V zajetí démonů

V zajatí démonov

Horor

USA, 2013, 112 min

• Flipper

Prvoplánovým natrepaním všetkých vydarených hororov do jedného (a ukazovať pritom na "skutočnú udalosť") Wan len potvrdzuje slepé blúdenie žánru. Už aj horrový analfabet spozná Grudge, Exorcism, Birds, Paranormal Activity a plno iných degenerovaných klonov. Ak si rejža ešte zakladá na tom, že ľakačky musia prebiehať väčšinou vtedy, ak po dome blúdi jedna osoba nemá v 7+ člennej rodine čo robiť. Potom to vyzerá akoby osoby žili v paralelných realitách (nikto len matka počuje, že všetky obrazy drbli na zem - klišovité nájdenie prepadnutého média v pivnici až po tom ak sa ozve jakot a pod.) Ak ako čerešničku na torte nám potom ešte do hlavy pchajú kaleráby o tom ako je dobre začať chodiť do kostola a čakať so všetkým až kým nám dá Vatikán zelenú... ževraj "Boh a Diabol skutočne existujú a musíme sa prikloniť na jednu stranu" :D oj veru inej cesty nieto ľudia rýchlo všetci bozkávať nôžky Ježiškovi a naberte cestou aspoň 2 litre svätenej vody + liter na varenie.(22.11.2013)

Desať hodín večer, tma, deka, chipsy a horrorové očakávanie roka môže začať. Wan nesklamal a predviedol ďalší film ako vystrihnutý z učebnice strašenia a hrôzy. Bez dychu som odsledoval poctivú old-school ducharinu, ktorá je akousi poctou pre kulty tohto žánru, vyberá z nich to najlepšie a robí z nich horror (minimálne) desaťročia. Nemusia pretiecť hektolitre krvi, aby film dokázal intenzívne postaviť všetky chlpy na tele. Stačí perfektne vygradovaná atmosféra, pár dobrých nápadov, fungujúci príbeh a spodné prádlo môže ísť do prania. Film, po ktorom budete mať obhryzené všetky nechty, mrazenie v chrbte od prvej klapky po poslednú. Dúfam, že vyhlásenie o konci filmových príspevkov do horrorového žánru Wan ešte prehodnotí a vráti sa s nejakou podobnou chuťovkou. 100%.(22.10.2013)

Sál č. 5. Řada č. 3. Sedadlo č.15. Čas 17:10. DPH 15%. 13.8.2013. Teplota vzduchu optimální. Prdel se mi nepotila. Zvuk byl příliš přehlučeny. Vedle mě seděla nějaká slečna, která si ráda zakrývala oči. Přede mnou Dáji. A zbytek sálu byli jen hloupí pitomci, kteří mají potřebu se chichotat každé píčovině a rozebírají své první anální styky s Ferem a Déžem. Tímto zdravím ty dvě blbé blonďaté pipky vedle Dáji. Když se konečně tedy vydám na nějaký ten bububu skvost, který všichni vyzdvihuji, aleluja pana ježíš (ve filmu jsou známky náboženství, kdybyste to nechápali), jako nejlepší horor desetiletí, tak musím mít zrovna smůlu na adolescentní dementy, kteří mi kazí požitek z filmu. Ale když jsem zapojil fantazii a všechny je vypnul, tak jsem si užil stokrát přežvýkané patosové klišé přeždímáno od 60kových hororů po dnešní dobu, kde jsem musel počítat kolika filmům Wan skládá poctu. Dostal jsem se na úctihodné číslo: Hodně. Já teda nestačím čumět, co ten chlapec malajsijská, ušatá zvládá. Půl hodiny se dějí hovna, potom hodinu a 10 minut se díváte na perfektní atmosférickou, budovatelskou strategii Transport Conjuring a ve finále čumíte deset minut na něco, co přemůže pouze a jen pravá, nefalšovaná, americká, rodinná láska. Potom teda nechápu, proč film tak perfektně tvoří atmosféru, aby ji nakonec shodil rošambem na židli a nějakým tím homolatinským frázováním. No nic. Tak snad příště Wane u Rychle a zběsile.(13.8.2013)

• - Snímek s rozpočtem 20 milionů amerických dolarů se "zaplatil" hned během prvního víkendu, kdy v amerických kinech vydělal 41 milionů. (Detektiv-2)

• - Ve filmu je vyobrazeno, že se Ed (Patrick Wilson) a Lorraine Warren (Vera Farmiga) do domu přijeli podívat po žádosti paní Perronové (Lili Taylor). Ve skutečnosti Warrenovi byli rodinou Perronových vyhledáni až po posednutí matky paní Perronové. (Veronixxx)

• - Film se točil digitálními kamerami Arri Alexa. Stejnými se například natáčela "bondovka" Skyfall (2012). (imagoo)