Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

Aresko123

Cakal som ovela ovela viac, Uvod nebol zly (aj ked nechapem kedy vlastne posadol duch male dievca, pri otvoreni truhlice alebo pri vdychnuti krdla motylov???). Potom sa cely film nic zvlastne nedialo a zaver bol zase strasne utnuty. Bum bum a uz bol koniec, nemozem si pomoct ale rychle skoky v zavere pokazili cely dojem z filmu. P.S. demon chcel cistu dusu a preco teda nerozvazne prestupil do otca??? Horor ano ale vidiet 2x urcite nie...... skoda premarneneho potencialu ()

Yelush

Veľmi dlho som rozmýšľal nad 4 hviezdami, pretože film je veľmi vkusne nakrútený, páčili sa mi aj herci a postavy (až na Kyru Sedgwick), niektoré scény boli vcelku originálne ako aj celá atmosféra ušla a film nenudil, lenže po skončení som v sebe márne hľadal nejaký pozostatok hororovej emócie, akú by tento druh filmu určite v človeku mal zanechať. Odhliadnuc od tuctovej dejovej línie, ktorá mi až tak nevadila, v podstate celý film zabil príchod židovského "vyháňača" na scénu a celý záver s exorcizmom, ktorý nebol mnou očakávaným plnohodnotným vyvrcholením inak vydareného hororu. Ale každopádne, VEĽMI DOBRÉ TRI HVIEZDY. ()

ES13

Na tenhle film sem se hodně těšila a vůbec nezklamal. Herci vynikající, příběh a zvyšování napětí taky! Další super vymítající horor. 100% ()

JBpivosaj

První půle byla svižná, zajímavá a byl jsem přijemně překvapen a plný očekávání z toho jak mi vyhřezne konečník. Druhá půle bohužel slábne, a stroboskopický konec, kde skoro není nic vidět a určitě se není čeho bát, prostě celkový dojem zkazilo totálně. A proč poslední dobou všechny horory končí kladně neboli stejně ? Trochu škoda. Celkově se ten film dá odpozorovat s rukou v trenkách střídajíc lahváče...:-/ ()

JerryPilsen

Nebýt toho navozování skutečné události dám tři hvězdy.Takhle jsem se skoro spíš smál,bohužel.Protože jinak atmoška budovaná dobře,ikdyž nevím,proč by měl démon utíkat z těla tak primitivním způsobem,když se do něj tak pracně dostal :-) . ()

lineker

Based on the true story...tak to je zřejmě má největší výtka k filmu. Proboha proč? Mělo to snad filmu dodat punc uvěřitelnosti? Na mně to teda mělo zcela opačný dopad. Jinak není více méně co by mně zklamalo. Filmy o vymítání něčeho zlého patří mezi mé oblíbené. I odklon k judaismu přidal dílku trochu čerstvého větru, konec konců nemusí vše vyžrat jen katolíci ne? Potěšila dobrá gradující atmosféra, mezi herci pak Natasha Calis. ()

metrixmetrix

Nepřekvapí ani neurazí. Originalita žádná, nápad také ne. Každopádně jedno z těch lepších zpracování žánru, od kterého už nic nového čekat ani nemůžeme. ()

xase

Docela zklamání, až na pár dobrých strašidelných scén, nic moc. nezachrání to ani jindy skvělá Kyra Segdwick. 55% ()

Edwin44

S tímhle filmem mám jeden zásadní problém. Jako u některých dalších hororů tu člověk musí překousat 50 minut nudy aby se dostal k tomu "děsivému" závěru. Bohužel u tohohle filmu ani ten "děsivý" závěr moc nefunguje. Hodně se tam křičí a opakují stejná slova do zblbnutí. Tohle na mě prostě nefungovalo. Jediný klady vidim ve výkonu dětských herců respektive hereček. Pro mě další průměrný možná i podprůměrný horor, za týden si na něho ani nevzpomenu. V poslední době se nerodí moc kvalitních hororů. (Vyjímka Insidious) ()

NOX.DEL.RIO

"GUYS, THIS IS NOT RIGHT. WHERE IS IT? WHERE´S THE DIBBUK?" co to proboha bylo?! šampónová opera? rodinný drama s prvky bububu filmu? vydatný jako kafe bez kofeinu a nudlová polívka bez nudlí. vyřezávaná dřevěná truhla je vyrobená v roce 1920 v polsku, protože jsou na ní hebrejský čmáranice...ty voe! hlavně, že to smolilo půl tuctu scenáristů. nejlepší byla scéna s magnetickou rezonancí, ale nejsem zase takovej masochista, abych kvůli třívteřinovýmu záběru hodinu a půl přepínal mezi BS PLAYERem a pornáčema. MATISYAHU BOMBA! BORNEDAL NEBRAT! ()

fibur84

Další průměrný film (záměrně nepíši horor) o vymítání ďábla. Nic moc děsivého, od hororu bych očekával víc. Film má spoustu nedostatků - nějak nepozorovaně zmizel z filmu náhradní fotřík (Stephanie se po něm ani nijak nesháněla). Film už znovu vidět nepotřebuji. Navíc konec napovídá tomu, že si režisér nechal prostor na pokračování... ()

p.hubicka

Bála sem se jako blázen, spocený ruce, rychlej tep, blbě se mi dejchalo.. ale já sem cíťa ;) Je to docela dobře udělaný, ta malá posedlá dobře hraje, fakt mě ty její pohledy děsily--- ()

Terr.ka

Lehký nadprůměr a pro slabší povahy - proč ne :) Čekala jsem víc, ale znám i mnohem slabší "exorcistický horory".. Takže dobrý. Směle do toho :) ()

Dexies

Film není špatný, ale ani dobrý ... řekl bych, že je to někde na středu ... občas nějaká lekačka, ale celkem předvídatelný příběh ... možná kdyby bylo trochu lepší herecké osazení, dodalo by to filmu šmrnc ... ()

pretorij

NO... nebylo to spatne, ale ani chvalitebne, takze dobre za 3. Napad nijak originalni, clovek na obsach hned po titulkach zapomene. Bylo zde ale par okamziku, ktere se mi libily a proto preci jen za 2*. Je to ale knap. Nemuzu rict, ze bych se ale bal. A to mi orijde jako u hororu celkem nedostatek. ()

DeathclawCZ

Ale, jo proč ne? Furt tu čumíme na samé ludry co si vyhodí květák z pantu a chodí s pokročilou skoliózou, běhá kolem nich strejda s krucifixem a ječí latinské hovna o tom jak by ten hrozný ošklivák měl opustit toto nevinné tělíčko a duši. Tak to dáme z jiného soudku vezmem děcko na výprodej (nejlépe dívenku s dlouhou kšticí roztomilou jak spící koťátko) tam si vybere starou krabicu a od té doby je všecko špatně. Naše koťátko se mění v pěknou kurvu ve, které navíc začal vegetit glum a my lítáme po všech obřezaných po městě a snažíme se glumovi najít jiného miláška. Sem tam do toho BUBUBUBU.... nějaký nechutný záběr na to jak ten, kretén glum cpe ruky ze chřtánu malé, ale už ne tak nevinné dívenky. Jo líbilo se lekl jsem se bylo to něco jiného na co je člověk zvyklý s té hromady exorcistických lepidel... ()

dannypajinky

zajímavý námět na tu skříňku ( nebo jinou asi jich je víc) jsem viděl i nějaký dokumenty dá se li tomu říct jen mě mrzí méně strašidelných scén a tak nějak to prostě jelo jen na menší obrátky , pokus o vyhrotit finále mi v jedné chvíli přišel až ubohý (márnice) pak klasické "vem si mě!" no průměr 58 % ()