Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

rarak

Perfektní herci v hlavních rolích, příběh plný nečekaných zvratů... jen škoda, že občas jde logika do pozadí právě kvůli tomu, aby byl děj napínavější. Ale jsem zvědav na druhou sérii (a těším se na další setkání s agentkou Mathisonovou:). ()

erased

Zpočátku skvěle rozehraná hra s divákem, který snad ani nemá šanci se v hlavních postavách vyznat, postupně sice ztrácí dech, ale důsledky úvodního sledování charismatického seržanta Brodyho maniodepresivní Velkou Sestrou se táhnou celou sérií. A to je dobře, protože teroristická zápletka očividně nemá šanci utáhnout celý seriál a pohled do osobních životů ústředních charakterů ji často překonává. Právě románek v odlehlé chatce u jezera a jeho následky jsou tím nejlepším, co může Homeland nabídnout. Závěrečný shocker (doslova) je samozřejmě výborný, stejně jako několik dílů před ním, kdy se už celá zápletka vyjasní a spolu s ní i samotné postavy a tak nezbývá než se bavit perfektním herectvím i scénářem. Do příště by snad neuškodilo ubrat těch přemoudřelých dětiček, jinak až na občasné natahování prakticky není co vytknout. Zatímco druhá série tak pokračuje ve vyjetých kolejích víceméně ve stejné kvalitě, její závěr dává tušit, že se toho hodně mění. A je to dobře, protože právě třetí řada přichází s hodně odlišným pojetím, díky absenci Brodyho ve většině dílů a napjaté situaci v CIA se může soustředit hlavně na Carrie a Saula, kteří vedou své poslední tažení za happyendem. Finální díly jsou díky tomu opravdovou třešničkou na dortu s jedním z nejemotivnějších a zároveň nejpřirozenějších závěru, které se v americké televizi objevily. Jen jsem si po něm nedokázal představit jak a proč vlastně bude Homeland pokračovat ve čtvrté sezoně. Tvůrci na to však šli od lesa. Koncept seriálu už s první sérií nemá společného prakticky nic a místo psychologického zkoumání motivací a hranic chování hlavních postav už se seriál změnil v čisté protiteroristické špionážní drama. Sice se spolu s původní zápletkou vytratila i velká míra už tak často pokulhávající logiky, a občas nezbývá, než kroutit hlavou nad dějovými zkratkami a kličkami, které si v rámci efektu tvůrci zvolili, tento efekt je ovšem tak zábavný, že to je docela fuk, a seriál tak je ve výsledku stále stejně zábavný, jako tomu bylo vždycky. Ne-li víc. ()

Alementina

Po strasne dlouhe dobe rikam WAU. Prvni dil jsem si pustila jen tak ze zvedavosti v nedeli 23.6. navecer, po tydnu jsem v podstate dala dve serie, kdyz v sobotu jsem mela prestavku, abych se povenovala rodine a v pondeli 1.7. posledni dva dily druhe serie, dokonce jsem si kvuli tomu zaplatila rychle stahovani pres czshare. Musim rict, ze druha serie jeste lepsi nez prvni, coz se stava malokdy... a věřím, že číst o seriálu jestě méně a nevědět, že je i druhá série, tak si seriál užiju ještě víc, ty zvraty jsou hodně nečekaný, někdy jsou i krkolomný a málo hodnověrný. Chemie mezi Brodym a Carrie je úžasná a ještě oba si zaslouží ten svůj Globus za to, jak hrají.... Takže tu mám první důvod, proč se těším až skončí tohle léto a přijde zaří a 3. sezona..... A podepisuju se pod Botičův výrok, že nejsympatičtější terorista je na světě :) ()

esopesokeso

Veľmi kvalitný seriál od stanice showtime.Sledujem od začiatku, púta stále.Prvá séria bola vynikajúca, a po šiestej časti druhej série mám pocit, že napätie a zaujímavosť seriálu sa stupňuje. ()

Kaluž

Po třech epizodách mám jasno, Homeland je letošní seriálová pecka. Psychopatická agentka s náběhem na anorexii v podání přesvědčivé Claire Danes je v patách navrátivšímu se válečnému hrdinovi, osm let drženému v zajetí, kterého s nemenším přehledem dává Damian Lewis. Do toho pak jeho krásná manželka (Morena Baccarin z Firefly ♥ ), řešící dilema, zda ukončit intimní vztah s rodinným přítelem nebo přijmout zpět manžela, který už "není stejný jako dřív". Zajímavý námět s chytrým scénářem a velice slušné herecké výkony dělají z tohoto thrilleru kvalitní podzimní chuťovku, kterou rozhodně stojí za to sledovat. Hodnocení udělím po ukončení série. /// Tak jsem to dokoukal a (SPOILER) kdyby se titulní hrdina odbouch a série tímto skončila, byl by to možná adept na jeden z nejlepších seriálů všech dob (jednoduše vynikající herecké představení, chytrý scénář). Bohužel, jak už tak poslední dobou bývá standardem, na konci je pouze připosraný cliffhanger. Ale sledovat to budu dál, že. /// 2. sezóna /// Jede se pořád na vlně vysokého napětí, vykukují mocenské čachry, dokonce na návštěvu zavítá mezinárodně hledaný terorista a finální epizoda konečně měla ten třeskutý závěr, který mi tak chyběl v první sérii. Herci nepolevují z vysokého standardu, scénář stále funkční. Velmi slušné dispozice pro pokračování. /// 3. sezóna /// BOMBA! Tomu říkám závěr jako víno. Rozjezd byl sice pomalejší, ale během pár epizod to nabralo takový švih, že jednomu šla hlava kolem. Šéf íranské tajné služby a jeho brutální pomsta, Carrie s bubnem, Saulova věčná válka s mocenskými kruhy a Brody… no jen si to dejte. Vedle famózního Breaking Bad finále roku a maximální hodnocení. /// 4. sezóna /// Tak jo, bez Brodyho je to ještě větší nálož. Špionážní monstrdrama, které může zfleku konkurovat žánrově spřízněným bijákům ze stříbrných pláten. Chci toho víc a chci to hned! /// 6. sezóna /// Furt neskutečný náser a jedna z nejlepších sérií na současném televizním menu. /// 7. sezóna /// Homeland meets House of Cards with The Americans… Fuck yes! /// 8. sezóna /// Ta finální epizoda je clusterfuck jako kráva. Ale budiž… dobrý to bylo, dekáda ulítla jako nic. ()

Remedy

Že Showtime je již dávno zárukou kvality, ví snad každé malé dítě. Že dramatická struktura, vrstvení děje a naprosto úžasné herecké výkony udělají z Homeland seriál roku, který je v porovnání se šestou řadou Dextera (můj seriál číslo jedna) o třídu lepší, to už jsem tak úplně neočekával. Poklonu bych vysekl zejména scénáristům, protože stvořit takhle propracovaný, „bipolární“ a nezřídkakdy strhující příběh na velmi citlivé téma a zůstat tzv. nezaujatý, je něco, co se blíží genialitě. Claire Danes má samozřejmě velmi dobře napsanou roli, nicméně její přidaná hodnota je i tak obrovská. Použiju zase to souslovné klišé, ale opravdu je to především dramatická struktura, která dělá z Homeland na seriálovém poli takřka unikát. Dechberoucích momentů není v první sérii také málo, zrovna tak množství zvratů a sympatického pomrkávání, které vnímavému divákovi ledacos napoví. Na druhou sérii se těším minimálně stejně jako na 7. sérii Dextera. Televizní stanice Showtime má tak po Dexterovi v záloze minimálně jednu další superpecku. ()

Mikita

Výjimečně hodnotím již po třech dílech a musím uznat, že tento seriál má nápad, aktuální téma i dostatečně zajímavé postavy. Těším se, co ještě přijde, jen budu doufat, že počet dílů skončí v nějaké rozumné míře. Tohle se opravdu nehodí pro nějaký nekonečný seriál... ()

italka63

Do desátého dílu první série jsem byla přesvědčená, že to bude za čtyři hvězdy ,ale to, co Claire Danes předvedla nadále, mě bez všech pochyb donutilo hodnocení zvednout. Skvělý seriál a já pokračuju v absolutní závislosti v druhé sérii pořád dál:-)Po dokoukání druhé řady mi nezbývá, než se těšit na dalši a doufám, že v září se dočkám toho, že scénář a herecké výkony výkony zůstanou stejně kvalitní .Po shlédnutí třetí řady musím uznat, že takhle kvalitně zpracovaná látka s tak skvělými hereckými výkony většiny herců se jen tak nevidí a maximální spokojenost zůstala. ()

slunicko2

Z původní zápletky založené na podezření, že osvobozeného válečného zajatce získala druhá strana ke spolupráci, se postupně stal seriál o špiónech, o boji s terorismem i o boji uvnitř vlastních struktur. 1) Osobní rovina šla (naštěstí) trochu stranou a stále více se prosazuje psychologická stránka věci. Velmi zajímavé, věru._____ 2) Líbil se mi 40letý Damian Lewis (seržant Nicholas Brody) a později zejména 30letý přitažlivý Rupert Friend (agent CIA Peter Quinn)._____ 3) Psáno po 7 řadách._____ 4) 5.1.2021. Poslední, osmá, řada je skutečným vyvrcholením seriálu. Kompaktní, napínavá, s pointou. 5*. ()

MATADOR

1. série # V té veškeré hromádce cool záležitostí, které se nám urojily, působí Homeland jako šedá myška. Pravda je však někde jinde, tohle je poctivá filmařina, bez efektů, woow cliffhangerů a zběsilých přestřelek. Homeland je drama, které si svou půdu poctivě střeží a snaží se svou atmosféru budovat i v závěrečných dílech. Před koncem sezóny jsem věděl o připravované druhé sériI, ale nedozákal jsem si ji představit, teď už vím, že to jde :) I když jsem od toho čekal něco trošku jiného, s odstupem času na Homeland koukám jako na něco nového, i když svým způsobem se snaží být spíše minimalistický. Právě za to, za výkony a téma terorismu palec nahoru ,) 2. série # Pakliže jsem se cítil poněkud rozčarovaný po konci první série, která mi přišla poněkud zdlouhavá a málo dramatická, jsem se po více než dvou letech dostal k druhé série a vůbec nelituji. Nevím, jestli můj pohled za tu dobu trochu zvážněl a začal jsem si užívat veškeré - perfektně napsané - postavy, ale to co se děje v druhé sérii je pro mě zařazeno v pomyslném top žebříčku veškerých seriálových sérií. Podobně jako tomu je u Breaking Bad je akorát štvali rodinné problémy, ale jinak si to nemohu vynachválit, perfektní práce a skvělé ústřední duo. 3. série # Automaticky po druhé sezóně jsem skočil do třetí a nutno podotknout, že je mi vážně líto, jakým směrem se tvůrci vydali. Podle mého totálně zabili perfektně vystrojenou druhou sérii a mohli z toho udělat naháňku nepřítele státu č.1. Zase rozumím, že takový Homeland nikdy nebyl a asi jím být ani nechtěl, takže spíše říkám svůj názor, co by se mi líbilo. Tak jako tak málo Brodyho je pro tenhle seriál naprostou chybou a navíc v prvních dílech si tvůrci totálně hrajou s divákem, což mi děsně smrdělo už na začátku a totálně takový věci nesnáším. Celkově tkví ve třetí sérii totální rozpolcenost, je to kvalitní, ale stala se z toho poněkud fraška a absolutně si nedokážu představit, co se snaží vhodit do 4. série, pokud by seriál takhle skončil, nevadilo by mi to! 1. sézóna - 75%, 2. sezóna - 85%, 3. sezóna - 70% ()

Thomassi

Po dokoukání první série nemohu jinak než konstatovat, že Homeland je dalším seriálem, který ve mně zanechal spousty emocí a napětí. Příběh je totiž promyšlen až nečekaně realisticky do detailů. Konspirační teorie mě vždy bavily, v tomto případě se jedná o teroristické útoky na Spojené státy formou znovunalezeného mariňáka, který údajně otočil stranu. Já si vybavil Rubicon, který bohužel dále pokračovat nebude, a proto alespoň tomuto seriálu přeji další minimálně dvě série. A zdá se, že nejenom já, ale hodně lidí si ho nenechá utnout. Politické machinace, mariňák jako terorista, rodinné problémy a sem tam i nějaká akce, to vše, když je udělané správně, a v tomto případě to tak je, tak se z toho stává návyková záležitost. Damian Lewis potvrdil, že v seriálech vyniká naprosto dokonale. Boží seriál, který se řadí k těm nejlepším. 1. série: 100%, 2. série: 100%. ()

vanadium

Zhlédnul jsem jednoznačně pětihvězdičkový Chalífát. V komentářích k němu bylo odkazováno na tento seriál, Homeland. Co se týče děje a napětí, je to fajn. Ale má to jednu zásadní chybu - je to americké. Ten nespočet otřesných a megatrapných amerikánských klišé se fakt nedá vydržet. Pořád slyšíme kydy o službě vlasti, nemůže chybět ideální americká rodinka ("věděl jsem že to zvládneš. a víš proč? protože jsi můj syn") a pochopitelně nejzávažnější katastrofou je, když se někdo snaží zaútočit na PANA PREZIDENTA Spojených států, který je nejdůležitější osobou na světě a ztělesněním hrdosti a demokracie! To pak všichni zvážní, protože to je fakt velmi vážná věc! Vrcholem trapnosti a nejapnosti jsou žoviální kecy vojáčků ("vyser se na to, prošvihneš válku") završené rapováním na karu - to už bylo vážně za jakoukoliv mezí. Vzdávám po první sérii. Škoda. Přitom ta bipolární bloncka je cool. ()

Ice.dog

Asi nejlepší seriál v daném žánru poslední doby. Nechybí akce, překvapivé zvraty ani velmi dobré herecké výkony především starého dobrého Dicka Winterse alias Damiana Lewise. Po shlédnutí první série na mě zanechal tento seriál jen ten nejlepší dojem, i přes pomalejší rozejd si mě ihned získal. Jenom škoda posledního dílu, který směřoval k jasnému cíly až do telefonátu Brodyho s dcerou, to mi přišlo tak nějak jako zbytečný zvrat a nechání si otevřených vrátek pro další série. Škoda, že seriál nekončí na jedné sérii, takto mám obavy, že se bude jednat o další seriál s x sériema a každá dalsí bude jenom horší. Originální izraelskou verzi jsem neviděl tak nemůžu porovnávat, takže po první sérii je to pro mě spolu s Game of thrones jasně nejlepší seriál poslední doby. Edit: 2. série je možná ještě lepší než první a drží neskutečně vysoko nasazenou laťku. Jsem zvědavej na 3. sérii)) ()

Lenula4

První série naprosto vynikající podivaná od které jsem se nedokázala odpoutat a na druhou sérii jsem se nemohla dočkat jako malé dítě. Přišlo ale bohužel velké zklamání. Nevím proč, ale myslela jsem si, že pověst druhých sérií seriálů u tohoto bude jiná, bohužel se tak nestalo a z druhé série se pro mě stala naprosto nedomyšlená fraška. ()

gegina31

Zatím naprosto geniální seriál. Od prvního okamžiku jsem netušila, kdo tam má vlastně být hlavní hrdina. Nejdřív byl jeden chudák a druhý kokot. Pak to bylo naopak. A nakonec jsem fandila oboum. Zatím jsem na konci druhé série, tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Hodně lidí mi tvrdí, že od třetí série to za moc nestojí, tak uvidíme. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace