Hříšníci

USA, (2011–2021), 118 h 29 min (Minutáž: 43–59 min)

Režie:

Mark Mylod, John Wells, John Dahl, Todd Holland, Stephen Hopkins (více)

Emmy Rossum, William H. Macy, Cameron Monaghan, Steve Howey, Justin Chatwin, Michael Patrick McGill, Joan Cusack, Jeremy Allen White, Jane Levy (více)

Série(11) / Epizody(134)

CaladanChmur

To co tady předvádí William H. Macy jako Frank Gallagher,spolu s maskéry, je neskutečné......Celkově je to nápadité a dost často musí člověk zařvat smíchy.Nemám zde vyložené oblíbence,nicméně do třetí řady jsem docela rád sledoval Lipa a Debbie.Bohužel ve třetí řadě jsem tak nějak pocítil rozdílné chování všech členů ( vyjma Carla a Liama) oproti předchozím sériím.. Pologenius Lip má hodně nelogický přístup k Mandy a Karen,navzdory jeho nezpochybnitelné inteligenci....A korunu všemu nasazuje Steve/Jimmy,který se oproti suverénství z prvních dvou řad přesunul mezi připosrané neschopné jedince. Ovšem vše zachraňuje Frank...toho nezlomí snad nic :-) Nečekejte od tohoto seriálu nějakou analýzu života chudých či bezdomovců...a berte to tak jako se vám to podává...pak se pobavíte...(odkoukány 3 řady) ()

Daginka

:-D Ten Macy je fakt šílenej šílenec. Nejsympatičtější (a nejatraktivnější) byl ovšem maniodepresák Ian (Cameron Monaghan), s tím jsem se dokázala místama až nebezpečně ztotožnit. Těhotná 15-letá sestra, mrtvá tetička prostitutka pohřbená kdovíkde na záhonku před domem, otec rodinky narcistickej, sociopatickej alkoholik, a sousedi vášnivě provozující sadomaso včetně přítomnosti webkamery. V tomhle sousedství je zkrátka fakt možný všechno! Milé. ()

AshT

1. série - 80%, 2. série - 90%, 3. série - 100%, 4.série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 90%, 7. série - 80%, 8. série - 80%, 9. série - 70%, 10. série - 70%, 11. série - 60% ()

Ninivius

Skvělý případ seriálu který nevěděl kdy skončit. Shameless by prospělo být o 3-4 sezóny kratší, odstranit všechny nepotřebné a příběhové linky, vedlejším postavám nedávat více prostoru než hlavním postavám a nesnažit se používat epizody jako komentář k politické situaci v USA. Shameless sleduje příběh a problémy rodiny Gallagherů v "chudinské" části Chicaga a právě v tomto je ukryta jiskra tohoto seriálu, prožíváte s nimi jejich problémy a radosti, jednu dobu vše vypadá na dobré cestě jen aby se to během chvíle pokazilo, a takhle pořád dokola. Herecké výkony sahají od průměrných až po neuvěřitelně dobré, za vyzdvihnutí stojí určitě William H. Macy jako alkoholický otec Frank Gallagher a Emmy Rossum v roli nejstarší dcery Fiony. Za zmínku také stojí že se jedná o americkou verzi původně britského seriálu se stejným názvem, a jako jedna z mála "amerikazovaných" verzí dokázal Shameless překonat originál v popularitě i kvalitě. Pokud hledáte kvalitní seriál plný emocí tak určitě doporučuji prvních 5 sezón, poté už si udělejte vlastní obrázek :) ()

RobbieM@N

Anglický originál jsem neviděl, ale už úvodní monolog H. Macyho dokáže dojmout srdce diváka, který má v oblibě trochu toho cynismu. Shameless se snaží prorazit díky své politické nekorektnosti a humornějšímu zobrazení života dělnické třídy, nahoty je taky dostatek. Showtime si u svých seriálů udržuje stabilně vyšší laťku, takže Shameless vypadá docela nadějně. ()

Mr.Roman

Excelentné herecké obsadenie a zaujímavé každodenné problémy Gallagherovcov. To sú dva najväčšie triumfy Shameless, nie sú však jediné. Kvality prvej zimnej série sa jej pokračovaniu, v podobe druhej letnej série, síce nepodarilo dosiahnuť, no i tak sa jedná o vynikajúci seriál, ktorý budem v budúcne s nedočkavosťou vyhliadať. ()

JK77

Po prvej serii, velka spokojnost. Po druhej este viac. Tretia je uplne bomba. Stvrta seria je najdrsnejsia, ale asi najlepsia. Tento serial akokolvek je komicko-drsny, vulgarny ma vysoku vypovednu hodnotu. Co nedokaze mnoho vazne tvariacich serialov. ()

Queendom

William H. Macy v roli bezkonkurenčně nejzábavnějšího a nejneschopnějšího kreténa v dějinách seriálu - Franka Gallaghera, otce (přiznaných) šesti dětí věkovýho rozpětí od dvaceti do jednoho roku, z nichž každé má svojí nezastupitelnou úlohu přispivatele do chatrnýho rodinného rozpočtu a to jakýmkoliv legálním, anebo spíš nelegálním způsobem. Originální téma, spousta zábavnejch i absurdních situací, téměř výlučně výborný herecký výkony. ()

oasismanik

Komentár po piatich sériach: Tak som po dlhšom čase objavil daľší klenot. Čo je zaujímavé, tak, ako celkom seriálový maniak, som o origináli ani o jeho americkej verzii doteraz nepočul, ale chytilo ma to okamžite. Najlepšie to vystihuje prirovnanie k akémusi mixu medzi skins a californication, dalším dvom klenotom, britský a americký. Ale postupom času mi to už tak nepríde, shameless si idú svojou cestou. Najprv ma bavila hlavné tá humorne-absurdná časť seriálu, síce vážne situácie, ale obalené do totálne ujebaného kabátu, neskôr seriál viac zvážnel a po piatej sérií som si uvedomil, že seriál je vážny celý čas a tá humorná zložka je len také korenie celého Shameless. Táto banda nie je rozhodne pre puritánov, v každej časti je plno nahých tiel, sexu na všetky spôsoby, sú tu vraždy, rasizmus, sadizmus, šikana a tie najväčšie rodinné sračky, aké si dokážete predstaviť. Jednotlivé postavy prichádzajú a odchádzajú a potom sa zas vracajú, niekoho si obľúbite, postupom času ho začnete neznášat a potom si ho zas zamilujete. S "trochou" nadsázky proste obyčajný život...Najviac sa mi na tomto seriáli páči to, že absolútne nedokážete predvídať dej a správanie postáv v ňom. Po piatich sériach vôbec neprichádza stagnácia a táto partia bláznov vás neprestáva udivovať, prekvapovať, rozosmievať a aj rozplakávať, stále sa niečo deje a nie je tu absolútne žiadne hluché miesto, žiadne miesto pre nejakú rodinnu rutinu alebo cliche. Rozhodne doporučujem každej, aspon trošku odolnej povahe, alebo každému, kto si myslí aký má na hovno život. Najobľúbenejšia postava? žiadna..ale mám rád Kevina, Lipa a svojím spôsobom aj Franka...toho v podstate, napriek všetkému, asi najviac....´, a všetkých štamgastov z Alibi, vlastne diálogy v Alibi mám úplne najradšej. O skvelých, naozaj skvelých hereckých výkonoch, dobre vybratej hudbe, dynamickom strihu atď hádam ani nemusím hovoriť ... idem si doplniť svoju seriálovú topku o další výnimočný seriál. edit po 11 sériach: stále to nechávam v topke, možno to posuniem ešte vyššie, jedinečný seriál, ktorý si držal kvalitu všetkých 11 neuveriteľných sérii. ()

lmc

Seriál bez zábran a skvělý herecký koncert. Naprosto skvělá je Joan Cusack - tak ulítlou postavu jsem dlouho neviděl. První série má skvělé vyvrcholení. ()

Myrddin89

Když pominu, že to není originál, který jsem (zatím) neviděl, tak má u mě Shameless (US) zatím plný počet. Přesně takový styl seriálů je pro mě jako vyšitý. ()

Charlinka

Někteří tomuto seriálu vytýkají přehnanost ale přiznejme si, který příběh přehnaný není. Výborně rozehrané postavy, které se mi okamžitě dostaly pod kůži. Upřímně dlouho jsem s postavy tak netrpěla jako při sledování Shameless. Rodina Gallagheru se pro mě stala stala mou druhou rodinou a v průběhu celého seriálu se přeji jen jediné, aby byli konečně štastní. ()

Nowasek22

Upřímně jeden z nejlepších seriálů, jaký jsem kdy viděl. Vynikající casting (i když zpočátku jsem nemusel postavu Iana a taky mi moc nepřišla k chuti výměna postavy Mandy od dalších sérií), výborný scénář a v neposlední řadě také znělka, která se k mému nadšení, na rozdíl od jiných seriálů, nezměnila. Obrovské mínus ale je, že tento seriál do puntíku kopíruje svého britského předchůdce, což mě neskutečně zklamalo. I tak dávám ale přednost remaku, protože mě to zkrátka baví mnohem více. ()

pakr93

Tenhle seriál patří mezi moje srdcovky. Super scénář, skvělí herci( ten kdo řiká, že seriál nesleduje hlavně kvůli Emmy a W. Macymu, kecá :P ) a "skvělý" prostředí. A zatímco podobní skins mě po chvíli omrzeli, na shameless čekám už 4. rokem jako na smilování. TOP v žánru komedie/drama :) ()

hoffman.jan

Showtime je jedním z mých nejoblíbenějších tvůrců. Ani Shameless není vyjímkou, jedná se o skvělý seriál, ale ta nevyrovnanost jednotlivých dílů je ubíjející. Do třetí série hodnotím za 5*, bohužel po čtvrté musí jedna hvězda dolů. Nicméně, postavy jsou napsány (a zahrány) perfektně, absurdita a vtip ze seriálu jen čiší. A nějakým těm vážnějším chvilkám se taky nevyhneme. Jo a Emmy Rossum je neuvěřitelná kunda. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher