Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

Chrlič

Jako neskutečně přehnaný fanda SW musím dávat plný počet, i když si uvědomuju pár dost velkých přešlapů (ano, Jar Jar sere asi každého). Nicméně v době, kdy tenhle film šel do kin, jsem si pouštěl opakovaně 4-6 snad každý den a díky tomu jsem možná umocnil zážitek z prvního shlédnutí. A možná mi prostě ten film nabídl to, co jsem si prostě neskutečně užil. Plavbu skrze jádro Naboo, závody kluzáku, invazi droidů (s jednou z mých nejoblíbenějších Williamsovek), mnohem živější souboje mečů (ty statické duely ze starčích dílů jsem moc nemusel), Darth Maul. Pro mě v tom filmu prostě převládalo mnohem víc plusů, mínus se stal bezvýznamným :-) ()

BigBang

Rekvizity a figurky z Hvězdných válek vždycky upoutají pozornost a nesou určitou zábavnost samy o sobě. Ale jinak tenhle film nemá nic, co by mi bránilo ho v kterémkoliv okamžiku vypnout. ()

danny_21

Upřímně, žádným nadšeným fanouškem Lucasových válek jsem nikdy nebyl, vlastně ty starší epizody 4-6 mě moc nebavily, ale tak říkal jsem si, že dám Válkám další šanci a vemu pěkně popořádku. Musím říct, že za ty "nové " 3 epizody mě Geroge přesvědčil, abych se víc ponořil do kouzla jím vytvořeného světa, přesto ta první je nejslabší. Velkolepé digitální představení, pokud je možnost zkouknout Blue ray s dobrým zvukem, hlavně ta kluzáková honička mě přibila, nicméně celé to představení trochu drhne + otravný Jar Jar Bings a až příliš naivně dětský styl - lepší průměr 75 % ()

vincchuppo

Výborný re/start série. Příjemní herci, nabušené animace a akce. Mám tenhle film moc rád a viděl jsem ho nesčetněkrát, ale postrádá, podle mě i všechny ostatní nové epizody, tu starou dobrou Star Wars atmosféru. Není to naškodu, je to prostě jiné. Pohodovější atmosféra,epické bitvy, nové/staré charaktery. Neměl bych problém dát filmu 5 hvězdiček, ale hodnotím takto: 4,3*. ()

Honzeechec

Dřív jsem ten film rád neměl ale s odstupem času a asi po třetím shlídnutí musím uznat, že je to přesně takovej začátek, který si Star Wars zasloužej. Ano, je to dost dětský, o to zásadnějc ale potom vyznívají pozdější epizody. Jsem rád, že už jsem vyrostl z toho, aby mi pár scének pro mladší diváky nedokázalo zkazit celej film. Haters gonna hate ()

Oonika

Konečně jsem si splnila i tento restík. Ale asi jsem měla trochu jiná očekávání no. Spíš to byla taková pohádka. Animace nebyla špatná, na to jak je film starý. Ale přechody mezi jednotlivými obrazy alá PowerPoint mě opravdu dojímaly :-D ()

Pilník

Kdo vyrůstal se Star Wars jako já, nemůže nikdy dát jinak než 5*.... Tady už ani nejde o ty hvězdy jako o naprostou Lucasovu genialitu a umění převést, tu prakticky bezmeznou fantazii na filmové plátno a nemluvím jen o tomto díle, pro mě jsou úžasné všechny díly a nezáleží na tom z jakého jsou roku, pro mě je to prostě srdcová záležitost, kde se fantazii meze nekladou !!! Lucas prostě ukázal filmovému světu, že to prostě jde... Pro mě Top 100 % ()

milhouse333

Star Wars měli být zárukou kvality, patentní značka na scifi! Namísto toho z toho je slintající ušáček, pohádka o princezně Jasněnce, létajícím ševci a koktajících robotech... bože, ani nebudu pokračovat.... ()

Moiraine

Narozdíl od většiny jiných mi tu Jar Jar nijak zvlášť nevadí. Je to vcelku trapná postava, ale chápu, proč byla přidaná. Co osobně nemůžu překousnout je postava Anakina. Ať se snažím sebevíc, ten přemoudřelej kluk mi neskutečně leze na nervy. Jinak je to samozřejmě pastva pro oči a naštěstí obsahuje i příběh. I když oproti dílům původní trilogie už to při dalším sledování taková sláva není. ()

Brinkley

Během uvedení nových Star Wars do kin mě příslušná euforie zcela minula, takže jsem svoji trestuhodnou nedbalost napravila až za prahem třicítky, navíc za pomoci dětských donucovacích prostředků. U Epizody I jsem se fakt infantilně bavila (v mezích pohádky) a díky ní objevila i kouzlo celé série. ()

Mik_e

Ty dvě hvězdičky jsou za postavu Qui-Gon Jinna Liama Neesona a možná za Natálku Portmann. A teď pár otázek - Lucasi, kde jsi vyhrabal to herecké prkno Anakina?? Mimochodem, ten má obzvlášť grády s českým dabingem, doporučuji...A co ta bahenní nádhera Jar Jar?? Finální souboj, tedy vyvrcholení filmu, je plné tragických choreografických chyb. Něco na závěr? Od tohoto dílu nenávidím postavu Obi-Wan Kenobiho. Jedinej souboj nevyhraje normálně, vždycky všechno tak tak přežije nebo vyhaluzí, a nakonec se nechá dobrovolně kuchnout. Prostě ňouma. ()

Baron Noktur

Plusy: krásne scenérie, rozkošná naivita, Darth Maul je záporák číslo 1, ktorého charizma neskutočne silná aj napriek tomu, že povie asi len 3 vety, fenomenálny soundtrack, explozívny záver Mínusy: skratkovitosť a priamočiarnosť, Jake Lloyd je proste zlý herec, detské zameranie vyhráva nad dramatickejším obsahom Hodnotenie: 3,5* PS: Jar Jar Binks nie je náhodou vôbec taký neznesiteľný, ako tu mnohí tvrdia. Prišiel mi vlastne aj celkom fajn. ()

Kingjiri

Lucasova exhibice vizuálních efektů vychází, ale zdá se, že při tom právoplatnym nadšení k technický stránce věci Lucas tak nějak zapomněl na (zajímavější) příběh. Byl bych totiž rád, kdybych si po projekci odnes něco víc, než šišlavýho Jar Jar Binkse, jakožto typickou postavu do animáků a malýho Anakina. Kromě dvojky Jinn a Kenobi totiž zaujal jenom Darth Maul, jehož výstupy byly kratší, než by bylo záhodno. Třetí slabší hvězda za vizuál a aspoň trochu zajímavou druhou polovinu stopáže. ()

Demonic189

Dal by som 2*, ale zaverečna polhodinka (dobro vyhra nad zlom iba vdaka nahodnemu vystrelu z rakety?wtf ale budíš)) to ťahá hore. I napriek tomu obrovské sklamanie a film, ktory som chcel už v polovici vypnuť. Efekty dnes uz hrozne zostarli, napatie žiadne, strach o hrdinov ABSOLUTNE žiadny, všetko je velmi omaľovankové a tej Jar Jar...to už ani nema cenu komentovať ()

ER

I Lucasovi se splnil sen a mohl si dokončit vesmírnou ságu epizodou I až III. A přichází ve velkém stylu,kdy nám dává najevo,že tady se šetřit nebude. A konečně se dozvíme,jak to je s temnou stranou a odkud se vzal Darth Vadet,Luk či Leia. ()

Wyrdas

Za mě rozhodně nejslabší článek celé série, kde pan Lucas jakoby zapomněl, čím že se to stal tak populárně slavným. Celý film de facto stojí jen na svém digitálně efektním zakončení ve stylu multi boje na všech třech frontách: Síla (souboj se světelnými meči, který zachrání pouze postava nezapomenutelného Darth Maula, tolik slavného bojovníka doby pozdější - nezfilmované jinak, než-li kresleně), souboje ve vesmíru, který mne ale až zas tak nenadchl (nutno dodat, že mladý Skywalker mi z kokpitu spíše celý zážitek pokazil) a boji na Naboo (který byl pojat poměrně zajímavě, ale dalo se z toho vytěžit mnohem více. Je to válka, čili to chtělo méně humoru, více akce). I když jsem všechny filmy ze světa Star Wars viděl několikrát, jak s dabingem, tak v originále, tady si nikdy moc zpětně nevybavím děj. Nějaké kecy, pokus o humor ve stylu Jar Jara, nějaké kecy, politické kecy... ZÁVOD KLUZÁKŮ (ten byl vážně fajn, klidně to mohli prodloužit), pak nějaké kecy a finální trojsouboj. Jen díky kluzákům a především díky Darth Maulovi a mé srdeční herečce v roli Padme Amidaly dávám dvě zasloužené hvězdy, kousíček od tří. 42% ()

Sweat55

Přehodnoceno: Klasicky skvělá hudba, parádní McGregor a jeho mentor, dobré závody a hlavně fantastická závěrečná bitva ve vesmíru a hlavně proti Darth Maulovi. Má to svoje chybky, ale i tak mě to baví. PS: Jar Jara tu nechci ani zmiňovat, takže to neudělám. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)