• Cervenak

Takže nie. Bol som maximálne otvorený, pretože v zásade nie som hater týchto spotrebných "young adult" báchoriek a fakt mám rád Jennifer Lawrence. Ale... nie. Nič proti opätovnému vareniu podobných námetov, ale čo je veľa, to je veľa. Podobný problém ako s Eragonom - nejaký chytrák vykradne klasiky a potom to primitívnou a vykastrovanou formou servíruje deťom, ktoré to žerú, pretože to hladko kĺže dolu gágorom. Navyše tu ten svet nefunguje. Všetko vyzerá ako televízny film z roku 1990. Ani jedna postava nie je živá, v dialógoch si okrem komentovania základných posunov v zápletke nemajú čo povedať. A paradoxne od chvíle, keď začne "hra o život", vypukne už úplná nuda s nezmyselne roztrasenou kamerou. Ničomu v tom filme som neveril ani minútu.(4.4.2012)

Čekal jsem Více.. Šel poznat Nízký Rozpočet.. Vraždy Nic Moc.. Ale o to tady vůbec Nešlo.. Dle mého se jedna o Krásný Film.. s Krásnou Hudbou, vizuálem Příjemnou Herečkou. .. Zajímavý Styl Oblíkání zdejších Lidí.. Takže jako Film,Scénař Herecké výkony Super!! Akorát já spíš prahnu po té brutalitě No No..:((29.8.2012)

• hirnlego

Nebýt povinného PATHOS, byly by ty 3* móžná zasloužený. Ale spíš ne. Fakt neni těžký se v tom orientovat, ale je těžký na to koukat bez rozzlobeně zatnutých pěstiček (opička kamarádka a spousta dalších pipinovin). Jako bonus zdejší humoreska v podobě komentáře djkoma. Nie, radšej Battle Royale. (2,5*)(13.8.2012)

Twilight pro patnáctileté intelektuály. Nemyslím to ale vůbec tak zle, jak to možná zní. Hunger Games jsou prostě určeny pro podobnou věkovou skupinu jako výše zmíněné zlo, ale alespoň se snaží (a v knižní podobě dost možná i úspěšně, nevím, nedokážu posoudit, nečetl jsem) o nějaký společensko-kritický přesah a jde v nich o mnohem víc než o to, jestli si jedna labilní kravka vybere za milence upíra, nebo vlkodlaka. A i motivace hlavní postavy jsou mnohem hlubší. Jako nenáročný blockbuster je film vcelku povedený, zábavný, docela pěkně vypadá (vzhledem k nízkému rozpočtu), výtvarná stylizace Kapitolu a Kapitolanů zaujala. Zajímavější témata jsou spíše jen načrtnuta, nedotažena, ale to se třeba povede dotáhnout v dalších dílech, na které jsem zvědavý. Nejvíc mi tak nakonec vadilo místy až příliš nevěrohodné chování hráčů v Aréně a taky fakt, že jsem tak nějak vůbec nepochopil, jakým způsobem přesně instituce Hladových her pomáhá Kapitolu k nadvládě nad ostatními kraji. Film tedy určitě není nějaká velká pecka, ale s přivřenýma očima jsem se bavil slušně. Jennifer Lawrence výborná. 7/10(28.3.2012)

Netrefím šípem z luku nosorožce ani na vzdálenost úhlopříčky monitoru, každá větev stromu pode mnou spolehlivě praskne, každou čtvrthodinku se můj žaludek hlásí o potravu a masakrování bližního svého nepatří mezi mé záliby. S touto výbavou bych byl bezpochyby první obětí hladových her, ale to neznamená, že jsem si neužil trochu neoriginální brutality, při které jsem však zlehka spílal střihači za malou aktivitu jeho nůžek.(30.10.2012)

• - Jelikož bylo už od samého začátku produkce plánováno pokračování, herci dostali za úkol přečíst si všechny díly knižní předlohy. (Patw)

• - Sci-fi drama dominovalo nejen na kino-plátnech, ale také v prodejnách hudby. Pro soundtrack se rozhodlo zajít 175 tisíc Američanů. Paradoxem je, že z šestnácti skladeb se ve filmu neobjeví vůbec žádná, pouze tři z nich podkreslují titulky v závěru. Kromě výše zmiňovaných jsou na albu ke slyšení i Arcade Fire, Kid Cudi nebo Glen Hansard. V prodeji je i hudební kompozice od Jamese Newtona Howarda. (Chinese Ashio)

• - Počas natáčania Jennifer Lawrence (Katniss) omylom kopla svojho hereckého kolegu Josha Hutchersona (Peeta) do hlavy tak silno, že mu spôsobila ľahší otras mozgu. (HelenOfTroy)