Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Michael2807 odpad!

Odpad! Odpad! Odpad! Do hodnocení to napsat nestačí. Sám sobě se divím, že jsem měl ty nervy dokoukat tuhle sračku až do konce. Hřebíček do rakve tomu dodaly veletrapné herecké výkony. Já být Andersonem, tak se jdu na pěkně dlouho někam zahrabat. ()

Corpsegrinder

TROCHU SPOILERY - Asi za to shořim ale čtyři tomu dám. Předchozí díly nemám nijak rád, jsem fanoušek hry a tu mám rád hodně, a tak mě sralo jak to vždycky zprasili, tohle byl první díl na kterým jsem byl v kině a zároveň první co se mi nějak víc líbil. Přestože má asi nejvíc chyb co se týče souvislostí s hrou, je to nejlepší díl ze všech. Nejdřív negativa, takže úklona a nádech: 2x Executioner, OBŘÍ licker (původně měl tak dva metry, zde tak sedm), zombíci po 4 dílech ploužení najednou běhaj, film lákal na globální katastrofu ale celej se odehrával na jedný základně stylizovaný do několika metropolí, trapný zmizení hlavních postav z minulýho dílu / znovuobjevení vedlejší postavy z minulýho dílu, trapný oživení mrtvejch z minulejch dílů ve formě klonů, Las Plagas nemaj chapadlový paruky, Wesker byl hodnej a chtěl zachránit svět (wtf), Barry Buřtoň nebyl na místě a zde v pohodě rozdejchal ránu od zmíněnýho obřího Lickera a ještě přežil 10 ran ze samopalu (dalších 10 už ne), naprosto otravná Míša Rodrigéz.. Tak a to je asi tak všechno. No a klady? Akce akce akce furt akce, ten film jde z akce do akce protože KONEČNĚ vypustili nějaký kecání, moralizování a podobný píčoviny. Triky super. Hudba super. Parádní scéna s ruskou armádou Las Plagas. Honička s Lickerem. Přestřelky. Výbuchy. Bouračky. Kurva lidi vždyť tohle je jasná jízda tak co se vám furt nelíbí? Ten film se konečně vydal cestou jaká mu sedne. ()

danielosbourne

Obsahuje SPOILER: Nejdříve bych trochu zkrytizoval info tady na CSFD. Rozhodně bych do herců nepřidával Ali Larter. Celý film jsem se těšil, kdy nastane její comeback a nestalo se tak. Těch pár jejích obrázků z minulého dílu si myslím není na to, aby zde byla zadána jako účinkující. Ale k filmu. Po návštěvě kina Resident Evilu: Afterlife ve 3D jsem si řekl, že nechám páté pokračování trochu projít ohněm, zda mě neohromuje jen 3D projekce. Takže jsem si sedl na normální 2D. Začátek filmu, počínaje titulkovým openingem, mě vážně překvapil. Sice mě vážně naštvalo, že nepokračujeme od místa, kde 4 pokračování skončilo, ale dobré. Celé jsme to přeskočily. Začáteční scéna je vážně plná lekaček. Tahle sekvence mohla být o něco delší, ale i tak potěšila. Pak přišlo zklamání. Dlouho jsem nemohl přijít na chuť umělým projekcím měst a nutnost jejich projití. Po jisté době, jsem si však zvykl a vložení bosů do těchto projekcí mě naopak potěšilo, i když bylo jasné, že šlo jen o to, aby se divák probudil po tom hrozně zbytečném kecání o Umberella corporacion, které jsme slyšeli již milionkrát. Ale co mi udělalo opravdu velikou radost, bylo to, že se nám konečně objevil Leon. Vážně to vypadá na slibnou možnost pokračování s Alice a Leonem. Závěrečná bojová scéna je vážně skvělá.Nikdy jsem neviděl Alice tak nasranou jako v tomto boji. Michelle Rodriguez, která se stará o humor v tomto díle, to prostě umí zahrát a scény lámající žebra byly skvělé, místy až dech beroucí. Samotný konec opět otevřen a slibuje to hodně dobrou řežbu. Tak snad se tak i stane. Při hodnocení mám trochu dilema. Váhám mezi 3 a 4 hvězdama, ale vzhledem k tomu, že se to rovná 4 dílu, kterému jsem dal 4 hvězdy a bylo to lepší než Resident Evil: Zánik, který ode mě má 3 hvězdy, musím dát tomuto dílu hvězdy 4. Jsem zvědav na díl 6, který hodlám opět protáhnout peklem a nepřistoupit na 3D promítání . ()

Hanys_ odpad!

Moc už si předešlé díly RE nevybavím (to asi taky svědčí o kvalitě těch filmů), takže ten úvodní rekap jsem celkem přivítal. Ale tady klady končí. Jestli někomu stojí za to dát 200,-. aby viděl Millu v těsném oblečku, budiž - ale nemění to nic na tom, že tohle je neskutečná slátanina. Která vážně (jak napsal Cervenak) vykrádá Vetřelce, Úsvit mrtvých i sebe. ()

Guzmicz odpad!

Béčková příběhová linie, v jejíž absurdnosti se může člověk i ztratit. Vizuální efekty občas připomínají nízkorozpočtový film. Velmi přeplácané akční scény pomocí slowmotionů, díky kterým film nabral snad dalších 20 minut zbytečného trápením se. Je zde i pár zdařených věcí, které moje hodnocení drží nad odpadem. ()

dopita

Je to zhruba stejná volovina jako předchozí díl. Ale ani mě neudivuje, že film vydělal takový prachy. Je to sice blbý, ale taky celkem zábavný a se spoustou akce, na kterou se rozhodně dá dívat. Prostě to chce nepřemejšlet, vypnout mozek a bavit se. ()

legatio

Celý film je jedna akční scéna. Sice taková ta kde nedochází náboje apod., ale tak co. Hodně se těším na (zřejmě) poslední díl. ()

Jierl

Skoro po celou dobu trvání filmu jsem si říkal dobrý, nic extra novýho nevymysleli, ale to ani nikdo nečekal, ale aspoň to baví a můžu u toho vypnout. Bohužel konec filmu to všechno zahodil do kanálu a ukázal vrchol trapnosti, jediný, co mi tam chybělo ještě byla nějaká líbačka, ta by to korunovala... ()

t.mon

Po dobré jedničce, skvělé Apokalypse, a průměrných filmů Zánik a Afterlife jsem Retributionu moc nevěřil. Ale náhodou, panu Andersonovi se tohle docela povedlo. Alice se konečně s ničím nese*e, Sienna Guillory stále krásná a Leon S. Kennedy naštěstí není žádnej debil. Ale jedno velké mínus: celý film je prakticky úvod. A nic víc. SPOILER! Jo a panu Andersonovi děkuji za návrat sekerníka z Afterlifu, dokonce v doublu. Hodnocení: 75%. ()

Ripley

Tohle je jednoduše nejhorší díl hrané série.A také zbytečný.Problém je ve scénáři.Všechny předešlé díly měli děj a stejného scénáristy.Paul W.S. Anderson krom scénářů i produkoval a tři díly zvládl režijně.Jen mi není jasné,proč po vydařeném předešlém díle natočil totální guláš "Retribution".Vizuálně pětka ujde.Akce je zde povedená a typická pro Andersona.Ale bohužel zde jde jen o tu akci.Jakoby po předešlém díle nevěděl jak pokračovat v ději dál.Je to velké zklamání ve srovnání s předešlými díly. ()

Paity

Když se to bere kolem a kolem, taková hrůza to nebyla. Spíše je problém v tom, že je to stále dokola. Trochu bych ocenil více boje "v ulicích", a složil tak hold herní sérii, která se odehrávala mezi vraky aut uprostřed pole mrakodrapů. ()

Trash odpad!

Stejně debilní jako Afterlife, tentokrát už ale tak tolerantní nebudu. A to jsem se za tím štrachal půl hodiny na Černý most a další půl hodiny zpět! Bohužel ta cesta byla asi tak stejně příjemná jako celý film. P.S.: Cituji jeden ze zdejších nadšených komentářů: "Všechny díly jsou hustý, nejlepší byl fakt tento, protože tady využili nejvíce pc efektů :) dávám za 5." A proto z jedné snižuji na "odpad". Tento snímek je zaměřený opravdu jen na efekt a zisk za vstupné na 3D projekci, toť můj názor. A Milla si se svým výrazem, který jí připomněla Johanka z Arku, může vytřít...líbezné cokoliv. ()

SHit4U

(Na přidání následujícího komentáře jsem čekal několik let) What the fuck did I just saw?!! Připadal jsem si jako při sledování akčního remaku filmu The Room, z kterého někdo udělal debilní počítačovou hru, v níž ovšem pouze sledujete, co se děje (spíš "co se to dop/dele děje"). A krom hudby, která se mi kupodivu líbila, nebylo lautr vůbec nic (až na jednu fight scene), co by mě nutilo ten "film" vidět znovu. Smích diváků v průběhu projekce nechť je toho důkazem. P.S. Už vím, proč jsem se se svými třemi body dostal na ČSFD projekci. ()

Marius_ss

Slabé, strašne slabé ! Predchádzajúci diel začal sľubne, ale toto ?!? Stupídna akcia, žiaden dej, kopa efektov, bullet-timeov, ktoré akurát lezú na nervy...neviem akým smerom sa to zase Anderson vydal, no mal by čím skôr zmeniť kurz. ()

Teabag

Anderson "povýšil" filmovou sérii na úroveň televizního seriálu... Dívat se na nový Resident Evil sice dá (resp. vydržel jsem!), ale jakoby se v celém filmu lautr nic nestalo. ()

Hyb_rid

Ačkoli nebo možná právě proto, že sérii RE miluji by tento film měl být uzamčen do trezoru, hozen do Mariánského příkopu a Anderson veřejně popraven. Nechce se mi vůbec věřit, že tuhle totálně přepálenou a nelogickou slátaninu dal do kupy režisér jehož filmy sleduji téměř vždy s nadšením. Samozřejmě prvoplánové 3D scény na každém rohu stejně jako slow motion, atd nemohly odvézt mou pozornost od tragického obsazení a hereckých výkonů ... nehledě na scénář, který snad muselo tvořit 10 lidí nezávisle na sobě a Anderson to nakonec akorát šoupnul do mixéru a čekal co z toho vyleze. Říkejte si co chcete ale zlatý Uwe Boll, který zabíjí mé oblíbené herní postavy s humorem ikdyž hodně specifickým. Tak a teď už jenom čekat na RE6: Terminator edition ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy