Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

kaylin

Podobné příběhy jsou většinou poměrně dobře hodnocené. V titulní roli je osoba, která umírá na nevyléčitelnou nemoc. Není možné s tímhle faktem nic udělat, tak to prostě je. Skoro to vypadá, že se točí jeden podobný film za rok. V roce 2011 "Neklid", v roce 2012 "Now Is Good". Příběh o dívce, která trpí leukémií, nevyléčitelnou, podobou nemoci, která jí zabíjí. Udělala si seznam věcí, které chce stihnout, než zemře. Některé jsou banální a vycházejí z jejího mladého věku, jiné jsou poměrně pochopitelné, jako třeba mít sex. "Now Is Good" není příběhem o tom, jak se ona za každou cenu snaží najít někoho, s kým by mohla, ale je to romantický tragický příběh. V tomhle směru se film povedl a přináší přesně to, co se od něj očekává. Silné emoce. Dakota Fanning se role zhostila skvěle a já jsem z ní měl jednou zase radost. Třeba nám ještě ukáže, že "Twilight" vzala jenom pro peníze. Nutno říct, že její postava byla pro děj důležitá minimálně. Jeremy Irvine si udělal jméno na filmu "Válečný kůň", on rozhodně nemůže za to, že to byl film nepříliš dobře stravitelný. Za to může prostě Spielbergův styl, který se s jeho stářím propadá do naprosto zdrcujícího patosu a patriotismu. Některé scény ve filmu "Now Is Good" mi připomněly právě "Válečného koně". Pravda, Jeremy možná nesedne každému. Je to ten typ, který je místy až moc sladký, což v tomhle případě rozhodně není to nejlepší koření. Film je ale ve svých momentech silný, plní svoje poslání a emočně vás dostane. Možná ale přece jen nebudete brečet, což vlastně beru jako pozitivum, protože film se vás nesnaží za každou cenu vydírat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()

Tony.cs

Nebyla to špička, i když se to tak chtělo tvářit. Něco málo mi tam chybělo. Takové ty uvěřitelnější emoce. ()

René.girl

Nemůžu si pomoct, ale Dakota Fanning se podle mě na roli Tessy nehodí. Nechci tím říct, že by ji zahrála špatně, to určitě ne, ale nedokázala z té postavy vyždímat vše na maximum a ve finále to filmu ublížilo. 75% ()

Mikita

Takové téma mě rozbrečí vždycky, ale tady to není díky scénáristům či snad hlavní hrdince. Vše je tak nereálné a pokroucené, že mě to spíš rozčilovalo. A tak mě víc dojímá otcův pohled a vedlejší role Kay Scodelario. Příběh silný, ale kamenný výraz Dakoty byl až příliš nepřístupný. Jeremy byl ale roztomilý. Nadprůměrné téma podané průměrným způsobem, který se rád ve věcech šťourá, ale nepřináší nic navíc. ()

italka63

Velmi dobrá Dakota Fanning v příběhu dívky Teddy, umírající na rakovinu. Co všechno ještě touží stihnout! Život celé rodiny s vědomím konce jejich dcery. Nebylo to vůbec špatné. ()

Dont

Další z mnoha filmů o těžké nemoci a seznamu věcí, které ještě člověk chce stihnout. Tentokrát snímek v komornějším provedení, upřímný, bez přehnaně dramatických scén a gest, s důrazem na romantickou linii. Dakota Fanning si zaslouží uznání za střízlivý a nenucený výkon, Jeremy Irvine si od Válečného koně trochu polepšil, ale stále mě nepřesvědčil, že je herec. Co ty lidi vede k tomu vybrat si ho do filmu? Tím spíš, že zrovna do tohoto snímku by se hodil daleko víc někdo „obyčejnější“. ()

Reesam

Tak tohle byl silný zážitek. Vše bylo tak intenzivní. Skvěle natočené, skvěle podané divákovi, Dakota prostě úžasná, a i přesto, že je konec předvídatelný, jsem brečela jak malá i 5 minut po skončení filmu. Co bych snad vytkla je obsazení otce Tessy, hrozně mi v té roli vadil. ()

ilemas

Film, který ve mě vzbudil tisíce pocitů a emocí, dokonce mě vytryskly i slzy, což se mě skoro vůbec nestává. Má oblíbená dětská herečka Dakota Fanning trošičku zestárla, ale stále hraje skvěle. Od první do poslední minuty mě film ani trochu nenudil, skvělé působivé záběry Brightonu a křídových útesů, kde jsem strávil rok života mě vrátily ve vzpomínkách zpět. Velmi nádherný smutný příběh, škoda jen, že jsem si prvně nepřečetl knihu. ()

Marqta

Dakota, Dakota, Kaya, Dakota....To jsou ty důvody proč jsem se na tenhle film chtěla podívat. Tak jsem to zapla a už jsem se vezla...Příběh tak hrozivý, že by se vám chtělo řvát z plna hrdla a nebo se naopak schovat někde v noře a už nikdy nevylézt ven- zároveň ale tak hřejivý a plný lásky, že byste chtěli tancovat a smát se, jen kvůli té radosti kterou vám to způsobí. Kouzlo tohohle filmu je stejně jako u 50/50 v té jednoduchosti pojetí. V tom, že jakkoli je to co se na plátně děje strašné- nikdo nic nepřehrává, nikdo nic nepřikrášluje a nikdo nic nepoetizuje. Je to tak, jak to je a tak je to podáno divákovi. S lehkostí, a obyčejností- jakoby se to dělo....a ono se to děje...Herecké obsazení je skvělé a jakkoli je zřejmé, že Jeremy Irvine za Dakotou i ostatními zůstává pozadu- nevadil mi tam. A hudba je taky dobrá. "---- Our life is a series of moments. Each one is a journey to the end. Let them go. Let them all go.----" ()

Aljak

Ďalší srdcervúci film :( Až mi z toho smutno zostalo... Ale aj takéto filmy treba, lebo aj takýto je občas život - mozaika momentov, ktoré sa jedného dňa skončia. Presne aj takýto bol príbeh sympatickej Tessy, ktorá to po zdĺhavej liečbe vzdala a namiesto strastiplného umelého predlžovania života sa rozhodla prežiť svoj život až do konca bez obmedzení. K tomu všetkému si spravila zoznam toho, čo chce ešte stihnúť a k tomu jej následne pomáhala jej kamoška Zoey a následne jej "anjel" Adam. To všetko mi však až príliš pripomenulo scény z filmu A Walk to Remember - a hlavne z tohto dôvodu nemôžem film ohodnotiť ako ojedinelý a výnimočný zjav, takže práve toto najviac ublížilo inak zaujímavému príbehu. Nebyť toho, bolo by to oveľa hodnotnejšie... A popravde, aj samotná tematika rakoviny a umierania už je trochu klišé (aj keď za každým vytvoria v človeku nové dojmy a donútia ho zamyslieť sa nad krehkosťou života). Ale odhliadnuc od toho celého, zaujali ma hlavne tie medziľudské vzťahy a ako sa k Tesse správala jej rodina, jej priatelia a ostatní. ()

Jonash87

Díky silnému závěru (poslední asi 1/3 filmu) z počátečních 3 hvězd hodnotím ještě o něco výše. Silné téma holt asi vždy bude působit, že útočí na city, ale nevim moc, jak jinak jej divákovi podat. Sympatická představitelka, hezká hudba, emoce. 'Náš život je sled událostí, nenechte je odejít. Všechny směřují k tomu jednomu...' 70 % ()

zdenotvor

Po prečítani obsahu som čakal svižnejšiu komédio-drámu. Keď som videl drogy, strata panenstva a užívanie si každého dňa, predstavoval som si tento film úplne inak. Skôr sa tu zachádza k citom a sladkým rečiam, neprirodzenému prehrávaniu Dakoty Fanning, ktorá mi bola v tomto snímku mimoriadne nesympatická. To isté aj jej vyvolený Adam. Ale aby som len nekritizoval, malo to niečo do seba tie posledné chvíle, človek si uvedomí plno vecí vo svojom živote. No na môj vkus príliš veľké citové vydieranie. ()

Figu

Toto je druh či typ filmu, po kterém vás bolí srdce, i přes to, že víte už v jeho průběhu, jak to skončí. Podobné třeba filmům 50/50 nebo Je to i můj život, při kterých jsem měl stejné pocity. Tyto díla jsou pro svojí váhu opravdu jen na jedno podívání, protože kdo se zbytečně chce podruhé topit v dojetí, ve slzách a trápit se společně se všemi herci ve snímku a lidmi před obrazovkou! Super výkon Dakota Fanning! 80% ()

Wiikii

Jak už asi víte, film je o sedmnáctileté Tesse, která má rakovinu a zbývá jí už jen málo času a tak si chce život užít naplno. Někteří by mohli namítnout, že to už tu bylo stokrát, ALE téměř vždy z těch sta případů to byl neuvěřitelný příběh kdy hlavní postava prožila to co deset lidí nikdy nemůže zvládnout. Zde to ale bylo uvěřitelné a možná i díky tomu mnohem emotivnější. Tohle je jeden z těch povedenějších, vážných snímků, který propojuje vážnou nemoc, problémy s tím spojené, rodičovskou starost, zamilovanost a ještě mnoho dalšího, načež se vše snoubí dohromady a dává hodně silný prožitek z příběhu. Co ještě dodat? Možná tak, že těch osmdesát procent co to teď má, tak má oprávněně. :) .... HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

BarryLyndon

Přes velice neúprosné téma vcelku příjemná oddechovka. Pár minut mi trvalo, než jsem si zvyknul na rezignovaně umírající Dakotu Fanning, kterám kolem hláškuje ve verších s patentem na rozum, ale nakonec to bylo fakt fajn. Má to celkem příjemný obsazení, vedle kočky z britských Skins, což je mimochodem neuvěřitelná studnice na herecké talenty, obě ty řady je to třeba nejnormálnější nejnonamemovatější z U konce světa a mihne se tu i "You know nothing John Snow" zrzka. A hlavního baliče tu hraje kluk od koně z Warhorse. Jestli měl taky bohužel v rodině někdo něco podobného, tak tam najde spoustu věcí... Není to tak geniální jako 50/50, ale přes to šílený téma a nekomediálnost je to hrozně fajn. 7/10 ()