Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

O´Neill

Po všech stránkách průměrný horor. Námět je jedno velké klišé a tvůrci se ani nesnaží o nějakou výraznější změnu, herci hrajou těžký průměr, atmosféra s hudbou taky žádná sláva. Plus bych viděl snad jen na stopáž filmu. Celkově to uteklo poměrně rychle, ale já od hororu čekám napětí, akci, strach. Toho se zde nedočkáme. ()

cariada

Další vymítačský horor, tentokrát hraje prim, malá skřínka, co v ní sídlí bubák a zasedne si na jednu malou holčinu. Velice slušná atmosféra, i efekty. Sice to nenabízí nic moc nového, co by člověk už xkrát neviděl. Přesto snímek zaujme a možná se k němu i časem vrátíte. ()

dubinak

Zhlédnuto v kině a vcelku spokojenost. Atmosféra dosti napjatá, hudba u klíčových scén vždy perfektně utnutá, skvělé střihy a musím podotknout velmi slibnou Natashu Calis, která odvedla víc než dobrou práci a nejednou mě dostala na kolena. Řemeslně dobře zvládnutý celovečerák. Film oponuje jiným exorcistickým snímkům, které jsou zblízka zaměřeny na samotné vymítání. The Possession se naopak soustřeďuje na pocity posedlé a na to, jak se s oním zlem seznamuje rodina. I tímhle si připisuje americká novinka velké plus. Možná se sem za pár dní vrátím a jednu hvězdu přidám, zatím to jsou ale tři silnější. Musím to nechat trochu víc uležet. Edit: Musím tu nechat stále tři hvězdy lepšího charakteru, neboť na snímek nevzpomínám často. ()

TomikZlesa

Totální klasika, stokrát viděné i slyšené, začínající rituál vymítání působil až komicky. Nejlepší momenty byly asi prsty v hrdle a obraz ze scanovacího tunely. Každopádně oproti Paranormal debility a jiných reality show dobré ! ()

carlos 2010

Dosť dobrý exorcistický film. Neprináša síce nič nové, ale je to zručne natočené, dej je vyvážený a záver ako skoro vždy otvorený. Odporúčam. ()

Pedrousek

Dle mého názoru se k tomuto filmu hodí slova jako slušný, průměrný nebo možná i dobrý. Neurazí, ale také nenadchne. Rozhodně nelituji peněz za lístek do kina, ale že bych odcházel nadšený, to rozhodně říct nemohu. ()

Martrix

Na začátku filmu tvůrci uvádějí, že jde o příběh, který se skutečně stal. A následuje hardcore vymítačská duchařina, kdy se scénář ani nesnaží nechat prostor pro nějakou jinou interpretaci. Prostě takhle to je a věřte, nebo ne. No a protože je to tedy příběh na základě skutečných událostí, nešlo vymyslet něco originálního, co jsme už neviděli v jiných vymítačských hororech. Což je trochu fádní. I když pravda...je to poprvé, kdy je v hlavní roli duch z Polska. Pokud jste dlouho tento typ hororu neviděli, asi příjde vhod, ale jinak je to v rámci žánru spíš průměrný, až zbytečný kousek. ()

Juto

Mimoriadne dobre natočený a dobre zahraný horor o rozvedenom otcovi (Jeffrey Dean Morgan), ktorý kúpi svojej najmladšej dcére (Natasha Calis) zdanlivo nevinnú škatuľku, no čoskoro sa správanie dievčaťa začne meniť. Názov vám v podstate hovorí, čo sa stane s malým dievčatkom, a som si istý, že mnohí z vás sa pýtajú, či naozaj potrebujeme ďalší film o exorcizme. Odpoveď je áno a najmä preto, že tento tu dopadol dosť dobré. 6/10 ()

Larushka

O děsivé atmosféře se tu hovořit opravdu nedá. Zároveň film nepřináší ani nic nového - vše bylo již viděno v podobném hávu několikrát. Samarovitá holčička je ohraná, v některých scénach sice působila moc hezky stylizovaně, ale hodilo by se to spíš jako fotka než do filmu. Hudba byla strašně rušivá, snažila se z ničeho vytvořit něco. Takže, i když věřím, že soundtrack bude velmi poslouchatelný, ve filmu prostě nefunguje. Další případ, kdy je trailer lepšejší, než celý film. Holčiny hrály pěkně. Jeffrey Dean byl ale moc zženštilej. ()

Iwus.ka

Až se já jednou z pod drnu rozhodnu démonizovat nevinné duše, tak ta moje skříňka bude nádherná ruční práce a v ní nejméně jeden sušený pyj. ()

KajusaK

Ach jo, další nadpřirozený film podle skutečné události. Musím ovšem uznat, že zatím nejlepší, jaký jsem kdy viděla. Herci byli skvělí, efekty taktéž. Příběh určitě, i když nevím jestli skutečný. Nelíbila se mi jen scénka v nemocnici, to bylo až moc ujeté. 3*. ()

majo0007

Je zaujímavé, že pri tejto odrode horroru sa snáď ani nedá spoilerovať. Prakticky od roku 1973, kedy Friedkin natočil svoj masterpiece je to stále to isté: ukážeme si bežný život rodinky, decko nám posadne zlý duch, zavoláme vyšinutého exorcistu, zopár stroboskopických efektov, kvázi happyend, a samozrejme necháme si otvorené zadné vrátka pre - keď kasa zazvoní - sequel. A nezabudneme pripísať "based on true story". Hotovo. Takýto recept možno funguje u mladšej generácie, ale tí skoršie narodení si len poklepú po čele. ()

Nivenx

Film podle skutečné události, který nezaostává a chrlí do nás mrazivou a hutnou atmosféru od začátku do konce. Režie a kamera velice povedená, herci sympatičtí a finále vygradováno na maximum, které může tento snímek nabídnout. Pokud čekáte ale tak skvělou atmosféru jako má Vymítač d'ábla z roku 1973, tak toho se nedočkáte, ale bude Vám nabídnutý možná i druhý nejlepší vymítací film, který jsem kdy viděl. Celkově mě tohle dobré dílo ničím novým nepřekvapilo, ale rozhodně neurazilo a rád ho doporučím každému, kdo takovému subžánru holduje. Doufám, že až příště půjdu zase do Cinestaru na takový film, nebudou za mnou sedět pubert'áci, kteří se tam smějou a blbnou. To mě opravdu naštvalo. Takové filmy bych v kinech povolil minimálně od 18nácti let, aby mě tam nerušeli děti. Viděl v kině: 65% ()

3n3my

Ďalšia posadnutá Emily a opäť celkom vydarené spracovanie. Menej je niekedy viac - bolo vidieť po technickej stránke, ale remeselne dobre zvládnuté a podpis Raimiho v pozadí tiež zjavný. Škoda len že tento sympatický počin neprichádza s ničím novým. ()

dr.fish

Tady mě bavilo víc technické zpracování, než děj samotný. Kamera a střih film zvedají o jednu třídu. Scénář i děj samotný je o ničem, ale právě obraz a zvuk je skvělý a všichni herci hrají jak mají, takže to nakonec je čestná plichta...70% ()

Prometheus69

Lituji jediného... že už nemůžou natočit další díl... Protože by si ho už prostě museli vymyslel... jako že i z tohohle jsem vcelku na vážkách. Překvapivě největší duchařské vizuálně vyvedené překvapení tohoto roku pro mě... už z toho hlediska že je to ÚDAJNĚ NATOČENÉ PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI.... Začínám trochu věřit na démony. Jako že od teťka budu dost pečlivě vážit na co třeba ve starožitnictví budu šahat! :) A to tam umře jen 1! Člověk a já nebrmlal...Že by se opět začalo blýskat na staré dobré hororové filmové časy? Takže 3 hvězdy za film... 1 za velmi dobrý sound a tu patou? No přece za Dibuka! :D ()

HorrFi

Velký hororový zklamání minulýho roku. Ten pocit, když se na něco opravdu hrozně tešíte a pak jste zklamaní. ()

URBAN

Na vlně hororu si vede skvělé, ale něco mi tu chybí. Příjde mi že je to slátání všechmožných hororů v jeden. Kdyby to mělo v sobě nějákou štávu bylo by to skvělé. ( 1.8.16/MAC ) ()

Doudis19

Nenechte se zmást jménem režiséra ani poměrně lichotivým hodnocením. Tato x-tá variace na téma exorcismus je nezajímavá, nudná a co víc, dokonce i otravná báchorka, která nevyděsí a to ani v kině. Povedený temný vizuál je jediný důvod proč tohle zklamání v polovině nevypnout, popřípadě neopustit nepřiměřeně zaplněný kinosál. ()

Khumbac

Pocit strachu: téměř skoro-nějaký až nulový. Snímek spíš urazil a nasral než zanechal milé vzpomínky. Trenér moc hrát neuměl. ()