Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Danny F.

Další Rychle a zběsile? Do doby, kdy s mustangem proletěli vzduchem a při dopadu se autu nic nestalo, se to zdálo být fajn. Závěrečný závod mi trochu zpravil chuť. Opět za mou lásku Ford Mustang zvedám hodnocení. 70% ()

Henk123

Film, který rozhodně nezahnabil své jméno. Přehlídka aut je i pro nemilovníky aut pastva pro oči. Nebýt těch pár ''klišé'', které mi vždy trochu pocuchají účes, tak bych snad neměl jedinou výhradu. 130 minut na plátně prolétly tak rychle jako auta v něm, nenudil jsem se a o zábavu jsem taktéž nebyl ochuzen. Nebýt Aarona Paula tak bych nehodnotil plně, do Need for Speed sedl jak na míru dělaný a myslím, že i pokračování bych si rád zkoukl. Need for Speed jako film jsem si představoval trochu jinak, ale tady se ukázalo, že to jde i touto cestou =) .... ()

Roseinka

Wow! Tak to byla naprostá bomba! Už jsem se tu chtěla rozčilovat nad hodnocením, které tu ještě před pár dny bylo pod padesát, ale je vidět, že se občas najdou lidi, co si film dokážou užít a neremcat Musím říct, že mě film velmi příjemně překvapil. Ale opravdu hodně překvapil. Příběh byl fantastický, břečela jsem jak mimino. Humor byl na vyšším levelu, lidi v kině se řezali smíchy. Adrenalinové scény s auty mě totálně vtáhly, měla jsem pocit, že to řídím sama a srdce mi bušilo jak o závod. Hru Need for speed jsem si párkrát v minulosti zahrála ve stylu "chsi si jen tak zajezdit". Bavilo mě to, ale nepovažuju se za fanouška, kterýmu se podle některých hodnocení zde mi měl film líbit. Červený mustang na konci byl boží. Jen mě mrzí, že tam nedali moje oblíbená závodní auta, ale nevadí. Herečka v hlavní roli, ačkoli se mi ze začátku nelíbila ani trošilinku, byla úžasná a její herecký výkon mě překvapil. A hlavní hrdina, z traileru nesympatický, je sakra sympaťák. Skvělý film. 9/10 ()

rumczeis

Zápletka filmu by sedla i dalšímu dílu původní hry. Vejde se totiž do jedné věty a jejím cílem je mít důvod závodit. Závodí se tak hodně a dobře, závody jsou velmi dobře natočené, občas jsem si připadal jako spolujezdec, ale asi to bylo tím, že jsem to viděl ve 4DX. V tomto formátu to totiž opravdu funguje a film jsem si užil. Když si ale odmyslíte vizuální stránku, nezůstane skoro nic. ()

Dr.Okamura

Jedna hvězda za finální závod, který byl sice nesmyslný, předvídatelný a plný klišé, ale zároveň skvěle natočený a plný odkazů na Need for Speed hry. ()

R1CH1E

Hloupučké, přepálené, nerealistické, ale s nádhernýma kárama, úžasným prostředím a velmi dobře natočenými závodními scénami. Já vám nevím, ale kritizovat Need for speed za to, že je stejně přihlouplé a nerealistické jako herní předloha mi přijde jako hloupost. Vždyť o tom ty nejlepší díly NFS přece byly, nebo ne? Jen škoda toho obsazení hlavního hrdiny, protože Aaron Paul byl jako klaďas fak otřesný - přehodit jeho roli a roli Dominica Coopera, mohlo to být mnohem lepší. ()

vyfuk

Začnu rovnou hlavní chybou. Příliš předvídatelné. Nicméně akce i příběh k zahození nebyl. V jistých směrech to bylo zábavnější než Rychle a zběsile, ale to posoudím až s šestým pokračováním. ()

Kosmik 1

Nechápu, proč tak nízké hodnocení. Film má všechno, co mít má. Dokonalé dlouhé honičky, parádní nadupaná auta, akční scény a také má ten správný švih a rychlost. Parádní jsou undergroundovské zkratky v uličkách. Ani mi nevadila dlouhá stopáž, páč film mi i přesto velmi rychle a příjemně utekl. Dobře jsem se bavil. 85% ()

Autogram odpad!

Hru som mal rád, pred mnohými rokmi to bola najlepšia možnosť pretekárskeho vyžitia sa. Tento film je hra bez možnosti hrania s nepríbehom, nepostavami, jednoducho megablbosť. Už po hodine filmu je verdikt jednoznačný, práve prišlo tankovanie za jazdy a druhú hodinu by som už nezniesol. ()

mkubalikova

Aaron Paul není nový Paul Walker a NfS není nové FF. Tím bych hodnocení uzavřela. Doufám, že nás nečeká pokračování. 50% ()

Jaro.Krafcik

Ale hej, dobrý film podla videohry od známej EA. Herci fajn aj pomerne drahé autá. Miestami mi to ale pripominalo skôr forzu horizon. Konkurencia pre rychlo a zbesilo celkom dobrá. Zábery z kabíny boli perfektné. 4* ()

voleman

Od filmové adaptace hry Need For Speed jsem opravdu nic nečekal a to co jsem dostal tomu bylo v podstatě adekvátní. Je to zcela průměrný film s tuctovým scénářem, nudnými dialogy a zcela nevýraznou režii. Ale to se všechno dalo čekat, a cílové publikum na to nejspíš ani zvědavé není. A proto nastupují triky, skvělá auta a přehnané akční scény a to všechno se tvůrcům vcelku povedlo. V kině jsem prostě úplně vypnul mozek a jen jsem bezmyšlenkovitě sledoval plátno, a zas tak špatně jsem se nakonec nebavil. Navíc herci byli poměrně sympatičtí a neokoukaní. Kdyby to celé bylo ochuzeno o naprosto nudné a klišé dialogy mělo by to minimálně o půl hodiny méně, a ty čtyři hvězdy by si to ode mne zasloužilo. 130 minut je totiž na takovýhle film opravdu moc. 65% ()

zolo23

Ale áno, keďže film mi bol pred priemiérou ukradnutý (autá nikdy neboli mojim koníčkom) o to viac som bol nakoniec prekvapený. Zápletku resp. romantickú líniu som si nejak nevšímal, viac som bol teda zvedavý na autá a samotné lokácie, ktoré si docela pamätám, keďže NFS si občas zahrám aj dnes. Toto im vyšlo na 100% až sa mi nechcelo veriť, že tá podobnosť je takmer 100%- ná. Naháňačky, búračky skvelé, ale ten hlavný hrdina (celkovo ksicht) mi tam nesedel vôbec... ()

DeathTheKid

Bylo to tak nějak klišé-svěží. Klišé, protože šlo fakt o sračky a scénář stál v tak 90% za starou rašpli a svěží, protože to nebyl voe samý Dom Toretto, Brian OU´Konor atd. Je tu fakt přerychlezběsilováno. Na maximální hodnocení (3) to vytáhly "jen" závody, kde mi skoro slzy do očí hnaly záběry z auta...zlaté NFS3 časy, to byly kalby. A druhá část byla, sice kurde moc špatně napsaná, sexy Imogen Poots <3 ()

Wbcko

Popkornová "zábava" v té nejjednodušší formě. Jedno velké klišé a desítky logických děr. Krom desítek wtf momentů kdy se například devíti set koňový Mustang (za 3 miliony dolarů - wtf??) zoufale snaží prchnout terenní bugině, je na hlavu postavená celá hlavní myšlenka filmu - nelegální závod v autech za milion dolarů a víc ((kdy některá ani nejsou homologovaná na silnice)), kde šance na přežití je zhruba jedna ku dvěma, na to že dovezete auto do cíle jedna ku šesti. Přičemž pro onoho přeživšího vítěze je hlavní cenou šest vraků a půl roku ve vězení. Celkově to bylo na mě až moc cool, efektní a celkově dost debilní. Nutno říct, že i přesto mě bavilo sledovat film možná víc než hrát poslední díl NFS. ()

Liam

Opravdu poučný film. Třeba doteď jsem nevěděl, že nejlepší způsob, jak zastavit rozjeté Bugatti Veyron, je policejní obušek na plynu policejního auta, odpočet 3, 2, 1, teď a pustit brzdu... Dementní až na střechu vysokopodlažního parkoviště. Jedna hvězda za ty auta. Jako komedie by to bylo určitě za víc. ()

giovanni3

Need For Speed byla v mládí má oblíbená závodní herní série a tudíž tento film ve mne vzbudil zájem již stejným názvem. Dějově zde nešlo čekat něco převratného stejně jako v podobných filmech alá "Rychle a zběsile", či "Drive". Plusem bylo, že děj nestál čistě na klíčovém závodě, ale vlastně na cestě jako takové. Naopak záborem byla postava "mladšího brášky" klučina s vizemi, věčně usměvavý.. Na toho se šlo podívat a člověk věděl co se stane, kór když to je brácha Tobeyho bývalky, která se tahá s hlavním záporákem filmu. Každopádně slušná podívaná, která na ty 3z5 byla. Jinak krásná byla Dakota Johnson, ač moc prostoru nedostala. ()

Lukoboss

Film má dvě roviny - adrenalinovou, kde kola trhají asfalt, řev motorů je slyšet široko daleko a kde běžní řidiči pro jistotu zavírají oči, a romantickou (příběhovou), kde se brečí, mstí, líbá, usmívá a pak zase brečí. No je asi jasný, která z těch částí je ta lepší, že?! Nicméně musím uznat, že jsem se nenudil, přestože by víc jak dvouhodinová stopáž mohla na první pohled působit odpudivě. Kromě parádních aut a akčních jízd film táhne Aaron Paul, kterýho jsem si oblíbil v Breaking Bad a musím uznat, že prostě hraje dobře a dobře se na to dívá. Tady jde pak o trošku sporný hodnocení, kdy za auta, závody a právě A. Paula dám 3,5/5*, protože je to prostě něco mezi. P.S.: Viděno ve 3D, přičemž to nebylo vůbec potřeba, 2D by bylo naprosto dostačující. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)