Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

january

Podobný jako Lásky čas (Lásky čas se mi fakt nelíbil). Po zhlédnutí traileru jsem byla přesvědčená, že znám celý děj a scénář, ale kamarádka mě přesvědčovala, že to vůbec není nudný a přiblble romantický a nebudou tam žádná klišé. Nevím, jestli nemluvila o jiným filmu. Iritovala mě matka hlavní hrdinky s tím jejím afektovaným psychopatickým úsměvem, její kluk s psychopatickým slizkým úsměvem, falešnej Brad Pitt v roli jejího otce, wtf scénka se spisovatelem, kýčovitá scéna v restauraci, překonávání čím dál strmějších schodů, házení vajíček, debaty o tom, kdo je víc nemocnej... a vůbec... někde za polovinou jsem si začala přát, aby už jeden z nich umřel a byl konec. A to jsem velmi citlivé děvče. ()

robertosteff

Klasická teenagerská fraška, podfarbená rakovinou. Ak by sa zo scenára odstránila iba jedna jediná vec a to tá, že hlavné postavy sú choré na rakovinu, tento snímok by široko ďaleko nepremietal nikto okrem Disney Channel. Plytká hra na emočne hlboký umelecký kúsok. Za totálny vrchol nevkusu môžeme pokladať postavu Gusa Watersa, o ktorej sa hovorí že takého chlapca si zaslúži každé dievča. Nehnevajte sa dievčence, ale ak chcete zvyšok svojho života stráviť po boku necitlivého, rozumovo nevyvinutého a príšerne trápneho dieťata, tak si hľadajte niekoho ako je on. Takže za nudu a za nútené, zle vystavané emocionálne žmýkanie diváka dávam slabú 1 hviezdičku - a mohol by som dať ešte menej, ale mám dnes dobrý deň. ()

nimajtanova

Keď sa povie slovné spojenie skutočná láska tak si predstavím práve tú, ktorá bola medzi Hazel a Gusom. Nádherná snímka o starostiach, radostiach, bolesti ale aj láske o tom aké je v živote dôležité mať okolo seba ľudí ktorým na vás skutočne záleží, vtedy ide všetko a aj to najťažšie akosi ľahšie... ()

kiwi88

Opět film, kterému jsem moc šancí nedávala. Jak se něco moc vychvaluje, obvykle to za moc nestojí. Ale na doporučení jsem si přečetla knížku a nakonec se i podívala na film. Ano, rakovina je všude kolem nás, nevybírá si... Někdy jsou to dospělí, někdy děti a někdy teenageři... Podobné filmy nevyhledávám, ale chtěla jsem prostě jen vědět, jak se s tímhle příběhem poperou. I když na Oscara to opravdu nebylo, stejně už jsem to viděla 3x a vždycky na konci uroním slzu. Že tahle podivná love story nebude mít happy end bylo jasné od začátku, ale to, jak se s nemocí Hazel i Augustus poprali se mi líbilo. Sarkasmus a ironie je mnohem lepší než sebelítost a naříkání. Některé části trochu nudily, ale jinak celkově se mi film líbil. ()

-rooney-

Na některé filmy by se i ten nejcyničtější člověk měl tu a tam podívat aby si zase o něco lépe připomněl že si má vážit rodiny, přátel, zdraví a radostí denního života, protože nikdo tady nebude na pořád. Skvělé natočeno, perfektní scénář a herecký výkon mladého hereckého obsazení. ()

stuj

Do dvacáté osmé minuty to bylo příliš klišoidní a nepřirozené. Moc moc moc. Chování všech postav bylo až moc hrané, trapně neopravdové, růžovo knihovnové. Takže jsem to nevydržel a vypnul. Možná se to pak zlepšilo a začalo nějaké dobré drama a já o to přišel, ale co se dá dělat. Začátek byl příliš odpuzující. ()

Luci.1

Hazel a Gus jsou dva sympatičtí mladí lidé, které svede dohromady rakovina. Závažná nemoc je v tomto případě brána s trochou nadsázky a film nám vlastně ukazuje, že i v těžkých chvílích se dá žít, užívat a plnit své sny. Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a mohu říci, že tak pěkně dodržený děj, postavy a celkový dojem jsem dlouho u filmů dle knižní předlohy neviděla. Ke konci je to lehce nápor na city, ale bez toho by to prostě nebylo ono. ()

RyuzakiSE

Citová vydírárna postavená na nemoci dvou lidí, kteří se do sebe 'zamilují'. Prostě klišé jako každý jiný 'romantický film'. Na tuhle tématiku je stokrát lepší Je to i můj život... ()

joffreydepeyrac

Chvíli jsem to odkládal, protože jsem čekal dost depku, ale celý film byl podivně optimistický, aspoň tedy v rámci oboru. Skvělé herecké výkony snad všech, hlavních hrdinů, Laury Dern, Willema Dafoea a mého milovaného Amsterdamu. "Horší, než umírat na rakovinu, je mít dceru, která umírá na rakovinu." ()

Jennifer600

Knížka mě moc nebavila, ani slzu jsem při ní neuronila to však nemůžu říct o filmu. Těšila jsem se jak herci ztvární své role a zvládli to na jedničku. Slz bylo plno a film super. ()

Lucinda458

Na tenhle film jsem slyšela už spoustu recenzí – jak byl smutný, plný napětí a ani chlapcům nenechával oči suché. Zpočátku jsem ho pro neustále omílání jeho názvu úplně zavrhla. Po nějaké době jsem se k němu opět dostala a nedalo mi to. Po necelém roce od premiéry jsem snímek zhlédla v teple a pohodlí domova a musím přiznat, že i já jsem potřebovala mít po ruce balíček kapesníčku. Námět filmu je úžasně zpracovaný. Přináší nám jak fakta, co se týče nemocí, které sužují mladý pár, tak humor, romantiku a od filmu prostě nemůžete odejít, dokud ho nedokoukáte. Film hodnotím pěti hvězdami a snad jen lituji, že jsem ho neshlédla dříve. ()

Mr.Dude

Xtej film o puberťácích, kteří jsou těžce nemocní, a snaží se Vás po dobu filmu alespoň jednou rozbrečet, nebudu lhát, měl jsem na kahánku, za to může asi moje vnitřní ženské já. Film splnil svoji povinnost. A jako bonus, sympatičtí mladí herci, mezi kterými jde ta chemie opravdu vidět. ()

skockalanova

Cakala som menej ako som dostala, cize dobre. Nebolo to pateticke a otravne, ako som sa obavala po skusenostiach s filmami, ktore riesia podobne temy. Aj taketo veci sa zjavne daju natocit s vkusom. ()

Rajca

Obdobný námet ako "Now is good", kde musim povedat, ze britsky film ma chytil za srdce viac ako toto americke spracovanie temy na rakovinu umierajuceho dievcata, ktore sa zamiluje. Na tomto podani mi vadi typicky americky rukopis - obaja protagonisti bojuju so smrtou, zazivaju neuveritelne prihody pocas navstevy svojho literárneho idolu v Amsterdamu, emotivne prejavy o vecnej laske, nesmrtelnosti a podobne. V "Now is good" sa reziserovi omnoho lepsie a najma uveritelnym spôsobom podarilo vykreslit pribeh, vztah oboch protagonistov aj blízkeho okolia. Americka verzia ponuka opat prehnany patos bezmedznej rodicovskej lasky na sposob "Nic na nerozdeli". Tri * davam za vyborne herecke vykony Shailene a Ansela, vdaka ktorym ma film bavil, ale kvôli celkovému prevedeniu staci vidiet raz. ()

MichalHavros

Na dnešní poměry slušné love story, které obsahuje super atmosféru, soundtrack a herce, ale ovšem neskutečně ohraný příběh, který již ke každému love story patří. Nemám filmu co vytknout snad jen ohraný příběh. :) Film nemusí působit na každého nějak vábně, ale podle mě si zde většina najde svoje místo. 4* ()

HoFikus

Prohlašuji , že já jakožto emocionálně slabý jedinec , od teď končím s romantickými filmy.... Po shlédnutí TFIOS jsem nebyl schopný pár dní normálně fungovat a logicky přemýšlet. Bylo utrpení mít celé ty dny záchvaty melancholie střídající se s chutí zabít Johna Greena. To samé platí i o jeho knihách. On je prostě bůh ! A filmové zpracování ? To je podle mě nejlepší romantický film desetiletí ! ()

vincenzzo7

Pustil jsem si to z nudy nějak jsem nečekal, že mě to bude bavit ale nakonec lepší než dobrý! Hlavně herecké výkony mladých nastávajících hvězdiček mě překvapily. Kdo má rád romantické komedie s docela povedeným koncem ;) tak doporučuji !!! 4 hvězdy hlavně za ten konec ()

theblackswan

Velice očekávaný film, poté, co knižní předloha Johna Greena dostala titul bestseller. Kritici by v tom mohli vidět cílený "doják" plný klišé na citlivé téma určený především pro náctileté - mně se film líbil víc, než jsem čekala. Postavy Hazel i Augusta jsou více než sympatické. Ke konci nechybí očekávaný melodramatický nádech, ale není podán v takové té "klišé formě" a určitě i dějový zvrat ke konci tomu dopomohl. Průběh filmu je smutný, ale zároveň i humorný. Aneb shrnuto v jedné větě - "Nejvtipnější smutný příběh" :') ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)