Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Wally

Sem tam jsem se musel štípnout, abych neupadl v přesvědčení, že jen koukám na nějakou PC hru ve které jen kosím jednoho zombíka/zrůdičku za druhou a hledám cestu jak se dostat do dalšího levelu....nehledě na vykreslené prostředí (hlavně ponorkový dok je snad v každé PC řežbě...). Na druhou stranu, když jsem na tento film šel, tak jsem nečekal filozofické úvahy a promyšlený děj, ale řežbu od začátku do konce s nejrůznějšími efekty a dvouslovnými hláškami a to se potvrdilo...takže nelze říci, že bych byl úplně zklamaný...na Oskara to však není... ()

charlie_ando

Říká se darovanému koni na zuby nekoukej. Takže nejdřív poděkuji ČSFD za předpremiérovou projekci, mou první. Tomuhle zombiekoníkovi od Umbrella Corp. se ale na zoubek podívám. Přijde mi to jako včera, když jsem pře 10 roky u kamaráda se zatajeným dechem na PC viděl první díl, ale čas neúprosně letí a je tu páté pokračování. Na projekci jsem šel bez velkých očekávání a důvěrou v pořádnou porci "Béčkové" zábavy a tu jsem taky dostal vrchovatě naloženo. Samozřejmě scénář je slaboučký, ale kdo by od pátého pokračování čekal román jako od Dostojevského. Někdy jsem se nachytal jak jsem si říkal, jak je to neuvěřitelně hloupé. Ale, když se divák naladí na vlnu pobíjení zombiků tak se může dobře pobavit. Je to řezničina od začátku do konce. Film má překvapivě několik pozitiv. Prvním je Milla Jovovich v přiléhavé latex/koženém bojovém kompletu jako nezdolná hlavní hrdinka Alice. Určitě dobře dopadly 3D triky a akční scény, které podkresluje řízná muzika. Na druhou stranu mě neuvěřitelně vytáčelo, že snad kromě jednoho případu měly všechny postavy bezedné zásobníky a ve velkém počtu scén se nesnažily ani při boji krýt a od boku to bez míření kolem sebe kropily. Je to prostě jen film o tom, kdo skolí víc příšer a že jich je požehnaně a v pozadí za nitky tahá Red Queen (jo je zpět...) a tak se to musí brát. ()

adam9

Byla to řežba. U Residenta mi na příběhu nesejde, zde se těším hlavně na Millu a její "fajty". Závěrečný boj s Valentinovou byl grandiózní. Trocha více emocí díky přidání malé holčičky to příjemně okořenilo. Čas v kině mi utekl rychle, což znamená jediné: já se bavil a nízké hodnocení od ostatních mi je někde tam, kde končí záda :) ()

Jiriczzcek

Mizerná videohra se solidní grafikou, topornými dialogy a neskutečně trapnými spomalovačkami. Od filmu se nic nečekal a taky nic nedostal. 1* ()

Jane18CZ

Šla jsem do kina s tím, že od toho nic moc nečekám, ale takovou ptákovinu, kterou mi servírovali hodinu a půl... Ta jedna hvězdička je za Michelle Rodriguez, která hrála ještě jakž takž (umí to ale líp :-/ ) a za efekty. Příběh byl naprosto chabý, spíš žádný a když jsem zjistila že Anderson točil i jedničku, zůstala jsem nevěřícně zírat. 7.7.2017 jsem se na tuhle kravinu podívala znovu a s jistotou mohu říci, že naposled. Taková blbost, to se jen tak nevidí. Naprostá ztráta času. ()

Diabloxxl

Resident Evil si rád pozriem ale po pozretí tohto pokračovania som sa zdesil z otvoreného konca. Kvôli nenaplneniu mojich očakávaní z predošlého Resident Evil a sklamaniu z tohto piateho dielu. Ďalšiu časť z inak dobrej trilógie nezvládnem. Tento príbeh nasimulovaný v komplexoch Umbrella Corporation ktoré musí postupne Milla Jovovich zdolať na ceste von sú prachsprostou urážkou s nulovým prvkom prekvapenia, úbohými akčnými scénami a spomaľovačkou na spomaľovačke. Bohužiaľ rovnako ako aj ultimátny mutanti ktorý sa tu objavili. Jedinú vec som si tu užil a to boj medzi mutantami s kladivami (ktorých vykradli z Resident Evil 4 a tentokrát ich počet zdvojnásobili a chceli to predať) vs. Milla Jovovich a Bingbing Li. Takže tento príbeh vlastne nič nové neponúka len sa opakuje a snaží sa pri tom zapadnúť do tejto filmovej série. Nakoniec len dúfam že ďalší diel už nebude alebo prinajhoršom nech ho nedajú do rúk Paula Andersona to by bol lepší aj koniec sveta. ()

Testament

Impotence. Zkrachovalost. To jsem měl na jazyku v okamžiku, kdy běžely závěrečné titulky. Začátek, puštěný pozpátku, aby za pár okamžiků byl puštěný zase normálně mě měl už předem varovat. "Uwe Boll!" procedil jsem skrz zuby, ale jede se dál. Hrdinové z prvního dílu se tu objevují znovu, nemá to hlavu ani patu a celý film je v podstatě jen jedna akční scéna, kde se (jako v počítačové hře), postupuje mezi jednotlivými levely. Na konci jedné akční scény Miálla dopadne na zem, zvedne hlavu a vlasy jí zaplápolají-to už bylo v předchozím díle a mělo to působit cool. Už tenkrát to na mě působilo debilně. No a pak doklopýtáme k závěru a zjistíme, že jsme jen před dalším levelem, tentokrát na "High" úrovni. A šoupneme tam titulky, stejně jako minule. Ne, taková Esmeralda v žánru hororu. Tak to už neberu. ()

yoshua87

Co sem komu provedl? Přemýšlím zda anderson začal být předčasně senilní nebo to myslí opravdu vážně... v celém filmu jsem viděl ohromný potenciál a dalo se z toho hodně vytřískat... kdyby tam dal o 90% meně těch chabých přestřelek a vícero zapracoval na soubojích se zombiky, plus kdyby z te zavěrečné ukázky kdy byl bílý dům obléhán udělali závěrečnou vrcholnou scénu, mno řekněme že by sme byli někde jinde...ale to co naserviroval anderson tentokráte...to prosím ne... raději ať tu posadí zpátky režiséra zániku Russell Mulcahy... ten nám u tohoto pouštního dílu předvedl mnoho dobrého... a já bych si to nechal líbit nanovo... ()

Seti

O něco lepší než předchozí instalment, ale pořád jak od dvanáctiletého pro dvanáctileté (v dnešní době už spíš desetileté). Slušné využití videoherní levelové koncepce, ve které už se takovou měrou nesází na zombie hromadné honičky, ale bohužel příběhová vata je stále tak primitivní, chvílemi nesmyslná a nudná, že velmi brzy začnou nudit i všudypřítomné přestřelky. Anderson si zřejmě jednotvárnost situace uvědomoval, proto se jí snažil vylepšit trochou emocí v Camerovnovském stylu a Alice vybavil "Ripley" instinktem, což bylo sice příjemné zpestření, ale v součtu tento opis nic moc nezachránil. Finální pěstní zúčtování bylo spíš úsměvné a panující nudu už nikterak neodrazilo. Myslím, že v závěru si pro další díl Anderson ukousl o něco větší sousto, než budou ochotny producentské peněženky zaplatit. ()

Spike23

Hned ze začátku musím zmínit nadšení z toho, že mě nový Resident Evil vlastně vůbec nezklamal, jak jsem původně čekal, a potom, co jsem viděl Silent Hill 2, chtělo to hodně odvahy, abych to byl vůbec schopný zapnout. Je tam sice plno totálně nereálných věcí, že se z toho Newton nejspíš obrací v hrobě, ale mně, jako někomu, kdo takřka vyrostl na Andersonovi a jeho Mortal Kombat a ani nedokáže už spočítat, kolikrát to viděl, něco takového přineslo čistou zábavu na hodinu a půl, u které jsem se nenudil, a právě to jsem od nového pokračování chtěl, takže jsem spokojený. Co ale musím vytknout, že když si vybavím Resident Evil jako hru, tak Retribution jí byl blíž než jakýkoliv ostatní díl (ty 3D chujoviny a ukázky enginu nepočítám), je to tak podobné hrám, že když se kouknete na výrazy většiny herců, přesně jako ve hře máte ten pocit, že jim chybí více než polovina mimických svalů nebo jim tak trochu chybí nervus facialis, což moc filmům zrovna neprospívá, pokud chcete slyšet můj názor. Celkově ale až na pár klišoidních demencí v příběhu jsem spokojený, vizuální stránka, efekty, hudba, atmosféra - páradně odvedená práce, kterou přesně taková oddechovka potřebuje. ()

HiddenDragon

RE 5 // Napoprve mi tenhle dil hodne nesedl hlavne svymi "mindfucky" - divaka se totiz snazi prekvapit zdanlivou nelogicnosti, coz neni uplne idealni. Ale uz jsem mu trochu prisel na chut napodruhe, takze hodnotim stejne jako vsechny predchozi. Dejove navazuje primo na Afterlife, kde se v titulcich jiz mihla navrativsi se Jill Valentine (Guillory). V tomto snimku se ale vrati vice znamych postav z minula, protoze Umbrella je nejen mistr ve vyrobe biologickych zbrani, ale i v klonovani ;) Ano "clone wars" od Andersona. Bohuzel i kdyz clovek pochopi jeho vizi s klonovanim, stale jsou tu veci tak nejak na silu. Kam se napr. podeli sourozenci Redfieldovi, to se clovek nedovi - padne na to jeden dotaz a tim to hasne. Jede se dal, tentorkat je totiz rychle nahradi jine herni charaktery. Smysluplnost toho, proc Anderson casto meni nejdulezitejsi hrdiny, v tom nehledejte. Proste ma asi snahu to vice provazat s herni serii, jelikoz pribehove je to dost jinde. Alice (reziserova manzelka Milla) ale zustava stale, a tak se mu tu navaznost dari udrzet. Udelal z ni za tu dobu jakousi novou verzi "Ripleyove", ostatne jedna scena je temer kopii te z Aliens. Mne osobne se na jeho RE serii nejvic libi vyber hudby, ktera skvele pasuje do scen. Vpodstate totiz clovek kouka na solidni videoklip. Bez ni bych sel o hvezdu nize. Rovnez pokud nemate 3D, tak si klidne dejte o hvezdu mene, protoze je to opet prehlidka 3D efektu a ve 2D film pusobi zvlastne. Dalo by se jeste rypat, ze nemeli vystrihavat scenu vysvetlujici, proc Alice umi znakovou rec (pry je to standardni vybava vojaku Umbrelly) nebo ze zaverecna bitka ma divnou choreografii a pusobi prilis "na lanech", nebo ze vubec nechapu, proc Red Queen, ktera v prvnim dile chtela nakazu udrzet pod povrchem (a tim ochranit lidtsvo), je najednou strujcem celosvetove zkazy ve stylu Skynetu... Ale cert to vem. Je to samozrejme cele desna ptakovina, ale kouka se na to dobre. ()

iXtr3m3

Spolu s jednotkou najlepšie časti série. Všetko skvelé z predchádzajúcich častí v jednom celku, "chytrácky" spojené v podobe super trooper technologicky vybavenej Umbrella základne, ktorá si šikovnou fintou vypožičala naozaj to najlepšie zo všetkých častí a spojila to do jedného jediného efektného celku. Rovnako aj návrat starých tvárí na čele s Rodriguezovou a Odedom, či novou tvárou v podobe Kevina Duranda (jeho badass úlohy mám rád, je to taký skvelý tupý lámač kostí). Po technickej stránke špička, úvod maximálne ale maximálne efektný, teším sa na záverečnú (?) časť. ()

Han22

No a poslední díl je za mnou. Co dodat, Anderson se definitivně utrhl a vsadil na nonstop akci. O zombíky už ani nejde, stejně jako o logiku a scénář. A tak se objevují naprosto nezajímé postavy, které jako v předchozích dílech většinou pochcípají, v rámci klonování se vrací postavy dávno mrtvé a v rámci toho nacpat do příběhu Moskvu, New York, městečko a bůhvíkolik lokací se dostáváme do jakési simulace. Navíc se kdesik objeví další základna Umbrelly, z mrtvého záporáka se stává (asi) klaďák ad.. Nonstop akce by nevadila, ale když vám jsou postavy volné, začne po čase i to neustále střílení unavovat. Ať nejsu za suchara, dám za tu řežbu 3*, ale blbější už to opravdu být nemohlo. ()

Loki_Six

"You were the only one to successfully bond with the T-Virus, to fully realize her powers. Well, now I have need of you. The old you. So I've given you back your gift. You are the weapon. " ()

BlackTom

Pokiaľ niekto z Vás ešte náhodou nerozumie anglickému zvratu "mindfuck", pokúsim sa v niekoľkých bodoch o jeho rozbor: 1) Zmiešať dokopy všetky najznámejšie postavy a scény z predošlých dielov série, duplovať bossa z tej poslednej a okoreniť to akože novým príbehom je ako namrdať do jedného hrnca všetko, načo máte chuť, dať to variť a dúfať, že sa to bude dať žrať. Skopčáci tomu hovoria Eintopf, žabožrúti Ratatouille. Ja tomu hovorím blivajz. 2) Veľká časť príbehu pozostáva zo snahy o záchranu dieťaťa. Dievčatko je hluchonemý klon s implantovanými spomienkami, pričom jeho záchrana zdržuje záchranu celého ľudstva. Logicky ho picnem guľkou do zátylku. Ale nie... My sa zdržujeme a zomrie člen elitného komanda (tradične skvelý Kevin Durand). 3) Niekoľko dielov je tu prekombinovaná zápletka s klonmi. Koľká kópia pôvodnej Alice je TÁTO Alice? Môže mať divák vôbec voči nej ešte nejaké sympatie, keď už v treťom dieli narazíme na sériovo vyrábanú hrdinku? A naopak, sere ešte niekoho po milióntykrát naklonovaný predseda Umbrella Corp. Albert Wesker? Mne už sú obaja u prdele... To ešte na margo môjho cynizmu k bodu 2)... 4) Načo je zombíkovi na Červenom námestí motorová píla?! Kurva, keď chcem realistickú simuláciu nákazy t-virom v Moskve, tak by som mal asi vymeniť kreatívneho riaditeľa tohto úseku. Umbrella prežila zombie apokalypsu, to nám chcete nahovoriť, že v nej pracujú úplní kokoti...? 5) Niekoľko záverečných scén nám celkom nepochopiteľne ukazuje röntgenové snímky poranenia priamo v boji. NAČO, kurva, keď to všetci zranení behom pár strihov rozchodia?! 6) Perlička na záver: Michelle Rodriguez si pichne do krku nejaký sajrajt a člen záchranného tímu so smrteľne vážnym výrazom prenesie: "Parazit Las plagas..." A ja si hovorím, Vážne moja? To si chytila z hajzľovej dosky v Tijuane...? Btw., vedeli ste, že film, ktorý je z 3/4 zložený z bullet-timeov sa pocitovo tiahne raz tak dlho...? Ja som to nevedel... 🤔 ()

Locksmith

Když jsem to tak ohodnotil, vidím, že se svými čtyřmi hvězdičkami docela slušně vymykám průměru. Přemýšlím, čím by to mohlo být a napadá mne jediná možnost: očekávání. Na rozdíl od zřejmě většiny diváků jsem na tento snímek šel s velmi nízkými očekáváními - a ty se splnily. Hodně známých tváří potěšilo (ty neznámé taky), akční scény nebyly sice ničím převratným, ale byly zručně zpracované a dobře se na ně dívalo, soundtrack byl opět (tj. stejně jako v Afterlife) povedený. Dějová linka nebyla nic, co bychom už neviděli, ale o děj tady, ať se nám to líbí nebo ne, nešlo...Čekal jsem film, u kterého se mohu uvolnit a užít si ho bez nutnosti přemýšlet - a dostalo se mi ho. Na plné hodnocení to není, ale nevidím důvod jít pod 80%. ()

Gogo333

Asi začnu tím co se mi na filmu líbilo: vytuněná kára v Moskvě, K. Durand a jeho postava, Ada Wong a Sienna Guillory se svým pěkným výstřihem, která byla daleko koukatelnější než Milla. Nelíbilo: bylo tam hodně málo Sienny, zazdili sourozence Redfieldovi, scéna s obry se sekyrama (mí oblíbenci a oni jim nedaj ani pořádný prostor), prvních 30min = zpomalený a pozpátku puštěný útok na loď + viděli jste v minulých dílech + zrychlený útok na loď tentokrát popředu + mučení zvukem (kdyby to nebylo pracovně a nedostal za to peníze tak se zvedám a jdu pryč) + Tokio (začátek předchozího dílu), 3D hodně slabý a prakticky nevyužitý přitom předchozí díl byl na efekty hodně povedený, chyby ve filmu a demence postav, titulky - když jdou do kina tak by měli aspoň projít korekcí, minimálně dva překlepy a špatný překlad (nejvíc bije do očí, když vypálí raketu a postava zakřičí RPG a v titulkách je granát) přitom toho na překlad moc nebylo, ve filmu se totiž moc nemluví to i 20min díl seriálu má víc titulků. A samozřejmě konec, řikalo se že to bude poslední díl a ono zase prd. Jinak ten konec mi připoměl Angela tam taky na konci se hl. postavy seřadí vedle sebe a hrne se na ně vlna nepřátel. ()

Ilhan

Akce je dobrá a hodně tomu pomáhá hudba, Mille v přléhavém oblečku také není co vytknout a ten herní feeling tomu dodává určité kouzlo, ale co ten zbytek? Všechny nešvary ze čtyřky se opakují. Minimální příběh, nesmyslnosti, podivné dějové posuny, prostě jen taková prvoplánová jednohubka, která ani napoprvé pořádně nepobaví a nezachrání to ani velké množství navrátilců z minulých dílů. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy