• Cervenak

Takže nie. Bol som maximálne otvorený, pretože v zásade nie som hater týchto spotrebných "young adult" báchoriek a fakt mám rád Jennifer Lawrence. Ale... nie. Nič proti opätovnému vareniu podobných námetov, ale čo je veľa, to je veľa. Podobný problém ako s Eragonom - nejaký chytrák vykradne klasiky a potom to primitívnou a vykastrovanou formou servíruje deťom, ktoré to žerú, pretože to hladko kĺže dolu gágorom. Navyše tu ten svet nefunguje. Všetko vyzerá ako televízny film z roku 1990. Ani jedna postava nie je živá, v dialógoch si okrem komentovania základných posunov v zápletke nemajú čo povedať. A paradoxne od chvíle, keď začne "hra o život", vypukne už úplná nuda s nezmyselne roztrasenou kamerou. Ničomu v tom filme som neveril ani minútu.(4.4.2012)

Nepoznamenaný knižnou predlohou a oboznámený s dielami, ktoré majú Hunger Games vykrádať či v niektorých aspektoch pripomínať, som však ani na moment nemal problém s pravidlami sveta a užíval si dej od prvých scén. I keď nejde o dielo, ktoré by sa zlomovým spôsobom zapísalo do filmovej histórie, v rámci kategórie, ktorej je adresovaným funguje výborne a nielen v nej. V thrillerových scénach napínavý, v komornejších pôsobivý a vďaka spôsobu snímania dostatočne vťahujúci uprostred diania. Ide o neskrývanú kritiku reality show alebo je to jedna veľká reality show? Každý nech si to vyloží po svojom. Výhra po takmer všetkých stránkach a u Jennifer Lawrence to platí dvojnásobne. A po prečítani knihy sa kladné pocity ešte viac násobia. 90%(9.4.2012)

S celkom velkou zvedavostou som sa tesil na tento film, kedze som si nieco o Hunger Games a o knihe, ktora bola uspesna precital vo filmovom casopise, avsak film ma nenadchol tak, ako som to ocakaval. Na jednej strane prilis dlho trvala priprava, kym sa dostali do takzvanej dzungle smrti a ked sa tam uz konecne dostali, tak mi bolo fakt zvlastne sa divat na to, ako sa dospeli zabavaju tym, ze sa tam zabijaju v podstate deti. Trosku mi to pripomenulo BEZIACEHO MUZA (1987) s Arnoldom Schwarzeneggerom, kde takziez nechcene dostali ludi do televiznej show, pricom sa divaci zabavali na tom, ako tam zomieraju ludia, akurat ze sa ich tam snazili presvedcit, ze su to vsetko zlocinci, to aby im ich nebolo luto ich brutalnej smrti, avsak v tomto filme, aj napriek tomu, nech uz to skoncilo tak, ako to skoncilo, som az tak nadseny nebol. Z mojho pohladu to pokazila aj prilis dlha minutaz. ________ Jennifer Lawrence - (Katniss Everdeen) +++ Josh Hutcherson - (Peeta Mellark) +++ Stanley Tucci - (Caesar Flickerman) +++ Wes Bentley - (Seneca Crane) +++ Elizabeth Banks - (Effie Trinket) +++ Woody Harrelson - (Haymitch Abernathy) +++ Toby Jones - (Claudius Templesmith) +++ Lenny Kravitz - (Cinna) +++ Amandla Stenberg - (Rue) +++ Donald Sutherland - (Prezident Snow) +++ (Videl v kine 31.03.2012) +++(29.5.2012)

Tak ako väčšine zainteresovaných, aj mne sa počas filmu vynárali spomienky na kultový Battle Royale. V jednom sa ale značne líšia - v kvalite. Pokiaľ trinásť rokov starý snímok nebral sám seba nijak vážne a celé to bola jedna veľká zábava, Hunger Games sú natočené (vraj) podľa kultovej knihy a tým sú filmy vždy poznačené - snažia sa dobehnúť kvality svojho knižného vzoru. Neviem nakoľko sa mu film priblížil a ani ma to nezaujíma, ale to snaženie je tu citeľné a dosť mu to ubližuje. Keby povolili uzdu, herci a režisér to brali s väčšou rezervou, dočkali by sme sa podľa omnoho uvoľnenejšieho filmu. Napriek tomu sa ale nedá uprieť snaha, príbeh je fajn, efekty vynikajúce, záver veľkolepý a celkovo som sa nenudil - tie dlhé dve hodiny nakoniec neboli úplnou stratou času. 60%..(11.11.2013)

Skoro 1500 komentářů a já to snad viděla poslední, tak to nebudu moc rozebírat. Když jsem si nastavila mojí mysl na věk 15 - 20 let, což u mě není žádný problém i v kteroukoliv jinou dobu, tak jsem byla víc než jen spokojená. Hlavním srdcem celého filmu byla vynikající Jennifer a tady zabodovala úplně fantasticky. Nechybělo tomu nic ze žánrů nahoře vypsaných a pochopitelně i s romantickou linií, jinak by to přece nebylo to pravé ořechové. Pomalejší začátek, ale strhující závěr, nuda to rozhodně nebyla, takže emma dá dnes s přehledem čtyřku a na tu Jennifer se budu muset mrknout víc zblízka. P.S. - jen ty zvířátka na konci si mohli odpustit:-)(28.11.2013)