Poslední vymítání ďábla

• USA The Last Exorcism (více)

Reverend Cotton Marcus přijíždí na odlehlou louisianskou farmu Louise Sweetzera, aby tu provedl další ze svých rutinních seancí „vymítání ďábla“. Náboženský fanatik Sweetzer v charismatickém knězi vidí poslední naději, jak ze své dcerky Nell, kterou podle něj s jistotou posedl ďábel, dostat zlo dřív, než její děsivé utrpení vyústí v nepředstavitelnou tragédii. Cotton, kterého po letech, co z kapes zoufalých věřících tahá peníze, trápí výčitky svědomí, chce se svým štábem natočit při této poslední seanci dokument se svou zpovědí a doznáním. Po příjezdu na krví prosáklou rodinnou farmu je ale hned zřejmé, že tady na něj čeká skutečné a ryzí zlo, na které se nemohl nijak připravit. Cesty zpět už není. To, co tady reverend Marcus zažije, do základů otřese jeho vírou. Podaří se mu najít způsob, jak Nell – a všechny ostatní – zachránit dřív, než bude pozdě? (oficiální text distributora)

MrFarmer

Popravdě sem čekal o dost víc...první hodinka celkem nuda a v závěru sem čekal pořádný mrazení v zádech a řádnej exorcismus a ono nic. Hodně to připomíná Paranormal Activity, ale je to o chlup horší...škoda. ()

bulawaio

Celkem podařené dílko, které se zvedá s postupujícím časem. Docela odvážně zvolený název nás docela nemístně odkazuje na úplnou klasiku, které se samozřejmě nerovná. Nicméně film má pár dobrých hororových míst a určitě se neustále koukat na hodinky nebudete. Plusem je určitě živá kamera, která nám alespoň trochu přináší nový vítr do vymítačské kategorie. Pokud však nemáte rádi náboženské řečičky, tak se raději zvolte jiný kanál. Kvalitní klasik je v rámci kategorie několik. ()

Element2

Téma "exorcismus" se stává v poslední době hodně oblíbeným tématem, nedávno jsem o tom četl v několika časopisech a filmů je o posedlosti také nemálo. Je to velmi reálně odvedená práce i co se týče přirozenosti projevu. Ovšem to má "pouhých" 87 minut, které mě dost nudily. Sám o sobě nemám rád videofilmy, ale chybělo mi tam daleko více dějových scén, třeba nějaké přiblížení ďábla nebo jiné řeči, tohle jeden z těch filmům, ve kterých děj skoro stojí a pak Vás fascinuje konec. Budu se těšit až udělají pořádný film o exorcismu, bohužel tenhle to není. Dávám dvě ** a to jen za název, téma a herecké pojetí. ()

Ondrew

Nizky rozpocet casto dokaze robit divy a podobne je na tom i tato snimka. Dokumentarny styl natacania podporuje atmosferu, ktora je zhruba polovinu filmu dost vlazna. V prvom rade mame moznost vidiet kazatela, ktory toho viac narozprava, nez vykona. Avsak postupne sa celkovy feeling meni, aby napokon v zavere vygradoval ako sa len da. Velmi silna inspiracia filmom "The Blair Witch Project" je jasna v podstate od zaciatku, nie to este v neskorsich scenach. Uplny koniec je mozne pochopit vselijako, potesi, ze svojim sposobom ostal otvoreny, lez na pokracovanie to velmi nevidim (dufajme). 60%. ()

maluti

Ze začátku mně film celkem nudil ale když přišli scény, ve kterých byla hlavní představitelka posedlá, tak mě to začlo bavit. Myslim si, že na Paranormal Activity je rozhodně lepší. Na filmu se celkem líbilo pár lekacích scén a hlavní představitelka Ashley Bell, která svojí roli podle mě zahrála na výbornou. Dávám *** ()

MFZB

Dal by som aj lepšie hodnotenie keby sa film nerozbehol prakticky nejakých tých pár minút pred koncom. Dá sa povedať, že prvá polovica úplne zbytočná a kto si prečítal obsah filmu, tak ju môže kľudne vynechať, lebo nepríde fakt o nič. Potom sa to pomaly ale isto začne rozbiehať a v najlepšom končí. No ani zďaleko sa to nevyrovná filmom z rokov 1973 a 2005, nejdem vypisovať názvy, zasvätený vedia o aké ide, ale má tento film niečo do seba, keďže tvorcovia chystajú aj pokračovanie, nuž nechajme sa prekvapiť, možno dvojka napraví chyby napáchané týmto dielom a ešte aby som nezabudol podotknúť, možno keby sa od začiatku pridalo trošilinku na atmosfére, tak isto je to pozerateľnejšie, ale keďže som dlhú dobu nevidel film s podobnou tematikou tak tomuto dávam tých 50%... ()

libca100

slusny kousek. na Exorcistu to sice nema, ale jsou tam i silne momenty, pri kterych vas prijemne zamrazi ...a osobne se mi to libilo vic nez treba Obrad. ()

Dacsus

Nakolko je to amatersky pocin za par supov, nemozem dat menej ako 3 (resp. 3 a pol). Herci su presvedcivejsi ako v mnohych A tituloch za tazke love, a celkovo to nie je natocene vobec zle... ()

brasek

Nudný pseudo-dokument, bez patričného napätia a atmosféry. Momentálne jednoznačne najslabší exorcistický snímok medzi všetkými. Koniec snímku sa dá chápať ako niečo čo dáva snímku pointu ale aj ako fraška. ()

VaSa

Dokumentární styl tomu hrozně pomohl. Když na začátku vedou rozhovor s hlavní postavou, jeho vážný/nevážný postoj k samotnému vyhánění démonů a jeho práci vzbuzuje nejistotu, jestli to co přijde bude spíše psychologické nebo duchařské. Tenhle film není ani tak o velkých hororových scénách, spíše staví na trvalejším napětí, které se vine téměř skrz celý film (ovšem bez lekacích scén by to nešlo - taky jich tam pár je). Po dlouhé době jsem měl pocit, že se vážně dívám na horor a ne na vtip. Ta hvězdička dolů je hlavně za styl vyústění konce filmu. Mě takové konce vůbec nebaví. ()

montel

Cotton Marcus (Patrick Fabian) je křesťan známý tím, že dokáže vymítat ďábla. Jednoho dne mu domů příjde dopis s pozváním na odlehlou farmu, kde žije rodina s teprve 16-letou Nell (Ashley Bell), která je pravděpodobně posedlá ďáblem. Cotton si nejdříve myslí, že je Nell pouze nemocná a vymítání pouze předstírá. Nellino chování se ale začíná stupňovat až k fyzickémnu napadení své rodiny...Mohlo to být dobrý, ale tvůrci si zase mysleli, že když budou točit film stylem Blair Witch, že se úspěch dostaví sám. Bohužel to není pravda. Ve filmu se skoro hodinu nic neděje a dívka posedlá démonem ani nevypadá nijak hrůzostrašně. A co se týče konce, příliš to ani nedávalo smysl, což každý divák musí posoudit sám. 40% ()

DarkViper odpad!

Nejnudnější horor který jsem kdy viděl, opravdu ztratíte 87 min života. Celý film čekáte co z toho vyplyne no a ono nic nevyplyne :D nechápu ,že to vydělalo tolik peněz, asi reklamní fikce, když se podíváte na trailer opravdu už jste z filmu věděly vše ()

Davvee

Jeden z lepších hororov čo som videl, síce zo začiatku troška nuda ale potom sa to pekne rozbehlo a koniec je úchvatný. Zas jeden dobrý horor so satanskou tematikou. ()

LiveInPeace odpad!

Vymítání =DDD ??? Nůůůdááá... Ten kdo to natočil by si měl dát pár facek a pořádnejch... Ale musí se nechat že obal to má zajímavej dokonce o dost zajímavější než je celý film =D což je ostuda. No závěr tohle je ubohost ďábel, pořádnej démon či něco jiného stím spojeného? A vůbec nic jen počmáraný zdi holka ohnutá jak luk co mele kraviny vražda kočky pár pošahanejch domorodců a bla bla bla... Bůh žehnej ,,V moci ďábla,, . ()