poster

Poslední vymítání ďábla

 • USA

  Last Exorcism, The

 • Francie

  Le Dernier exorcisme

Horor / Thriller

USA / Francie, 2010, 87 min

Režie:

Daniel Stamm

Kamera:

Zoltan Honti

Hudba:

Nathan Barr

Producenti:

Marc Abraham, Eric Newman
(další profese)
 • oje
  **

  Překvapivě herci nebyli špatní a překvapivě byl i děj celkem originální a nepředvídatelný. Těšil jsem se na handcam kameru, ale tady to s dokumentárním stylem až trochu přehnali. Rozmazané a nepřehledné záběry a dokonce rozhovory s postavami na koukatelnosti nepřidali. Větším zklamáním je ale minimum nějakých těch děsivých scén. Ta teenagerka se tam jen tak párkát zacukala a celkem krátký a dějově prázdný horror tak moc příležitostí bát se nedal. Trochu jsem se nudil, čekal jsem, že z toho vymačkají víc. Alternativou o vymítání je horror V moci ďábla. Alternativa: Exorcism of Emily Rose, Exorcist, Omen,(1.2.2011)

 • swamp
  **

  Docela zajímavý nápad (celé to "hraju divadýlko pro křesťany, abych z nich vytřískal peníze - z něčeho rodinu živit musím"), který je podtržen tím, že se tváří jako dokument (v dnešní době tak "originální"). Bohužel příliš dlouhý rozjezd (na těch necelých 90 minut) a neskutečně nevydařený závěr dělá z tohoto filmu docela podprůměr.(11.6.2013)

 • mchnk
  ***

  Jako nápad a zpracování určitě skvělý. Záhada Blair Witch vyvolala naprosto stejné reakce, kladné i záporné, ovšem tohle je trochu jiný level (ne)reálného hororu. Už jen samotná Ashley Bellová si zaslouží hvězdičky navíc, zahrané v podstatě dokonale. Začáteční atmosféra filmu graduje do skutečně hororových rozměrů. Perfektní děsivou atmosféru ovšem zničí konec, který je podle mě absolutně nedotažený a kdekomu může celý film totálně pokazit, tak jak se to stalo mě. Každopádně vymítací šou v podobě Marcuse, je přesným odleskem toho, jak ve státech chápou náboženství, jedna velká show. Určitě za jedno shlédnutí pro upřímný strach to stojí, ten konec si musíš přebrat po svym. Pochopitelně v originálnim znění, je atmosféra tak min. o 30% lepší.(23.6.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Již během otevíracího víkendu film v kinech v USA utržil téměř 10násobek svého rozpočtu (1.8 miliónů dolarů). (HellFire)

 • - Ashley Bell, představitelka posedlé dívky, natočila všechny své scény s nepřirozenými polohami a ohyby těla bez použití jakýchkoliv triků. Je totiž hypermobilní. (oje)

 • - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Scrutiny. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace