poster

Poslední vymítání ďábla

 • USA

  Last Exorcism, The

 • Francie

  Le Dernier exorcisme

Horor / Thriller

USA / Francie, 2010, 87 min

Režie:

Daniel Stamm

Hudba:

Nathan Barr
 • Dever
  *

  Neviem si pomôcť, ale všetko čo sa týka boha ma nesmierne sere a pri Last Exorcism som mal pocit, že mi exploduje hlava.... strašne veľa použitých biblických a cirkevných kecov, ktoré aj tak nikam neviedli. Tiež film má veľmi nudný a prihoretý dej, čiže u mňa maximálne sklamanie.(1.1.2011)

 • Slasher
  ****

  Vymítačský pseudodokument, nakonec jeden z nejzajímavějších hororů (hororově slabšího) roku. Šoumenský kazatel se rozhodne ukázat na kameru, jaký je exorcismus ve skutečnosti podvod, jenže tento "poslední" případ se nevyvine úplně podle jeho představ... Handcam v kombinaci s některými až fascinujícími záběry, slušnými herci, nepředvídatelností a docela neotřelým nápadem, to dělá z LAST EXORCISM nadprůměrný film. Krvavých efektů je minimum, atmosféra není hned a na děsu se mohlo ještě přidat, ale stejně spokojenost. Nic pro netrpělivce.(8.1.2011)

 • blackrain
  *

  Tak tohle už jsme někde viděli a ne jen jednou. Někdo se pokusil řídit známým příslovím, že za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Ale to by ta dotyčná osoba musela oplývat geniálními nápady a tahat je jako esa z rukávu. V tomto případě byl ten rukáv asi zřejmě prožraný od myší. Takže se žádná pořádná muzika nekonala. V podstatě jde o celkem zbytečný film, který může nabídnout akorát roztřesenou ruční kameru.(21.9.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Scrutiny. (oje)

 • - Natáčení se zúčastnil i jeden skutečný exorcista, který pomáhal koordinovat filmování některých scén. Jedná se o bratra jednoho ze členů štábu a všimnout si ho můžete jako muže, který stojí vlevo od Reverenda Cottona Markuse (Patrick Fabian) při jeho kázání s kartami na začátku filmu. (oje)

 • - Ve scéně, kdy Nell Sweetzer (Ashley Bell) na otázku: “Kde je Nell?“ odpovídá: “V ohni.“, herečka improvizovala. Replika původně ve scénáři nebyla. (jurama525)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace