Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

Hobzik

Každému se tento film asi do noty zrovna netrefil jak tak koukám.Já to tu nebudu už dále rozvádět.Myslím že velkou většinu lidí tento snímek potěšil.Já konkrétně jsem měl skoro celý film husí kůži a slzy na krajíčku.Je to takové to že po skončení filmu sedíš,koukáš se z okna a přemýšlíš,co bys asi tak dělal ty sám na jejich místě.Pro mě silný a hluboký zážitek u kterého i slza ukápla.A já nebrečím ani na pohřbech. ()

fola

Trapný, předvídatelný, plný klišé... Gus mě s tím jeho pitomým úsměvem lezl nonstop na nervy. Jediným svěžím elementem je Dafoeova postava cynického pisálka. ()

ToMY_SMOG

Když sleduji dokumentární film, očekávám, že mi přinese užitečné informace. Když se dívám na horor, věřím, že ve mě vzbudí pocit strachu. A konečně když sleduji romantický film, hledám zde pohlazení na srdíčku. A s radostí mohu konstatovat, že tomuto filmu se to v maximální míře povedlo. Útok na city diváků v podobě smrtelných nemocí obou hlavních postav se evidentně vyplatil. Je dojemné sledovat lásku lidí, kterým není příliš z hůry dáno, a přesto si dokáži užívat života a nestěžovat si, že "ten to má hezčí a ten to měl jednodušší". Zde si člověk začne uvědomovat, že zdraví a láska jsou nejvíce, avšak jedno bez druhého není to pravé ořechové. Film hvězdy nám nepřály ve mě zanechal spoustu pocitů a řadím ho tedy velice vysoko. Za svou sílu, i ve mě vzbuzené city a uroněnou slzu ho mohu jedině doporučit. NEMOCNÁ LÁSKA 10/10 => 5* ()

Smoulinka

Tento film jsem měla vyhlídnutý dost dlouho. Ještě jak to ani nebylo v kinech. Strašně moc mě trailer zaujal, a můžu také říct, že mě ten film nezradil. Hned od prvních minut děj nenudil. Byl opravdu dobře poskládaný. Písničky byly dobře ke každé situaci vybrány. Nemůžu popřít, že jsem neprobrečela pár okamžiků, které mě opravdu dostaly. Nemůžu k tomuto filmu nic vytknout, a proto dávám 5 * ()

Tess92

Jsem monstrum. Ale dívání se na tenhle film ve mně budilo dávivý reflex. Srdce Ježíše by se možná dalo pochopit jako fór, ale ty děsný škleby, co Augustus předvádí a kecy o koukání na krásné lidi fakt nedávám. Vypnuto po 10:53. ()

TBS

Potenciál to má, keby som v prechode alebo mám svoje dni možno si poplačem ale naštastie ma tieto problémy netrápia, film mi neponúkol to čo som možno očakával od daného žánru , je to veľmi povrchné by som povedal, slabých 40% ()

hesonic

Ten, kdo má jednodušší život a moc toho nezažil, bude dávat 1 hvězdičku nebo méně a tvrdit, že vše je smyšleno, přehnané, klišé, nemožné, nezvyklé, nepravděpodobné nebo jasné a nudné. Ale ten kdo zažil, ten si popláče. ()

Mistr119

Ano, kdyby film nebyl zasazen do okolností dvou umírajících, byl by nesnesitelně kýčový! Ale on do nich zasazený byl a rozhodně neřešil jenom nějaké romantické fádní věci, ale otázky většího a menšího nekonečna nebo smysl života. Smysl toho lásku dávat a klidně toho druhého nechat říkat "just friends"! A tohleto neskutečně oceňuju! Jen škoda některých kýčových americko-romantických scén typu "líbám se a komparzisti kolem mne tleskají" - to mi trošku kazí dojem..! ()

Jurcekk

ani mojej dcére sa to nepáčilo. elgort prehrával... Dernová... to by som ukazoval na filmovej škole: pozritie sa takto to nemá vypadať! ()

Snakefinger

Velmi citlivé téma natočeno tak, že se neobjevilo žádné citové nehumánní vydírání. Prostě jak se tam praví, svět není místo kde se plní sny. Nutno vidět. ()

Slahy94

Pro mě nejlepší film roku 2014 a možná nejlepší romantický film od dob Titanicu. Výborný příběh, který se věrně drží předlohy (účast autora na scénáři se rozhodně vyplatila). Žádný sladkobolný sentimentální kýč. Hazel s Augustem jsou strhující. Film není jen o rakovině, ale především o lásce, o lásce dvou mladých lidí. Filmu nechybí nadhled, a právě to jej činí lepším než ty ostatní. Po dlouhé době jsem si odnášel z kina silný zážitek. Je potěšující vidět, že i jedno z těch "velkých studií", studio Fox, dokáže natočit dobrý film. ()

KikiNetka

Nebudu lhát, čekala jsem možná trochu více. Tolik omleté téma a na miliontý pokus se z něho snaží vytřískat něco nového. Ale..! Hazel Grace mě uhranula očima a já jsem jim to i s navijákem sežrala + dům Anny Frankové jako bonus :) ()

chytri

JSME TADY 3. DOHROMADY MÁME 5 NOHOU, 4 OČI A 2,5 PLIC. Osobně musím dát 5*. Skvělé herecké výkony a krásně plynoucí děj. Doporučuji každému a zejména pak ženskému pohlaví. ()

KapitanKuraz

Viete, ja romanticke filmy naozaj neznasam, no toto tu ma dostalo a aj ked tento film pozeram treti krat, stale ma dostane. Shailen Woodley natocila aj napriek mlademu veku uz par filmov a o rolach v serialoch ktore sleduje dnesna mlades nehovoriac, kazdy sa mne osobne hnusil, no tento film je ukazka toho, ze sa nejedna o zlu herecku, ale zly vyber. Za mna 100%. PS. "Na vine sú hviezdy" hrozny preklad, co uz, slovencina. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)