Poslední vymítání ďábla

Nathan Barr

Marc Abraham, Eric Newman

Kostýmy:

Shauna Leone

Překvapení, film od kterýho jsem nic nečekal, a věděl jsem o něm snad jen to že ho produkuje Eli Roth který ale do scénáře nijak nezasahoval. Takže jsem čekal film od začátečníka. Dostalo se mi celkem příjemné pokoukání, jen se mi zdálo že se Stamm snaží možná až zbytečně všechno vysvětlit. Film je "Found Footage" což jsem si poslední dobou oblíbil, ale tady mi strašně vadilo že tu byla přidána hudba což strašně kazilo atmosféru, která byla i tak dost mizerná. Film není moc strašidelný ale lekací scény působily dobře a hlavní herečka Bellová působila dobře. Nečekal jsem něco dalšího jako Vymýtač ďábla, ale dostal jsem aspoň po dlouhý době kvalitnější film na téma vymítání.(15.3.2012)

Presná strela venovaná BWP a jeho odvodeninám , priamo do kamery ! Silne tučná , nočná projekcia obdarená kvalitným docu / vizuálom , ktorý sa tak často nevidí. Paráda !(11.9.2010)

Jako nápad a zpracování určitě skvělý. Záhada Blair Witch vyvolala naprosto stejné reakce, kladné i záporné, ovšem tohle je trochu jiný level (ne)reálného hororu. Už jen samotná Ashley Bellová si zaslouží hvězdičky navíc, zahrané v podstatě dokonale. Začáteční atmosféra filmu graduje do skutečně hororových rozměrů. Perfektní děsivou atmosféru ovšem zničí konec, který je podle mě absolutně nedotažený a kdekomu může celý film totálně pokazit, tak jak se to stalo mě. Každopádně vymítací šou v podobě Marcuse, je přesným odleskem toho, jak ve státech chápou náboženství, jedna velká show. Určitě za jedno shlédnutí pro upřímný strach to stojí, ten konec si musíš přebrat po svym. Pochopitelně v originálnim znění, je atmosféra tak min. o 30% lepší.(23.6.2012)

• *CARNIFEX*

Horor pri ktorom síce netuhne krv, ale rozhodne to nie je film pri ktorom človek mrhá minútami času. Dej sa rozbieha skutočne pomaly a záver zas má tak rýchli spád že sa vám môže zdať že nudných záberov bolo viac ako tých čo mali zaujať. Jedna zo scén je ale veľmi dobrá, ktorú som ešte v žiadnom horore o vymetaní nevidel a milo ma prekvapila.. " Keď nič nepovieš najbližších 10 sekúnd, nechám to dievča ísť ..." Pritom stačilo vydržať.(19.12.2011)

Typické. Tvůrci narvali do dvouminutového traileru opravdu všechno, čím se dalo získat nadrženého diváka, takže sliboval po dlouhé době pořádně děsivou jízdu. Samotnej film pak ale už nedokáže tolik překvapit. Především: námět je vydojen z několika krav (The Exorcism of Emily Rose, The Blair Witch Project), takže o originalitu nezavadíte. Dále obsahuje téma fanaticky nábožných lidí, jež nemám rád, a to ke všemu vrcholí v málo pravděpodobném závěru. Jistě, je tu několik krvavých a mimořádně strašidelných momentů, posedlá holčina hrála skvěle, i jeho "dokumentární" styl patří k těm povedenějším. Jen jsem nejspíš čekal, že se tvůrci vytasí s nějakou třešničkou na tomhle satanskym dortu. Třeba takový japonský Noroi mě vzal o dost víc.(28.11.2010)