• Fr

,,JE JICH 24 A PŘEŽIJE POUZE JEDEN....“ /// Sporťáci maj Olympiádu a ti jenž trpěj hladem zase Hladový hry. Soutěž je to spravedlivá (kuš, to se tak povídá) a samotnýho mě zajímá, jak taková dětská vyvražďovačka může vypadat (vás kurva ne? Co jste to za lidi…). Zvlášť když vím, že Japonci v tom maj celkem jasno. Ale my? Civilizovaní, pro který je neštěstí nemít žádný kamarády – tož kurva – překvapení! (jako ta akcička!) Ale zpátky do reality: režisér je magor, kterej nedokáže atmosféricky natočit třeba hned úvod, kterej je na můj vkus tak nějak vo hovně. Vobsazení se mi do Do morku kosti nezažralo (soráč Woody, ani tvůj štěk to nezachrání) a nechcu vypadat jako intelektuál, ale nějaký ty souvislosti mi mohli udělat jasnější. Ale fakt je, že děcka to celkem bralo. AMAZONKA a ROMANTIK (bacha – kontrolní otázka: ,,Kterej z nich nudí?“) Bitva o život sbližuje (to sem se tenkrát sblížil….no vo život nešlo,ale…) - víte co, pak si jen přeju, aby se s tý amazonky nestal romantik! Takže – bez prdele: mohlo to dopadnout kurevsky hůř! (jako že by se to třeba nelíbilo ani mírumilovným dětičkám) A tak - za parchanty (ty moje) 3* a za mě …(tak schválně…se ukaž intelektuále…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trilogii od Suzanne Collins (part 1: Aréna smrti – rok 2008) číst nebudu. 2.) Chtěl bych rozvinout (k dokonalosti) verš: ,,Osamělá v lese, Katniss svůj luk nese.“ . 3.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(8.8.2012)

May the odds be ever in your favor. Četla jsem předlohu a byla z ní nadšená, ohledně filmu jsem však měla velké pochyby. Jako první mě vyděsilo obsazení a hned poté PG-13. Nakonec však můžu říct, že jsem s výsledkem celkem spokojená, i když nějaké ty chybičky by se našly. Například hudba v pozadí je až tak moc v pozadí, že jsem si jí skoro ani nevšimla a když už, tak mi připadala vážně nezajímavá a nevýrazná. Škoda, že dal Danny Elfman přednost jinému projektu.Dějová linie z arény byla celkem dost unáhlená a bavila mě asi o trochu méně, než všechno ostatní, nemluvě o tom, že nebýt čtenářem HG, tak bych měla asi určité mezery co se příběhu týče. Zkrátka dopředu opravdu doporučuji přečíst knihu. Jinak mě mile překvapila Jennifer Lawrence, která si s hlavní roli hravě poradila a přes můj počáteční cynismus mě dostala. Dokonce ji mám nejspíš raději, než knižní Katniss (i když musím říct, e předlohu mám raději).J osh Hutcherson nijak výrazně nezklamal, nijak výrazně nenadchl, v jeho roli bych si dokázala představit lepšího herce, ale na druhou stranu nebyl tak hrozný, jak jsem předpokládala. Jinak ještě musím vyzdvihnout Harrelsona v roli Haymitche, Tucciho jako Ceasara a Lennyho Kravitze alá Cinnu. Každopádně po druhém shlédnutí jsem skeptičtější. Kniha má výhodu v tom, že na čtenáře přenáší skrz ich formu hrdinčiny emoce, film v tomhle ohledu moc nevynikl, ta síla a hloubka se v tom zkrátka ztrácí..(29.3.2012)

Na filmu je hodně vidět, že je podle knižní série, takže působí přesně tak - víc vedlejší motivů, co by potřebovaly ještě rozvinout. To mu ale vyčítat nebudu. Překvapilo mě spíš chladnější přijetí, protože film mě nejenom bavil, ale dokonce mě ani nenutil vypočítávat si v duchu jeho chyby. Samozřejmě, že ve svojí podstatě se nejedná o žádnou převratnou novinku, každopádně nápad je dobrý a hlavně - v tomhle žánru jsem v nic lepšího ani nedoufala. Hodně mě potěšil Woody Harrelson, za něj oba palce nahoru (a ještě ten třetí za Lennyho). Nadprůměrně sympatická hrdinka to s přehledem táhne od začátku do konce, město úchylů (i když podobný už jsme taky mohli vidět jinde) vyobrazeno poutavě, stejně tak fáze příprav na hry, pak samotný boj je pochopitelně trochu změkčený, to se dalo čekat. Těžko ve filmu tohohle typu uvidíme detailní záběry na krutou smrtí dětí a Battle Royale podle mě není určena stejnému publiku. Ze stejného důvodu zřejmě nebyly rozvíjeny další postavy z arény (až na jednu) tak, aby si je divák oblíbil, protože by věděl, že stejně nemají šanci. Finále uspokojivé, hudba vynikající (co taky čekat od JNH?). Tak, a teď aby to nebyla jen samá chvála. Je to dost dlouhý, možná až moc a i já se přidávám s tím, že kamera je otřesná a filmu ublížila asi nejvíc. Ale jinak jsem spokojená, a to jsem před filmem měla docela obavy.(25.3.2012)

Pro čtenáře, který se díky přečtení celé trilogie v postapo světě orientuje docela dobře (nebo aspoň tak dobře, jak to chtěla Collins) povedená adaptace. Něco je zkráceno, něco zrychlené, něco vypuštěné, ale věrné je to dostatečně. A to potěší. Navíc Jennifer Lawrence je opravdu úžasná herečka a zase svým výkonem zastinuje většinu ostatních postav. Ne že by ostatní postavy měly vůbec čas něco ukázat, to už byl ale trochu problém i v knize, holt ich forma je ich forma. Tady je ten problém ovšem zvýrazněn problémem většiny adaptací (a někdy to opravdu zamrzí) - a to absencí myšlenkových pochodů hrdinů. Potom i ta romantická linie vypadá ještě méně romanticky než už v předloze a vztahy mezi postavami jsou ploché až až. No, atmosféru si to udrželo, polovina filmu - příprava - výborná, druhá polovina obohacená arena střediskem a Iron Man hrátkami, škoda jen toho PG-13, které způsobuje hroznou roztřesenost kamery a i přes snahu to udělat co nejvíce syrově tomu chybí ten Battle Royale look. Když nad tím přemýšlím, kdybych nečetl předlohu, asi bych hodnotil 3, ale takhle jsem byl nasycen uspokojivě a těším se na další díl. Jestli využijí nápady autorky v aréně dobře, bude to teprve bomba. Nebo hodiny. 4 PS: Soundtrack dost nevýrazný, ta představovačka splátců s římsky laděnou atmosférou dobrej nápad, ale mne to nezaujalo.(9.8.2012)

• B!shop

Ja ani nemuzu moc rict, ze bych byl zklamanej, protoze jsem nic moc necekal a taky jsem nic moc nedostal. Stupidni pribeh o tom, jak jsou z jednotlivejch kraju plnejch sedlaku a horniku vybirany dvojice deti, ktery proti sobe bojujou jako trest za davnou vzpouru. Kdyby to aspon byla brutalitka jak Battle Royale tak budiz, ale takle by to proste neslo. Skoro hodinu a pul se vicemene nic nedeje, deti se z nejaky zasmradly vesnice presunou do jakoze mesta budoucnosti, coz podle tvurcu znamena jeden rychlej vlak a hromadu divne se xichticich magoru s silenejma make-upama a jeste strasnejsima ucesama. Neustale je jakoze nejaka priprava na nadchazejici hry, ale zadnej trenink se vlastne nekona. No a hry pripominaj skupinu skautu motajici se po lese. Sice to ma par fajn momentu, ale ty film nezachrani, navic triky taky nejsou buhvijaky. Aspon, ze hlavni dvojice neni vyslovene otravna, i kdyz Lawrence nema problem skoro brecet a behem deseti sekund se vesele smat a z Hutchersona tu je udelanej pripochcanej looser. Takze celkove stupidni, nenapinava a hnusne vypadajici kravina, z naprosto prisernejma 140 minutama a ty 2* jsou tak vicemene jen za to, ze jsem se vylozene nenudil, coz je prekvapujici.(8.8.2012)