Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

Boogeyman

Já bych to dělat nemohl! :-) Ale sledovat hektický vysokonohý život prestižních právníků v tomto verbálně vysokokadenčním cynickém podání je radost. Jen kdybych stíhal číst titulky... ()

sheen

Bomba, bomba, bomba, už po pár okamžicích jsem věděl, že to je seriál přesně pro mě, pro milovníka kravat a obleků xD Vtipný s chytrým humorem a elegantím nábojem, jsem z něj nadšen. Jak by řekl Barney, SUIT UP! Boha jeho, druhá série má jeden z nej rozjezdů druhých sérii seriálů co jsem zatím viděl :) naprostá dokonalost. Druhá série naprosto peckovní :) Třetí a čtvrtou série jsem si nějak zapomněl poznamenat :) Pátá série byla zatím největší vrchol všech sérií, hlavně ty twisty na konci. 3.3.2016 - tak nám to vše skončilo :( bohužel...vše jednou skončí....musím říci naprosto vygradovaný konec, SUITS se řadí mezi mé absolutně nej, nej seriály. To co dokázal Gabriel Macht a Patrick J. Adams ve svým skvěle padnoucích oblecích mě opravdu vzalo. 26.09.2019 poslední díl deváté série. Seriál, který se mi neskutečně dostal pod kůži. Odchodem Mika a Rachel v jedné z posledních řad seriál trošku upadl, už tam nebyl hláškující Mike a Harvey, ta jejich chemie na které to celé stálo, i tak to ale hodnotím naprosto pozitivně, prožil jsem s těmito charaktery krásných 9 let, nelituji ani sekundy. Jen mě dost mrzelo, že nepozvali na poslední díl Jessicu, která byla Harveyho mentorem. Díky za vše! “Winners don’t make excuses.” ()

Aky

Naprosto skvělý a po všech stránkách bezchybný seriál, od kterého se nelze, jakmile se člověk chytí, odlepit. ()

Cappuccino

Z časti som od Suits očakával viac menej reálnejší pohľad na advokátov v akcii, avšak každým ďalším dielom si postupne navyknete na miernu nadsádzku, ktorá k tomuto druhu seriálov jednoducho patrí. Suits majú štýl, eleganciu, sympatické hlavné postavy, zaujímavé prípady a kvalitné zápletky, s ktorými sa ústredne charaktery (takmer) zakaždým pobijú a v konečnom dôsledku vyhrajú. 1. séria 85% 2. séria 95% 3. séria 90% 4. séria 95% 5. séria 95% 6. séria 90% ()

IQ Tiqe

Říkal jsem si: Další seriál z právnického prostředí? Co nového může proboha ukázat? A ukázal... Může být vtipný, inteligentní, uvolněný, může být dobře obsazen, plus obsahovat lehké (a hlavně realistické) techtle mechtle. Chemie mezi VŠEMI postavami je prostě skvělá, jejich výběr se producentům moc povedl. ()

Jordan

čo na tom, že to glorifikuje povrchné hodnoty, že je to o zazobancoch a ich primárnych potrebách tak vzdialených od reálneho a skutočne hodnotného života, čo na tom, že to heroizuje tú eticky najdiskutabilnejšiu a najkontroverznejšiu skupinu ľudí - vrcholových amerických top právnikov... je to výborne napísané a má to švih, šmrnc a sexepíl ()

Dzeyna

Fajn. Strávila jsem celý den sledováním tohoto seriálu, díky mému nejlepšímu kamarádovi, kterému vážně děkuju, že mi to doporučil. Nejenom, že v určité herečce vidím úplně sebe - po "právnické" stránce a osobnostně, ne vzhledově, ale celý motiv je naprosto skvělý! Právničina nebyla nikdy podána tak zábavně a šarmantně, jak jí podává Gabriel Match spolu s Patickem J. Adamsem; oba mají ohromné charisma a každý má v sobě něco ozbrojujícího. Doslova každým dílem přichází úplně něco nového, nový případ, noví lidé, ale zároveň se pořád rozvíjí ten hlavní, čím dál víc zajímavý příběh. Je to vážně skvost! ()

boshke

Po třech sériích - teď nastává bod zlomu, cítím to v kostech. Sice už v průběhu druhé a třetí série odpadlo to totální nadšení, ale úroveň byla pořád dostatečně vysoká. Kouzlo celého seriálu v podstatě stojí na vynikajících postavách - Harvey, Donna, Louis a Jessica -, neb děj se časem tak nějak vytrácí a postupně už jen tak šlapeme vodu. A to je přesně ten fakt, který mne na Suits nejvíc vytáčel. Ať už scénáristé přinesli jakýkoli zádrhel, vždycky byl poměrně rychle vyřešen a vše se opět vrátilo ke starému. Ať už to byl Hardman, Darby, vyhození Donny, zamilování Louise nebo Harveyho nebo několikerá hrozba odhalení Mikea, vždy se to vrátilo zpět na začátek. Žádná změna, pořád jsme akorát dojili to samé. Konec trojky pro mne znamenal dvě východiska - buď seriál ukončit (bylo by to zavčasu a hlavní motiv seriálu - Mike praktikující právo bez školy - je vyřešen) nebo ho natáhnout a poslat do kytek. Omluvte mi mou skepsi, ale scénáristé dokážou pouze velice, velice sporadicky po několika sériích seriál probrat a většinou ho akorát dříve nebo později zazdí. Jsem zvědav a doufám v příjemné překvapení... 4. série - není to žádná trága, ale touto sérií s největší pravděpodobností končím. Krom výše zmíněných neduhů jsou to čím dál větší Rodinná pouta a už mi to nepřijde ani o právu nebo práci, ale jen o těch vztazích. Pořád jsou na sebe akorát všichni napruzení a řvou na sebe... 5. série - dá se série hodnotit za základě dvou částečně viděných dílů? Sám bych normálně odpověděl, že ne, ale to, co jsem z páté série viděl, mi k utvoření názorů bohatě stačí. Harvey spal s Louisovou sestrou, má depky a dal mu přes hubu? Další hrozba Mikeova odhalení? Hardman? Zase Hardman??? Sračka... 70% (1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 70%, 4. série - 60%, 5. série - 0%) ()

Ant

První řada je většinou jen "fun and games" a víc než drama, je to spíš komedie s klasických schémátem "case of the week" bez nějaké dlouhodobější spojující linie. Nicméně už tady šel vidět potenciál úžasných postav a skvělých herců. S druhou řádou se Suits parádně rozjeli a scénáristi mě tak pravidelně mučí zabijáckým humorem a perfektní dramatickou storyline. Daniel Hardman je jako záporák výborná volba, protože je to krásně šedivá postava. Harvey je snad ještě víc k zulíbání než obvykle. Jeho bromance s Mikem je v plném proudu a vztah s Donnou je fajn variace na romantickou zápletku. Momentálně jeden z nejlepších běžících seriálů. A abych nezapomněla - Litt up!!! 1. řada: 80%, 2. řada: 100%. ()

Chrustyn

Přiznám se, že jsem čekal sitcom z prostředí cynických makléřů, ale dostalo se mi něco úplně jiného. A je to jen dobře. Zábavný, inteligentní a výborně zahraný seriál (ne vyloženě komediální) z právnického prostředí. ()

MontyBrogan

Po prvej sérii nie som úplne nadšený, ale chytilo ma to. Koketovanie medzi Mikeom a Rachel mi príde trochu pubertálne, niekoľko postáv nesympatických, prípady príliš rýchlo vyriešené a keby som vedel viac o americkej právničine, možno by som to pokladal za úplné sci-fi. A možno práve naopak. Podobne je to s geniálnosťou hlavného hrdinu. Funguje to naozaj takto a nie je to len scenáristická barlička? Každopádne tých 40 minút ubehne vždy ako voda, takže mi málokedy stačí len jeden pohár. Naozaj zbesilo zábavné a pútavé. ()

rikitiki

Ukecané a už mne štvou seriály, kde právníci vyřeší všechny problémy světa. To si tyhle seriály snad platí, či co? Ale tady jsou aspoň sympatičtí. ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 31.8.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2012) = DANIEL DÍTĚ + SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 9.4.2014, réžia slovenského znenia (JOJ 2014) = (1.9.2012) ()

Ilicka

Šaty prý dělaj člověka a ten, kdo si po ulici vykračuje v drahocenném obleku, se ve společenském žebříčku nachází na nejvyšších postech. Minimálně to tak chodí ve světě advokáta Harveyho Spectora (Gabriel Macht). Geniální podvodníček Mike Ross (Patrick J. Adams) se musí s životem mezi právnickými predátory sžít, ač nikdy nestudoval příslušné školy. Stále mu samozřejmě hrozí odhalení ze všech stran, což je jediným hnacím motorem pro poněkud stereotypní epizodický seriál, který se svým pojetím trochu blíží k právnickému Dr. Houseovi. (E01-E07) ()

Coleator

Atraktivní prostředí jedné z předních manhattenských právnických kanceláří, hláškující drsňák Harvey, jeho pomocník Mike, který skutečnost, že nikdy žádnou právnickou školu nestudoval, kompenzuje skvělou schopnosti učení, trouba Louis Litt, vševědoucí Donna, velké případy, právnické kličky... To jsou důvody, proč si seriál Suits získal po světě tolik fanoušků... Jenže případy se postupně odsunuly na druhou kolej, takže teď (začátek druhé části třetí série) z toho máme takovou nablýskanou telenovelu... Ale Donna a Louis nezklamou nikdy... ()

Katullka

Co je tak boží na nejtypičtější americké slátanině? Jsem unavena z toho být kůl a koukat se na tak hloupé seriály. Suits je krásným příkladem, jak jsme všichni příliš sledovali TV Nova. ()

jerry12

95%. Slabší rozjezd v 1.sérii, kdy se člověk poměrně dlouho rozkoukává a rozhoduje se, jestli dokáže Harveymu, Mikeovi a ostatním důvěřovat. Herci se s postavami sžívali postupně, stejně jako tvůrci s právnickým prostředím a manipulací s postavami a jejich vztahy. 2.série, o třídu lepší než první, ukázala, jak se s tím všichni poprali a ta vyšperkovaná struktura nakonec zasáhla přímo do srdce. Vypracované a skvěle zahrané charaktery (především Patrick Adams ukazuje, co v něm je), vztahy do sebe zapadající, zajímavé, rozmanité a napínavé právnické případy, potřeba po skončení dílu vidět okamžitě další. Nelze nezmínit také geniálního Ricka Hoffmana v roli, kterou jsem v ostatních seriálech postrádal - v roli "záporáka", kterého prostě nejde nemilovat. Suits po slabším úvodu aktuálně už splňuje vše, co má perfektní seriál splňovat - sžití s postavami a dějem, jako by šlo o váš život, a touhu po tom, aby to nikdy neskončilo. Nejoblíbenější postavy: Mike, Rachel; Nejoblíbenější série: 2. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku