Hunger Games je další z řady zajímavých fantasy knižních příběhů, která se dočkaly filmového zpracování direktem přímo z Hollywoodu. Dlouho jsem tápal. Přiznám se, že ačkoliv mám fantasy filmy moc rád, nikdy nevím, co od nich očekávat a poslední dobou převládá spíš průměr až smutek. Nakonec jsem si ale jedno nedělní odpoledne udělal čas. Nedělní proto, že má film skoro tři hodiny. Takový film tak musí zákonitě mít koule na to, aby mě zaujal a já u něj neusnul. První půl hodina byla taková obecnější. Tvůrci představovali daný svět. Nic zvláštního se nedělo, ale mělo to smysl. Jakmile se ale „hladové hry“ naplno rozjely, i samotný film mě začal okamžitě neuvěřitelně bavit. Ta představa mi přišla hodně zajímavá, dost chytlavá a musím uznat, že i v ten moment se naplno projevil způsob natáčení, který není z řady těch obvyklých. Celý ten příběh je totiž hodně realistický s řadou dost zajímavých témat k zamyšlení. A musím říct, že jak jsem se za daný svět postavil ze začátku pesimisticky, postupem času se mně začal líbit a říkal jsem si, čím nás tvůrci a samotná knižní předloha překvapí příště. Ale jo, musím říct, že něco do sebe tenhle knižní svět má. Zpracování je také poctivé a dvě a půl hodiny utekly jak voda. Za mě určitě spokojenost. Jsem zvědavý na pokračování.(13.12.2013)

Takže především... Nejsem obeznámen s knižní předlohou a podmínky v kině byly ideální (počet <10, což jsem v premiérový den vážně nečekal). Jennifer působila velice sympaticky a příjemným překvapením byl pro mě i Woody (obsazení jsem před promítáním neprocházel) a jako vždy, zařadil se k plusům snímku. Díky ignoraci zvláštně extravagantních kostýmů a po první půlhodině i rozklepané kamery, jsem si film dokázal poměrně užít. Souhlasím s myšlenkou, že jsou Hunger Games ve všech směrech až příliš opatrné (''nedotažené''?), i dle mého názoru měli jak scénáristé, tak režisér zajít alespoň částečně do extrémů - mohla to být daleko zajímavější a dramatičtější podívaná. Nicméně jsem se i přes značné výtky po celých 142 minut ani chvilku nenudil a pokud se zfilmují i ostatní knihy, nebudu se bránit další návštěvě kinosálu. Snad v tom případě povolaní lidé šáhnou po vyšším ratingu a dospělí dostanou větší porci zábavy - 70%.(23.3.2012)

• Mertax

Kostýmy a masky šílenější než ty na Gay Parade, postavy ploché a člověku ukradené jako celá banda z Predátorů. A to se herci velmi snaží - zejména Jennifer Lawrence a Woody Harrelson, (Hutcherson je dřevo bez charismatu). Kamera roztřesená (syrový, avšak zoufale nesurový digitál), střih chaotický, hudba nevýrazná a do toho ještě desítky klišé dialogů. Byť je zápletka neoriginální, je z filmu cítit potenciál, který však scenáristé promrhali. Svět působí nedotaženě, jeho fungování je jen lehce naznačeno./// Úvod je příliš zdlouhavý, nudný a celkově film nabízí jen minimum napětí a nějaké nápadité akce. To nás jako mají zvednout ze sedadla skautíci v lese, geneticky upravení sršni, CGI šelmy kočkovité nebo Legolas s copem, Rossi? Když tedy ne zábavný blockbuster, tak co aspoň nějaká psychologie postav... HG jsou přesně mezi a to jen ten problém - ani tupý trhák a ani propracované drama s přesahem. Kde jsou prostřihy na vzrušené voyeuristické publikum, které slintá, jako kdysi diváci při gladiátorských hrách? Kde je přesah a dotažená (nikoliv jen naznačená) reflexe fenoménu reality show? Proč se komentátoři objeví snad jen 2x a ještě prozradí, co se děje, abychom přišli o překvapení? Pořád se v HG mele o sponzorech a jak je nutné je získat. Proč skoro nic neposílají? Kde vězí ty znuděné figurky, které z růžového gauče rozhodují o bytí a nebytí účastníků her? A proč je sakra film PG-13, když už nabízí eticky extra provokativní téma jako vzájemné zabíjení mladistvých? Dva odstavce knihy vyznívají krutěji než cokoliv během filmu. Hladová po vzniku druhého dílu rozhodně nejsem... Je to vlastně takové komorní lesní drama, ehm. Pubertální P. S.: Lenny Kravitz jako gay stylista je boží. [Kino, originální znění](21.3.2012)

• - Sci-fi drama dominovalo nejen na kino-plátnech, ale také v prodejnách hudby. Pro soundtrack se rozhodlo zajít 175 tisíc Američanů. Paradoxem je, že z šestnácti skladeb se ve filmu neobjeví vůbec žádná, pouze tři z nich podkreslují titulky v závěru. Kromě výše zmiňovaných jsou na albu ke slyšení i Arcade Fire, Kid Cudi nebo Glen Hansard. V prodeji je i hudební kompozice od Jamese Newtona Howarda. (Chinese Ashio)

• - Film čerpá informace i z druhé knihy "Vražedná pomsta". Přebírá například jména nebo životní příběhy některých postav. (romajz15)

• - Spoiler: Mezi literární předlohou a filmovým zpracováním lze najít několik rozdílů. V knize dostane Katniss brož Mockingjaye od Medge, která se s ní po "Sklizni" přichází rozloučit. Ve filmu si brož koupí sama a dá ji sestře na ochranu. Prim jí brož vrací před odjezdem do kapitolu. Odlišuje se také samotný závěr. Ve filmu oba hrdinové vyváznou bez zranění, v knize ale Peeta přijde o půl nohy. Rozdíl je také ve scénách hledání vody. Zatímco v knižní předloze Katniss hledá vodu téměř tři dny, ve filmu jezero podle odhadu najde přibližně za hodinu. (SphereF)