Kurýr: Restart

The Transporter Refueled

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Čína, 2015, 96 min

• Rodriguez

Restart se kurýrovi opravdu nezdařil a nezachránili to ani pěkné baby a auta. 30%(18.8.2016)

Besson s Delamarrem sa rozhodli oživiť ďalší z jeho starších ale o to úspešnejších projektov. Frank dostal krásnu Audinku s meničom značiek, z brusu nový dej ( nie je teda reboot ako reboot ), ocka, ktorý sa baví každú minútu na scéne a krásne zábery na rivieru. Nechápem len, prečo sa neukázala povestná Bessonová bazuka. K deju a k filmu. Ja by som to tak tragicky nevidel. Súboje boli parádne, ( napr ten v disko klube s inštalatérmi ) ženy sa tiež podarili, obsadenie v rámci finančných možností, naháňačky a nostalgická spomínačka na kradnutie auta z garáže nesmela chýbať. Frank si zachoval svoje pravidlá, Skrein je aj pomerne sympatický a s bojovými zručnosťami. Ja som sa bavil celú dobu a čakal som, čo tie blondýnečky ešte vymyslia. A pri rýchlej porovnávačke s Agentom 47 toto vyhralo. Boli by silné dve, ale Stevenson je obľúbenec a bolo vidno, že sa baví. 3 z 5(11.1.2016)

• Vančura

Strašnej shit, který je místy k nerozeznání od reklamy na Audi / iPhone. Ten film je občas tak blbý, že jsem se místy smál v kině nahlas, až jsem se za břicho popadal. Na druhou stranu si to aspoň na nic nehraje - už z traileru je evidentní, že se jedná o čistokrevnou akci vystavěnou na efekt, jejíž jedinou ambicí je dočasně pobavit. Děje se tak ovšem způsobem, nad nímž by si jeden skoro zoufal - jedno ohrané žánrové klišé se tu tluče s druhým a blbost se tu vrší na entou - u tohoto filmu nemá moc smysl přemýšlet nad tím, proč se tam zrovna děje to, co se tam děje, protože tam jednoduše žádný smysl není. Jen to jen bezduchá slátanina, kde o nějakém příběhu moc mluvit nejde, kde se rozmlátí pár aut a kde se miliony na účtech přesouvají se stejnou lehkostí, s jakou hlavní krasotinka (příjemný objev Loan Chabanol) vleze do postele hlavní postavě. Nový Kurýr v sobě samozřejmě nezapře rysy dřívějších Bessonových scénářů ze série Taxi i z dřívějších Kurýrů, a tím jen potvrzuje dojem špatně nastavované kaše, resp. pocit, že sledovaný film už člověk předtím někde viděl. Pokud člověk tenhle typ filmů cíleně nevyhledává, není moc důvodů, proč mu doporučit jít na to do kina - než to vidět podruhé, to si radší znovu pustím tematicky podobný Drive, který tuhle blbost strčí do kapsy.(3.9.2015)

• panMartin

Hezké holky, božská Audinka S8. Se Stathamovským kurýrem to má společný jen název. Film je nudný ,hlavní hrdina nestojí vůbec za nic. Zápletku ani nemá smysl komentovat. V akčním filmu mít takhle dementně sestříhané souboje, tomu říkam umění. Zkrátka ztráta času, nuda a jedna docela dlouhá reklama na Audi. Film se měl jmenovat spíš Kurýr: Pomsta kurev.(3.1.2016)

• Marigold

Těžko uvěřitelná směsice rutinní a zívací akce a retardovaného polo-chick-flicku, kde ústřední roli hraje místo nesmělého juniora jeho macho fotr Ray Stevenson, jediná postava, která tu má aspoň nějaký palivo. Podobně jako restart Hitmana k neuvěření toporné. Delamarre točí mizernou reklamu na Audiny. I ty tam totiž vyznívají jako nudná posh auta.(3.9.2015)