Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

ERINYUS

Svojho času mnou veľmi očakávaný Redline(2007) ma sklamal natoľko, že keď som sledoval trailer na tento kúsok tak som si bol istý že na to ani nebudem pozerať. Konalo sa príjemné prekvapenie a Paula mám rád ešte keď "varil". :) ()

Jindra_S

Někdy by mne zajímalo, jak to ti scénáristi dělají, že jim za ty výtvory někdo platí. Tolik kravin najednou jsem opravdu už dlouho neviděl. Chápu, že ústředním prvkem mají být závody a má být v podstatě jedno, jak se k nim dostaneme, ale tohle je daleko přes čáru. ()

Killy

Lidi tohle je Hovínko s velkým H.... Takžě Aaron Paul absolutně neumí hrát nevěřím mu ani jednu větu v celým filmu, stejně jako přihřátej Dominic Cooper - sakra proč ho cpou do tolika filmů když ten kluk neumí ani měnit výraz tváře?? 2 hvězdičky dávám jen kvůli autům. Tenhle film je o autech a tady jsou skutečně superkáry což mi poslední dobou hodně chybí u Rychle a zběsile. Takže auta super, závody bezva ale jinak hrozná nuda a hrozná blbost:( ()

CrashHP

Strašne som sa obával, aby to nebol jeden veľký kopirák FF, avšak toho som sa nakoniec nedočkal, čomu som bol úprimne rád. Tento film nepatrí medzi tie, ktoré si zapamätáte do konca života, avšak svojou dvojhodinovou dĺžkou nenudí a od začiatku niekam smeruje. Z kina som neodchádzal naštvaný a musím povedať, že niektoré scény boli fakt "COOL". ()

janci351

Celkom milá spomienka na rovnomennú počítačovú hru, ktorú som hrával "za mlada" :D. Síce bol príbeh trochu hlúpy a predvídateľný, ale kvôli tomu som tento film nepozeral. Pozeral som ho kvôli závodom, ktoré boli výborné, a kvôli krásnym autám, ktorých toľko veľa pokope v jednom filme tak často neuvidíte. Ešte posledná vec, ktorú by som vytkol, bolo nie príliš sympatické herecké obsadenie dvoch hlavných hrdinov. Inak som sa veľmi dobre bavil. 3/5 ()

Meteora17

No přišlo mi to takové nemastné neslané. Skoro od začátku už víte jaký bude konec. Ale díky Aaronovi to nebylo špatné. Znám lepší filmy na tohle téma, ale vidět taková auta. Ola la la. I když tomu nerozumím, umím je velice ocenit. ()

Kolemjdouci

Velmi svěží pohled na svět rychlých kol. Možná sám nevím, co mě k filmu táhne. Ale zde je na tácu přímo pod nos naservírována otázka....vždyť nepotřebujeme žádné super herce, abychom udělali super film! Protože jde o ty auta a o ty scenérie. Hlavní děj mi přijde přinejmenším dobrej a snad i originální. Problém filmu je ale jinde....jeho název! Protože počítačoví nadšenci žijící ve svém malém světě ve filmu hledají jakoukoliv spojitost s hrou a protože ji nemohou najít...film kritizují, že není podle hry. Filmový fanoušci zde zase hledají herecké kvality a už samotné spojení se hrou jim přijde absurdní...jenže hru nehráli a neví, že spojitost je minimální....lidi, hodnoťte film jako film a serte na srovnání s virtuálním světem počítačových her!!! To říká nadšenec PC hry NFS a filmové série F&F :-) film je svým pojetím velmi originální a ne příliš známí herci opravdu dávají vyniknout pravou podstatu filmu :-) ()

ikar odpad!

ocividne hollywood este nepochopil to ze "džíp" nemuze dohnat shelby ani v prvni verzi.... proste tenhle film nesmi mit pokracovani a zostudil hru ktera je uz 17 let spickou na trhu... ()

natali.sek

Všichni v mém okolí mě přesvědčovali, ať se na film podívám. Jelikož mám ráda tento druh filmů, tak jsem si film stáhla a koukala. Je to film u kterého nemáte vyloženě vybrané oblíbené scény, ale je to film, který se Vám líbí jako celek. Herecké obsazení se mi líbilo, nikdo kdo by byl okoukaný a to se mi velice líbilo. Některé scény byly samozřejmě z horšího soudku, ale i tak dávám 5*, protože film mě nedonutil odejít, či ho posouvat jako to dělám u jiných filmů které mají nudnější scény. Rozhodně doporučuji lidem, kteří rádi sérii filmů Rychle a zběsile. ()

ferrari2

Absolútny súhlas s "Flipnic-om". Oslava rýchlosti, pekných áut, pretekania ako takého a revu motorov. Čo tam po tom, že to nemá až taký dej... Ale to ostatné je proste super. Toto je pravý fanatizmus do pretekania, auto naháňačiek a všetkého čo k tomu patrí. ()

Rorschach_SK

Ono natočiť zmysluplný film na námet hry, ktorej jediným cieľom sú arkádové preteky na vytunených autách, s nejakým cool hudobným podmazom a argesívnymi policajtami v spätnom zrkadle, je skutočne úloha priam sysifovská - asi ako keď sa Berg začal hrať s lodičkami. Tupý scenár, tupé herecké výkony ešte tupší ksicht Aarona Paula, ktorý po tom čo skončil s kšeftami s anfetamínom, sa pustil do "závodníckej" kariéry (och bože, zlatý Vin Diesel). Ale nie len, že mu úlohu hard-core pretekára, idúceho za svojou pomstou a očistením svojho mena nikto neuverí, ale mňa osobne jeho výkon iritoval po celú stopáž filmu a bohužiaľ, som sa na koniec nedočkal rozmašírovaného Paulovo ksichtu o palubnú dosku v nejakej efektnej havárii. Takže jedna hviezda za márnu snahu, ktorá sa nemala nikdy objaviť na verejnosti (a to píšem ako hráč, ktorý si prešiel skoro celým vývinom hernej série NFS) a jedna hviezda za Imogen Poots, ktorá bola fakt na zožratie :-) ()

movie_fan

Podľa mňa dobre spracovaná filmová adaptácia legendárnej hry. Vskutku nádherné a vážne rýchle auta. Je tu dosť veľa epických momentov. Dominic Cooper zahral svoju rolu dokonale. Jediné, čo mi mierne prekáža, je dosť dlhá minutáž. ()

killberrybil

Auta mě nikdy moc nebrala, tento film mě ovšem zaujal. Odpočinkový, a zároveň nenudící. Nic složitýho na mozek, a jednou za čas, proč ne. ()

Tauloo

Má oblíbená hra se dočkala své noční můry. Nevím co mi vadilo víc, zda absolutně nesympatický hlavní hrdina, nudný padouch, nebo kýčovitý příběh, na který bych nejraději z fleku zapomněl. Nebýt docela solidní kamery snímající líbivé lokace a nadupané vozy, nedokoukal bych film do konce. A role mého oblíbence Michale Keatona, zde byla jako otravná moucha, která vás při filmu neustále otravuje a vy ji ne e ne zabít. ()

k0m1s

Rychlá kola, rychlá auta, napětí, krásné lokace. Tak přesně tohle mám na filmech rád. A nejen ve filmech, ale i v životě. Tenhle film rozhodně není žádná ztráta času. Kdo touží po kvalitním snímku, určitě ať sáhne po tomhle. Po sérii F&F další vydařený kousek. ()

tompolicky

Na tenhle typ filmu musí být na správná nálada. Tu já měl, čili se mi film dost líbil, sázka na neokoukané tváře tvůrcům vyšla dokonale. Tuctový a jednoduchý, zcela předvídatelný scénář byl vyvážen luxusními auty, neuvěřitelnými honičkami, bezvadnou muzikou. Hru jsem nikdy nehrál, čili srovnávat nemůžu, ale musím uznat, že jsem se i přes delší stopáž ani minutu nenudil. Film určitě nemůže konkurovat žánrovkám jako 60 sekund nebo Fast and Furious, domnívám se, že však tohle ani tvůrci nechtěli. Chtěli prostě oddychový filmeček na odpoledne s trochou adrenalinu, spoustou luxusu, pěknými babami a vychytanou hudbou a to se jim povedlo na 100% ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)