tykeww

Zápletka? Tuctová. Horor? Ty průměrné triky mě fakt nevyděsily. Postavy? Nesympatické. Vyšetřovatelé paranormálních jevů? Jak Mulder a Skullyová. Jen velká nuda. Nechápu to červené hodnocení a takové množství pochvalných komentářů. ()

BONGOman

Horory nemám rád , nerad se bojím a celkově temnou duchařinu moc nevyhledávám. Byl jsem od přátel přesvědčen, že tento horor je vážně boží, tak boží,že nepodívat se na něj je hřích a rodiče mě nejspíš vydědili. Nemohl jsem tedy nechat tak opěvovaný kousek kinematografie jen tak bez povšimnutí. Podíval jsem se. Ne není to dobrý film, ne nebál jsem se a ne nepodívám se na druhé pokračování. Tvůrci hned od začátku filmu nezapomenou připomenout, že film je na motivy skutečných událostí,to aby jsme si nejspíš při každé scéně kontrolovali okna a po skončení filmu hledali informace o minulých nájemnících domu či bytu.Nevím. Film má vzbuzovat strach už jen proto že se to jakože stalo, a že to co v něm vidíme je podle pravdy. Ta panenka který se sama pohybuje, nechává vzkazy a děsí lidi. Ten bubák který vypadá jako Dan Nekonečný s příčeskem. Ta paní která se mění v jinou paní. No ehm, ne. Veškeré scény které měli nejspíš vyvolávat strach, vypadali jako z nějaké béčkové horové komedie. Vesměs jsou k smíchu a vždy sem čekal na další, protože to byla vážně velká sranda, sledovat jak moc se tvůrci snaží vyděsit za každou cenu. Jednu z hvězd dávám za konkurz, herecké obsazení v hlavních rolích je příjemné. Tu druhou za kameru, která sice filmu dala hezký punc, ale všechno zachránit nedokázala, logicky. ** ()

+sfinx+

V zajetí démonů ... aneb když Paranormal activity nejsou jen k smíchu. Jak vidno - k úspěchu hororu není potřeba nějaký novátorský přístup, originální zápletka, ani roztřesená ruka šmíráka s kamerou. Exorcismus a démoni už tu byli, děsivé scény jsou sice děsivé, ale povětšinou dost očekávané a s ničím novým v podstatě film nepřišel. Přesto je propastný rozdíl mezi tímhle a mnohými rádoby podobnými horory. Nepůsobí lacině i když je jednoduchý. Nevynucuje si strach nebo úlek diváka - to všechno tak nějak přijde samo :) No a pak je tu ta drobná připomínka, že by to mělo být na motivy něčeho, co se opravdu stalo. A i když by Hollywoodu pro tvrzení "based on true story" o hrdinném vojáčkovi Johnnym, co zachránil svět stačilo to, že nějaký Johnny někdy existoval a jednou se zmínil o tom, že má rád zbraně, tady je všechno tak nějak uvěřitelnější a reálnější. A ať už to bylo jakkoli, dojem snímek zanechat dokáže! ()

onevoice

Bál som sa ako čert. Určite jeden z najlepších hororov čo som kedy videl. Atmosféra skvele navodená hneď od úvodu. Zimomriavky počas celého filmu. Skvelé herecké výkony hlavne sa mi páčila Vera Farmiga. Proste nemám čo by som vytkol. ()

Tereza11

Krásná práce s kamerou a zvukem.... jsem se párkrát pěkně lekla...hutná atmosféra a na to, že za celý film umřel jen pes...tak...když tento film necháte na noc a dáte si ho do sluchátek tak se možná strachy po....:-) ()

biochem

Vlastně ani nevím, zda tenhle žánr může nabídnout víc?! Jde o skvělý snímek, Wan opět dokázal, že je v oboru jednička, atmosféra je prostě hustá, že by se dala krájet a navíc parádně graduje. Jen ten konec se samotným vymítáním mi tam trochu haproval, ale přesto naprostá hororová PECKA!!! ()

9J9

Strachy vyděšená jít si po tmě rozsvítit v bytě. Ano, horor, kdy se po dlouhé době dá říci, že to má opět ten správný říz. ()

Jirkacek

Po shlédnutí druhého dílu hororu V zajetí démonů 2 v kině Lucerna v Praze, který se mi líbil za čtyři hvězdy, přišla řada i na první díl. Byl jsem samozřejmě zvědav, jestli bude úvodní díl stejně dobrý jako dvojka, nebo zda se zařadí mezi výjimky, kdy je lepší než první díl. A tak jsme se doma posadili k TV a film si pustili. Samozřejmě, že se to nedalo srovnat s atmosférou potemnělého kina, kde 75% obecenstva trhá úlekem rameny, zbylých 25% spí nebo je film nechává chladnými a milá dívka na vedlejším sedadle hledá u vás oporu a chytá vás přinejmenším za ruku, ale i tak nás režisér James Wan dokázal okamžitě od začátku vtáhnout do děje. A sotva stačily oschnout úvodní titulky, už se začalo něco dít, což se mi u obou dílů hodně líbilo, zkrátka na co nějaké dlouhé čekání. Nejdříve jsme se seznámili s rodinou Perronovou, která se z finančních důvodů přestěhovala na odlehlou farmu kdesi za městem. Prakticky ihned se začaly dít podivné věci a stará farma pomalu ukazovala svou strašlivou tvář. Když rodině něco zabilo psa (chudák zvíře), začalo přibývat více nevysvětlitelných událostí, které pořádně vystrašily nové obyvatele domu. Proto si zavolal na pomoc manžele a v té době již slavné vyšetřovatele paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří se rozhodl jim pomoci. Zde bych se zmínil o tom, že se mi na obou dílech líbilo to, že se hodně situací odehrávalo ve dne nebo byly racionálně vysvětleny Warenovými a jejich štábem. Vůbec některé fáze tohoto skvělého hororu připomínaly vědecké pátrání kombinované s démonickými scénami jako z pohádky. A pak ďábel své představení brzy rozjel na plné obrátky a zmocnil se jedné z hlavních postav filmu, co bylo dál už neprozradím, ale byla to v uvozovkách hodně velká zábava. Tento duchařský horor mi jaksi padl do noty, autorům se podařilo nás posadit před obrazovku a nepustit nás doma ani na záchod. A protože se mi film hodně líbil, koupil jsem si jej v prosinci 2019 na blu-ray a pochopitelně jsme se na tento podařený horor podívali znovu. Kouzlo prvního překvapení bylo sice nenávratně pryč, ale úplně do detailu jsem průběh prvního dílu démonů nepamatoval, takže jsem si jej užíval i při druhém sledování. Příběh se začal odehrávat roku 1971, kdy se Roger (Ron Livingston) a Carolyn (Lili Taylor) Perron přestěhovali na statek v Harrisville na ostrově Rhode Island se svými pěti dcerami Andreou (Shanley Caswell), Nancy (Hayley McFarland), Christine (Joey King), Cindy (Mackenzie Foy) a April (Kyla Deaver). Hned po příjezdu jejich pes Sadie odmítl vstoupit do domu a jedno z dětí si při hraní hry na schovávanou objevilo zatlučený vstup do sklepa. První paranormální události se objevily během prvních několika nocí, když se všechny hodiny se zastavily přesně v 3:07 dopoledne, ptáci naráželi do oken domu a fenka byla nalezena mrtvá ve dvoře. Jednou v noci Christine narazila na zlovolného ducha, kterého viděla jen ona a tvrdila, že duch chtěl, aby její rodina zemřela. Další noc Carolyn slyšela tleskání na chodbě a když se šla podívat co se děje, byla duchem uvězněna v suterénu. Ve stejnou chvíli byly Andrea a Cindy ve své ložnici napadeni duchem, ze kterého se později vyklubala někdejší obyvatelka domu Batsheba Sherman (Joseph Bishara). Carolyn se poté rozhodla kontaktovat démology Eda (Patrick Wilson) a Lorraine (Vera Farmiga) Warrenovi , kteří nedávno vyšetřovali posedlou panenku jménem Annabelle. Warrenovi souhlasili s tím, že případu ujmou a vzápětí začali provádět počáteční vyšetřování, přičemž došli k závěru, že bude potřeba použít exorcizmus, ke kterému ale nejdříve potřebovali povolení katolické církve a další důkazy. Ed a Lorraine zjistili, že dům kdysi patřil obžalované čarodějnici jménem Bathsheba Sherman, která obětovala své týdenní dítě ďáblovi a oběsila se v roce 1863 na stromě za domem v 3:07 ráno poté, co proklela všechny, kdo se poté nastěhoval do domu nebo usadil na jejích rozlehlých pozemcích. Následně našli mnoho starých článků o dalších vraždách a sebevraždách v domech postavených na jejích bývalých pozemcích. Aby shromáždili důkazy, Ed a Lorraine umístili kamery kolem domu pomocí svého asistentů policisty Drew Thomase (Shannon Kook) a Harrisville Brada Hamiltona (John Brotherton). Jednoho rána Ed, Drew a Roger odvezli děti do města na zmrzlinu, když v tom se v Carolynině pokoji objevila Bathsheba a vstoupila ústy do těla spící maminky Carolyn. Následující noc spatřila skupina lovců démonů Cindy, jak vstoupila do pokoje sestry Andrei, a z přístrojů uslyšeli ducha lákajícího Cindy do skříně, kde uvnitř odhalili tajný průchod. Lorraine vstupila do průchodu a poté se propadla do sklepa, kde spatřila ducha ženy, kterou Bathsheba kdysi dávno posedla a ta pak zabila své dítě. Rodina Perronů se rozhodla ukrýt v motelu, zatímco Ed a Lorraine vzali své důkazy otci Gordonovi (Steve Coulter), aby povolil vymítání ďábla v domě. Jenže souhlas s provedením exorcismu by musel přijít přímo od Vatikánu , protože rodina Perronů není členy církve, ale řekl, že se pokusí získat schválení co nejdříve. Následně byla Warrenova dcera Judy napadena v jejich vlastním domě, když Bathsheba vstoupila do panenky Annabelle, ale naštěstí Ed a Lorraine dorazili včas, aby ji zachránili. Potom se Carolyn pokusila zabít své děti Christine a April ve sklepě, ale včas tomu zabránili Ed s Lorraine, kterým pomáhal Roger a Drew. Potom přivázali Carolyn na židli a Ed se rozhodl, že musí provést rychle exorcismus sám a během tohoto procesu byl napaden Bathshebou. Následovala několikaminutová dramatická scéna, při níž byla Carolyn osvobozena od ďábla, který byl poslán zpět do pekla. Pak proběhlo již několik dalších scének a byl konec. Investice do modré krabičky jsem tak nemusel v žádném případě litovat a věřím, že se v budoucnosti opět na tento podařený horor opět podívám. Dvojka se mi sice líbila o tenký ďáblův vous více než jednička, ale i tak jí dám stejnou odměnu. Suma sumárum, snímek V zajetí démonů si u mne vystrašil čtyři démonické hvězdičky ****. () (méně) (více)

Duffman 97

Herecké obsazení je do jednoho výtečné.Film chytře buduje atmosféru ale sráží to přemíra lekaček.Scénář nenabídne nic nového .V zajetí démonů je v jádru fajn horor na který si ale za pár desítek let nikdo nevzpomene. ()

Pavlis.xxx

Asi nejlepší horor co jsem kdy viděl!!! 5 hvězd zaslouženě,když neřeším malé detaily,které by šli udělat o trošku lépe ()

Denzen

Nostalgia. Už dlho som nemal taký skvelý pocit z tak výborne odvedeného hororu, v ktorom všetko funguje a všetko má svoj feeling ako z 80. rokov. Starý dom do ktorého sa nasťahuje rodinka s deťmi, temná história pozemku, tajomné podzemie, démoni, videli sme to už strašne veľa krát, ale aj tak to má tú hororovú atmosféru. 80% ()

vierka0078

pan wan !!!! výborný Wilson, neskutočná framiga, ktorej uverím asi všetko.....z klasickej duchariny kde som už neočakvala nič nové to pan Wan korunoval a dokazal ze aj stokrát obohraná téma sa v jeho rukách zmeni na majstrovské dielo....a čo že som celú noc spala so zapnutým svetlom :D ()

DenyK

Mně se horor líbil, ale vytkla bych mu pár věcí. Například ta zvonkohra nalezená u jezera by měla být dávno chycená rzí. Byla kupodivu v krásném zachovalém stavu. Také je neskutečná ta rodina samotná. Manželé, matka, která všechno oddře a hromada děcek. Dejme tomu, že v Americe to bude asi normální. A závěrečná scéna, kdy byla matka posedlá a levitovala připoutaná k židli hlavou dolů byla zarážející a podle mě přehnaná. Jinak se mi líbily temné scény, kdy divák neví, co čekat nebo správné příznaky přítomnosti démona. Vidění paní Warrenové bylo krásné. Jeden z hororů, které mám ráda. Až tedy v tomto případě na tu závěrečnou scénu. ()

Mirek.Soukup

Konečně super horor, který se dá vidět i víckrát a přesto mu to neubere na napětí. Když si představým, že je film natočený podle skutečné události, tak mi proběhne, po zádech, husí kkůže i teď. ()

Xenthia odpad!

Jedna z nejvetsich blbosti, co jsem kdy videla. Znami na to peli chvalu, tvrdili, jak se u toho budu krasne bat, ale skutek utek. Atmosfera zadna, postavy nestoji za nic, a o strachu neni ani rec. Skoro jsem u toho usnula nudou. Skutecne nechapu, co se na tom lidem tak libi. ()

Dalajlada

Vynikající horor u kterého se posera jako já bojí prakticky celou dobu. Atmosféra by se dala krájet a rozzuzlení taky stojí za to. ()

typa

Já se tak bála, že to neumím ani vypovědět. Když si představím, že je to na motivy skutečných událostí, tak nemůžu klidně spát. Doporučuji všem. ()

MixlevPixle

Vynikající horor z rukou Jamese Wana. Sympatická dvojice Patrick Wilson a Vera Farmiga v roli paranormálních vyšetřovatelů Eda a Lorraine Warrenových, kteří se snaží zabránit přeměně matky několika malých dětí, v obr obludnou ježibabu Bathshebu. Osobně mám ještě raději Conjuring 2 kvůli postavě démona Valaka, ale to už je čistě subjektivní. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění