Hon na ponorku

The Hunt for Red October

Honba na ponorku

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Akční válečný film tak, jak ho mám rád. Analytik Ryan pomáhá ruskému kapitánovi emigrovat do USA i s nejnovější jadernou ponorkou Rudý říjen. A mohou si Sověti dovolit nechat utéci zrovna Rudý říjen?... Některé scény jsou geniální, např. prudký výskok Rudého října nad hladinu moře, nebo torpédo dohánějící ponorku v otočce u útesu. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6644-hon-na-ponorku/videa/(21.6.2010)

Svého času nejočekávanější film, pak nejobdivovanější film, pak... ale to bylo v době, kdy tu řádil samet a cokoli o Rusku zavánělo mrazem. Dnes už jen film. Ale parádní.(4.4.2007)

Tom Clancy dokazuje, že na tohle psaní prostě má! Dobrý film s více než dobrým Seanem.(24.11.2007)

Tomuhle filmu jsem se instinktivně dlouhou dobu vyhýbal až jsem nakonec zjistil, že jsem dělal dobře. Drama tohoto typu by mělo stát na akci, což se zde děje. Ovšem akce spočívá zejména ve stále opakovaných záběrech na ineteriéry ponorek a na obličeje, které si mezi sebou nervózně pohazují údaje a povely o metrech a úhlech. Vyjma posledních deseti minut to tak probíhá celý film, tedy dvě hodiny.(30.6.2012)

Ponorková klasika, ktorú beriem najmä v tých nelogických momentoch (napr. vykrúcanie 200metrovej ponorky vo vode akoby to bol kapor, strieľanie v priestore s jadrovými hlavicami, príliš jednoducho a politicky nemožný záver) veľmi kriticky, pretože inak by to bola čistá päthviezdičková záležitosť, skvelá zábava s niekedy až pozitívne prehnanou porciou napätia. 85%.(12.5.2006)