Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

seko0408

Hned prvy takmer 10 minutovy zavod v podstate o nic ma unavil a znechutil. Ocakaval som dalsiu zavodnu blbost (vpodstate to tak trocha blbost aj je) ale celkovo to nakoniec dopadlo fajn. Jednu * pridavam za herecke obsadenie. Aaron a Imogen su skvela kombinacia. ()

aLPaC

Po pravdě: nic moc jsem od toho nečekal (lépe řečeno jsem čekal horší napodobeninu F&F). Ve výsledku tak mohu být celkem spokojen, protože mimo občasných trapných dialogů, klišé a řady nelogičností jsem také dostal parádní auta (kam se hrabe F&F), sexy Imogen Poots a celkem nenudící příběh občas prolnutý dobrými závody. Jo a, zde je krásně vidět kouzlo reklamy a PR od EA, jelikož bez názvu Need for Speed by to vydělalo možná polovinu dolárků. ()

Movie Gourmet

Film, který je dobrý pro většinu lidí tak na jedno shlédnutí. Klady filmu jsou rychlá a pěkná auta a scény s nimi, dobrá kamera, která je natáčí, případně filmová hudba není úplně nejhorší. Tím povětšině výčet kladů končí. Velkou slabinou je prostoduchost děje, který nemá absolutně žádnou hloubku. Sice, jen málo kdo by to asi čekal, neboť u tohoto typu filmu o hloubku jistě nejde, ale i tak... Vše je tak plytké a prvoplánové, přímé, jasně dané. Je zde množství tradičních klišé a kýče... ale skousnout se to nakonec nějak dá. Film je něčím jiným než série Fast and Furious a to nejen díky absenci Vina Diesela a zesnulého Paula Walkera, ale i svou podstatou, námětem atd. Výsledný verdikt 2 1/2* až maximálně 3* a 60 - 70 %. ()

mosnak

Je to pokoukání pro děcka co rády třikrát vyluhované Rychle a zběsile. Kdyby se to nejmenovalo po té známé hře, tak po tomto snímku neštěkne ani pes. Hlavní "hrdina" byl fakt hroznej. Bylo to slabé - 38% ()

Marys

Pokus o akési skĺbenie hernej jednoduchosti Need for Speed, ktorej hlavnou atrakciou rozhodne nikdy nebol dej, a akejsi filmovej hĺbky, čo sa mi nezdá, že by veľmi fungovalo. Všetko doplnené o nie veľmi známe tváre strieborného plátna. Chýbala tomu určitá iskra. ()

peto580

silný zvuk z kráásnych a silných aut, krásna bolndínka, krásne natočené, ale blbé (hoc ma to ozaj bavilo) že by jeden plakal. A to mám ozaj rád jak hry tak rychlé auta. ()

NaughtyKoopa

Přesně jak píše POMO, kdybych byl dvanáctiletý kulík, který si právě vybral spoiler jako poslední díl, do maximálně vytuněnýho Mustanga v NFS: Underground 2 asi bych z toho filmu vytekl, ale už je to nějaký čas co jsem naposledy driftoval a dragoval a film mě neuspokojí jen pár pěkným auty. Ano, auta byla super, líbilo se mi, že "auto aut" vybrali Mustanga, ale zároveň ho neudělali nejrychlejší, protože tak to vždy v NFS bylo. Imogen Poots zde byla naprosto okouzlující a hltal jsem jí s tím jejím přízvukem každou sekundu. Na druhou stranu, když po pěti minutách filmu víte, jak se budou odehrávat zbylé dvě hodiny, je něco špatně... Klišé každých deset minut, až vám je z toho špatně. Hledaná nostalgie k znovu nainstalování Undergroundů taky nepřišla, takže velké zklamání. 4/10 ()

Blazin

Celkem povedené zpracování legendární hry, nečekal jsem příliš podle obsazení a nového režiséra. V celku se to povedlo, dobrá akce, pěkný auta, poměrně solidní herci, k tomu krásná a velice sympatická Imogen Poots :-). Na druhou stranu nevím kolik tomu přidávám, když jsem měl starší verze hry velice rád :-). ()

HonzaSim

Need for Speed je srdcovka. Na té hře jsem vyrůstal a myslím, že to byla dokonce úplně první počítačová hra, ke které jsem se dostal. Strávil jsem u ní hodně času a je jasné, že na ní mám jen hodně vzpomínek. Když jsem zjistil, že bude NFS zfilmováno, byl jsem plný očekávání. Jsem moc rád, že se povedlo z mého pohledu na jedničku. Teď hodně lituji, že jsem to nešel shlédnout do kina. Miluji emoční filmy. A že tady emocí bylo. Po Southpaw jsem myslel, že už mě dlouho dopředu nic nedokáže vyždímat. Ale tady se to podařilo ne-li víc. Dokonce se mi to líbilo možná víc než oblíbená série Rallye smrti, o které se mi shodou okolností na dnešek zdálo. Náhoda? Hlavní postavy se mi ze začátku moc nezamlouvali, ale nakonec jsem jim přišel na chuť. Zase jsem začal cítit lásku k rychlosti a rychlým autům. Film plný adrenalinu, po kterém mám sto chutí skočit na motokáry, zažít ty pocity znovu a vyřádit se. Dokonce u chuť udělat si řidičák a jezdit je mnohem silnější. V některých pasážích jsem se doslova viděl za volantem. Že sedím ve sporťáku a pro zmíněný adrenalin jsem schopen jít až na hranici života a smrti. Snímek o křivdě a touze po pomstě i spravedlnosti. Ke konci to do sebe začalo všechno pěkně zapadat a celkově to byla moje krevní skupina. Need for Speed mě v mnohém příjemně překvapilo a hlavně znovu utvrdilo, že se člověk nesmí nechat ovlivnit hodnocením při výběru filmu. Přiznám se, že řadu obrazů jsem si musel zopakovat několikrát. Scéna s armádní helikoptérou byla něco, co si budu dlouho pamatovat. Bylo to pro někoho předvídatelné? A teď tu o červeném ... Lambu. Po velmi dlouhé době více než dvouhodinová stopáž, která mě ani trochu nenudila. 61% je až trapně málo. Ale co čekat tady od těch "chlapů," kteří nemají páru, co je to sport a auta rozlišují podle barvy." Teď se znovu musím pustit do série F&F. Na celé čáře plný počet. 90% ()

filipvrbik

Už podle ukázek bylo jasné, že to je totální propadák... a ono ne! Je to docela dobré a dokonce se dočkáme i několika nečekaných věcí a -což je ještě zajímavější- i několika vtipných gagů -a to černý autíčko beru. Jen ten Keaton tam byl za vola....60% ()

bobstock

Jako hráče NFS řady z dob minulých jsem musel vidět. Jsem rád, že se závody držely skutečně herní předlohy, snímání kamery, honičky z policajty, zajímavé speciály, různá prostředí cest tak známých z řady od EA. Omáčka kolem byla nutná, aby ucelovala, ale naprosto předvídatelná a né moc zajímavá. Jo a nevim proč mi byla Imogen Poots tak nesympatická...pěkná holka, ale možná tím neustálým snímáním z profilu se to nějak kazilo. Pro nenáročný fandy dobrý, škoda, že to nepřišlo o 10let dříve. 50% ()

Nethar

No žádný velký zázrak. Rychlá auta tam jezdí, pěkná holka tam je, policajti se tam o cosi pokoušejí, takže jako předělávka arkádové závodní hry dejme tomu, ale pokud snad chcete nějaký smysluplný příběh, zde ho nehledejte. ()

Erik7595

Ako nehráč Need for Speed som si to užil v maximálnej možnej miere. Nad (ne)logikou príbehu sa nemá zmysel nejako zamýšlať, ak plánujete nad týmto filmom hladať každú možnú dieru v scenári a následne ho posielať do odpadu, nič iné asi neurobíte. Pretože v tomto filme nejde v prvom rade o príbeh, ten je lineárny s kopou typických klišé a tvorí akýsi vedlajší podklad alebo základ pre automobilové honičky. No a práve tieto adrenalínové, rýchlosťou a palivom nasiaknuté honičky sú natočené vskutku vynikajúco. Skvelé akčné scény som si užíval a oceňujem to, že sa tvorcovia snažili namiesto množstva cgi používať pri točení skutočné modely áut. Takto tie závody pôsobia reálnejšie a vierohodnejšie, v rámci určitých hraníc, samozrejme. Vsutku spokojnosť a nemám problém si túto adrenalínovú non-stop road trip honičku dať znovu. (4*) ()

Strike

Je skoro až umění dát dohromady takovou hromadu špatných a nezajímavých herců. Tady se to povedlo. Nejsnesitelnější je Dominic Cooper, což není nejlepší vizitka. Co víc...příběh (scénář) nedává smysl a moc jsem ho nechápal. Závodní scény jsou absolutně bez napětí a skoro až nudné Výjimkou je závěrečný závod, za který je v podstatě celé hodnocení. ()

Flopik

Jeden z najočakávanejších filmov a oplatilo sa.Rovno poviem keby Fast and Furious ostalo iba pri pretekoch tak by dostalo od Need For speed pekne na zadok.Závody boli fakt geniálne prostredie prekrásne a hlavní herci neskutočne sympatickí.Hudba ? Tak tá bola jedna z najlepších za dosť dlhú dobu čo som počul a v pohode sa rovná tej od velikánov ako je napr Hans Zimmer.Film som si neskutočne užil , milujem nadupané káry a tu ich bolo hojne.Pre mňa za plný počet , hudba , herci, autá ,príbeh proste všetko super.A koniec tak kto hrával Need for speed si vychutná naplno.Opäť som sa ale sklamal vašimi hodnoteniami , kto dal menej ako 3 tak ma fakt zaujíma čo by chcel nechápem.Po druhom pozretí som stále v nemom úžase a hrozne chcem dvojku jeden z najlepších filmov ! ()

Thomm odpad!

Když jsem četl názory, že příběh je stejně jednoduchej jako v NFS hrách, říkal jsem si, že to třeba nebude tak hrozný. Bohužel, lepší story má i Solitaire, inteligentnější dialogy jsem slyšel v Pinballu a výrazový schopnosti herců jsou srovnatelný s těma, co má smajlík v Hledání min. ()

Echelon1

Ako fanúšik NFS (hlavne Underground II, Most Wanted a Carbon) som sa tešil a zároveň nemal prehnané očakávania. Jazdy na autách fajn, ale tej logiky tam chýbalo mnoho. Napr. prečo zatýkajú vodičov, ale organizátor pretekov je úplne akoby nič, on si len stále hovorí do rádia, nejaký šášulovia chcú sľúbené Lamborghini a tak nemajú problém strieľať z brokovnice, scéna s odtrhnutím nápravy policajného auta už bola trošku príliš komická. Musím ale pochváliť tvorcov, že behom jázd hral pekný inštrumentálny soundtrack a nie nejaký hluk pre pubertiakov, dokonca raz som spozoroval, že nehrala behom jazdy žiadna hudba, dodávalo to na autentickosti a snáď ešte viac chválim tvorcov za to, že sa tam nemuseli pretŕčať nejaké trápne slečinky so sotva polovicou bežného oblečenia. Naopak sa tam snažia budovať príbeh priateľstva. Mimochodom, milovníkov áut bude asi ten film hodne bolieť, ja nie som nejaký zarytý fanda áut a mal som dosť, keď také krásne autá rozbíjali. Na závodný film (rovnako tak aj v Rýchlo a zbesilo) ale stále radšej obľubujem naháňačky áut v akčných filmov, proste majú viac niečo do seba než športové autá po skoro prázdnych cestách. ()

majec4

Jesus, to co? Na zaciatok spomeniem maximalne nesympatickeho Aarona Paula. Uz len ksichtom nema na to aby stvarnil hlavnu postavu, o nejakom jeho hrani je aj zbytocne hovorit. Scenar samozrejme nemoze byt nejako extra rozvijany, kedze zaklad je podla hry, ale vsetko sa da ked sa chce. Jedno klise za druhym na nas vyskakuje v kazdej scene. Logiky to tiez vela nenabralo, takze solidne 2* za pekne auta bez digitalu. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)