Úspěšný broadwayský muzikál se ve filmové adaptaci režiséra Richarda Attenborougha vrací na obrazovky. Skupina tanečníků se shromáždí na jevišti divadla na Broadwayi, aby se zúčastnila konkurzu na nový muzikál v režii Zacha (Michael Douglas). Po počátečním vyřazování zbyde šestnáct nadějných adeptů. Se zpožděním se dostaví i někdejší úspěšná tanečnice Cassie (Alyson Reedová), která kdysi se Zachem prožila bouřlivý milostný románek, ale nakonec ho opustila kvůli kariéře v Hollywoodu. Teď už je však Cassie víc než rok bez práce a natolik zoufalá, že se snaží získat alespoň místo v tanečním sboru a podstoupit výběrové řízení. Zda se ale její bývalý milenec zachová jako profesionál a bude ochoten zapomenout na příkoří z minulosti, to se teprve uvidí. V průběhu filmu je odhalen životní příběh každého z tanečníků. Některé jsou vtipné, jiné ironické a další srdcervoucí. Ať už je však jejich pozadí jakékoli, jedno mají všichni účastníci společné - vášeň pro tanec. (Cinemax)

mirkaaa

Tento muzikál se mi líbil. Viděla jsem ho celkem asi čtyřikrát. Přestože film víceméně postrádá děj, líbily se mi výkony tanečníků, jejich rozhovory a v neposlední řadě Michael Douglas v roli choreografa. ()

Mikeel

Tanečně naprosto geniální, příběhová linie, no to už je trochu slabší... Upřímně bych byl radši, kdyby se celá dějová linka vypustila a byla to jen taneční čísla se zpěvem. Bylo by to za pět, jednoznačně, ale ten děj... U toho jsem se vážně nudil! ()

Yoss

Dve hviezdičky len za účasť Michaela. Inak stále platí, že muzikály a najmä ich spracovania na plátne väčšinou nemusím. ()

Garch

Muzikál o castingu na Muzikál. Paráda, která nestárne. Muzikáloví herci, kteří OPRAVDU UMÍ tancovat i zpívat. Michael Douglas, vládne výběru z přítmí hlediště. Pak se objeví tanečnice Cassie a trochu mu naruší rutinu... PS Top kvalita -Gregg Burge, vynikající tanečník i zpěvák. ()

Brejlil

Taneční čísla jsou občas skvělá, ale většina mě nijak nezaujala, písně působí zastarale, děj veškerý žádný. Takový je Chorus Line. Trochu nad průměr vystupuje střih a některé kousky s kamerou. ()

gusman

Nejlsabší muzikál, který znám. 80. léta hudebně podráží film + děj, který je v celku plytký a o ničem. 1 hvězdička za Douglase a zbytek za taneční výkony. Pěvecky opravdu slabota.. ()

Bobšule

Moc pěkná choreografie (chvílemi mi přišlo jako zázrak, že se na tak malé ploše dokáže najednou pohybovat tolik lidí a nepozabíjet se). Velmi slušné pěvecké výkony. Ale při vší úctě k věhlasu hry a zejména pak k osobě režiséra, kterého si hluboce vážím, přijde mi, že stařičký Formanův Konkurz má v sobě víc napětí a především děje, než celá tahle Brodwayská taškařice. ()

josieaddms

Vůbec mě nějak film nevtáhl. Nevím čím to bylo. Dost mi vadila hlavní dvojice, Cassie a Zach, možná oni byli tím problém, nebo nevím. Jinak musím souhlasit že všichni dost dobře tancovali, a že Attenborough je pan režisér. Podle mě je to docela zajímavý nápad, a všichni co už jsme stáli na jevišti, i když v úplně nepatrné roli, asi známe ten pocit který nám vykreslovali. Jinak ty písničky se ale nedali poslouchat! A já navíc ještě vůbec nejsem na muzikály, takže pro mě určitě ne! ()

LudkovaLevaRuka

Prvních 10 minut působí téměř epicky. Sborový zpěv a monumentální choreografie, za kterou by se nemusel stydět ani Bollywood, s vyřazovacími koly rychle mizí. Zůstává jímavý marast snímaný řemeslně bezvadnou dynamickou kamerou. ()

Verunka84

Ačkoli je to muzikál a já miluju muzikály, ačkoli je to Attenborough, prostě mi to v hlavě nezůstalo tolik jako Hair nebo JCS, prostě tomu "něco" chybí, ačkoli nevím co ()

Dashiella

Muzikálová atmosféra kope do zadku príbehovú líniu, ale má to svoje neopakovateľné dokonalé čaro. Je to jedinečná mozaika charakterov a emócií. Taký trochu iný muzikál, ale možno o to viac rýdzejší. ()

joelly01

Tak dvakrat do roka uplne v klidu. A to, prosim, muzikaly zas nejak nemusim! Prvnich deset minut (Intro + I hope I get it) jsou ve svem zanru naprostou jednickou a atmosferickou/dynamickou peckou, ktera IMHO jeste nebyla prekonana a uz asi ani nebude. A i zbytek preveliky nadprumer. Attenborough proste umi. A ti tanecnici.. no to jsou asi uplni bohove. Z hodne pruzne gumy. Jinak si ten jejich vykon vubec nedovedu vysvetlit. Take bysem si prala umet takhle tancit! Ale ja jsem byla naposledy tancit naposledy kdyz jsme slavili na vysce promoci, ale to bylo jen takove slapani zeli. Nejsem tanecni talent. Bohuzel. ()

Jehan

Tanec a choreografie jsou pro mě velmi vzdálené ostrovy, na které občas rád zpovzdálí koukám bez hlubšího pochopení. Díky za tu možnost, zejména pak je-li nabízena ve špičkovém provedení. ()

Lina

Muzikál jako vyšperkovaná verze tanečního konkurzu je námět, pro který autoři nešli daleko od reality. Textař písní měl fantazii a docela pěkně vystihl různé pocity postav. Taneční scény jsou samozřejmě  propracované, jenže se přiznám, že málokterá si mě dokázala chytit. Vlastně asi jen první stepařské číslo. (Z téhle stránky se mi zdá lepší i zajímavější tematicky podobný Tanec s vášní.) Jinak vyčnívá jen Paulovo vyprávění o jeho prvním vystoupení, herecké zkušenosti Diany Moralesové a možná druhá Cassiina píseň. Finále je zlaté a nudné, proč? Pokud vás tanec nijak zvlášť nezajímá, vyberte si jiný film. Děj tu nezabral moc místa a roky, co od vzniku uběhly, jsou vidět víc, než by měly (předloha je přitom ještě o deset let starší.) ()

lehkoživka

Super začátek a tanečníci (hlavně Zelená, Silikonová, Morales, Černoch a Ten, jehož ségra chodila do tanečních). Pohovory byly příliš dlouhé - místy skvělé (první taneční číslo), občas tak trochu na jedno brdo (tolik dojemných příběhů v jednom filmu fakt neskousnu:), někdy dost nepravděpodobné. Nechápu, proč se do nejužšího výběru dostalo to trdlo. Příběh Zacha a Cassie nebyl špatný, ale - jak píšou v úvodu: "ľúbostná aféra ... naberá nových rozmerov" - na můj vkus se v tom patlaj až moc. Přes to všechno mám tenhle film ráda a měla jsem velkou chuť vidět ho podruhé. ()

Magyana

Můj oblíbený muzikál, viděla jsem ho mnohokrát a ráda si ho pustím zas. Úžasná pěvecká i taneční čísla, skvělá choreografie i obsazení. Nějak nevím, co vytknout. Ani proč. ()

fafejt001

KYŽ JSEM TO VIDĚL PORVÉ , BYL JSEM OHROMEN . JELIKOŽ JSEM V TÉ DOBĚ TAKÉ ZÁVODNĚ TANCOVAL , VÍM JAKÁ JE TO DŘINA . UŽ JEN TEN KONKURZ BYL ŠÍÍÍÍLENÝ , JAKO V DOBRÉM SAMOZŘEJMNĚ . A JE TO NADČASOVÉ DÍLKO , TO SE MUSÍ NECHAT . FAMOZNÍ , GENIÁLNÍ , VINIKAJÍCÍ . PROSTĚ SUPRISE ! ! VŠICHNI NA KONKURZU BYLI SKVĚLÍ . NÁDHERA . DÍKY RICHARDE , MOC DÍKY . ()

Zemřel Richard Attenborough

Zemřel Richard Attenborough

25.08.2014

Devadesátka je požehnaný věk a právě v tolika letech nás opustil významný herec a režisér Richard Attenborough. Rodák z britského hrabství Cambridge se mohl chlubit titulem lord, mnohem víc respektu… (více)