Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

R.R.R.Remeck

Z pohľadu maniaka Need for speed, môžem tento film len pochváliť. z pohľadu kritika je film dosť slabý čo sa týka logiky a postav. Nebyť perfektných naháňačiek tak tento film je totálne fiasko. ()

bigboss_

No way, no way bro... Strasna p*covina, namazane h*vno na chlebe. Vacsinou u mna film vyvola emocie ako nadsenie, smiech, poburenie, sklamanie, no tento film ma doslova n*sral. Co sa nam tu snazi "predat" to je uz mooooc. Ta jedna hviezda je za Imogen. Sumar: - herecke vykony som im nezbastil - pribeh/dej? ....no comment..... - bullshit totalny ()

MiniRecenze

Filmy podle her a hry podle filmu ...to prostě nikdy nefungovalo.Jen na pár vyjímek...Určitě se ptáte ,jak dopadl snímek,který je natočen podle slavné herní závodní série.Hru jsem často hrál a měl jí jako oblíbenou ve svém žánru,takže když jsem viděl,že bude film ,byl jsem zvědavý.Co ale očekávat?Náhražku "Rychle a zběsile" nebo "Rivalové" ?Ne, to skutečně nečekejte.NFS má svojí akci,ale na rvačky a střelbu se to nevztahuje.Příběh tu sice je,ale tak jednoduchý až směšně vypadající.NFS-film se nemůže pyšnit hereckým obsazením a ani příběhem,ale je tu zajímavý jízdní model a přehlídka luxusních aut ,samozřejmě závody vypadají taky dobře.Naopak dlouhá doba filmu vyplňuje spousta zbytečných dialogů.V závěru výjde vše neutrálně a vy jste nakonci filmu poznaly,že si film už vícekrát nepustíte. JEDNORÁZOVKA!!! 5/10 ()

Rodriguess odpad!

3D BLURAY - Celkovo otrasny film, slaby herci, este slabsie herecky vykony, o deji sa velmi ani hovorit neda. Tazko sa to dalo aj dopozerat. ()

erpe

Ale jo, v pohodě. Sice se pořád nemůžu zbavit toho, že je mi Aaron Paul krajně nesympatickej, ale vzhledem k docela povedenýmu spojení herního a reálnýho světa jsem spokojen. No a pokud nad tím člověk moc nebádá, tak se pobaví a hlavně slušně vynadívá na boží autíčka... ;-) Čekal jsem sra*ku, ale dostal jsem lehkej nadprůměr. ()

Jason13

Vizuálně parádní, zábavná akční jízda. Nepovažuju se za nějakýho hardcore gamera a pod rukama mi prošlo jen pár dílu z NFS série, ale všechny mě bavily a kousek každého z nich jsem teď viděl ve filmu. Ve filmu, který naštěstí moc nehraje na zbytečný kecy a jde raději rovnou na věc. Za celý dvě hodiny se od volantu téměř nehneme, což je dobře.. Seriálový Aaron Paul mi sice úplně nesedl, ale s celkem jsem velmi spokojen.. ()

VideoTuti

Ve srovnáním s filmem Rychle a zběsile, a to po všech stránkách, čistý béčko. Herci nejsou příliš sympatičtí, žádný není sympaťák jako Paul Walker, Vin Diesel nebo Michelle Rodriguez. Děj filmu ubohý. Vyzvedl bych pouze výkony kaskadérů s auty. Podívat se na film a rychle na něj zapomenout. ()

DjLibnei

Co k tomuhle filmu říct?? Povedlo se to... a to hodně! Fakt mi spadla brada z toho, jakým stylem to bylo natočené. Nic podobného jsem ještě opravdu neviděl. Navíc mi to připomnělo starší časy, když jsem jako školák hrával NFS Carbon. Tohle je vyloženě hra, přenesená do filmu s parádně převedenýma prvkami hry! Ano, mohlo to být ještě lepší, místo až moc dětsky pojaté, ale o to tady vůbec nešlo. Celkový dojem mě dostal a překročil moje očekávání. Je to skvělá pozvánka na závoďáky s výbornýma scénama (frajeřinky s vrtulníkama, závody v kterých to zpestřuje projíždějící vlak,skoky atd. atd.). Konec znáte již z úvodních minut, ale to provedení je vážně originální! 80% ()

Retrostalker

Jednoducho závodná masturbácia! Žiadne zdĺhavé keci ani príliš dlhé hluché miesta. Žiadne viditeľné CGI autá ako to poznáme v sérii Fast&Furious. A žiadne prehnané akcie ako F&F. Tu vidno a cítiť preteky a tiež, že si režisér sériu NFS vyskúšal a zahral skôr než padla prvá klapka. Všetko je tam zachytené presne ako v hre, každý detail, každý pohľad aj legendárne trate sú tam. Ako hráč, ktorý hral snaď každý diel som spokojný. Akurát škoda, že nezostalo viac peňazí na záverečné auto v plameňoch a známejších-značkovejších hercov. Ale ak to mám porovnať zo sériou F&F, ktorú držia nad vodou jedine herci (ale aj tí ma už začínajú nudiť), tak radšej toto s prižmúreným okom 100 krát , než umelohmotný Fast 6,7,8,9,10! Michael Keaton bol skvelý, aj keď len vedľajší. ()

MarryW

Pro mne velmi milé překvapení, čekala jsem blbost a nakonec se na to dalo i dívat. Dialogy teda sice nic moc, ale to vykompenzovaly krásné auta a perfektní provedené triky a bouračk (kaskadéři si asi užili). Takže za mě je to určitě přijemná podívaná na takové ty večery, kdy nevíte co by jste si měli pustit. ()

chup44

Keby tam nieje Imogen Poots,boli by iba 3.To dievča má neskutočný talent a výkon,ktorý tu podala,by si zaslúžil oceniť... Aaron Paul ma nepresvedčil,omnoho viac sa mi páčil Dominic Cooper. Autá fajn,dobre natočené ale až moc dlhé a niektoré scény tam vôbec nemuseli byť. ()

JoeSO

Kromě několika zajímavých či napínavých scén film nic moc nového nenabídl. Snad jenom vzpomínky na hraní stejnojmenné herní série. ()

Fooler

Velmi zaujímavý počin. Na rozdiel od posledných dielov F&F som sa párkrát prichytil, že napetím zatínam peste. Po dlhej dobe serious street racerový film (až na tu scénu u Grand canyonu). V takýchto filmoch si netreba všímať dialógy... tieto sú čisto o dačom inom... Za celých 130 min som sa nenudil. Všetky podobné filmy ukazujú aké je pretekanie cool, pekné autá, atd... tu je to dobre doplnené, a to nielen obrazom, ale aj veľmi silnou zvukovou kulisou o to, že nie vždy všetko končí šťastne. A to nemyslím len pretekárov. podľa mňa mnohými podcenený film ()

Ijanek

Je to film pro hráče a ostatní to nenadchne. Byl jsem fanda NFS, aletoto mě moc nenadchlo. Průměrný film, který je podprůměrně zahraný. Zbytečně dlouhé, 130min je až příliš. ()

sokor3

Na to, jak málo jsem od tohoto filmu čekal, tak mě mile překvapil. Jako malý jsem však NFS hrál každou chvíli, a tak jsem si tento film nemohl nechat ujít a jsem tomu rád. Herecké výkony nejsou špatné, auta jsou bombová a byť to má jednodušší příběh (u takového filmu se to ale dá čekat), tak se film velmi povedl! ()

Popinodan

Už si ani nepamatuju který film by mě tak nudil jako tento. U Need for speed to byli promarněné dvě hodiny. Hvězdička je jen za pěkná auta,ale ta dobrej film nedělaj. ()

Carnosaurus

Snímek nabízí parádně nasnímané honičky, které jsou tak intenzivní, že divák doslova cítí tu rychlost. Chvílemi až příjemně staromódní filmařina, která nehraje jen na efekt, ale skutečně se jí daří diváka vtáhnout do děje, který rozhodně není jen vatou mezi cílem a startem. Naposledy se mi takhle tajil dech u Frankenheimerova Ronina. Poctivá práce. ()

paradoxman

Pořád jsem si při sledování říkal, že je to super, protože jsou tam pěkné auta a sympatická blondýnka, ale jak šel čas (a předlouhá stopáž filmu), bylo to horší a horší. 30% za těch pár vtípků a civilních chvil během jízdy v Mustangovi. Zbytek odpad. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)