Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

sOlaR

Tak myslím osobně že filmů s tímto námětem nám současný Hollywood může nabídnout víc než mnoho, nicméně výkony se mi líbili, hudba dodala správný mrázící efekt, atmosféra, myslím že jako horor se celkem podařit. Ale dělat filmy s takovými dějem je jaksi ohrané a tudíž nic moc extra co by nás mohlo ve svém přiběhu překvapit. Místy byl film trochu nedomyšlený proto 3/5. ()

ronin zabak

Pro milovníka hororů je tohle slabý rok a možná proto moje lačnost po tomto žánru oznámkovala tento snímek tak dobře. Přiznám se, že ze začátku jsem si spletl hlavního herce s Javierem Bardemem. K samotnému hodnocení: Kletba patří mezi nejlepší horory tohoto roku, perfektní zabřednutí do rituálů, napětí a lekavý scénky nechyběly, efekty změny obličeje na jedničku, magnetická rezonance Abyzou v těle trošku trapná, patologická část nemocnice docela dobře traumatizující, troška klasiky .... doporučuju ()

Kristián12

ano tohle je horor podle mýho gusta...skvělý herecký výkony, především Em je úžasná, skvělý efekty...fakt sem se bavil... ()

RISOvonVODKA

Dostali sme sa k slabšiemu hororu s obrovským potenciálom. Musím uznať, že režisér v niektorých momentoch odviedol fakt skvelú prácu, hlave v zachytení atmosféry. To je asi jediný dôvod, prečo si tento film u mňa udržal hodnotenie troch hviezd a nespadol medzi nepozerateľné blato. Po stránke hereckých výkonov sa nesťažujem aj keď som mal dojem, že to občasne kolísalo. Najväčší problém je v lacných efektoch a tých horších scénach, ktoré sa pokúšali zachytiť hororovú atmosféru, avšak nepríjemne zlyhávali a snažili sa to kompenzovať lacnými trikmi. Slabé tri hviezdy. Neodporúčam to každému, snáď len zabedneným fanúšikom "kvázi psychologických" hororov. ()

m.dodoss

Teda pro mě překvapení minulého roku to napětí nebylo to sice silné jako paranormal activity ale z tohoto žánru démonů povedený kousek... ()

9J9

Pokaždé, když se podívám na nový horor čekám, jestli už konečně uvidím něco nestokrát omílaného. Nedočkala jsem se. Zítra už v mé hlavě po filmu neštěkne ani pes. ()

Mrliš

Musím uznat, že na jedno shlédnutí docela fajn horor. Málo efektů, spíš vše dáváno do tmy a blikajících světel, určitě kvůli ušetření nákladů. ()

hajner

Vcelku vkusný horor, avšak mi veľmi prekážalo,že na konci som každú scénu a to poslednú tak pol hodinu, dokázal presne trafiť do toho čo sa stane.Z toho usudzujem,že je to prehliadka klišé ale vtesnaná do znesitelnej jeden a štvrť hodiny takže neškodné a na večer uspokojivé.Ak chcete nastrašiť vaše vyvolené tak smelo dotoho. ()

BStone

Horůrek pro náctileté.Film s otřepaným námětem a zaplněný hromadou tisíckrát použitých klišé,bez jediné opravdu působivé scény.Doslova zbytečný film,který se v řadě jemu podobných lehce ztratí a zapomene. 30% ()

Googooplexer

Neviem prečo som to dopozeral, ani neviem, prečo som to nezaradil do odpadu, ale do jednohviezdičkových trhákov. Možno preto, že tam bola inovácia vo forme židovského exorcistu, a tiež že krabica mala príjemný hlas, ktorý ma zobudil, ak som náhodou zaspal. Najzábavnejší a najstrašidelnejší na tomto filme je verbalov komentár :) vždy pobaví. ()

EL_lofasso

Moc jsem se nebál,moc jsem se nelekal,přesto slušně bavil.Duch v podobě křížence židovského pšonka s Bárou Hrzánovou sympaticky táhne film přestože jde vidět vlastně až na samým konci filmu,k tomu jako obvykle sympaťák Morgan a solidní řemeslo je na světě.Fajn zábava za pár peněz:) ()

Profík

Vymítačský film, který zůstal v nadprůměru, ačkoliv mohl mít našlápnuto výše. Občasné logické lapsy a dle mého i divný střih srážejí film níže, než by mohl být. Já mám vymítačské filmy rád a klasika Vymítač ďábla je u mě hodně vysoko,. Tady jdu na tři hvězdy s tím,m že herci fajn, režie taky, ale pokulhává scénář. 65%. ()

Monikasson

Kamarát ma ukecal na vraj "fest super" ducharinu, a keďže ja duchariny rád,tak som natešene zvolal nech to pustí.Popravde,neviem čo som od toho filmu čakal,ale viem,čo od neho čakať nemám.Nech som sa snažil akokoľvek a verte,že som sa sakra snažil,nechytal som atmosféru.Môžem hrdo prehlásiť,že aj keby som ten film nevidel,tak o nič by som neprišiel.Film ako taký na mňa pôsobil viac,ako párodia než nejaký horor a v mnohých scénkach kedy mi kamoš vravel "tak teraz to bude husté" som len nechápavo pozeral na kamoša ,čo bolo na tej scénke také husté.V celkom filme boli až 2 scénky kedy som si zašomral pod nos "ouuu dobrééé" a to,keď sa malá Em hrala v izbe na kráľovnú motýľov a scénku v garáži,keď jej chameleonicky pokrútilo oči.Pridať do filmu trochu viac seriózneho temna a bolo by to za 3*. ()

Rupmen

Nedalo se asi čekat, že to bude nový Vymítač ďábla, lepší mi ale nakonec přijde i hodně kritizovaný Obřad. Film to není přehnaně dlouhý, přesto se mi zdál v první polovině docela rozvláčný a uměle natahovaný. Očekávané finále je pak pro změnu zase dost odbyté. Zřejmě špatné načasování, možná ale chtěli původně natočit seriál a pak si to rozmysleli, anebo jen prostě nízký rozpočet. Film má hodně nepovedený CZ dabing. ()

in flames

Do 5 hviezd tomu ešte chýba ta povestná štipka inovátorstva ( i keď židovský démon nie je práve najčastejší), ale technicky je to dokonalý "rodinný" horor, a tento žáner mám veľmi rád, to že sa z toho chváľami stáva až rodinná dráma o porozvodových peripetiách mi vôbec nevadilo práve naopak, film správne stupňuje napätie, postavy sú sympatické, efektovo to nie je prehnané a atmosféra sa nevytráca, .....mám rád nočné motýle, kde kúpim takú škatuľku........ ()

romulus777

Od tohto filmu som nečakal nič mimoriadne a možno práve preto som nebol sklamaný,ba práve naopak.Plne súhlasím s názorom,že výber Kyr-y Sedgwick nebol práve najšťastnejší.Vyslovene mi tam prekážala.Tie veeeeľké vyplašené oči už na začiatku filmu :-).Myslím,že keby sa tam zjavila napr.taká Sandra Bullock,bol by tento snímok pre mňa ľahšie stráviteľlný.Ale kedže som realista,viem,že Sandra by sa v takomto "nízkorozpočťáku" asi len sotva mohla zjaviť.Ale dosť o hereckom obsadení...K samotnému filmu asi toľko : Príjemná vymietačská jazda so slušne gradujúcou atmoškou.jednoducho povedané : Videl som už oveľa horšie horory,ktoré mali o poznanie lepšie hodnotenia..film určite stojí za pozretie....a na záver ešte jedna poznámočka : Záber z magnetickej rezonancie s rozkošným ksichtíkom bubáka bol dooosť dobrý :-) Filmu Zdar a Hororu zvlášť. ()

Aresko123

Cakal som ovela ovela viac, Uvod nebol zly (aj ked nechapem kedy vlastne posadol duch male dievca, pri otvoreni truhlice alebo pri vdychnuti krdla motylov???). Potom sa cely film nic zvlastne nedialo a zaver bol zase strasne utnuty. Bum bum a uz bol koniec, nemozem si pomoct ale rychle skoky v zavere pokazili cely dojem z filmu. P.S. demon chcel cistu dusu a preco teda nerozvazne prestupil do otca??? Horor ano ale vidiet 2x urcite nie...... skoda premarneneho potencialu ()