se rozhodne, ještě jednou naposled vyslyšet takovou prosbu o vymítání a odebere se do jakési zapadlé venkovské díry. A ani v tu chvíli ještě ten správně napínavý děj nezačíná, protože tenhle film má tu vlastnost, že nás nejdříve přesvědčí o tom, že ďábel vůbec neexistuje, a že lidi jsou prostě blázni, a pak nám po lžičkách dává na vlastní oči objevit, že cosi děsivého a mimo naše chápání přeci jen existovat bude. Až do zdrcujícího finále. No mě, na to jak jsem se v kině nudila, ta poslední půlhodina rozhodně probrala a to dokonce (aniž bych zapírala, že jsem odjakživa strašpytel) do té míry, že jsem pak pár večerů musela mít všude doma rozsvíceno! Dokumentární styl tomu jenom pomohl. Vlastně mi to celkem připomnělo variaci na Záhadu Blair witch na exorcistické téma. ()

EL5530

Nic moc. V žádném případě to není strašidelný a je to celý hloupý. Dvě hvězdy za pár pěkných scén. ()

whoof

já nevim jestli tohle měl bejt marketingovej tah katolíků, ale tak mi to připadalo. Filmů o exorcismu jsem viděl víc a nikdy jsem z nich vyloženě nadšenej nebyl, ale toto byl takovej shit, že sem to ani nedokoukal ()

Nogueira

Celý film jsem trpělivě čekal, až to dostane, jak se říka grády a najednou šlus a konec :-D Ale nebylo to zas tak špatné, ubíhalo to velmi svižně...jeden z těch lepčích horrorů současnosti...55% ()

marian_k

No na začiatku filmu som myslel, ze to ani nedopozerám... potom sa to trocha rozbehlo a podla mňa sa to dalo dopozerať... nechytá sa to na horor Exorcism of Emily Rose... čakal som trocha viac satanistického jazyku..., resp. vymáhania... tri * sú len pre ten trocha zaujímavý koniec... ()

marco.uk

Mam z tohto filmu zmiesane pocity. A vela pre a proti. Tie rucne kamerovky mi uz lezu krkom. Koniec bol prekvapenim ale bolo to viac nudne ako napinave. A ak mozte, tak si to pozrite v originali, lebo dabing, a najma dabing diecata, spada do kategorie omylov. A pastor Bavlna...trapny herec hraje trapnu postavu. ()

lineker

To mne v poslední době cool dokumentární forma u hororů nikterak nevadí, ba naopak. Dodává dílkům punc autentičnosti. I zde to do dvou třetin filmu celkem zdařile fungovalo. Pomalý děj, na nějaký úlek se člověk načekal. To vše zřejmě mělo a na mně to i působilo vcelku reálně. Co však měl znamenat závěr, kdy mně bylo během čtvrt hodiny předvedeno x obratů, aby film nakonec vyústil v něco co jsem si od začátku nepřál, tak to u mně do té doby zdařilo podívanou dost zhodilo. Bohužel. ()

MoaMan odpad!

celkom ma to bavilo ale vdaka tomu odfláknutému koncu sa tento film pre mna stal dokonalou stratou času ktorá si nezaslúži ani jednu hviezdu čiže úplný odpad... jeden ztych filmov ktorý vás svojím nečakaným predčasným koncom doslova nasere... tým pádom celé zle... ()

NICOTINE

Takhle to dopadá, když si někdo zahrává s neměřitelnou mocí. Role Nell, absolutně šitá na míru. Od prvního pohledu jsem věřil, že s ní není něco v pořádku." A mně se zase líbí Vaše boty " jsem blázen, ale těchto pět vteřin mi přišlo neuvěřitelně přirozených :). No když to nejdůležitější vytáhnu, tak roztřepaná kamera byla, za mě, samozřejmě suprova :) blablabla.... fajn (FF horory miluju odjakživa) ()

leo_kure

První půlka filmu nebyla nic moc... Ovšem pak to začalo mít grády! Atmosféra byla skvělá, měl jsem srdce až v krku a pro uklidnění jsem musel zastavit film a jít na FB. Film jsem ze začátku moc nechápal, ale pak mi to všechno došlo. Konec byl dost nechutný a nečekaný... čekal jsem něco úplně jiného... ()

Sylviiik odpad!

Sice jsem už viděla mnohem větší sračky, ale tohle se s ladností hrocha řadí mezi prvních deset nejhorších filmů! První půlhodinku jsem čekala, kdy se to už ksakru rozjede, a pak přišel stupidní závěr a najednou konec! Nepoutavé, nezajímavé, nudné dialogy, nesympatičtí herci, napětí a akce ani náhodou. Jeden velkej SHIT! ()

Allesandra.W

Niečo tak hrozné a nudné som už dlho nevidela. Zo začiatku som myslela, že sa to rozbehne, ale nič sa nerozbehlo. Akurát scény v stodole, kde slečnu trochu pokrútilo a záverečná scéna so sektou boli zaujímavé, inak som pri tomto filme stratila hodinu života. ()