Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

kinghome

Co si budem povídat, příběh je docela primitivní a celý film stojí na Stallonem a Švarcenegrem a překvapivě to bohatě stačí. Tyhle dva utáhnout tenhle film s prstem v nose a ještě u toho pobaví. Čekal jsem to ohodně horší a možná proto jsem tak mile překvapen, dokonce mě chytil i ten příběh a koukal jsem co dalšího Stallone vymyslí, aby ochcal dozorčí. Plus jeden zvrat na konec, který nebyl předvídatelný a vyšla z toho nadprůměrná oddychovka, která pobaví a nenudí. 70% ()

viperDavid

Když se spojí kyberbob alias Arnold, kterej naposledy viděl pc v Rakousku v 60 letch a runman alias Sylvester, který vezení viděl naposledy v dobách kdy si vidělával pornem dají do kupy, stane se s toho Escape Plan. Vzhledem k dlouhověkosti obou supermanů věřím, že si spolu ještě zahrají a snad i v něčem smysluplnějším než jen v nauce kormidlování lodi. Jinak hodně průměrnej akční snímek, kterej doporučuji a nedělní siestu. 3* ()

ivan_drago

Bohužel film doplácí na malou uvěřitelnost celé této frašky a vše opravdu zachraňuje jen to herecké obsazení... Celý ten plán útěku je překombinovaný, motivace postav velmi chatrná a scénář má víc berliček než hospic za časů nějaké opravdu smrtelné a velmi nakažlivé choroby... Ale... pak když Arnold sundá ten kulomet z toho vrtulníku a začne kosit jednohio za druhým, mé srdce zaplesá v rytmu střílených projektilů a mysl zaplácnou skvostné sákance krve... tak s hodnocením níž prostě jít nemohu... ()

Gothar

Príjemná oddychovka, ktorá miestami pôsobí inteligentne a veľmi dobre sa pozerá. Má minimum hluchých miest a celkom dobrý spád aj atmosféru. Neberie sa príliš vážne a to je len výhoda. Nesedel mi akurát 50 cent v úlohe intelektuála. Pre mňa zatiaľ najlepší Stalloneho film. 80 % ()

Mrkvič

Je to složité. Arnold i Sly jsou srdcové záležitosti, ale některé věci by se neměly odpouštět ani jim. Sly je tu nevýrazný jak floutek s účesem Justina Bíbra v novodobém akčňasu. Arnold je oprotitomu výraznější, jenže jeho herectví je mizerné stejně jako jeho fyzička po letech v politice. Dokonce mi až přišlo, že každá z ikon hraje v úplně jiném žánru. Začátek přitom vypadal dost zajímavě (že i přítelkyni chvíli udržel vzhůru). Akční finále odpovídalo kvalitou bohužel posledním akčním snímkům Arnolda a ne Slye. Vysvětlující dovětek aspoň naštěstí zachránil nějaké ty logické mezery a motivace postav. Co mě na filmu tan nakonec potěšilo nejvíc... Arnold modlící se v němčině :) ()

Honzíno

Slye a Arnie táhnou tuhle jednohubku jak staří dobří psi. Bavil jsem se skvěle, nejlepší momenty přijdou naštěstí až na konci (Arnie a kulomet). Na čtyři hvězdy bych si přál ubrat na snažení se o chytrý thriller a přidat ještě více nadsázky, vygumovat 50 centa, přidat Sama Niela a nějakou pěknou, nebo alespoň ikonickou babu. WTF momentů a nelogických paznehtů, které posouvají děj dál, je jak máku, ale vem to čert. ()

Johnny.ARN

Osemdesiatky s nádychom moderna. Sly a Arnie si idú svoje. Bijú sa, plánujú, hláškujú, no proste guilty jak sa patrí. Potešíl aj výstup Jonesa, riaditeľ v podaní Caviezela bol solídny záporák k týmto dvom hviezdam. Priamočiare, aj keď sa to chcelo hrať na prekvapivý záver, ale to vôbec nevadí, lebo vy len sedíte s otvorenými ústami a hltáte každý pohyb týchto dvoch a nechápete, ako to v tomto veku ešte dokážu. Mindfuck jak oči, guilty pleasure neskutočná. 4 z 5 ()

dvopet

Tenhle film má jen dvě věci: Arnoldovu němčinu a scénu, kdy se poprvé Sly vynoří na palubě. Jinak nic. Koncepčně zastaralá jednohubka. ()

Ryuuhei

Nebýt toho, že vše v ději šlo až pekelně nerealisticky jako po másle, označil bych to zřejmě za osobně zatím nejlepší zhlédnutý film s tématikou útěku z vězení. Duo Stallona a Schwarzeneggera v hlavních rolích je takový splněný sen, hlavně pro toho, kdo přímo zbožňuje filmy, kde se alespoň jeden z nich objeví. Dějově sice tedy máselné, ale i tak promyšlené, krutě napínavé a zatraceně zábavné dílko. 90% ()

Lachtaan

Pravděpodobně jeden z nejvydařenějších akčních filmů posledních let, který se neutápí v patetičnosti a po celou svou dobu diváka obohacuje o patřičný ‘drive’. Schwarzeneggera vyloženě nemusím, kromě Terminátora a Predátora mě nikdy jeho klasiky nelákaly, to samé vlastně platí u Slye. Spolu jim to ale v případě Escape Planu opravdu svědčilo, stejně tak, jako v řežbe jménem Postradatelní. Pořád čekám na to omílané pokračování. ()

Sfinkter

Sympatická akce ze staré školy s nejlepšími akčními idoly. My děti vyrůstající v 80. a 90. letech to dokážeme ocenit, i když je finále hodně přitažené za vlasy. ()

Phietros

Arny a Sly prostě do důchodu ještě nepatří a stále drží sledovanost a strkají do kapsy mladou éru! Příběh se točí kolem Breslina, experta na útěky z vězení, do kterých je nastrčen aby překonal jejich zapezpečení a to se následně upravilo. Ovšem nová zakázka představuje největší výzvu a to překonat zabezpečení, které bylo vybudováno na základě všech jeho útěků! Ocitá se podveden v nejmodernější věznici, kde se stává opravdovým vězněm bez možnosti se odhalit tajným kodem, který je domluven v případě opuštění a nezvládnutí úkolu... 80% ()

Yoshimitsu

Tenhle kousek mi opravdu sednul. Dvě moje oblíbené hollywodské hvězdy spolu a ještě ve vězení, což mě těší ze všeho nejvíce. Fanatický ředitel Hobbes a jeho poslušný poskok Drak mě taky velmi potěšili, svoji úlohu zvládli dokonale. Když to porovnám s nějákým propracovaným útěkem z vězení, tak se to zase tolik nechytá a určitě to ztrácí na kvalitě, ale to mi vůbec nevadilo. Arnie si zopakoval 1. lekci němčiny a ukázal, že ještě umí držet kulomet v ruce a Sly, že je ještě nebojácný ranař. Za mě 90% ()

ywo666

No tak ja sa radím k sklamaným. Čakal som viac hlášok, väčšiu brutalitu, viac akcie. A obaja páni boli známi vďaka svalnatým postavám. A svaly sa nekonali. Mohli sa ukázať v tielku alebo spraviť pár klikov nech sa zaspomína na staré časy. Prvá polka je celkom slabá. Slyova postava tentokrá vôbec nebrala. Jeho mlčanlivosť nedávala zmysel. Vo väzení potrebuješ spojencov. Tak prečo sa tak dlho nechal od Arnieho doprosovať. Druhá polka je už lepšia svižnejšia. Najdôverihodnejší mi prišiel Caviezel. A Vinnie Jones hral presne ten typ úlohy na aký je stvorený. Nemyslím, že toto bol dobre zvolený film pre spoluprácu Ramba a Terminátora. Aby som len nenadával. Film obsahuje solídne hlášky a pár vtipných scén: Zisk okuliarov, Arnieho mapa k Manheimovi, "You hit like a vegetarian" atď. Záporáci sú super. Väzenie je zaujímavé. A Arnie so Slyom sa konečne stretli. Takže na nejakých 70-75% to film dotiahne. Ale čakal som viac. Slabšie 4*. ()

noriaki

Začátek působí jako moderní inteligentní thriller a konec je typická osmdesátková rubačka. Zklamaný ale nejsem. Koneckonců poslední pasáž těm dvěma polobohům stříleček sluší víc. O scénář nebo zápletku tady vůbec nejde, jak je u filmů se Schwarzeneggerem a nebo Stallonem zvykem. Záminka, proč je vrhnout do akce přinejmenším zajímavá. Nějaké ty emoce by se daly najít a stejně tak i momenty, kdy je záhodno sledovat snažící se svalovce a odhadovat, proč se tak složitě lopotí. Po sofistikovanosti tady ale není ani stopy. Děj běží k cíli hezky přímočaře a průhledně, takže napětí táhne především povedená akce a odporná postava ředitele Hobbse. Zábavné pseudoretro, které by v devadesátých letech všem vyrazilo dech a dneska představuje solidní průměr. ()

venison

Upřímně - tohle není moje krevní skupina, ale musím konstatovat, že v rámci žánru byl film opravdu precizně provedený.. Hezké "kulisy", celkem inteligentní zápletka a dva vyžilí kvalitní akční hrdinové :-D Bejt chlap zažranej do těchto dvou hor masa, tak jsem v sedmém nebi ;-) ()

elanius

(38/2014) / Strašne rád by som dal starcom super hodnotenie, ale bohužial to nepôjde. Viem že som práve videl "obyčajný" akčný film, ale množstvo naivity v scenári je ozaj obludné. Čas pri filme ubehol docela rýchlo o to nič, nejakú základnú zábavnosť film obsahuje, aj tak mám ale pocit, že by si Sly a Arnie zaslúžili väčšiu pecku. Ozaj škoda, že sa zabudlo na samotnú časť plánovania úteku, čo mala byť nosná záležitosť. Vo filme je odbytá takmer výhradne kecaním. (6/10) ()

mickyreed

Přišlo mi jako by tenhle film shrnoval posledních 30 let akčních filmů do dvou hodin. Byli tam dva hrdinové z let osmdesátých. Atmosféra a prostředí jako z akčnáků v devadesátejch a vychytávky odpovídající dnešním technologickým pokrokům, který zase můžem vidět v současnejch akčních filmech. Komplexní záležitost a pobavila skvěle 4*. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)