Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

piglit

Rasizmus? Nebo realita kolem nás? Každý si přebere podle svého vidění světa. Ale až nám bude skupinka towelheadů pižlat krk tupým nožíkem a natáčet to na mobil, aby to mohla nahodit na youtube s veselým skandováním "alláhu akbar"... Tak to už bude docela pozdě. ()

FandaHoffman

Myslete si co chcete, ale ten režisér dal jasně najevo to, co se v ČR už dlouho děje a podle všeho ještě dít bude! Je mi sice jenom 16, ale to co se tady děje, by pochopilo i mladší obyvatelstvo. Jediné, co musím filmu vytknout je to, jak někteří (zejména) mladí herci přehrávají. Jinak je to rozhodně nejlepší díl série! 7/10 ()

vipeerr odpad!

Vezmu to rovnou " vod podlahy " filmově zpracované úplně příšerně, nehledě na chvílemi až trapné momenty, mě vážně téměř přinutil vypnout film Magnusek jak bil (v tomto případě spíše hladil, nebo drze se otíral) svázaného žáka. To bylo teda něco. Samotný soudní proces byl tak nevkusně udělaný, že jsem to uvěřil se zavřenýma očima možná tak Hrušínskému což mě přivádí k tomu že tam hrála celá sebranka z Nováckých seriálů Ordinace v růžové zahradě a Ulice, která tradičně jede mamince v televizi. To bylo pro mě poslední kapkou. To bylo jako výkon středoškolského studenta! Magnuskovi bych zakázal režírovat, a předepsal lázně! Bůh suď, ode mě 0 bodů vážení! ()

Boudyy

Za odvahu dávám panu Magnuskovi tři hvězdy. Pan Magnusek přesně ukázal, jak to dnes funguje. Cikáni mohou všechno, ale když to nenecháte tak, jste rasistou. Film ukazuje, jak s cikány jedou všichni, od soudů až po řadové policisty. Při sledování filmu se mi často zrychloval tep a nejraději bych do filmu vstoupil a všechny ty svině zaprodané vylískal a panu Majerovi poděkoval! Pan Magnusek ukázal realitu a kvičení zrádců (i zde v komentářích na ČSFD) jen dokazuje, že měl pravdu! ()

Sholi

Po fimlařské stránce to není úplně ono. Když se na to ale podívám ze strany příběhové, tak mě to donutilo se zamyslet... ()

Agneszka

Já to snad ani hodnotit nemůžu. Po jedničce jsem si řekla, že už nikdy víc. Přeci jen jsem tomu dala šanci. Tak oni všichni ví, že 3 kluci byli násilníci a?... Fakt bych ráda viděla psychologický profil toho, kdo by jim nedal pár facek a 25 na holou. Kde nefunguje domluva, je třeba použít vařečku. Meze se musí jasně určit. Věděly to naše babičky, díky bohu ještě i moji rodiče. Nevím, kde to vzniklo, volná výchova, ale větší blbost jsem nezažila a podle toho to vypadá. Tak si ty děcka nepořizujte, když na ně nemáte čas. Bych třískala děti a vzápětí rodiče!!! A teď upřímně, je tu někdo učitelem na druhém stupni ZŠ? Vážně si děti dovolí Vás fyzicky napadnout? Není to tak, že když ovládáte především pozitivní motivaci. Tedy nechtěné chování ignoruji, žádoucí chování odměňuji, tak se z části podaří vyhrát? Samozřejmě, jak chybí základ v rodině, těžko s tím něco dělat. Ale to jsme vzory? Když na sprosté slovo odpovíme sprostým slovem? Tenhle film je pro mě hnus, který by neměl vůbec existovat. Nám říká, jak je budoucnost černá a beznadějná. Dětem, co všechno si můžou dovolit a nic se jim nestane. A nám všem ukazuje jak odporně se k sobě dovedou lidi chovat. Když si vezmu dvojku, jak pan Dostál starší mluví se svou ženou na schodech. Tohle říkáme milované osobě? V tom filmu je všechno špatně. VŠECHNO, nerozumím tomu, čeho chtěl autor dosáhnout. Ale vše co bylo ve filmu odsuzuji a je mi zle z vědomí, že takhle někdo fungujete. Viz Homolkovi, rodina, která by měla navštěvovat psychologa. A teď už pryč od obsahu. Film je dost zdlouhavý, nudný. Kdybych si chtěla pobrečet u hudby, pustím si kvalitní hudbu. Musela bych dát odpad. Vnitřně je mi celá tahle série odporná. Ale to jsem věděla ještě, než jsem to viděla. Takže nehodnotím. ()

pulpfilm odpad!

Jediné pozitivum je, že dokud pan Magnusek točí filmy, tak nestíhá učit děti. I když je otázka, čím je schopen napáchat víc škody. První a druhý díl jsem neviděl a asi už neuvidím. Dotaz na okraj: proč tam hrálo takové množství kvalitních a známých herců? ()

Kvapec

Nejsem rasista, ale tohle se v našich školách opravdu děje..a když to někdo ukáže a vynese na světlo tak se najdou tací, co to považují za odpad. Jedna věc je důležitá, nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. ()

Syna.1990

Bastardi od jedničky až po trojku ve mě probouzí pocity, které bohužel nemůžu propagovat nahlas!! Smekám klobouk před Magnuskem, že o této p..a..k..á..ž...i natočil film a naprosto jednoznačně jsem na straně Tomáše Majera, jen škoda, že toho nestihl víc!! Je to mazec .. ()

kubilov odpad!

Tak trilogie po vzoru Trošky je uzavřena a my můžeme v klidu dýchat. Je až neuvěřitelné do jakejch trapností Bastardi zašli, od poměrně kvalitní a pravdivé jedničky do patosů kvalitních asi tak jako kolenní chrupavky Magnuska, který musej dennodenně snášet ty tři tuny, co váží. Rychle pryč! ()

bakulator

Je veliká škoda, že filmů s takovým nadčasovým posláním netočíme více....kvalita snímku je samozřejmě ubohá a amatérská, ale kdyby jsme se vzpamatovali a zachovali se všichni podobným způsobem jako ústřední hrdina Magnusek, dosáhli by jsme konečně něčeho prospěšného pro náš svět. Takže 3 * za nadčasové téma, které doufejme že předběhlo dobu. ()

worlik odpad!

Jen tak pořád nemůžu pochopit, jak Magnusek dokázal sehnat do těch třech filmů tolik známých jmen... ()

Daertelon

Tady bych se rád pozastavil nad lidmi, kteří viděli jeden nebo dva díly z celé trilogie a troufají si záporně hodnotit. Příběh nesestává ani z druhého dílu, třetího nebo prvního. Je to celek, který se do jednoho filmu nevejde. Skvěle ukazuje na problematiku nejen romskou, ale i vládní, soudní a vlastně obecnou. Ukazuje, jak lidé žijí v mylných představách, vystrašeni z našich pseudohumanistických pasáků a tyranizováni lidmi bez špetky intelektu a vychování. U třetího filmu mi kanula po tváři slza, protože jsem viděl celý příběh v kuse a měl jsem možnost se do něj zadívat, sebevražda rodičů pro mě byla obrovským šokem. Obsazení – vynikající, scénář – bezchybný, příběh – hluboký a celé postavení filmu – bezkonkurenční. Lidé, kteří se jen bojí říct si pravdu - a o tom, prosím, mě nechte mluvit, protože vím, co říkám, - by neměli hodnotit zbrkle. Magnusek je sic trošiličkatomaločkitatitě nedobrá volba pro hlavní roli, ale jeho nedokonalost ve vzhledu i v hereckém výkonu jen ukazuje na fakt, že nejde o pouhý film. 10/10 ()

Paulie26

Film je celkově dost hrozně natočenej ale myslím, že docela pravdivě ukazuje jak fungujou soudy a policie v ČR. Věta:" Musí dostat veliký trest nebo budeme před celým světem vypadat jako největší rasisti", mluví za vše... ()

subic

První díl překvapil, druhý díl trochu doplnil a třetí díl to posunul někam bokem. Škoda, potenciál tu byl. ()

ostravak30

Potlesk všem, kteří zvládli třikrát něco tak příšerného jako jsou Bastardi. Stejný si zaslouží třeba diváci všech dílů seriálu a filmů Kameňák. Tomáš Magnusek je pro mě neuvěřitelná záhada. Kdo mu dává peníze na předem odsouzené projekty? Proč ho financují? Proč tyto filmy chodí do kin, když se jedná vždy o totální propadáky? Rád bych to věděl, mám též pár nápadů, třeba se mi tak podaří něco natočit. Že se k tomu nechají ukecat herci, mě už vlastně ani nepřekvapuje, když si uvědomíme, v jakých reklamách občas hrají a jaké idioty jsou ochotni ze sebe dělat. Oni by řekli, že z něčeho se složenky platit musí, ale opravdu by mě zajímalo, na kolik si v tomto paskvilu přijdou. Do třetice všeho zlého nám pokračuje děj navazující na první a druhý díl. Vrahem je Majer, víme to definitivně, neboť nám to prozrazují retrospektivní vzpomínky učitele. Pomocí diletantského střihu se nám skládá obraz toho, kterak společnost povětšinou odsuzuje vraha a jeho rodinu. Majer prchá, ale svou naivitou je brzy dopaden a začíná soud. Film se snaží účtovat s těmi, kdo chtějí brát spravedlnost do svých rukou, zároveň ale nikdo po celou dobu už neřeší, že vražda Tomášovy sestry zůstala nevyřešena a především nepotrestána. Závěrečná poznámka režiséra je ovšem jasná: "Když nebudeme lhostejní k utrpení druhých, bude tady líp." Je až neuvěřitelné, že některé dialogy jsou de facto neposlouchatelné, Magnusek nejspíš nikdy nepřišel mezi lidi. Je také zvláštní, že se pořád pitvoří ve stejných vodách a nikam se neposunul. Na zvláštní školu přicházejí učitelé a stále se podivují nad vulgárním vyjadřováním, agresivním a drzým chováním. Asi neví, kam šli. Jenže ještě ne logičtější je, že rozdíl mezi tzv. dobrem a zlem na škole není. Asi těžko chtít po žácích, ne že by toho byli schopni, aby se chovali slušně, když sprostě mluví od uklízečky po ředitele každý zaměstnanec a navíc žáky fackuje i když nic neprovedli. A to nemluvím o faktu, že mafián řídí své gorily z domova důchodců a jeden z jeho hlavních zaměstnanců si to vzápětí rozmyslí a kašle na to, už to přece nemá cenu. To už hraničí s parodií nebo fraškou. Tvůrci nemají absolutně žádný cit pro vyjádření scén. Scéna, která má působit dojemně se prakticky neodlišuje od té, kde se rodičům Majera nadává do pí.í a jen málo od té, kde například starostku jako malou obtěžují cikánky. Housky nebo rohlíky, všechno jedno, hlavně, že je to prostě pečivo. Stejně k tomu přistupují filmaři. Nemění se hudba, rozpoložení herců, kteří prostě jen odříkávají texty bez špetky emocí nebo čehokoli a problémy nadále trvají i se zvukem. Je to tak špatný film, že je s podivem, že se dostal na plátna kin (nejsem si jistý, ale myslím, že byl v kinech, ne?) a do televize. A světe div se, ono bude i čtvrté pokračování. Tak nevím, je Tomáš Magnusek kouzelník? ()

cunicekb

Když vidím, jak to tu vypadá, musela o něco přehodnotit hodnocení, dala jsem o hvězdu výš. Všichni tu hrdě píšou jakej je to humus a nesmysl, by mně teda zajímalo, kolik z vás oduševnělých kritiků má tu zkušenost? Tohle je realita, možná si to uvědomíte, až se ocitnete kdesi "onde". Pravdou je že třetí díl je poněkud utahanější ale to je tak všechno. Tím že se dokola jedná o jednu a tu samou věc to především ukazuje ten realistickej bludnej kruh. Taky by mně zajímalo co je na tom náckovitý? Jo zkrátka vybrat si velmi citlivé téma a ukázat pravdu většina lidí holt neunese, proto to taky u nás vypadá, jak to vypadá. Magnusek má u mně palec nahoru a tečka.... ()

gemkio_cz odpad!

What the fuck?! První díl se dal snést, dvojka byla shit, ale tohle? Tohle překračuje stupnice, pro tenhle film je i hodnocení odpad urážkou. Opravdu lituju, že jsem se nechal přemluvit a šel na tenhle film, byť s volňáskem, ale stejně. Horší a nudnější film jsem snad za celý svůj život neviděl. Totální ztráta času, 97 minut bych radši strávil v koloně na jižní spojce, či frontě v Tescu.... http://www.csfd.cz/tvurce/52334-tomas-magnusek/ opravdu uráží inteligenci každého jedince, který tento film viděl. ()