Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Quen11

Ok, tak toto bola fakt demencia. Už z afterlifu to bolo cítiť, ale tu to Anderson dotiahol do "dokonalosti". Príbeh? Neviem či sa dá o nejakom hovoriť, odpad nedávam len preto, lebo musím uznať že v niektorých akčných scénach sa našiel nejaký ten pekný shot a preto, lebo tam hrá Michelle Rodriguez. Ale Michelle, PREČO?! ()

hejsahopsa

Zase a opět je to o tom, co jste čekali... A já jsem spokojená, dokonce víc než to. Tenhle film má všechno na co si jen vzpomenete. Nemrtví, nestvůry, sexy kočka, nabušenci, zlá mrcha, spousta krve, pěkný efekty, další spousta krve. Navíc se mi dost líbila hudba, pěkně ty akční scény podtrhovala. Jako to, že už mají být všichni mrtví po první přestřelce řešit samozřejmě nemůžete, stejně tak další "logické problémy":)). Jsou to lepší tři, dala bych tak 70%. ()

greghouse

je to moc pěkný film-člověk u něj usne jen asi na 20 min. kdyby alespoň ty akční scény měly více nápadu, ale tady není nic. Celý film připomíná spíše hrané intro do hry. Asi mezi Millou a Paulem nebyl dlouho žádný sex a proto musela za trest hrát v jeho dalším skvělém filmu. Myslel jsem že letos nebude nic horšího než Total Recall, ale spletl jsem se a to hodně. ()

MarekLucin odpad!

Bylo tohle opravdu nutné?Pro koho se vlastně natáčejí takhle vyprázdněné filmy, které jsou jen sledem poslepovaných digitálních obrázků?Residen Evil pro mě vždycky byl srdcovou záležitostí.Samozřejmě v podobě videoher, které měly a mají velmi dobrou úroveň.Úvodní tři filmy téhle série mě vcelku bavily a třeba Extinction mám hodně rád, ale už loňské Afterlife napovědělo, že v nejlepším se má přestat a že Extinction měl zůstat posledním v řadě.Nicméně Afterlife se dal ještě s jistou dávkou nadhledu sledovat, ale v případě Retribution nefunguje ani to.Nefunguje v něm vlastně vůbec nic.Co mě iritovalo asi nejvíc je, že dvě hlavní hrdinky celý film prostojí v jakési rádoby ultra sexy pozici s rozkročenýma nohama, jako by se samy chtěly na všechno vy...t.A to taky měly, protože tohle je průšvih jako kráva. ()

Danny F.

Tak na úvod: Úvod se záběry pozpátku jsou myslím zbytečné a trochu se sem asi nehodí. Jinak akce vedle akce, až na mě působí spíše jako čistě akční nálož, kde se stále jen střílí. Divák je pak z toho až otupělý. Těch zombie by se mohli objevovat častěji, byli snad odstrčeny do pozadí? Film už snad nemá co nabídnout a děj doplňuje (opět) zpomalenými záběry. Avšak mě se to líbilo. Vychutnal jsem si bojové akce, obzvlášť s těmi oblíbenými vazouny se sekerami. Pochválit lze snad jen zmiňovanou akci. 70% ()

JohnSmith

Když už chtějí natahovat sérii, tak ať to má hlavu a patu. Tohle je jenom naprosto zbytečný pokračování, spíš taková masturbace, kterou si Anderson jen leští vlastní ego. Krom toho, že je to hrozně natočený a za zmínku stojí jen pár scén, tak to má jeden z nejdebilnějších scénářů, jaký jsem kdy viděl. ()

Trustme

New York-Moskva-Tokio, mě snad asi omyjou! Režijní onanista P. W. S. Anderson propadnul chtíči již natolik, že své domácí video se sexy gymnastickými skoky své ženy Millky v uplém hábitku natočil jako maskovaný další díl Resident Evil za 65 mil. dolarů. Děj filmu a scény jsou prvotřídní... pro in-game cut scény v konzolové hře, ale jako filmový produkt nejde brát tenhle sled střílení, útěků a zejména blábolových dialogů ("Jsi moje máma, že?" - "Teď už ano"). Jeden díl snad lze natočit, ale cpát stále dokola v pokračováních stejné scény, kde obžívají nejen mrtví, ale hlavně i mrtvé hlavní postavy je fakt nefér. Maniakálním exhibicím akčních scén vévodí masochistické bojové výkony Alice - s výrazem nepřemožitelnosti se válí po zemi i vzduchem a předvádí nožní techniky, co jí kostým dovoluje, skálopevné pohledy odhodlání a nekonečné vztyčování z pokleků, k dalším a dalším zpomaleným rozběhům, aby mohla zcela nelogicky vyskočit do letu, rychlost filmových políček se téměř zastavuje v němém úžasu nad jejím výkonem za 9,8 bodů. A Paul W. S. vyvrcholil. ()

drake31

Táto roztomilá séria nie je pre mňa už moc zaujímavá, ale stále ma baví sledovať tú spúšť ktorú po sebe zanechá na konci. Je to celkom zvláštne ale celá tá "zábavnosť" nejakým spôsobom na mňa nedopadá, už druhým dielom v rade, a neviem si pomôcť všetká ta akcia je dóóóósť sterilná ... a možno to celé nemá byť zábavné alebo akčné, a možno to má byť psychologická sonda do vnútra našej spoločnosti, ale kto som ja aby som to posudzoval. O5 dokáže potešiť cast a tá sladká naivita ... ()

Brain-D odpad!

Ne! Proč ? Proč Andersona vaříš něco, co nikomu nechutná. Vizuální a zvuky mišmaš, kter potlačuje imbecilitu všeho ostatního. V tomhle díle jsem si připadal, tak jak kdyby mi stačilo shlédnout pouze tento a na další či předešlé bych se dívat vůbec nemusel. Všechno je to pořád dokolo, ale trapnost se jen zvyšuje. Anderson tady s Umbrelly dělá totalitní komunistický režim (hvězda na plošném výtahu), což má možná podrážit Rusko.Co já vím, jediné co vím, že je totální sračka a na Afterlife se dalo ještě dívat. ()

Terzeus

Nemám slov na to vyjadriť akým zbytočným filmom RE: Retribution vlastne je. Séria skrátka zarobila peniažky a tak Anderson na tanieri naservíroval doslova ešte debilnejšiu snímku akou bol RE: Afterlife. O niečom ako "priemerný" scenár alebo "priemerný" príbeh sa tu nedá polemizovať.Bodka. Celá minutáž je plná nezmyselností, od začiatku až do konca je to pseudo-jazda bez žiadneho drajv motívu, ktorý by mal aspoň stopu po dotknutí dramaturga. Hoci, ako jednohubka "na uletenie" to zabaví, hlavne kvôli dementnosti, ktorú dokáže Anderson servírovať momentálne najlepšie z celého Hollywoodu. Ako to? Zoznam logických defektov by totiž zabral celú brožúrku. Z tých ešte bežných Andersonových pravidiel je tu prítomná nekonečná munícia a nekonečný zásobník (paradoxne sa to ako odkaz na hru ani brať nedá), z inovácií iste prekvapí významné posilnenie odolnosti príšer na headshoty alebo brain-washing Alicinho mozgu v podobe motívu klonovanej dcéry (keby aspoň nebola otravná!), ktorá spozná matku napriek tomu, že mala predtým úplne mala vlasy iného strihu a farby no a jasne - odrazu je z nej v latexovom oblečení hotová fetiš kráľovná. Z repertoára nelogickostí bola pre mňa osobitnou lahôdkou scéna v trenažéri Moskvy, na ktorú sa nezničiteľnosťou postáv guľkami nechytali ani Expendables a lá zopár postáv si pokojne stojí vo výlohe obchodu a strieľa na hotovú armádu, ktorá zasa strieľa po nich. Nikto nedostane zásah, hoci vojaci padajú ako domino. Paradoxne to jeden "good guy" dostane motorovou pílou. Nuž, vlastne sa to s Expendables ani nedá porovnávať, ten má na prvotriedne zostavenú bad-ass akciu aj patrične vhodne využité prostriedky a tu si Anderson naopak vykúzli z prstu všetko, čo potrebuje a patrične spomaľuje pomaly každý záber filmu. Aspoň, že hudba a kamera bola vcelku vydarená. Hm, aby som nezabudol na casting. Ak by Anderson nemal tri sexy herečky a nenatlačil ich do tesných oblečení, tak asi by ani nebolo dôvodu na to pozerať. Na zhrnutie stačí povedať, že Anderson si jasne užíva to, že počas písania scenára mu väčšinou pekne hrabe a definícia slova "logistika" je od neho vzdialená najmenej tristo parsekov. Paradoxne si divák toto Andersonovo "prepnutie" v podobe filmu môže užiť, teda... zasmiať sa na tom zasmeje a aspoň to nenudí (samá elegantne zostrihaná streľba a hory efektov) keď už je to dementné. Fanúšikovia "uletenín" si to patrične užijú. 35% ()

finy_cz

Poznatek z filmu: 1. Alice je úplně vypatlaná, jinak by jí toho pavouka z výstřihu sundala už dávno; 2. Čím hubenější holka tím hůř se zabíjí a je úplně jedno, že jí namíříte zbraň k hlavě, ta kulka ji prostě obletí; 3. Tuněný auto vydrží víc než tank a své cestující chrání magickou modrou neonovou silou.... Takže výsledek: Prosím napište jim tam někdo, ať už netočí další díly. Z mého oblíbeného prvního dílu dělají čím dál větší frašku :-/ Za mě 3/5 (50%) a to jen proto, že jsem prostě stále věrnej, ale nebudu navždy, jestli to bude pokračovat. ,,Není nad animáky => můj osobní seznam". ()

hroubek odpad!

Můj první odpad a zcela oprávněný.Logika u tohoto filmu neexistuje.Jsou hloupé filmy, které se tváří chytře a pak jsou hloupé filmy, které jsi jsou toho faktu vědomi a využívají ho k tomu aby bavili co nejvíce.A pak tu jsou filmy jako je Resident evil:Odveta, kterému je úplně jedno jestli film dává smysl hlavně, že utrácíte svoje peníze za lístky.Hned z úvodu vidíte jednu scénu pozpátku a pak jí pustí normálně čím jí úplně zničí a ukážou jak nelogická byla.A je toho mnohem více.Nejradši bych Vám doporučil nemyslet, ale to je nejhloupější rada jakou bych Vám mohl dát.U tohoto filmu musíte myslet co nejvíce, abyste zabránili umírání mozkových buňek.A tím pádem si byly vědomi čemu Vás vystavují tvůrci.Tento film je prostě hloupý a nelogický, ale to by se dalo překousnout, kdyby to byly v určité míře.Ale tady není žádná míra. ()

haj

Spolu s dvojkou nejslabší díly série. Prakticky naprostá absence děje by ani nevadila, stačí povedená atmosféra, výprava a akce, ale ty se bohužel taky nepovedly, návrat řady postav z minulých dílů je zbytečnej a snaha o coolovost všeho, co se děje, je otravná. Celkově nepovedená slátanina. Anderson ať klidně režíruje, ale rozhodně by neměl psát scénáře. ()

Pump

Jako skalní fandové Resident Evil seriálu, jednoznačně spokojenost. Milla jede na plný pecky a když opomeneme některé nedostatky je to dobrý film, tedy lépe řečeno solidní béčko :). Výborný komentář například Shadwell, až na ty gramatické hrubky, ale nikdo není dokonalý :), že... ()

VanTom

Filmový Resident Evil mne vždy docela bavil (ano, i dvojka a čtyřka) a byl jsem k němu shovívavý, ale tohle už je daleko za čáru. Jen a pouze na efekt vyrobená nesmyslná slátanina, která si bez vysvětlení a logiky bere nové motivy ze hry (paraziti Las Plagas), přestože s ní už dlouho nemá vůbec nic společného. Opravdu nonstop akce se po chvíli stává stereotypní, nenápaditá, nudná, přepálená (a zpomalená) ve všech směrech. Navíc to extrémně megalomanské měřítko tajných podvodních laboratoří Umbrelly je prostě směšné, nemluvě o jejich účelu. Při závěrečném souboji, kdy po každém úderu praskají kosti (což ovšem nikomu nebrání v jeho pokračování), jsem se už jen střídavě smál a plakal. ()

Sany33

Hľadal som slovo ktoré by vystihlo tento diel Resident Evil a našiel som ho "Klišé", to je to slovo ktoré ho vystihuje. Jasné nemrtváci sú aktuálne v kurze ale to, ako sa sága Resident Evil snaží zbaviť stereotypu je dosť absurdná. 20% si odomňa zaslúžili špeciálne efekty a, no dobre akcie je tam dosť .... ale nikto si Retribution nezapne s očakávaním iba akčného filmu. ()

Mishqo

Všetko má svoju mieru únosnosti, ale toto už pán Anderson prepálil. Už dávno mal skončiť s touto sériou pretože už nemá čo originálne a zaujímavé vymyslieť. Nehovorím, že niektoré akčné scény sa mi neľúbili (zvýrazňujem niektoré) ale inak to bola hromada bullshitu - cez scenár až k hercom. Jednoducho prvoplánová zlátanina bez kúska duše. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy