• flanker.27

Sračka plná pseudotechnických Kidů, o které nestojím ("možná hélium, možná supravodiče":)). Scéna odvedení torpéda je vskutku k popukání. Filmaři by si mohli zjistit alespoň pár technických údajů o ponorkách. Největší WTF hláška: "Chtěl jsem vidět Montanu."(6.12.2005)

To je poprvé, kdy nevím, co mám napsat. Snad, že místo Baldwina bych raději viděl jako Jacka Ryana Harrisona Forda. Sean Connery je výborný, Poledourisova hudba úchvatná, napínavost filmu postupně graduje až k perfektnímu finále. Tak proč, sakra, dávám "jenom" 4 hvězdičky?(10.9.2003)

Dnes už všeobecně známý thriller, který opravdu diváka upoutá do křesla a nenechá mu ani na chvíli vydechnout. Excelentní Sean Connery v hlavní roli celému filmu maximálně dominuje, ostatní známí herci jej pak vhodně doplňují coby posádky ponorek. Dramatická zápletka je doladěna do detailů a co se týče atmosféry, přirovnal bych tenhle film k Uprchlíkovi. Prostě paráda.(23.8.2002)

První film s postavou Jacka Ryana (dle předlohy Toma Clancyho), ve kterém se této role ujal Alec Baldwin. Režie se ujal John McTiernan a hlavního záporáka? si s lehkostí sobě vlastní střihnul Sean Connery, coby kapitán Marko Ramius. To snad ani nemohlo dopadnout špatně. :)(4.3.2011)

Tomuhle filmu jsem se instinktivně dlouhou dobu vyhýbal až jsem nakonec zjistil, že jsem dělal dobře. Drama tohoto typu by mělo stát na akci, což se zde děje. Ovšem akce spočívá zejména ve stále opakovaných záběrech na ineteriéry ponorek a na obličeje, které si mezi sebou nervózně pohazují údaje a povely o metrech a úhlech. Vyjma posledních deseti minut to tak probíhá celý film, tedy dvě hodiny.(30.6.2012)