Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

harryy

Resident Evil 5 má tri začiatky a ani jeden nedáva zmysel. Tomuto filmu chýba akýkoľvek zmysluplný dej.Minimálne polovicu filmu ste už videli v štyroch minulých dieloch série. P.W.S. Anderson je so sériou na dne a odmieta si tento fakt priznať, preto recykluje absolútne všetko.Akcie je spočiatku málo scéna v komplexe je dobrá no je jediná. Keď začnú pobehovať všetci so samopalmi v inej časti alebo Moskve je to nuda. 15% ()

Ceres odpad!

Anderson si z lidí děla prdel ne? Povedlo se mu pěkně celou sérii zase pohřbít, protože takovou sračku jsem už dlouho neviděl od Apocalypse. Tak debilní a zmršené souboje a přestřelky jsem už hodně dlouho neviděl. Podle některých uživatelů je toto lepší než Afterlife....haha, bullshit!!! ()

pravdovravny

Nabušený film! Zapnite zosilnovač na domácom kine a uzite si jazdu v boju proti zombies!, nechápem prečo film ma také hodnotenie, asi niekto zas sledoval len rip na notasy že kedl :D:D Ale teraz vážne. Piaty diel je podľa mňa niečim výnimočný. A to tým, že je v ňom je snáď najviac akčných scén vtesnaných do 92 minút!!! Príbeh je trošku jednoduchý a priamočiary, ale Resident sa ani nikdy nehral na nič viac. Tržby hovoria za všetko- je proste akčná bomba:) ()

VasaX

Film, který kdyby neměl zpomalené záběry, tak trvá hodinu. Akční nášlap kde Mila a kamarádi utíkají před obludami a palbou, která si nezadá s legendární muškou Stormtrooperů. Tohle je tak špatný, že i to hnusný víno, co jsem si k tomu dal najednou chutná dobře. Jediné štěstí je, že je to akční až na půdu a jediné chvilky, kdy se to zastaví, jsou nezbytné momenty vysvětlení děje, nebo pravidel (a na úvod osvěžení toho, co se stalo v předchozích čtyřech dílech pro tu většinu, co si to pustila omylem a s RE filmy nemá zkušenost). Mám chuť si pustit nějakou animovanou uhozenou pohádku, abych to přebil něčím, co se drží trochu více při zemi. Ale alespoň za tu přepálenou akci, ač se na ni občas nedalo ani dívat, hodně udýchanou, odřenou a umouněnou jednu hvězdičku. Ať má Paul WS raz-dva-tři-mixér Anderson kam ještě klesnout s dalším dílem. _________________ PS: Když jim cesta dolů trvala 13 minut, nebylo jim jasný že v 11 minutě mají už poněkud skluz? ()

fefee

Prvá polovica filmu by ešte ako tak ušla, ba dokonca bola aj zaujímavá (chladné futuristické prostredie pripomínajúce trilógiu kostky). No potom sa to akosi zvrtlo na akčné neutíchajúce preháňadlo. (takže slabšie 3*) ()

lykan9 odpad!

Odveta je obrovskou příšerností a zbytečností, co v sérii Resident Evil vznikla. Nikdy jsem nijaká velká očekávání od této série neměl a vždy jsem k těmto filmům přistupoval s myšlenkou, že zombie horor nemůže být brán jako veledílo, ale tady ani tohle nepomohlo. Odveta je prostě kýč, do kterého se tvůrci snažili narvat, co se dá a vznikl z toho guláš nejhoršího kalibru. A úplně to nejhorší, co v tomto filmu bylo, byla opět Sienna Guillory, která zvládla zkazit už Apokalypsu. I když, i kdyby v Odvetě nehrála, tak by to stejně nepomohlo. ()

fabecc1222

Čistě videoherní řežba z minulého dílu má jasně pokračování i v pětce. Občas to vypadá, že si režisér zkouší inteligenci u diváků, a co vše mu prominou. Jakože má čtyřka otevřený konec, a v pětce se vyjma jedné postavy na to vůbec nenavazuje, a osud postav zůstává nevyřešený. Tak snad šestka to pořeší. Místo toho se generují postupně všemožné postavy z prvního až třetího dílu, aby je mohla Milla s kumpány libovolným způsobem oddělat. ()

Lukyn007

Viděl jsem pouze první díl, ale zdá se, že jsem o nic nepřišel. Průměrný akčňák, jehož nad vodou držela pouze hudba a efekty. 40% ()

Bad Guy

Takzvaně páté pokračování této série působí spíše jako DLC (rozšíření) ve hře, ve kterém jsou nové mise a různá vylepšení. Resident Evil: Odveta je nejlepší díl z celé série, ale jen co se týče audiovizuální stránky. Například hudba je překvapivě zdařilá, ale děj naprosto nulový. Jen se tu objeví několik překvapivých odhalení, která film posunou zcela jiným směrem. Je ale třeba vyzdvihnout i propojení filmu s videohrou, které bylo ucházející. 60% ()

R1CH1E

Víc nevyvážený film jsem snad ještě neviděl. Pomiňme fakt, že děj tu stojí totálně za hovno a že jde jen o snahu tvůrců vytřískat ze slavného jména co nejvíc chechtáků a pojďme rovnou na to, kvůli čemu to sledujeme - akci. Té je tu plný kotel, ale její kvalita se zvedá a klesá jak kozy Milly v tom jejím sexy latexovém oblečku. Jednou totiž dostanete pořádný akční nářez podpořený úžasnou hudbou, která celou dobu držela tempo filmu, a pak buch a jakoby si režisér něčeho fetl a všechno je přesně naopak. Všechno je zpomalené, nereálné, nemluvě o efektech, které vypadají jako dobrovolné loutkové divadlo retardovaných opiček. A tak se to střídá celou stopáž. Škoda. Ale i tak jsem nucen uznat, že je to slušné guilty pleasure pro dlouhý večer. ()

ghatos

Resident Evil je třeba brát s nadhledem. Uzavřený prostor, hezký vizuál, zpomalovačky...na nějaké logické úvahy tu není čas. Tento díl mě příjemně překvapil i díky atraktivitě prostředí. 62%. ()

KASUGI odpad!

Lobotomie apgrejdovala na vyšší level a Anderson definitivně potvrdil svůj status "áčkového" Uwe Bolla. Logika má opět dovolenou, jako rozlitý benzín explodující jedním směrem, nebo měnící se váha Lickera, kdy jednou svým jemným máchnutím odhodí vojenský jeep, zatímco jindy je odmrštěn smykujícím! mercedesem, který po tom na sobě nemá nejmenší škrábanec. WTF momenty nespočítáte. Ada Wong přijde na sibiř v plesových šatech s rozparkem, protože ji tak Anderson viděl na screenshotu ze hry. Najít u současných Andersonových filmů originalitu je úkol nemožný. Jeho jediným rukopisem a stylem je vykrádání filmů jiných. Tak tu máme např. Dawn of the dead, Aliens, Dead Island, Romeo musí zemřít a mnoho dalších. Je mi opravdu upřímně líto PSEUDOfanoušků herní série a lidí všeobecně, kteří tuhle sračku obhajují kecma o vypínání mozků neznajíc únosnou mez této fráze a nějakým záhadným způsobem jim nedochází, že ty super triky a efekty (který film s vyšším rozpočtem je dnes nemá?) jsou prací trikařů, nikoliv režiséra. Ten je pouze poslepoval jako nehorázný mišmaš bez hlavy a paty. K zabití a na zblití. Nejtrefnější komentáře: Habansz, Sabrewulf. ()

drackula

Neskutočná zlátanina. Afterlife ma nejakým spôsobom ešte bavil, ale toto už bolo veľa aj na mňa. Všetky tie klony, virtuálne mestá a bezmyšlienkovitá akcia s minimom invencie ma už otravujú. Keby tam nebola Milla, tak by som to asi ani nedopozeral. Film každopádne skvelý ako pozadie pre prípravu večere. 25 % ()

blackJag

Aby mohlo dojít k další plnohodnotné šarvátce, bylo zapotřebí oživit nějakou tu mrtvolu. Co už, do filmu o zombíkách se to celkem hodí, navíc zombíci v tomto RE získávají na schopnostech jaksi povšechně (uvidíte zombíky jak sprintersky nadané, tak zapálené do moto-sportu). Už bych skoro řekl, že stačilo, to by tu ale nesměl být ten hezky otevřený závěr. Tak šup šup, než se Mille zadek rozplizne až ke kolenům a vrásky přetlačí botoxovou kůru. II Scénář: Paul W.S. Anderson. 50% ()

kklepkaa

Nepotěšili mě a ani já je nepotěším. Do poslední chvíle jsem nevěděla, zda vůbec dvě hvězdy tomuhle snímku dám. Co se týče vizuálu, tak ten byl dobrý. Milla podala opět dobrý výkon. A to jsou bohužel celá pozitiva. Dějová linka aboslutně neuspokující a když skončí film, tak si řeknete: ,,A to je všechno?" ()

stitch7

/// Odveta už je fakt jen kousek od úplného dna. Navíc jsem ji na jeden zátah ani nezvádl - ono se v ní sice furt střílí a něco vybuchuje, ale je to natočný tak nudně a je toho tak moc, že to prostě nudí. Ani návrat Michelle Rodriguez mi nemohl udělat radost, protože hraje dvě postavy, který jsou obě nezajímavý. Pohcválit tak můžu asi jen casting vedlejších postav z her, třeba Leona a Barryho jsem poznal prostě hned. Jinak bych si myslel, že krev bude v bílý místnosti vidět líp, než že.... vidět vůbec nebude a pak se najednou zázračně objeví. ()

Kitiara15

Spoiler: Tak začnu s tím co se mi líbilo, moc toho teda nebude... Ztvárnění Leona s. Kennedyho a Wongové bylo skvělé, konečně tam dali někoho kdo vypadá jako ze hry, prostě obsazení minulého Chrise bylo strašný. Hudba se taky povedla a první scéna, která byla celá v retrospektivě mě nadchla. Ale co dál... Celý film se tam nic nedělo, v půlce filmu mi nějak došlo, že to určitě celý skončí jak vyjdou z toho komplexu a ono jo. Nikde nevysvětlili jak Wesker přežil výbuch, ale tak to bych překousla je to přece Wesker, ale proč chce zachránit lidstvo. Asi nechce zůstat sám nebo nevím. To zachraňování děcka, co předváděla Alice jsem taky nepochopila, asi jí režisér chtěl udělat trochu lidštější. Víc jak dvě hvězdičky si to nezaslouží. Doufám, že animovaný Resident evil: Damnation bude tak o 100% lepší. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy