Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

Lewandowski

To je tak, když se probudíte po opici a chcete vystřízlivět, tak si řeknete že kouknete na nějaký film a nebudete celej den nic dělat... Bohužel při sledování filmu ze mě asi ještě mluvilo těch 7 rumů z předchozího večera, jinak si nedovedu vysvětlit, že jsem na to koukal až do konce. Příběh o tom, jak si starej Kohn vleze do břicha malý otravný a rozmazlený vegetariánky, která neustále fňuká (například protože její otec brutálně zavraždí můru!!!!) a je sympatická asi jako skladiště použitých onucí carské armády. Malá začíná páchat takové ohavnosti jako třeba hltání u večeře, hysterické záchvaty nebo dokonce vyžrání ledničky (včetně kusu masa!!!!!) a více než posedlá démonem vypadá jako posedlá pervitinem. Její otec zjišťuje že s ní není něco v pořádku, a poté, co neuspěje jeho malé domácí vymítání ala Láďa Hruška, vypraví se pro mladého Roubíčka, za jehož pomoci se zbaví této košer verze aliena. Jestli jsem si při filmu V zajetí démonů musel rozsvítit lampičku abych se zbavil toho nepříjemného pocitu v zádech, tak u tohohle filmu jsem se musel kouknout na volební preference KSČM abych dostal aspoň trochu strach, jelikož režisér buduje napětí a atmosféru asi stejně brilantně, jako v reklamě na mast proti hemoroidům. Nikdy v životě si neodpustím, že jsem upřednostnil tento pokus o židovskou variantu Vymítače ďábla před zápasem prvního kola Premier League v podání Manchesteru United proti West Hamu. ()

Boby93

Obstojný, bohužel průměrný počin od dánského tvůrce, který má pár lepších okamžiků, ale převážně se jedná o snímek, kterých bylo natočeno desítky. Zkousnout se dá, ale jedno shlédnutí stačí. 60% ()

Wiceman

Mám rád Jeffrey Dean Morgana .... mám rád dokonce i židovský legendy. Ale co nemám rád jsou nehororový horory. Potenciál to mělo, ale převážnou dobu jsem se nudil. Asi si to má hrát na nějaký rodinný psychodrama či co, ale těch hororovejch vsuvek je sakramentsky málo. Chápu, všeho moc škodí, ale trochu víc tomu dát mohli, protože těch pár strašidelnejch scén vůbec nebyly špatný. Takhle je to ten slabší průměr. 2* ()

Dalajlada

Na můj vkus to mělo trošku nestálou atmosféru. Chvíli na pohodu a pak zas chvíli nuda. Je to to samé jako v jiných horrorech. Ale má to něco málo do sebe a tím to vykoukne nad průměr. ()

vrch07256732

Dnes som to pozrel 2 raz po 8 rokoch - stále dobré, napätie nastupuje po 13 min filmu, herecky dobre zvládnuté, príbeh - klasika exorcizmus, ale ozaj dobre a presvedčivo natočené, ak sa dožijem za 8 rokov pozriem zas. ()