Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Franc1s

Konečně to skončilo... Stejnej trapas jako poslední dobou každá NFS hra. Klasickej příběh s obsazením nic moc, "slavný" A.Paul mi stále nesedí - zvlášt tady, aspon pěkná blondýnky s ním v autě a na štěstí přišel na skok M.Keaton. Celý film se vlastně čeká na konečný závod, který nudil pěkně no. Kdyby se dalo zapomenout několik nelogických momentů, tak se možná možná bych na to šel i do kina, takže jsem rád že jsem to neudělal. A ten orchestr co tu hraje se mi zde vůbec nehodil. Ve srovnání s FaF je jasné kdo vyhraje. 6/10 ()

smack

Očekávaně jednoduchý příběh s jasným koncem. Já vím, že značka Ford má v Americe nezastupitelnou pozici a mustang je pomalu národní klenot. Ale proč ho znova cpát do filmu o autech? To je těžký vykrádání filmu 6O sekund, stejná značka , stejný model (GT nebo GT 500), stejná barva jen o půl století novější. SPOILER! A ta nominace na závod De Leon jednoznačná snaha napodobit "eskapádu s Eleanor". Tvůrci nepřišli s ničím tolik originálním, aby si zasloužil stejný název jako nejznámější závodní hra všech dob. Amatérské herecké výkony, překvapivě nejhorší se mi zdál výkon Aarona Paula, kterého jsem viděl ve filmu poprvé. Jediný hrající zůstal Michael Keaton navzdory docela zvláštní roli ve filmu. Jediná hvězda hodnocení patří výběru aut pro De Leon, aspoň na něčem si dali záležet. ()

lakart

Těžko se to hodnotí. Pro obyčejnou a nezasvěcenou skupinu diváků je film nudný, jednoduchý, dlouhý a přímočarý. Ale pro ty, co mají rádi série Need for speed a hráli všechny díly (i ty totálně nepovedené), musejí tleskat, protože, jako adaptace počítačové hry, tolik problematické a téměř vždycky neúspěšné, se tento snímek nemá za co stydět. Tvůrci si půjčili řadu prvků z různých dílů, zkombinovali části příběhů a servírují nám nenáročnou zábavu plnou akce a krásných vozů, které jsem na plátně snad nikdy neviděl. Jenom si myslím, že by to mohlo být trochu kratší, hlavně v úvodu. Celkově dobré, místy lehce nadprůměrné. 65% ()

LabySo69

Neznám moc NFS, protože hry moc nehraju a když už, tak rozhodně nemusim ty závodní a když už si dám tu závodní, tak mam radši Burnout. Takže jsem se bál, že půjde o Rychle a zběsile na druhou, ale nakonec ne. Závody jsou o něčem jiným a příběh taky. A ač je teda poměrně slabej a proloženej klasicky sentimentální vatou jak z červený knihovny, docela rychle mi to uběhlo. Ale nejde prostě o nic převratnýho, ostatně jako u skoro všech herních adaptací. ()

Sasakr

4/5, protože všechny scény s autama byly super. Nicméně není to ironie, že na základě závodní série, kde pohled řidiče byl jen v minimu dílů, udělají film, který jimi překypuje? Jinak nelogičností tolik, že to snad ani nebudu vyjmenovávat. ()

Pavel82

Prosťoučké jako omalovánka, nacityhrající, klišoidní, s velmi průměrným castingem, očekávaně bez děje, bez ducha s naprosto zbytečnými a nelogickými kůl scénami... But I felt the need, the need for speed. ()

Pathrose

Nic jiného jsem od toho nečekal. Lehce přihlouplý snímek těžící ze jména slavné počítačové série. Na druhou stranu, kdo hledá u takovýchto filmů kvalitní příběh, že? Je pravda, že dialogy (hlavně prvních 40 minut) jsou místy opravdu k pláči. Každopádně i pozitiva se na NFS dají najít - Aaron Paul, auta (lepší jak v F&F) a akce, Kid Cudi... ()

0L0V0

Slabý odvar F&F, ak sa to dá nazvať odvar. Maximálne zaujímavé do tej doby dokiaľ to hráš. Film sa vlečie a až na pár zaujímavé časti sa vlastne nič nedeje. Príbeh je tupý a herci nesympatický. Problém ale nie sú samotný herci, ale stupidita scenára a natiahnuté pasáže vo filmu. Vôbec sa neviete stotožniť s postavami, až vám to je vlastne jedno ako to skončí. Minimum napätia u vás evokuje zívanie. Rozhodne neľutujem, že som to nevidel v kine. 3*len za pekný look filmu, zostrihane priehľadné autonahánačky a Aarona Paula. Ako oddychovka fajn, ale inač nič prevratné. Keby som si to mal pozrieť druhy krát, tak radšej idem na ryby. 40% ()

Eventyrer

Jedna nápaditá vychytávka s autom zaveseným na vrtulníku, celkom dobrá kamera a sladká tvárička Imogen Poots, no to je všetko. Celé zle od hlavnej postavy, ktorá je nesympatická jak hrom, partia mechanikov detto, málo vtipu, s hrdinom vôbec človek nedokáže súcitiť, napriek tomu ako hrozne sa snaží tváriť úbožiacky. Ale to všetko je jedno. Tento film je pre ľudí bez štipky geniality rovnako, ako ľudia čo to točili. Keby som to chcela pozerať len kvôli autám, tak si radšej pustím Top Gear, lebo mašiny v tomto filme stoja za hovno. ()

LordMysti

Plytké s opravdu hezky udělanými honičkami, ovšem ty jsou bez duše a napětí - celé je to až moc průhledné a ani na chvíli nemáte strach o hlavního hrdinu. ()

Matt007

Nebýt té bloncky a mustanga, tak je moje hodnocení ještě nižší. Bylo to tak tak tak moc blbý a Michael Keaton mě tak brutálně sral, že jsem to málem nedokoukal. Sorry, ale tohle se opravdu nepovedlo. ()

vikino1

Tohle je stupidní až to bolí. Jediné co stojí za řeč, je promotion vozu. Jinak nesympatický hlavní hrdina, nesympatický záporák, nesympatická kočka, nesympatický tým kladáků a úplně debilní zápletka. Už začínám být alergický na věty... "Zabil si mi kamaráda... Vyřešíme si to za volantem"... Navíc debilita a neschopnost policie postavit jedinej zátaras je do nebe volající.... ()

Melvej

Jak to může dopadnout, když děláte film podle závodní hry? Blbě.... Když se chcete dívat na závody aut, pusťte si radši Rychle a Zběsile. ()

forkys

Nasadit "pohlednou" omladinu, dát jim slangovej scénář a ohrané klišé story.. I tak to samozřejmě lze.. Škoda té předvídatelnosti, už od začátku bylo jasné o co ve filmu půjde a člověk s průměrným inteligenčním kvocientem ti řekne jak film bude postupovat a co se tam stane. prostě předvídatelné až na půdu. Povedené střihy udělaly z filmu docela rychlopádný kousek, což je hlavní faktor, který vás donutí film dokoukat, jelikož nenajdete pauzu aby jste se zvedli ze židle a vypnuli to :) ()

GoldHair

Taková mnohem slabší parodie na rychle a zběsile. Kdyby to mělo o trošku víc rozvinutý příběh, byla bych spokojená. A na to že ten film trvá přes dvě hodiny se tam toho moc neodehrálo. ()

neo93

Filmové zpracování slavné závodní arkádové série od EA. Jako fanoušek této skvělé série jsem musel vidět tento kousek i přes zdejší nízké hodnocení. Bohužel sám jsem se přesvědčil, že tomu to tak odpovídá. Představoval jsem si něco dost jiného, než se mi ukázalo. Především obsazení a scénář mi kazil nějaký větší prožitek ze snímku. Jen kdyby alespoň hlavní role byla obsazena lepším hercem, než je Aaron Paul, hned by to asi vypadalo jinak. Ale stejně by ani on nic nezvládl s tak špatným a tupým scénářem. To je asi největší problém celého filmu. Samotné závody a honičky s policií jsou dobré a na nablýskané káry je radost pohledět, ale celkový dojem mi to nemůže napravit z této herní adaptace. ()

Armin82

Pohádka pro náctiletý, jinak si to nedokážu vysvětlit. To, že tam s Mustangem skáče, poškodí si předek a v dalších záběrech předek netknutej budiž, běžné chyby, ale to, že tam jsou záběry na nohy amatérských řidičů, jak šlapou na brzdu levou nohou, to už bylo i na mě moc. Scénář tak předvídatelnej, Michael Keaton v takové sra*ce, to je taky smutný, nelogické, trapné, herci, kteří neuměli vůbec hrát a herecké nadání hlavního protagonisty? Ten jeho nabubřelej,tupej a namyšlenej výraz takřka celej film, mě bude strašit ještě hodně nocí...nejlepší na filmu, je nahatej odchod z firmy, roztomilá Dakota, která ještě asi netušila, že ta její nejstupidnější porno role teprve přijde a samozřejmě auta, hlavně Mustang ----40% ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)