kukkik

Pro mě nejhezčí a moje nejoblíbenější česká pohádka vůbec. Nádherné ručně malované kulisy i kostýmy, skvělé herecké výkony a sympatické obsazení, krásné písničky a příběh a líbezná čeština. Zkrátka vánoční klasika a nejmilejší pohádka :) 5/5 ()

Nocturno culto

Klasické dílo vysílané v časech vánočních, pojednávající o tom, kterak dobro, v podobě nebojsy Martina Kabáta, přemůže samotného Lucifera i popleteného lesního mudrce.. na motivy opery Čert a Káča..zajímavé je ztvárnění v kulisním prostředí.. ()

neo93

Výborná pohádka, tedy spíše taková pohádková komedie. Plejáda skvělých herců, kteří ve svých rolích jen září. Ať už je to J.Bek a E.Klepáčová jako statečný Martin Kabát a energetická Káča, J. Vojta a F. Smolík jako hříšnici loupežník Sarka Farka a otec Školastik nebo téměř celé pekelné osazenstvo, které tvoří Belzebub v podání L.Peška, jeho věrný podřízený přísný dr.Solfernus, kterého hraje V.Ráž, až po študovaného ďábla Luciuse v podání J. Vinkláře a nezapomenutelné čertovské duo S.Neumann a F.Filipovský. A také nesmím opomenout citlivého anděla Theofila, kterého ztvárnil Antonín Šůra. Tolik výtečných hlášek a scének, které musí potěšit každého. Vše dokresluje krásná dekorace ve stylu Josefa Lady, bez které by to rozhodně nebyla taková zábava. ()

rublik05

Člověk by ani nečekal, že v padesátých letech, kdy se všechno muselo točit po bolševicku a vše muselo obsahovat budovatelské témata, mohla vzniknout krásná jednoduchá pohádka. Krásné ladovské kulisy jsou přímo pastva pro oči a na tu dobu i celkem ucházející filmařské triky. Děj jednoduchý, přesto díky výborným hercům dokonale zvládnutý. Legendární hraní karet s čerty je nezapomenutelné. Další vánoční klasika, bez které to prostě nejde. 9/10. ()

mogul01

Jedna z těch pohádek, u které se člověk baví od začátku až do konce. Skvěle napsané, zahrané i natočené. Můj osobní TOP TEN pohádek. ()

BigBang

Díky Ladově výtvarné stránce a díky geniálním hercům tento film stárne do kràsy. Jak odpadají ideologické balasty, stále kontrastněji vyniká věčné umění. ()

Nix

Já tuhle pohádku nikdy nemusel. Dycky jsem měl radši S čerty nejsou žerty. Nebaví mne to a vzhledem k délce to bylo pro mne utrpení. Ale chápu, že i do dneška to vídá člověk v televizi. Tyhle pohádky byly ještě v Československu klenotem. ()

PaRi

Na skvělé čerty v podání Filipovského a Smolíka se nedá zapomenout. Tahle pohádka mě provázela v dětství a kdykoliv jí dávali v kině znovu a znovu jsem škemral o 2 Kč na lístek. Díky vynikající plejádě skvělých herců a Ladovskému pojetí kulis má pohádka i dnes své kouzlo. ()

sornilka

Tak tu zbožňuje můj taťka. Takže já bych dala za 4*, ale přidávám ještě tu jednu od táty :O) Líbí se mi, protože je odlišná od všech pohádek, i když na toto téma jich bylo natočeno dost. ()

Smerfetka88

Od naprostého nezájmu až k pochopení a uznání - tak by se dala popsat má cesta k této pohádce. Jako dítko jsem ji neměla ráda, pak jsem se občas podívala na kousek a dnes se na ni skoro těším. To, co jsem dřív brala jako minus, se mi dneska zdá skoro kouzelné - malované kulisy, laskavý humor a dokonce i účes Dišperandy. Opravdu povedená pohádka, která ale osloví a kterou ocení spíš starší díťata a dospělí. ()

xenopus

Tahle pohádka mi nikdy neseděla a nikdy jsem netušil, co na ní všichni vidí. Některé scény jsou výborné - dohadování podoby ženicha na dvou místech zároveň Josefem Vinklářem v roli čerta jednak s Káčou a druhak s Princeznou (včetně výroku "Půjde pod pantofel jako voleček na porážku.") a druhak hraní mariáše - snad nejlegendárnější scéna filmu. Netradiční Ladovy kulisy se mi moc nelíbí a celkově je tu na můj vkus nějak moc kecání a žádný vtip - žádaný to atribut české filmové pohádky. Ale na tu bídu padesátých let to docela jde, no ne? ()

PavelH

‎"Žena! Žena, to je nástroj ďáblův, to já znám, pche!" ... "To nemá z vlastní hlavy, to musel někde číst." .. rok od roku mě ty pohádky bavěj víc :)) ()

Haller

Proti Josefu Ladovi nemám nic, měl opravdu styl, ale ty kulisy ve filmu mi vždycky dost překážely. Zaujal mě herecký výkon pana Vojty a zejména fanatik pana Smolíka. ()