Hunger Games je další z řady zajímavých fantasy knižních příběhů, která se dočkaly filmového zpracování direktem přímo z Hollywoodu. Dlouho jsem tápal. Přiznám se, že ačkoliv mám fantasy filmy moc rád, nikdy nevím, co od nich očekávat a poslední dobou převládá spíš průměr až smutek. Nakonec jsem si ale jedno nedělní odpoledne udělal čas. Nedělní proto, že má film skoro tři hodiny. Takový film tak musí zákonitě mít koule na to, aby mě zaujal a já u něj neusnul. První půl hodina byla taková obecnější. Tvůrci představovali daný svět. Nic zvláštního se nedělo, ale mělo to smysl. Jakmile se ale „hladové hry“ naplno rozjely, i samotný film mě začal okamžitě neuvěřitelně bavit. Ta představa mi přišla hodně zajímavá, dost chytlavá a musím uznat, že i v ten moment se naplno projevil způsob natáčení, který není z řady těch obvyklých. Celý ten příběh je totiž hodně realistický s řadou dost zajímavých témat k zamyšlení. A musím říct, že jak jsem se za daný svět postavil ze začátku pesimisticky, postupem času se mně začal líbit a říkal jsem si, čím nás tvůrci a samotná knižní předloha překvapí příště. Ale jo, musím říct, že něco do sebe tenhle knižní svět má. Zpracování je také poctivé a dvě a půl hodiny utekly jak voda. Za mě určitě spokojenost. Jsem zvědavý na pokračování.(13.12.2013)

• xxmartinxx

Truman Show 2 (chytrá satira) se nekoná, Běžící muž 2 (drsná akce) se nekoná. Co se koná? Syrově natočená bezpohlavnost, které nuceně drsná forma dodává plusové body, ale nic moc víc. 50 %(21.3.2012)

Netrefím šípem z luku nosorožce ani na vzdálenost úhlopříčky monitoru, každá větev stromu pode mnou spolehlivě praskne, každou čtvrthodinku se můj žaludek hlásí o potravu a masakrování bližního svého nepatří mezi mé záliby. S touto výbavou bych byl bezpochyby první obětí hladových her, ale to neznamená, že jsem si neužil trochu neoriginální brutality, při které jsem však zlehka spílal střihači za malou aktivitu jeho nůžek.(30.10.2012)

Jsem sice dva roky pozadu.... Ale chtěl jsem říct, že bylo fajn vidět pop-teen senzaci kde se nehrajou žádný píčoviny typu emo upíří baseball za bouřky... tady se mezi sebou vraždí středoškoláci a děti, přičemž navíc je to něco, co má hlavu a patu a moc sympatický charaktery. Woody Harrelson opět skóruje a JLaw je prostě nejroztomilejší. Hurá dál.(23.11.2013)

• Renton

Battle Royale US light.(10.8.2012)