Hunger Games

• USA The Hunger Games (více)
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

somnar

Trvá to subjektivně smrtící 3 hodiny, z čehož subjektivně první hodinu a půl čekáte na lesní naháněčky v aréně smrti. Ty jsou nakonec celkem působivé, jen je klasicky zabíjí extrémně neposedná kamera. Jinak to občas trefně satirizuje reality shows. A Jennifer Lawrence zachraňuje i ty nejtupější dialogy. 60% ()

Mertax

Kostýmy a masky šílenější než ty na Gay Parade, postavy ploché a člověku ukradené jako celá banda z Predátorů. A to se herci velmi snaží - zejména Jennifer Lawrence a Woody Harrelson, (Hutcherson je dřevo bez charismatu). Kamera roztřesená (syrový, avšak zoufale nesurový digitál), střih chaotický, hudba nevýrazná a do toho ještě desítky klišé dialogů. Byť je zápletka neoriginální, je z filmu cítit potenciál, který však scenáristé promrhali. Svět působí nedotaženě, jeho fungování je jen lehce naznačeno./// Úvod je příliš zdlouhavý, nudný a celkově film nabízí jen minimum napětí a nějaké nápadité akce. To nás jako mají zvednout ze sedadla skautíci v lese, geneticky upravení sršni, CGI šelmy kočkovité nebo Legolas s copem, Rossi? Když tedy ne zábavný blockbuster, tak co aspoň nějaká psychologie postav... HG jsou přesně mezi a to jen ten problém - ani tupý trhák a ani propracované drama s přesahem. Kde jsou prostřihy na vzrušené voyeuristické publikum, které slintá, jako kdysi diváci při gladiátorských hrách? Kde je přesah a dotažená (nikoliv jen naznačená) reflexe fenoménu reality show? Proč se komentátoři objeví snad jen 2x a ještě prozradí, co se děje, abychom přišli o překvapení? Pořád se v HG mele o sponzorech a jak je nutné je získat. Proč skoro nic neposílají? Kde vězí ty znuděné figurky, které z růžového gauče rozhodují o bytí a nebytí účastníků her? A proč je sakra film PG-13, když už nabízí eticky extra provokativní téma jako vzájemné zabíjení mladistvých? Dva odstavce knihy vyznívají krutěji než cokoliv během filmu. Hladová po vzniku druhého dílu rozhodně nejsem... Je to vlastně takové komorní lesní drama, ehm. Pubertální P. S.: Lenny Kravitz jako gay stylista je boží. [Kino, originální znění] ()

TheDarKnig

Pro čtenáře, který se díky přečtení celé trilogie v postapo světě orientuje docela dobře (nebo aspoň tak dobře, jak to chtěla Collins) povedená adaptace. Něco je zkráceno, něco zrychlené, něco vypuštěné, ale věrné je to dostatečně. A to potěší. Navíc Jennifer Lawrence je opravdu úžasná herečka a zase svým výkonem zastinuje většinu ostatních postav. Ne že by ostatní postavy měly vůbec čas něco ukázat, to už byl ale trochu problém i v knize, holt ich forma je ich forma. Tady je ten problém ovšem zvýrazněn problémem většiny adaptací (a někdy to opravdu zamrzí) - a to absencí myšlenkových pochodů hrdinů. Potom i ta romantická linie vypadá ještě méně romanticky než už v předloze a vztahy mezi postavami jsou ploché až až. No, atmosféru si to udrželo, polovina filmu - příprava - výborná, druhá polovina obohacená arena střediskem a Iron Man hrátkami, škoda jen toho PG-13, které způsobuje hroznou roztřesenost kamery a i přes snahu to udělat co nejvíce syrově tomu chybí ten Battle Royale look. Když nad tím přemýšlím, kdybych nečetl předlohu, asi bych hodnotil 3, ale takhle jsem byl nasycen uspokojivě a těším se na další díl. Jestli využijí nápady autorky v aréně dobře, bude to teprve bomba. Nebo hodiny. 4 PS: Soundtrack dost nevýrazný, ta představovačka splátců s římsky laděnou atmosférou dobrej nápad, ale mne to nezaujalo. ()

TeeAge

|| Scenár: Gary Ross, Suzanne Collins, Billy Ray / Based on The Hunger Games by Suzanne Collins | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Nina Jacobson | Distribúcia: LionsGate | Štúdio: Lionsgate, Color Force | Rozpočet: 78 miliónov $ | Tržby: 684,553,515 $ || Daľší z komentárov, ktorý sa mi záhadne vymazal. Takže len v krátkosti: Film, ktorý ničí všetky zdravé morálne zásady, hraje na pudovú strunu diváka, a skazenosť skrze reality show, kde človek zahodí svoje hodnoty v prospech konečnej úspešnosti a falošnej menovej nesmrteľnosti. Autorku predlohy by mali zatknúť, a producenta filmu streliť do kolena a povedať mu: Ži! ()

genetique

Tak ako väčšine zainteresovaných, aj mne sa počas filmu vynárali spomienky na kultový Battle Royale. V jednom sa ale značne líšia - v kvalite. Pokiaľ trinásť rokov starý snímok nebral sám seba nijak vážne a celé to bola jedna veľká zábava, Hunger Games sú natočené (vraj) podľa kultovej knihy a tým sú filmy vždy poznačené - snažia sa dobehnúť kvality svojho knižného vzoru. Neviem nakoľko sa mu film priblížil a ani ma to nezaujíma, ale to snaženie je tu citeľné a dosť mu to ubližuje. Keby povolili uzdu, herci a režisér to brali s väčšou rezervou, dočkali by sme sa podľa omnoho uvoľnenejšieho filmu. Napriek tomu sa ale nedá uprieť snaha, príbeh je fajn, efekty vynikajúce, záver veľkolepý a celkovo som sa nenudil - tie dlhé dve hodiny nakoniec neboli úplnou stratou času. 60%.. ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná dobrodružná dráma. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy je národ po ťažkej katastrofe rozdelený na mocné hlavné mesto a dvanásť chudobných krajov, ktorým tvrdo vládne a aby opäť nedošlo k vzbure, každoročne sa koná reality show, v ktorej skupina mladých ľudí zo všetkých krajov spolu navzájom bojuje, až kým nezostane posledný. Mladé dievča, schopná lovkyňa sa obetuje za svoju sestru a ide súťažiť miesto nej a tak nielen musí bojovať o svoj život, ale si aj plne uvedomuje nespravodlivosť tohto sveta. Spracovanie sa mi páči, síce na moje prekvapenie si na samotné hry treba počkať až do druhej polovice, ale v konečnom dôsledku s tým nemám ani najmenší problém, keďže aj prvá polovica je dobre zvládnutá. Samozrejme občas sa nájde nejaká scéna alebo prvok, bez ktorého by som sa kľudne obišiel, napríklad horiace šaty a aj celkovo sa to stále dalo podať aj o trochu dospelejšie, keďže hlavne to zobrazenie spoločnosti a politického systému mi príde trochu povrchné, ale hlavne, že zloženie postáv na čele s hlavnou hrdinkou sa skutočne vydarilo a vzhľadom na nadpriemernú dĺžku si to po celý čas udržuje až mimoriadnu dynamiku, takže o nude tu nemôže byť ani reči. Skôr ma mrzí, že to rebelstvo mi neprišlo dostatočne výrazné, ale aj nad to sa dokážem povzniesť, bavilo ma to. Veľkým plusom je aj zvládnutie žánrov, hlavne chválim, že romantika nemá moc priestoru a ešte aj ten je dobre využitý, takže mi nevadila vôbec, sci-fi slúži hlavne na vyjadrenie spoločnosti a tak je z toho hlavne príjemný dobrodružný film so štipkou spriaznených žánrov. Čo sa týka akcie a vlastne samotných hier, rozhodne sa nejedná o tradičnú vyvražďovačku s dôrazom na jednotlivé menšie akcie a úmrtia, väčšina účastníkov umrie hneď v úvode, celý čas je braná z pohľadu hlavnej hrdinky, takže divák vidí len tú akciu, pri ktorej je aj ona a navyše samozrejme chýba krv, ale až na to, že hlavná hrdinka si neprirodzene až príliš často potrebovala pospať ma to bavilo, má to svoje čaro a aj pár vydarených momentov, ako uctenie dievčaťa, explózia zásob alebo súboj s protivníčkou. Herecké obsadenie je výborné, Jennifer Lawrence je tu skutočne skvelá, po celý čas to ťahá s najväčšou ľahkosťou a na pomery žánru odvádza až prekvapivo kvalitný herecký výkon, takže až na pár detailov jej prakticky ani nemám čo vytknúť. Na moje prekvapenie nesklame ani Josh Hutcherson, k tomu tradične výrazný Woody Harrelson, v menšej úlohe aj Donald Sutherland a ešte viacero veľmi dobre zvolených vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, veľmi dobrá vizuálna stránka, za čo môže aj príjemné lesné prostredie, obstojná akcia a dostatočne seriózne prevedenie, stále sa to po všetkých stránkach dalo ešte trochu vylepšiť, ale aj tak mi to sadlo. A nesklame ani hudba. Tomuto filmu som sa pri premiére vyhol, bol som znechutený z tých detských blockbusterov, ktorých bolo v tej dobe až moc a myslel som, že toto bude jeden z nich, ale teraz som rád, že som tomu časom predsa len dal šancu. Síce podobný Battle Royale bol určite kvalitnejší, ale ani tu nemám dôvod dávať horšie hodnotenie, bavilo ma to. 77% () (méně) (více)

Ainy

Filmy, kde děti vraždí děti a tváří se jako super námět pro mládež, já opravdu nemusím. Strašná hovadina todlencto. Pak se jeden nesmí divit, jak to na těch internetech dneska vypadá ... ()

Botič

Motlitba za mamon a lásku, tedy spíše za ty zbytečné krámy, než za emoce. Je to dlouhé, nekřesťansky dlouhé stejně tak, jako zbytečně dekadentní, ale nikoliv tak tragické jak se z trailerů mohlo zdát – na to si Gary Ross hraje s až moc kvalitními herci. PS: Jennifer Lawrence - zabíjející zmutovaným vosím hnízdem - zatraceně vládne! ()

hellstruck

May the odds be ever in your favor. Četla jsem předlohu a byla z ní nadšená, ohledně filmu jsem však měla velké pochyby. Jako první mě vyděsilo obsazení a hned poté PG-13. Nakonec však můžu říct, že jsem s výsledkem celkem spokojená, i když nějaké ty chybičky by se našly. Například hudba v pozadí je až tak moc v pozadí, že jsem si jí skoro ani nevšimla a když už, tak mi připadala vážně nezajímavá a nevýrazná. Škoda, že dal Danny Elfman přednost jinému projektu.Dějová linie z arény byla celkem dost unáhlená a bavila mě asi o trochu méně, než všechno ostatní, nemluvě o tom, že nebýt čtenářem HG, tak bych měla asi určité mezery co se příběhu týče. Zkrátka dopředu opravdu doporučuji přečíst knihu. Jinak mě mile překvapila Jennifer Lawrence, která si s hlavní roli hravě poradila a přes můj počáteční cynismus mě dostala. Dokonce ji mám nejspíš raději, než knižní Katniss (i když musím říct, e předlohu mám raději).J osh Hutcherson nijak výrazně nezklamal, nijak výrazně nenadchl, v jeho roli bych si dokázala představit lepšího herce, ale na druhou stranu nebyl tak hrozný, jak jsem předpokládala. Jinak ještě musím vyzdvihnout Harrelsona v roli Haymitche, Tucciho jako Ceasara a Lennyho Kravitze alá Cinnu. Každopádně po druhém shlédnutí jsem skeptičtější. Kniha má výhodu v tom, že na čtenáře přenáší skrz ich formu hrdinčiny emoce, film v tomhle ohledu moc nevynikl, ta síla a hloubka se v tom zkrátka ztrácí.. ()

berg.12

Myšlenkově to uvízlo někde v dobách 'Běžícího muže'. Vize budoucího lidstva centralizovaného kolem 'televize' a s morálními hodnotami Jane Austen je sice ubíjející, jako filmová reality-show tehnle čtyřdílný celek ale docela funguje. ()

Kaka

Nečekal jsem vůbec nic a i tak mne film docela zaskočil. Kdo tu začne plácat něco o umělé romantice, tak film totálně nepochopil a nemá smysl dál komentář číst, protože nebude objektivní. Hunger games je hra, resp. romantika pouze na oko. Stejně jako celá dnešní společnost (nebo její drtivá část), kterou tento film vcelku sofistikovaně krizituje. Začíná to samým systémem Hunger Games (pocta válkám), přes patetické přání štěstí, otřesné (záměrně probůh !) kostýmy, takže vyčítat snímku tohleto je asi stejné, jako kdyby byl člověk nasraný, že po jídle už najednou nemá hlad. Co se tedy týče filozofie, tak nemám vesměs co vytknout. I technicky je snímek vcelku ucházející (vizuál města, kulisy atd.). Lehký problém nastává při hře jako takové. Některé věci mi přijdou trochu odfláklé a občas se divák ztrácí v tom co je doopravdy myšleno vážně a co je zase jen pomrkávání očkem na dotyčného recipienta. Ruční kameru raději neřeším, stejně jako dost rozporuplné akční scény (někdy naturalistické, jindy "zastřené). Gary Ross mi tak přijde daleko poutavější vypravěč a filozof, nežli technik a režisér akčních scén. Zapomněl bych na Jennifer Lawrence, ze které téměř čiší hrdinka moderní doby, která jednou nahradí Kate Beckinsale, Millu Jovovich a další drsné bábovky. Tahle mi přijde i jako daleko lepší herečka. Hunger Games určitě není pro klasiky a omezené mozky. Megazisky dost nechápu, protože bych čekal, že většina lidí obsah nedocení (což předpokládám, že se přesně i stalo), ale očividně to i tak nebrání filmovému zážitku, i když zřejmě trochu jinak prožitému. ()

Spiker01

Od Hunger Games jsem nevěděl, co čekat a tak mám na film rozporuplné reakce. Ze začátku jsem to chtěl vypnout a ohodnotit odpadem, setrval jsem však, a když se film rozjel, celkem se to dalo snést. Jennifer Lawrence dokázala, že oscara nedostala jen tak (ačkoli samozřejmě za jiný film) a jsem zvědavý, co předvede v dalších dílech, které se chystají po roce...50% ()

Krouťák

Takže především... Nejsem obeznámen s knižní předlohou a podmínky v kině byly ideální (počet <10, což jsem v premiérový den vážně nečekal). Jennifer působila velice sympaticky a příjemným překvapením byl pro mě i Woody (obsazení jsem před promítáním neprocházel) a jako vždy, zařadil se k plusům snímku. Díky ignoraci zvláštně extravagantních kostýmů a po první půlhodině i rozklepané kamery, jsem si film dokázal poměrně užít. Souhlasím s myšlenkou, že jsou Hunger Games ve všech směrech až příliš opatrné (''nedotažené''?), i dle mého názoru měli jak scénáristé, tak režisér zajít alespoň částečně do extrémů - mohla to být daleko zajímavější a dramatičtější podívaná. Nicméně jsem se i přes značné výtky po celých 142 minut ani chvilku nenudil a pokud se zfilmují i ostatní knihy, nebudu se bránit další návštěvě kinosálu. Snad v tom případě povolaní lidé šáhnou po vyšším ratingu a dospělí dostanou větší porci zábavy - 70%. ()

akisha

Na filmu je hodně vidět, že je podle knižní série, takže působí přesně tak - víc vedlejší motivů, co by potřebovaly ještě rozvinout. To mu ale vyčítat nebudu. Překvapilo mě spíš chladnější přijetí, protože film mě nejenom bavil, ale dokonce mě ani nenutil vypočítávat si v duchu jeho chyby. Samozřejmě, že ve svojí podstatě se nejedná o žádnou převratnou novinku, každopádně nápad je dobrý a hlavně - v tomhle žánru jsem v nic lepšího ani nedoufala. Hodně mě potěšil Woody Harrelson, za něj oba palce nahoru (a ještě ten třetí za Lennyho). Nadprůměrně sympatická hrdinka to s přehledem táhne od začátku do konce, město úchylů (i když podobný už jsme taky mohli vidět jinde) vyobrazeno poutavě, stejně tak fáze příprav na hry, pak samotný boj je pochopitelně trochu změkčený, to se dalo čekat. Těžko ve filmu tohohle typu uvidíme detailní záběry na krutou smrtí dětí a Battle Royale podle mě není určena stejnému publiku. Ze stejného důvodu zřejmě nebyly rozvíjeny další postavy z arény (až na jednu) tak, aby si je divák oblíbil, protože by věděl, že stejně nemají šanci. Finále uspokojivé, hudba vynikající (co taky čekat od JNH?). Tak, a teď aby to nebyla jen samá chvála. Je to dost dlouhý, možná až moc a i já se přidávám s tím, že kamera je otřesná a filmu ublížila asi nejvíc. Ale jinak jsem spokojená, a to jsem před filmem měla docela obavy. ()

Nevka

Hunger Games je výborný film. Myslím, že je to jeden z dokonce nejlepších filmů, které vznikly podle předlohy. Výběr postav do hlavních rolí byl dle mého skromného názoru skvělý a Jenifer s Joshem se na Katniss a Pettu hodí. Film jsem si celou dobu užíval, a jediné co mě na něm mrzelo, byly občas ty mizerné záběry. Do dalšího pokračování, bych proto rozhodně vyměnil kameramany. Nic proti, ale ty kamery tam rozhodně kazily kvalitní zážitek, a kvůli nim, šla také jedna hvězda dolů. Jinak byl film skvěle zpracovaný. Ke konci už to bylo takové jako u ostatních filmů dělaných podle knižní předlohy, ale to se nedá filmu pořádně vyčítat. Hrací doba mohla být o těch 20 minutek delší, ale i tak byl zážitek skvělý a film rozhodně doporučuji. ()

castor

Nečekal jsem moc a dostal velmi sympatický únik od reality!! Tu a tam jsem byl na vážkách, ale když to vezmu čistě pocitově, tak jsem se prakticky vůbec nenudil. Čerstvý popkulturní fenomén vtáhne od první minuty do totalitní společnosti budoucnosti, kterou zpustošila válka, a Spojené státy jsou rozdělené do sociálně rozdílných sektorů. I z toho posledního, dvanáctého, musí být vysláni dva zástupci, kteří se při oněch Hrách poperou o holý život. Lidé se (když nejde o jejich potomky nebo známé) baví, alespoň někde to tak má vypadat. Ostatně celé to společenské uspořádání je dosti nepřesvědčivé, stejně jako celá reality-show (až po čtyřiaosmdesáti ročnících her někdo oklamal systém – viz závěr), vize jsou matné, velké myšlenky jakbysmet. Vše je rozehrané tak nějak na půl plynu a mnohdy i bez jasného vyznění (třeba finguje dvojice z dvanáctého kraje svou zamilovanost jen pouze pro kamery?). Je navíc jasné, že by taková hra se zvláštními pravidly, do kterých zasahují dle libosti operátoři u počítačů (podle čeho jednotlivým hráčům nadržují?), v podání dětí nefungovala. Ač to tak možná nevypadá, jsou to ale spíš takové popichovačné poznámky. Protože přímočarý děj (i když délkou přepálený) o zcela herecky suverénní Jennifer Lawrence, která se obětuje pro svou sestru, mě prostě bavil. Syrový audiovizuál podporuje slušná hudba, režisér Gary Ross jednou nabídne slušnou a nápaditou akční scénu, pak dost rutinní nepřehlednou akci. Jako vypravěč ale obstál. Stejně jako herci ve vedlejších rolích. Krotké a opatrné Hladové hry pro náctileté – ale s přivřením oka potěšily i ty o dost starší!! ()

viperblade

Vážně? Nad tímhle teď slintají hipsteři po celém světě? Knížku jsem nečetl, ale film byl průměrný. Co mě nejvíce vadilo, byly odfláknuté efekty - jde to poznat především v davových scénách. Už dlouho mě něco tak neuhodilo do očí, jako tohle, kdy jde opravdu poznat, že herci, kteří by měli mluvit k davům, jsou tam sami. Opravdu velký fail. Další věc - podřízení se ratingu. Opět, děláme to pro nejmladší, takže i když se zápletka točí okolo her, kde musí umřít 23 z 24 (prý musí :-)) mladých, neukážeme prakticky nic, ať i ti nejmladší hipsteři mohou přijít do kina a zlomit pár rekordů. Další věc, kdykoliv šlo někomu z hlavních hrdinů opravdu o život, vždy se dostavila pomoc ve formě kouzelné mastičky či něčeho podobného. Neberte mě špatně, trailer se mi líbil a já se na film těšil, ale jsem zklamaný. Po té hysterii, která kolem tohoto filmu byla, jsem zkrátka a dobře čekal něco víc, než jen solidní fantasy, kde nakonec jde o lásku. Jistě, jak jinak… Klady - Jennifer Lawrence, Woody Harrelson, Donald Sutherland a fakt, že se po většinu času moc nenudíte (i když o takových 20 minut méně film mít mohl a nikomu by to neublížilo). Zápory - vše ostatní. Tímto jsem se přesvědčil, že druhý díl této série opravdu vynechám, není to pro mě. A pochybuju, že bych po přečtení knížky změnil názor. Pokud chcete vidět opravdu skvělý film, který má co říct, nebuďte líní, najděte si Batlle Royale abyste se přesvědčili, kolik věcí zde bylo špatně a s čím vším si vystačili asijští filmaři v roce 2000. 60 %. ()

*CARNIFEX*

V minulosti trinástimi obvodmi vyvolaná vzbura v štáte, zapríčinila krviprelievanie, ktoré nemalo obdobu. Takáto udalosť musí byť po generácie pripomínaná, každoročnými "oslavami" - Hunger Games. Každý obvod musí vybrať dve osoby, muža a ženu, vo veku od 12 do 18 rokov, ktorí sa spolu s ostatnými súťažiacimi stretnú v aréne, v boji na život a na smrť. Na ukončenie hry, môže prežiť len jeden z dvojice. "District 12" bude v hrách reprezentovať Katniss Everdeenová a Peeta Mellark. Očakával som blbinu, dostal som blbinu. Ale je to akýsi cukrovsky zaujímavý snímok, ktorý nijak neurazí. Napriek pomerne dlhej stopáži som sa nijak výnimočne nenudil. Úvodných 40 minút, z pohľadu vykreslenia príbehu, skutočne excelentných. To bolo prvé plus. Druhé je, že som sa konečne v 32 rokoch zamiloval. Jennifer, prosím, ak toto čítaš, ozvi sa. Pôjdeme na zmrzku! ()

D.Moore

Lehoulinký nadprůměr s větším potenciálem. Možná je to tím, že jsem nečetl předlohu, ale neustále se mi zdálo, že bych o světě, v němž se Hunger Games odehrávají, potřeboval vědět víc, abych uvěřil, že je něco takového opravdu možné. Takhle mi dělalo problémy přijmout myšlenku, že se už 74 let koná soutěž ve vyvražďování, jejímž cílem je mimo jiné uklidňování obyvatelstva, a že to lidé přijali a nějak to funguje. Sci-fi nesci-fi, světu, ve kterém se příběhy odehrávají, bych zkrátka věřit měl. Nicméně k dobru musím Hunger Games přičíst fajn obsazení (jen hlavní hrdina nemusel být stejný typ jako hlavní záporák, pletli se mi), příjemný spád, díky kterému dvě hodiny a něco utekly docela rychle, a Newton Howardovu hudbu. Režijně to ovšem žádný zázrak nebyl a na žádnou scénu asi vyloženě vzpomínat nebudu - snad další díly dopadnou aspoň v tomhle ohledu lépe, když je dostal na starost Francis Lawrence. ()

kulyk

To je tak zahrabaná příležitost! Dovedete si představit, co všechno by dvanáctiletí kindráti dokázali činit svým bližním, kdyby scénárista, režisér a produkční nebyli takoví poserové? Já se tak těšil na vivisekci nehtem, případně válečky dotažené skutečně do konce....Eh, tak zase si člověk bude muset pustit instruktážní videjka z Libérie pro dětskou soldatesku. Jinak to nebyla až taková hovadina, jaká býti i mohla. Pokus o sortaci společnosti na dekadentní a rurálně - prvopospolitní působí trapně a prvoplánovitě. Hovadinek a nelogičností tam je vůbec dost, ovšem je to cosi jako skifárna, když máte trpělivost pavouka dočkáte se i jakési akce a příští díl už třeba i přinese děj snesitelný pro dospělého jedince. Takže za tripl. ()

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel