Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

shyster

Někdo se tu snaží o právnického House. Jenže to by hlavní hrdina měl mít větší charisma a být větší hajzl. Taková neškodná jednohubka pro odpolední program na Nově. ()

Skleena

Jsou tam krásný obleky a ještě krásnější ženský. Do toho (tak akorát) vtipu v rámci odsýpajících dialogů a dílčí případy, které diváka nezahlcují přemírou právničiny, zákonů a paragrafů. První sérii jsem zmáknul za den a těším se na druhou.U mě naprostá spokojenost. ()

O´Neill

Prvních pár dílů slabších, ovšem po zhruba čtyřech dílech dostáváme naprosto ultímátní nášup výborné podívané. Není to čistokrevná komedie, přesto se člověk nejednou zasměje, není to čistokrevné drama, přesto prvky dramatu tady jsou. Zkrátka nám Kevin Bray dokázal naporcovat geniální rovnováhu mezi vtipem a dramatem. Herci jsou výborní, Gabriel Macht jim jednozačně vévodí. 90% a nečekaně vyčkávám na další díly. ()

ProNotor

Seriál, který mě neomrzí, podrazy, zvraty, aférky, krásné ženy, slang, ale i právnická hantýrka, musím uznat, že mám chuť si ho v žebříčku seriálů posunout výš. Série od série se mi to líbí více a více, protože příběh dost přituhuje a pokaždé se naskytne pro mě ten neočekávaný zvrat, který mě nutí se těšit na každý další díl. ()

wohna

1. série - 95%. Proč? Protože je to skvělý. Něco neskutečného. Takový seriál v dnešním době chyběl. Dva právníci, jeden neortodoxní s vlastními metodami, nikdy neprohrává, narcis, vtipný, charismatický. Gabriel Macht se pro roli Harveyho Spectera hodí skvěle. Na druhé straně Mike Ross. Mladíček. Bez zkušeností, za to s něčím, co nemá někdo. S pamětí, která je nevídaná. Je to taková lepší verze Harveyho. Oba tvoří skvělý duo. Připočtěme Sarah Lafferty, neboli Donnu, která má šarm, vtip, má skoro vše. Skvělý Louis v podání Ricka Hoffmana a třešnička nakonec. Meghan Markle. Když je a obrazovce, moje oči jsou upřeny jen na ní. Je nádherná. Co se týče scénáře, ten nemá chybu. Promyšlený. Se zápletkami. Skvělé řešení právních případů. Dokonce i romantická linie. Taky skvělé úvodní titulky s písničkou od Ima Robot - Greenback Boogie. 2. série - Bomba. Paráda. O něco lepší než první série. Víc se řeší osobní rovina a to, co se odehrává ve firmě. 100% zaslouženě. Nic nechybělo. Doopravdy. 3. série - CANNOT WAIT! JANUARY 2013! ()

Pajky3

1. série A konečně je to tady, po Barneym se vylíhli další povedený kravaťáci. Opravdu jsem nečekal, že si z první série udělám víkendovou záležitost. Ale ten seriál má v sobě něco co mě nutilo koukat se dál a dál. Možná to, jak dobře působí, na konci každý epizody jsem z toho měl takovej příjemnej pocit. Sakra ten Mike má takový štěstí, že se o něj přetahujou takový dvě ženský. Jak Jenny tak i Rachel jsou perfektní, nevím, který fandit. Taky Rick Hoffman má úžasně slizkou roli, takovou aby pohledal. Navíc kdo by nechtěl mít sekretářku jako je Donna? A takhle dobrej závěr série už jsem nezažil nějakej ten pátek. Jenže to čekání... Pokud to bude pokračovat v nastoleném trendu tak není pochyb o tom, že tomu přidám i pátou hvězdičku. *** 2. série Vyplatilo se, čekání bylo sice vlastně tak trochu na nic, ale to nevadí. Protože tenhle seriál nemá jedinou chybičku. Stanice USA Network boduje a zařazuji ji na vrchol svého listu, neboť nemají jen Psych ale i Suits. Celá skupina je dokonalá, Harvey s Mikem a jejich úžasné špičkování, neuvěřitelný a nevypočítavý Louis, nádherná Rachel a perfektní humor. To vše zabaleno do opravdu unikátní sítě narážek, intrik a podrazů. A hlavně Harvey má k ruce tu nejdokonalejší ženu. Kdo by nemiloval Donnu? Její postava je bez jediného nedostatku a navíc je to krásná žena. První část série se zabývá soubojem ve vedení firmy a Daniel Hardman je prvotřídní osina v místě, kde záda ztrácí slušné jméno. Na přelomu série přichází ten velký boj a každý něco získá, ale i ztratí. A druhá část rozhodně není slabší a končí dokonalou hrou mezi Harveym, Jessicou a Darbym. A vztah Rachel a Mikea, pánové, k tomu se dá říct je to, že konec opravdu stojí za to. *** 3. sérieTřetí série je trochu jiná, protože se postavy někam vyvinuli a musí řešit důsledky toho, co udělali dřív. Ani náhodou to však neznamená, že je snad horší než ty předchozí. Co se týče kvality, tak ta je pořád na stejné úrovni. Je jedno na kterou postavu se zaměřím, protože jsou všechny skvělé. Jestli něco na USA Network umí, tak udělat tým, který prostě budete mít rádi. (Opět musím odkázat na již ukončené Psych). Tentokrát dojde i trochu víc na vztahy, řeší se nejen Rachel a Mike, ale i Harvey a Scottie. Konec přinese opět zajímavou hru plnou přesně těch kliček a triků, které máme na tomto seriálu rádi. Jsem zvědav, kam se posunou v příštím roce, protože nepochybuji, že bude a bude opět zajímavý. *** 4. série První polovina čtvrté série a jako vždy i tentokrát to stálo za to. Dočkali jsme se přetahované mezi Mikem a Harveyem při které se kličkovalo ze strany na stranu a každý se snažil překonat toho druhého. Do hry vstoupilo několik nových a skvěle obsazených postav. Sedli mi sem všichni, ať už Eric Roberts, Brendan Hines nebo Neal McDonough. V závěru to chvilku vypadalo na opravdový odchod Louise Litta ze scény, ale v okamžiku kdy už jsem mu skoro zamával na rozloučenou se Louis pochlapil jako nikdy předtím. Jsem zvědav, co přinese druhá polovina ve firmě Pearson, Specter & Litt. A jako obyčejně ani tentokrát Suits nezklamalo, i když jsem čekal možná malinko víc a větší posun kupředu. *** 5. série Suits mě prostě pořád baví, a to i přesto, že je možné namítnout (a možná i pravdivě), že s přibývajícími sériemi kvalita uvadá. Jenže pokaždé, když se objeví ta "modrá" znělka, tak mám vždy na tváři úsměv a těším se na to, co bude následovat. Mimochodem znělka Suits je jedna z mála, kterou nepřeskakuji. Nemůžu se však zbavit dojmu, že se motáme v kruhu. Řeší se "nepřátelství" mezi Harveyem a Louisem, stejně jako svatba Mikea a Rachel, to že je Mike podvodník a taky snaha zvenku převzít firmu. Je třeba se někam posunout a tyhle věci nechat za sebou. V polovině série opět svitla naděje, že by se to mohlo stát... A přesně to se stalo, druhá polovina se zaměřuje na soudní proces s Mikem a fakt jestli bude usvědčen jako podvodník. Vzhledem k tomu, co všechno se stalo, tak věřím, že v další sérii nás opravdu čeká posun někam jinam a jsem zvědav, co si pro nás tvůrci vymyslí. 6. série A přichází neprobádané teritorium. Co naplat, Suits mám rád a rád mít budu, i když mají své chyby. Ne snad, že by mě nebavil příběh a využití vězeňského prostředí, ale jsou věci, které mi tam úplně neseděli. Chápu, že bílé límečky mají volnější vězeňský rytmus, ale rozhodně to tam nebude jako průchoďák, který si můžete opustit, když si zamanete. A tak zatímco Harvey usilovně pracuje na osvobození Mikea, tak Rachel a Jessica rozehrávání případ, kde jde doslova o život a Luis hledá lásku svého života. Budou mít nakonec dost času, aby zachránili firmu? Jisté je to, že po podzimní finále se opět dost změní, protože přihrálo něco nečekaného a jsem zvědav, jako obvykle na to, jak to bude pokračovat. Druhá polovina se pak vyrovnává s odchodem jedné z postav a napravuje způsobené škody. Daří se a k nové sérii je našlápnuto slušně. 7. série Nakonec se ukázalo, že i sedmá série je rozlučková. Jako obvykle jde o osud firmy, ale tentokrát se hodně příběh zaměřuje na Mikea a jeho vnitřní souboj o tom, koho chce zastupovat a to se nakonec ukáže být jeho cestou ven. I když Mike a Rachel museli z příběhu odejít hlavně kvůli osobnímu životu herečky Meghan Markle, tak tahle linka se nakonec ukáže být docela funkční a nevypadá uspěchaně, za což si tvůrci připisují plus. Osobně jsem čekal, že bez této dvojice už seriál dál pokračovat nebude, ale nakonec bude ještě minimálně jedna série. A i když už Suits nejsou tak skvělá televizní zábava jako před pár lety, tak jsem pořád dost zvědav na to, jak se s dalším velkým odchodem poperou, protože pro mě byl tenhle příběh hlavně o přátelství Mikea a Harveyho. 8. série Příběh Suits dokáže pokračovat i po odchodu některých hlavních postav, ale už nikdy nebude takové, jak jsme si to zamilovali. A je úplně jedno, kdo se je pokusí nahradit, protože nové hlavní postavy nejsou žádní herečtí zelenáči. Osobně mě sice nebavila Katherine Heigl (Samantha), ale uvítal jsem Dulé Hilla (Alex) i větší prostor pro Amandu Schull (Katrina). Tvůrcům však dochází, že už jsou opravdu u konce s dechem a nemohou pokračovat do nekonečna, takže to za rok uzavřou posledními deseti epizodami na které se určitě s chutí podívám. Protože i když Suits ztratil něco ze svého kouzla, tak mě pořád baví sledovat. 9. série Páni, devět sérií a příběh je u konce. Rozloučení bylo dojemné i napínavé a rozhodně mu prospělo to, že se vrátil Mike. Přeci jen on a Harvey byli vždy hlavními tahouny seriálu. Možná, že seriál neskončil na úplném vrcholu, který zažíval před pár lety a před odchody původních postav, ale skončil důstojně. A tak si rozhodně zaslouží, aby se na něj vzpomínalo v dobrém. () (méně) (více)

Andre3000

Tak moje právnická skončila už nepodání si přihlášky na tento obor. Přesto je oblek můj dress code, takže seriál je pro mně zčásti i inspirující. Jinak je to seriál plný egoušů, zajímavých lidí a je hodně netradičně pojatý. Přeci jen sám o sobě by seriál o právnících nebyl nějaký hit. ()

Dannysek4U

Je to konzumka, ale oni jsou proste sympaticky. Skoda ty vecny linky Mikeovejch milostnejch trablu, ta mi celek krapet shazuje. Ale jinak serial fajn a umi upoutat - filmovy narazky, vzajemna provazanost dilu (hlavne v druhy sezone), silny zapletky, jako celek to proste bavi. ()

Fancipal

Maskovaná ješitnost v obleku za 12 000 dolarů. Nefalšovaná šlechetnost v obleku z výprodeje za 100 dolarů. Mistr a učeň v inteligentním dramatu z prostředí špičkové právní firmy na Manhattanu. Plavba mezi Harvardskými žraloky je velkým pokušením a výzvou. Jen se nenechat chytit. Mike je středoškolsky vzdělaný génius, po večerech kouřicí trávu, s fotogenickou pamětí, který se specializuje na vypracovávání LSAT testů za ostatní studenty. Jeho život dostane nový směr po náhodné schůzce s úspěšným newyorským právníkem, který se stane jeho Gordonem Gekkem ve zcela novém, prestižním a silně konkurenčním světě ... 1. série 85%, 2. série 90%, 3. série: 80%, Nejoblíbenější postavy: Harvey Specter, Louis Litt ()

KajusaK

Neskutečná jízda! Po třetím pokusu kdy jsem se vždy dostala k max 4. sérii jsem to na konec dojela celé během pár týdnů. 98 hodin je 98 hodin, ale byl to nářez. Vtip, napětí, momenty překvapení i dojetí. Všechny postavy (kromě Alexe) mi přirostly k srdci a poslední série byla opravdu radost - family time. Harvey a Donna konečně dostali více prostoru a závěrečná scénka je zkrátka epická! Oblíbené postavy: Donna, Harvey, Louis, Samantha, Kathrina, Jessica. ()

markyz.

Vynikající seriál z právnického prostředí, který v tohle odvětví nemá konkurnci. Vtipné, svižné, akční a dramatické. Hlavně ten výběr postav se povedl s noblesou. ()

flyboyeda

Trochu pruhledny, ucelove natoceny, nicmene velmi zabavny serial o mladych, krasnych a perspektivnich lidech patologicky horicich pro svoji korpo-praci. Stylizovano tak, aby se libilo temer kazdemu, vcetne maminek, tatinku, mladsich i starsich sourozencu ci babicek a dedecku. Mise splnena, libi se. Pokud clovek nejde moc do hloubky. Prvni serie bavi vic nez druha. I tak ale celkove pekne a rozhodne nadprumerne, zabavnost, volba hercu a spad spoustu diskutabilnich veci dobre maskuji. Opravdu jde hodne o to, co clovek u serialu hleda. Jako oddechovka de-luxe. Rosomak to celkem vystihl... ()

kjakob

Podmanivá atmosféra Manhattanu v povedeném mixu humoru a neustálých slovních přestřelek, popkulturních odkazů a situačního humoru. ()

Sonnik

Two Lawyers. One Degree. Suits jsou strašně cool! Jasně, že to ve skutečnosti není tak easy, jak nám Harvey s Mikem ukazují, ale má to něco do sebe. Celé je to strašně svěží, má to super tempo a často se člověk i zasměje. Dialogy jsou parádní, chytré, oproštěné od jakýchkoliv klišé. Každý by chtěl mít mentora jako je Harvey Spector a sektretářku jakou je Donna. Tohle musí být hitovka! Snad bude druhá sezóna pokračovat ve stejném stylu. "My references don't begin and end with Top Gun." S01 - 100% ()

žvanimírek

Gabriel Match ve své snad životní roli z tvrdého prostředí newyorského Manhattanu, kde si advokáti, soudci, právnici a jim podobní měří velikosti pinďourů a porovnávají ceny sak masivním tempem a s neuvěřitlnou grácií a notnou dávkou šarmu. Suits má vše podstatné, co diváka udrží u obrazovky, nechá netrpělivě čekat na nové díly a nezklame ani při další sérii. Smysluplná zápletka, lež, vtip, ironie, nerozhodná láska, zrada, dva bombard'áci v hlavních rolích a určitá zvědavost, zda-li pan Dokonalý Harvey Specter konečně někdy něco "prohraje" jsou aspekty, které dělají ze Suits jeden z nejlepších seriálů nové dekády. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku