poster

V zajetí démonů

 • USA

  The Conjuring

 • Slovensko

  V zajatí démonov

 • Velká Británie

  The Conjuring

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2013, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Vykrádání, inspirace nebo pouhé plnění požadavků žánru? Ať je to jak chce, tento hororový destilát funguje setsakramentsky dobře! Základem jsou schopní herci, pevné rodinné sepjetí a bezvýchodná situace, ze které není úniku. K tomu přidáme démonické symboly, noční zjevení, temný sklep a celé to zaobalíme do výborné atmosféry, na níž má zásluhu velmi zdařilá režie. V zajetí démonů využívá všech možných hororových postupů tak, aby se žádný neokoukal a všechny vzájemně spolupracovaly - duchařina, posedlost, atmosféra temna i úzkostného očekávání, pár vkusných lekaček i dvě-tři explicitní nechutnosti. Zkrátka paradní podívaná pro neznalce hororů :) 8/10(11.9.2013)

 • Slasher
  ****

  Takový ten učebnicový strašidelný horor, který se nikde zbytečně nezdržuje, kde hrůza nesází až tolik na lekačky a vraždy, ale na hodně pozvolné budování napětí až k akčnímu finále. Takový film se musí trpělivě oddívat, takže doporučuju nevyrušovat a na tu chvíli dát pryč mobily, nepauzovat, prostě odpustit si zlozvyky moderního diváka a vžít se do děje. V podstatě je to už stokrát viděné, ale to je problém hororu obecně, stále se jedná o kvalitní a mně hodně sympaticky obsazenou novinku.(23.10.2013)

 • Radko
  ****

  Všetci píšu o recyklátoch, jedna novinka tu je - tento horor je bez mŕtvoly. Jasné, ozveny minulosti sú všade v podobe desivých bubákov. Pripomínajú desivé, zlé a kruté udalosti, nechávajúce prítomné odtlačky v podobe nočných môr, nespavosti, vŕzgajúcich dverí a náhodných úderov. Komu by z tohto nepreplo? Koho by neposadol z toho všetkého des v kombinácii so starosťou o potomkov? A: zaberie terapia Bibliou? Či áno či nie, poučenie znie nasledovne: nechajte radšej pokrstiť seba i svoje deti a vyzdobte si príbytok krížikmi a inými devocionáliami. Predovšetkým ale nezabúdajte na dni plné nevýslovného rodinného šťastia a pohody. Zosilnená verzia strašidelného tajomna zo zaprášených vecí, polo zhnitých drevených podláh, neznámych novoobjavených priestorov a starobylých almár v kombinácii s blízkosťou strnulo nehybnej hladiny močaristého jazera a ponuro pôsobiaceho kmeňa starodávneho stromu. Všetko čo má správny adrenalínový film obsahovať je použité vkusne. Napätie sa dá krájať, svetlo, aj keď sa rozsvieti, nezaženie nikdy prevládajúce temné ladenie. Zručne je tiež vyvážený pomer napätia a odľahčenejších scén. Dalo by sa povedať: ideálny rodinný katolícky horor.(21.3.2014)

 • Jeremy.jk
  *****

  Plnohodnotný zážitek se nekonal, ale není to chyba filmu, nýbrž bandy nedomr*lých teenagerů, v níhž musel každej drban svý sousedce dokázat, jak se vůbec nebojí - hodnocení tedy lehce nadsazené a ukáže se při druhé projekci. K samotnému filmu - áno, lekačky přichází v tušitelných místech, ale v rámci žánru už snad ani nic jiného vymyslet nejde a především, v tomto případě vše pod rukou (dnes už) hororového mazáka Wana funguje, jak má. Film má skvělý střih, nestárnoucí (sexy!) Veru Farmigu a především HMATATELNOU atmosféru. Poslední pamatovatelný hororový zážitek v kině byl Sinister a pokud jsem mu dal 4*, tady musím jít i přes počáteční výtku do plného hodnocení - 90%. A tady něco zajímavého k večernímu počtení -> http://www.warrens.net/The-Warren-Files.html(8.8.2013)

 • Dadel
  *****

  Takhle dobrý horor tu nebyl od prvního Kruhu. Ještě, že jsem si vzal hnědé kalhoty.(24.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace