Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

freddy

Bál jsem se, že bez znalosti druhého dílu, který jsem neviděl, se budu ve filmu těžko orientovat, ale naštěstí jsem se ve filmu orientoval i přesto, že jsem viděl pouze první díl celé série. Ale nyní k filmu samotnému. Jsem nadšený a zděšený zároveň. Nadšený jsem z toho, že se v Česku zničehonic zjevil člověk, který neabsolvoval žádnou filmařskou školu, který pro natáčení svých filmů nepotřebuje příspěvky od státu, a který se nebál pustit do tématu, které je v českém filmu velmi opomíjené, totiž problém soužití s romským etnikem. Tomáš Magnusek si zasluhuje mé uznání za to, co dokázal, i za svou odvahu pustit se do takto kontroverzního tématu. A z čeho jsem zděšený, to zase není tak těžké uhodnout. Partička nezletilých parchantů si v klidu znásilní a zabije atraktivní slečnu, a místo toho, aby se člověku, který společnost zbavil těchto potencionálně nebezpečných lidí (bůhví, kolika lidem by v budoucnu ještě ublížili), dostalo uznání, tak je perzekuován a jsou tlaky z těch nejvyšších míst, aby dostat exemplární trest, nebo si v zahraničí na nás budou ukazovat, jací že to jsou ti Češi rasisti. Ale upřímně bych chtěl vidět toho ministra nebo státní zástupkyni, kdyby jim takhle nějaký nezletilý a před zákonem tím pádem nepostižitelný parchant zabil dítě nebo někoho jiného z rodiny a nic by se mu za to nestalo. Prostě tenhle film a vlastně vyvrcholení celého příběhu vzbuzuje takové smutné pocity beznaděje a vyvolává otázky, na které asi neexistují uspokojivé a správné odpovědi. Každopádně film, a vlastně celá trilogie, je nesmírně zajímavý a hodně mu pomohly i herecké výkony. Ilona Svobodová s Tomášem Töpferem takřka beze slov rozehráli své herecké party dokonale a úplně mi stačilo sledovat jejich výrazy a mimiku abych pochopil, co ty jejich postavy prožívají. Další herecká jména, jako jsou například Rudolf Hrušínský nebo Jan Tříska, už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Třetí díl hodnotím, stejně jako díl první, čtyřmi hvězdičkami. ()

Spooner odpad!

Pure evil potřetí. Po skončení filmu jsem se cítil vlastně podobně, jako po skončení výtečného Honu, ovšem zcela v opačném významu. Po shlédnutí mi také nebylo moc dobře a o některých lidech si už také nemyslím moc dobrého. Tak odpudivý a zvrácený film už jsem dlouho neviděl. ()

Wacoslav1

Hmmmmm... tak chtěl jsem svůj komentář zahájit hlubokomyslnou úvahou na téma ovce na CSFD, ale seru na to more evidentně bych nebyl vyslyšen. Každopádně užil jsem si tohle bombastický zakončení pravděpodobně nejbolavější a nejrealističtější český filmový trilogie do sytosti a můžu se zvysoka vysrat na vaše odpady který tu pravděpodobně z chutí množstevně pálíte jenom aby jste se náhodou neznelíbili veřejnýmu mínění. Asi jste všichni členy Antifa nebo jiný zkriplený organizace zastávající pozérský názory typu, že cikáni nemůžou za vaše zkurvený životy nebo Good night white pride apod. No možná by jste asi fakt potřebovali střet z podobným zlodějským netahačským živlem kterej by vás okradl a zmlátil aby jste prozřeli. Myslíte si o mě, že jsem rasista? No pokud ze mě postoj čechy pro čechy a vyžeňte tuhle zlodějskou ludru která jenom vysává státní dávky jako pijavice a vy debilové na ně makáte dělá rasistu pak ano pak rasista jsem a jsem na to hrdej! Představte si to! Magnusek je borec a zaslouží si respekt za to, že se nebojí nazývat věci pravými jmény. Jenom škoda, že ten špatnej konec byl předvídatelnej dopředu, to bych lehce vytknul i když je jasný, že v naší rádoby zkurveně korektní společnosti to ani jinak dopadnout nemohlo. Tak jako tak pálím všech 5* abych trochu vyrovnal to směšný a naprosto vylhaný hodnocení tady. Jebat na vás bando opic. TROLOLOLOLO...95% ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Magnusek ze sebe opět dělá mučedníka a zrůdně komická je především představa, že TOHLE natočí člověk, který má pedagogické vzdělání i praxi. Místo snahy o vykreslení nedostatků (a že jich je) našich vzdělávacích zařízení se líně válí ve zmateném blábolení a celou dobu vypadá jako nácek, který tvrdí, že má černou kůži. Bastardi jsou vskutku promyšlení - problémoví smradi jsou výhradně sprostí a agresivní a slušný občan nad tím s pohoršeným ksichtíkem kroutí hlavou, jakože fujky. Takhle přepálené karikatury stereotypů se nenajdou ani na diskuzních fórech zpravodajských webů. Ani ta autohonička už není tak nechtěně zábavná jako ve dvojce. ()

paascha odpad!

To je ae debilita!!! Jak to vůbec mohl někdo natočit, kde na to sehnal prachy a jak přemluvil české tv sereblity, aby mu v tom štěkaly? Nechápu. ()

filmfanouch

Ne, ne, ne. Až na scénu s demonstrací (a pár docela slušně natočených scén v rámci Magnuskovy tvorby) definitivní záruka nestravitelného hnoje a scénáristům (Magnuskovi tedy) strčit trubku do prdele. Relevantnější trest neexistuje. ()

Pepinec odpad!

Že má Magnusek co říct? Sorry, ale mít názor na problematiku vraždících Romů není zrovna těžké. A že se Magnusek svůj názor nebojí říct nahlas? Jo, možná by byl frajer, kdyby svolal tiskovku, napsal článek do novin, uspořádal festival nebo držel tak dva tři měsíce hladovku, ale že se pokusil natočit film (to pokusil je hodně důležité slovo), který svým působením na diváka připomíná slepici zmateně pobíhající po dvorečku, je maximálně tak osel. Hodnotit zamýšlený obsah, nějaká hvězda by se jistě našla. Jenže tady nejsme v autosalonu, nýbrž na filmové databázi a skoro se mně chce napsat, že tu Bastardí trojka ani nemá co dělat. Jejda - já to napsal. Tak to mám asi taky názor... ()

Pilda17 odpad!

Tak jsem tento český paskvil století zkusil a je udivující, kam až česká kinematografie dokáže klesnout. První a druhý díl budiž, ale tak strašný třetí díl je vrchol a jeden z největších odpadů, které dávám.. 0/10 = 0% ()

Ruut

Z technického hlediska asi nejkvalitnější díl série. Ale pro mě i zdaleka nejnudnější. Napotřetí pitvat to samé téma nefunguje ani trochu, nezaujme. Ale vem Bastardy trojku čert - těším se na Jedlíky, které Tomáš Magnusek doufám natočí přesně tak, jak to cítí a nebude se snažit dělat úlitby většinovému publiku (aby schytal menší kritiku)jako to udělal právě tady. Tomáši točte si po svým, je to originální a má to svý kouzlo - ale na tyhle vážně míněný "rádoby epický spektákly" s rozpočtem ve výši běžné české reklamy na prací prášek ale opravdu už kašlete ... ()

Allien.9

I když je třetí (a zároveň nejrasističtější) díl série natočen stejně amatérsky jako díl předchozí, působí na mě o poznání lépe. Sépiové flashbacky jsou průser, absence bondovského boje s mafií naopak prospěla. Herci už nepůsobí tak toporně, některé scény mají dokonce sílu (např. často kritizovaný příchod problémových "dětí" mezi ostatní) a špatný konec samozřejmě potěšil. P.S.: Nejnáckovější film? Vy jste asi podobné sousedy nikdy neměli, že? Zkuste si to, a pak svůj výrok zopakujte. (Garantuju vám, že už ho nezopakujete.) ()

mchnk odpad!

Vrchol amatérizmu, který kdy mohl spatřit světlo světa českých kin, a který lze bez jakékoli nadsázky přiřadit k Troškovým komediálním tragédiím. Jenže toto mělo být kriminální drama. Drama o tématu, které trápí Česko již desítky let. Že je předtím ty soudruzi uměli držet na uzdě...no nic. Nejstupidnější trilogie všech dob, má vše. Plno sponzorů, naprosto směšný vývoj, neskutečně odfláknutou režii (závěrečná scéna druhého dílu, je výsměch divákovi, po stránce režie) kdejakej známej xicht, ať už kdy hrál, nebo ne a samozřejmě je také plná, a to doslova, samotného tvůrce, který jestli režíroval tak, jak hrál, tak se skutečně není co divit a lecos se tím vysvětluje, a možná i promíjí. On to myslel dobře, ale ve finále to na něj bylo asi trochu moc. Opravdu čumět stále dokola na extrémně vulgární cikány, nebo jejich světlejší kopie, je více než ubíjející, pro děti, či slabomyslné jedince, inspirující a také podbízející. Ano, samozřejmě, k oficiálně zakázaným myšlenkám o rozdílech rasy, které stejně všichni cítíme podle situace, ať chceme, nebo ne. Chápu, že vulgarismy patří k cikánovi asi jako cigáro, či hromada dětí, ale postavit na tom skoro základy filmu, je opravdu zoufalé. Samotný kriminální příběh, jestli se to tak dá nazvat, spíše pokus, zastírají i ti nadávající spratci. Také dost pochybuji, že podobné existence, ať už hnědé, či bílé, by se do podobné školy vůbec dostali. No jo no, ne jen amatérizmus, ale i T. Magnusek musí dosahovat vrcholu, protože protlačit TOHLE do českých kin, je na jednu stranu obdivuhodné, na druhou ovšem, je to na více než jednu facku. ()

InJo odpad!

Vskutku těžce rasistický shit. Magnusek se sice může alibisticky schovávat za scénu, v níž pošle k zemi představitele neonacistického hnutí, ale to mu není nic platné, když je film od začátku až do konce otevřeně protirómskou a naprosto vážně se tvářící kritikou společnosti, v níž jsou snad všichni rómové prezentováni jako neustále nadávající úchylní sadisté. Do hlavy Magnuskovi vážně nevidím (tudíž nevím, co tím ve skutečnosti chtěl říci), ale vyznění tohohle filmu je podle mého názoru v podstatě neprominutelné a hlavně velice nebezpečné (nepochybuji o tom, že nejednoho člověka utvrdí v jeho více či méně rasistickém a xenofobním smýšlení). Pokud se chce umělec seriózně zabývat závažným a složitým společenským problémem, nemůže k němu přistupovat takto tupě jednostranně a povrchně. Jinak to totiž dopadne přesně takhle... 10 % ()

Frajer42

Tak copak se od předchozích Bastardů změnilo? Tom nám opět přibral, a to jsem si myslel, že se něco takového rozhodně už nemůže stát. Ubylo scének ze školního přostředí, které zachraňovaly alespoň minimální koukatelnost. Zahráno je vše opět maximálně špatně. Scénář je sice kreténský, ale hlavní myšlenka, či jakési poselství na mě z filmu dýchlo. Pokud si před tímto dílem nebyl člověk jistý, zda tento projekt myslí Tom vážně, nebo si jen dělá z diváků prdel, tak po skončení dílu je jeho záměr zcela evidentní. Slabá 1*. Bezkonkurenčně nejnudnější díl trilogie. ()

dopitak

Všiml si někdo Marka Brodského? Trojka ještě zveličuje všechny neduhy dvojky. Magnusek neumí a neměl by točit, jakkoliv má fantazii, když na obhajobu své nepůvodní myšlenky "slušní Češi vzpamatujte se, nebo se budete bát vystrčit nos ze dveří" je schopen vyplácat cizí prachy na takový tři skvosty. Berlička pro ty, kdo se chystají jeho dílo posuzovat, pusťte si ve trojce scénu, kdy za Magnuskem ve vyšetřovací vazbě přichází na návštěvu pravicově orientovaný Bandas, konkrétně čas XX:XX. To co tam oni dva předvedou, to je na "Oscara" a hlavně to dobře vystihuje kvality Magnuskovy režie. ()

SeBig odpad!

Strhující podívaná, závěr akční trilogie, konečně se dozvíme co se schovávalo v ústraní jak to všechno mezi těma cikánama a buřtem magnuskem bylo! Drsnost, emoce, intriky, napětí, akce, krampolova moč! Vše konči! ()

Oktavianus odpad!

Žid Suss se musí tetelit blahem, má v Čechách (v roce 2012!) stejně rasistickýho bratříčka. Že to všechno je realita, jak tu píše pár magorů? No jasně. Pusťte si Landu a sněte dál o bílý lize. Magnusek je kripl. ()

rollman1 odpad!

WTF ? Co to ku*va bylo ? No sračku jsem čekal, ale že by byla tak velká ? No upřímně, mě naštvalo, že mi to ukradlo 97 minut života, mohl jsem třeba trhat obočí sousedovi nebo hledat miny, určitě by to byla větší čvanda. Škoda, že to nebylo ve 3D, protože jediné co by čouhalo z kina by byla ta ukrutná amatérština a tudíž by to byl film s nejvíce 3D efekty v dějinách lidstva . Magnusek je čím dál tlustší a v Bastprdech 74 v 8D bude jeho tuk stříkat na lidi. Prostě shit, kteří si denně pouští jen "přízpůsobíví" v Ghettach. ()

honajz

Je vidět, že Magnusek měl v hlavě srovnané, co chce říct. Dobré je, že konečné vyznění není jednoznačné. Zatímco první díl byl žánrově revenge, tedy odplata, druhý byl spíše thrillerového charakteru, a třetí pak soudní drama. Už jen tím střídáním žánrů je vidět, jak logicky je to poskládané. Na to, že film vznikal prakticky na koleně, vypadá i po filmařské stránce solidně, umí pracovat s načasováním, očekáváním a napětím. A jak každý pojme nabízenou problematiku, záleží čistě na něm a na jeho osobních zkušenostech. Obávám se však, že ti, kteří se ohánějí lidskými právy, v životě viděli romské etnikum jen z limuzíny, když kolem projížděli a kynuli davům. Mimochodem, před týdnem jsem měli na DVD půjčenou Svatou čtveřici, a to byla artistní nuda nejtěžšího kalibru a film nám nic nedal, ani neřekl. Tenhle film má aspoň koule něco říct, mít nějaký názor a pokouší se ho předat dál. ()

virus10

Samozřejmě je to hodně špatně natočený stejně jako díl předtím, ale v tomhle případě to na mě působí o dost lépe. Překvapivě se mi líbila spíše druhá část filmu z prostředí soudu. Hodně to vypovídá o naší společnosti. O tom kam to spěje dál a že už to bude asi jen horší. Souhlasím s tím, že u nás se hraje jen na to jak vypadáme v Evropě a aby jsme nebyli rasisté. Takže cikáni budou vždy zvýhodňováni (nemyslím přímo tento případ). Scéna se zpívajícími holčičkami na mě docela zapůsobila. V tomhle mají vyrůstat naše děti?? Paní starostka (Kateřina Brožová) to řekla přesně. ()