Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Kubas1994

I když nejsem skalní fanda válek, tak z toho, co jsem vstřebal během tohohle dílu, by se možná dali udělat hned dva. Asi jedno z nejzajímavějších pokračování, které jsem v sequelech mohl vidět. Pár slabých momentů, se našlo, ale ty spis tvořili scény na oddych od těch nadupaných plných akce, vtípků, epických panoramat a hlavně tahů na děj téhle definitivne legendární hvězdé série! ()

Romanoff

U mě dobrý. Vlastně velmi dobrý. Bylo mi naservírováno vše, co jsem očekával a jsem naprosto spokojený. Už nedočkavě vyhlížím další díl. ()

SimcaJB

Historie se bude opakovat.J.J. Abrams rebootnul Star Trek. Podařilo se mu to samé i se Star Wars. Není to reboot, ale je to pokračování se postavami, které jsou o 30 starší a doplněné o nováčky, které zdárné doplňují herecké matadory. Bohužel před tímto filmem se musí veškeré filmové novinky roku 2015 klanět. A tak v posledních 14 dnech roku 2015 se našel hit, který položí všechny na lopatky Recenzi vydám dnes po ránu, bohužel si musím zpracovat pocity z filmu, aby dokázal přepsat své nadšení i nějakou tu kritiku do psaného slova. Na rozdíl od Fuky, který ten film překládal, jsem viděl konec filmu teprve před necelou hodinou.Pro mně 100 %. ()

bizal

Po prvním shlédnutí dosti rozporuplné pocity. Srdce plesalo při odkazech na starší díly, triky byly výborné a velice se mi líbil záměr natočit film podobným stylem jako epizodu 4-6. Tím se dostáváme k tomu záporu, který se mi moc nelíbil. Jak už tady někdo řekl, není jasné jestli záměrem tvůrců bylo natočit re-make, nebo pokračování. Příběh je až nepříjemně podobný jedné z předchozích epizod (nechci spoilerovat). Ale celkově jsem s filmem velice spokojen strhávám jednu hvězdu za scénář. proto 4 ()

lukas.frydry

Půlnoční premiéra brno Olympie, 00:01 měl být start-- já 0:42 stojí ve frontě na pití 5 minut běží reklamy :D toť k úvodu. Co se týče samotného filmu, film je skvělej s obrovskýma ale... Takže zde je bambilion nadšených komentářů, stejně jako všude na internetu, že jakej masakr, jak se to strašně povedlo, jak to krásně navazuej kdesi cosi, ten má filcky, ten kapavku Luke je pěkně vyžraný prase a takový hovadiny. Já z celýho filmu mám pocit naprosto vycucanýho příběhu kvůli penězům z tržeb, což je 100% pravda a kdo mi chce tvrdit, že ne, jste idioti. Chladnej svět Star Wars, na kterej si všichni fandové zvykli a líbil se jim, Disney ve velkolepým stylu dojebal a udělal ze skvělé ságy komedii pro celou rodinu, která sebude za 5 let na Nově, Primě a podobných sračkoidních mediích střídat možná i častějc než Harry Posser a kámen komunistů ... Z toho nechci tvrdit, že mě film nebavil, jsme konzument a film jsem žral. Ale žral jsme ho jako zcela nový příběh, rozhodně ne jako jakýkoliv pokračování čehokoliv, protože tam bylo jen milion narážek na původní serii. Co mě ovšem vyloženě vytočilo, byla postava Kylo Rena, protože obsadit někoho kdo vypadá jako z Jonas brothers do role největšího záporáka nejočekávanějšího filmu roku je fakt masakr ... Ale ještě víc mě na tomhle cypovi naštvalo, když ten vocas sundal helmu. Takovej Shauma efekt vole, nebyl snad ani v té jebnuté reklamě !!!! dyt má na hlavě vole celej den helmu !!! Další věc, proč se nejlepší pilot v galaxii jmenuje Brambora ? ! ( ovšem to beru jako dobrej vtip ). Jo a Luke je vážně vyžraný prase na to, že na film údajně dělal přípravy už od roku 2013 :D ()

Pcermis

Pokud bych srovnal práci J.J. na Star Treku a na Star Wars tak zde ač Trekkie a pouhý fanoušek Star Wars musí uznat že odvedl daleko lepší práci. Sice to občas drhne něco je tak mírně absurdní, něco předvídatelné a něco se tam ně zrovna hodí ale jinak se to povedlo až na moje očekávání dobře :-) ()

Cellos

Mé očekávání před půlnoční premiérou byli veliké, jako u většiny fanoušků této série. Očekávání opadlo po asi půl hodině filmu, kdy jsem film již považoval za remake toho nejlepšího, ne za plnohodnotné pokračování star wars. Kopírováním již známého z předchozích filmů je cítit z většiny scén. Spousta míst, postav Vám budou připomínat již to co znáte, dopředu u některých scén již víte, co bude následovat i když se snažíte na to nemyslet. Osobně bych uvítal zaměření se spíše na něco nového, překvapivého. Bylo úžasné vrátit se do stále žijícího světa star wars, který Vás znovu vtáhne do sebe, ale přeci jen jsem doufal v něco víc. ()

pejtrik

Disneyovka no. Kdybych to věděl tak jsem vzal i svojí osmiletou dceru. Jsem z toho rozpačitej, už to prostě neni ono. ()

Y2ORSI

Je to až moc velká sázka na jistotu, JJ se tak bál hnout se jiným směrem, až si splnil sen a natočil ep. IV, jen v novém kabátu. Je z toho cítit obrovský fanboyovský zápal a úcta k původní trilogii, jen možná až moc velká úcta. Hodně příjemné překvapení bylo obsazení, kylo ren vypadá sice jak z rodu krausů, ale asi nejzajímavější postava ve filmu. Určitě není nejlepší díl série, už vůbec to není film roku, jen je to poctivých 80% a kino jasné. ()

damic

Budu mluvit jako velký hard fan SW, nedokážu posoudit dojem běžného diváka, protože jsem to jednoduše hltal. Tak jak jsem měl obavy, jak to pod jinýma rukama dopadne, tak mi to bylo zcela vyvráceno. J.J. prostě dokázal, že filmy točit umí a to více než dokonale. Navíc Harrison jako Solo byl v lepší formě, než jsem očekával. No a zbytek herců napsali novou etapu Star Wars. Z hereckého hlediska nemám co vytknout. Taky jsem se obával přílišného humoru, který je dnes IN. Ale až na je jednu hlášku byli všechny úplně nenásilné a vůbec ne trapné. Masky, kostýmy, postavy, kulisy, vše bylo top. Jediné malinké minus byl takový strašně rychlá spád některých událostí a dost podobný scénář s původní trilogií, ale to mě vůbec netankuje. Bylo to prostě Star Wars se vším všudy a tak jak to mělo být. Už se těším na další díl a dávám 99%. Podotýkám znovu, že jsem velký fanda, tak si to každý proberte dle sebe!))) P.s. Po přečtení více komentářů chci ještě dodat. Ano, film má chybky, někdy působí přímočaře, žádného Finchera nečekejte. Pro mě je zásadní, že je to Star Wars takový jak, ho mám rád a to jsem od toho očekával. A klidně ať se to našim specialistům přes filmy nelíbí, já nepotřebuji nové SW fans. Ale vy, co tenhle vesmír milujete, tak věřte, že to budete milovat budete dále! ()

SoloHan

Po prvom zhliadnutí filmu mi nedá vytknúť to, že som mal pocit ako by som pozeral občas komédiu, na Star War príliš veľa vtipných dialógov a situácii (DISNEY!!!). Medzi postavami som sa obával najviac Fina a Damerona, no tí ma prekvapili najviac. Rey je niečo ako postava Anakina Skywalkera z epizódy I v ženskej podobe. Asi najviac sklamania mi priniesla moja obľúbená postava Hana Sola, ktorý mi pripadal tak že to odohral z nostalgie a čaká kedy postava zahynie (čakal som hrdinskejšiu smrť, napriek tomu mi slza vyhŕkla aj takto). Kylo Ren ako syn Hana a Leii, čo sa dalo čakať, zatiaľ jeho postava nedotiahnutá ako v prípade Captain Phasmy (s nou som čakal nejaký boj s Hanom). Nedá mi nespomenúť scénu stormtrooperov a General Huxa, kde by si Adolf so svojími stúpencami kľudne mohol pýtať copyright, dokonca na jeho rolu nezabudli obsadiť modrookého blonďáka. BB8 dokonale nahradil obe postavy C-3PO a R2D2 z predchádzajúcich epizód. Kasdan spravil fantastický scenár pre perfektnú Epizódu V, no pred písaním Epizódy VII si asi prečítal Lucasovu Novú Nádej a rozhodol sa asi že ju chce vylepšiť, čo spôsobilo mnoho kopírovania. Aby som vyzdvihol aj niečo pozitívne: Réžia, Hudba a Efekty fantázia, Falcon a X-Wingy sa vybúrili viac ako v hociktorej epizode predtým. Ako plus určite vítam aj neznámeho Snooka, ktorý nemám šajnu odkiaľ sa vzal, a jeho postava je zahľadená rúškom tajomstva. P.S.: nerobte už tie Hviezdy Smrti :( ... HODNOTENIE: 4 z 5 ( predsa len je to STAR WARS) ()

zooh

Pro mě zatím asi nejlepší díl Star Wars. Poměrně hodně vtipů - celé kino se často smálo. Ale je pravda, že příběh nešel do hloubky, moc jsme se toho nedozvěděli. Přišli jsme o nejlepší postavu celé série a pohled na "100 letou" Leiu taky není nic extra :D. Autor si nechal obrovské množství otevřených vrátek a náznaků, aby mohly točit další a další díly StarWars. Tolik nedořešených a otevřených věcí jsem viděla snad jen v seriálu Ztraceni... I tak mě to bavilo, a to nejsem skalní fanoušek Star Wars a narozdíl od ostatních se mi například hrozně líbila Epizoda 1. Takže pokud jste na tom jako já, budete spokojeni. Tuto epizodu, narozdíl od některých starších, bych si klidně pustila ještě jednou. ()

karelhura

Hodně dobré ale né tolik aby se mi při půlnoční premiéře nechtělo spát. Ti kdož to neviděli asi poděkujou 3DD!3. ()

0rfeus

Velké zklamání pro fanouška, pro nějž jsou Star Wars srdcová záležitost. V první řadě bohužel viním studio - Disney nepovolilo Abramsovu týmu pracovat déle na zkvalitnění scénáře a co hůř, vyřadilo z oficiálního kánónu SW doslova všechno, kromě filmů a několika jejich nastavovaných kaší, v podobě občas vtipného, občas dehonestujícího seriálu Clone Wars apod. Star Wars universum přitom disponuje bez přehánění tisícovkami nádherných, originálních a velmi zábavných příběhů z mnoha chronologicky naprosto odlišných epoch, a stejně tak (bez přehánění) stovkami tisíc publikovaných i nepublikovaných (často domácích) scénáristů, jejichž výtvory jsou na mnohem vyšší úrovni, než na co narážíme v epizodě VII. Protože naprosto všechno, co nám je zde prezentováno, jsme už viděli. Nechci se dívát na epizodu IV (a částečně V a VI) v novém kabátku (starou stejně těžko překoná). Tenhle film je pro masy, které si sporadicky pamatují novou trilogii. Není pro fanoušky, je o marketingu (ano, to vzhledem k Lucasově preferencím, který vždycky radši prodal figurku Bobba Fetta, než aby napsal/schválil kvalitní dialog, platilo víceméně vždycky). Tentokrát je ale něco jinak. Oproti nové trilogii, která se ještě dala (a místy i velmi zábavně) překonat, tentokrát vidíme jen to, co už jsme viděli (2x). Nečekal jsem mnoho. Ale nečekal jsem (hlavně příběhově) takhle málo. Chtěl snad Abrams natočit novou epizodu IV? Měl snad tak málo prostoru pro "manévrování"? Ve finále je mi to jedno. Co zůstává je silný je pocit "vykašlání se" na milióny oddaných fanoušků a honba za vyděláním počtem o něco více dolarů. Tenhle nevznikl z lásky, ale pro peníze. Zarazil mě (v SW jinak tradičně velmi dobrý) velmi slabý soundtrack. Jediné plus bych dal za 3D, které technicky není vůbec špatné. Když ale v celém filmu SW oceníte nejvíc několik poměrně vousatých vtípků a po zbytek času (130 minut!) nevíte, jestli se dát do pláče, je něco hodně špatně. Mrzí mě, že Harrison Ford a jeho legendární Han Solo, který víceméně jediný připomene, že se vlastně na SW díváme, zakončuje svoje působení tímto způsobem. Zasloužil by si mnohem víc. 4/10 ()

lavahorsecz

Neuvěřitelné zklamání, i když popravdě jsem se toho trochu obával. Star Wars The Force Awakens vsází pouze a jen na své jméno, ale to je právě ten problém! S kultem Star Wars to má společného jen pramálo. Celý film působí velice lineárně a předvídatelně, a k tomu všemu je celý příběh v podstatě o ničem, žádné překvapení, a už po několika minutách filmu tušíte, jak se to bude vyvíjet a jak to celé skončí. Příběh tedy nepřinesl nic, ale skutečně nic překvapivého! Nechci spoilerovat, takže to zjednoduším: polovinu filmu hledají kam letět, a tu druhou tam letí… Další věc, která mi hodně vadila, byla absolutní absence logiky. Souboj Sithského lorda s podřadným Stromtrooperem(mimochodem ten herec je nesympatické dřevo k pohledání), který náhodou dostane do ruky světelný meč, se vyvíjí tak, že Sith dostává slušně na prdel? To si ze mě děláte srandu?! Vždyť je to absolutní nesmysl a dehonestace Star Wars a všech principů, na kterých byl tento kult postaven! Luke Skywalker se ve filmu také objeví, ale na tak krátký čas, že mi to přišlo, jakoby ho tam dali jen proto, aby se neřeklo… Velké plus tohoto filmu jsou tak vlastně jenom efekty a vizuální zpracování, ale je to vůbec plus, když připustíme, že dobré efekty jsme tak trochu čekali, vždyť „je to“ Star Wars proboha! A pokud mám hovořit o zpracování ve 3D, pak jsem také hodně zklamaný, potenciál velký, ale málo využitý. I když se občas našel nějaký ten dobrý 3D efekt, v celkovém počtu bychom je spočítali na prstech jedné ruky, a tak se ptám, v čem je Star Wars epizoda VII tak výjimečná? Odpověď je prostá, bohužel v ničem, leda v tom, že už to není Star Wars… Na závěr bych rád poznamenal, že pokud jste kultem Star Wars nepolíbeni a máte rádi sci-fi, pak vám film s klidným svědomím doporučím, scifi je to dobré, i když předvídatelné, ale to je dnes spousta filmů. Pokud ale máte rádi SW, pak budete nejspíš zklamaní stejně, jako jsem byl já s kamarády. Nemohu dát více než 1* a pochybuji, že se k tomuto dílu ještě někdy vrátím... Nejraději bych dal odpad, kvůli tomu, jak jsou všichni zaslepení tím, že jsou to přece STAR WARS! ()

darazoda

5 hviezdiciek davam najma vdaka Han Solovi, Chewiemu a droidovi BB-8, ktorého si kazdy zamiluje. efekty vyborne, nechybala akcia, velkolepost, ale nieco malo tomu chybalo. niektore momenty sa ako cez kopirak opakovali s predoslymi castami. taktiež Kylo Ren a jeho najvyssi sef ako zaporne postavy mohli byt vykreslene trosku viac, predsa len Vader je Vader. v kazdom pripade ostalo dost otvorených otázok pre epizodu VIII dufam s navratom Luka. ()

Ryorka

no tak historie se opakuje, a to téměř doslova. za mě zklamání. hlavní trio mě vůbec neoslovilo. hlavní záporák je zženštilý mamánek ( když se Anakim měnil na Darth Vadera, byla ta temná strana z něho cítit ) , ta holčina byla doslova ztracená a jediný, kdo to tam držel nad vodou byl Han. efektní podívaná aíe prázdná. jedi je tam jen slovo, žádná síla ani mystika. dobrý komentář : wader ()

Hurikan_mdx

Na novou epizodu Star Wars jsem se opravdu těšil a nenechal si ji zkazit absolutně ničím. Myslím, že jsem neviděl ani trailer. A vyplatilo se. Naprosto mě ohromila ucelenost filmu, aneb neodcházel jsem z kina zhnusen, jako například Hobitem, z neuceleného příběhu a přesto se těším na další epizodu. Ve zkratce film skončil tam, kde měl. Co ale nutně musí vytknout jsou herci a jejich pokerové tváře. Kdyby opravdu hráli a ne se tak jen tvářili, hlavně Finn, ale třeba i Kylo Ren. Trochu to doháněli Han Solo a Rey, ale i tak... Vlastně jsem na jednu postavu zapomněl. Babča A.K.A yoda 2.0 byla boží. A ještě mám takový postřeh od jinud: Je docela napytel jít do kina v kostýmu za postavu, kterou nakonec zabijou... ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý