Hon na ponorku

The Hunt for Red October

Honba na ponorku

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Rozpočet $30miliónovTržby USA $122,012,643Tržby Celosvetovo $200,512,643/85%/(29.6.2005)

Pozor bude se zde vyskytovat spoiler!Skvělý špionážní thriller(proč se takové už netočí) s brilantním Connerym který za svůj výkon(vysvětlete mi proč)neobdržel Leninův řád a skvěle sekundujícím Baldwinem.SPOILER:pět hvězdiček však nedávám z toho důvodu že mi tam zcela bezdůvodně zabijou Sama Neilla.Kvůli tomu to není 100% ale jen 99%.ŠKODA!!!!(3.8.2003)

Sean Connery nikdy na plátně nepůsobil líp (sorry, Jonesi seniore, odpusť, Jamesi), dokonce i tomu Baldwinovi to sekne. McTiernan vás tímhle příběhem provede s neskutečnou brilancí a při Poleroudisově verzi sovětské hymny budete v pokušení ji závidět našim slovanským bratrům. Jak by si asi Basil poradil s Kde domov můj? PS: Někdy se pokuste tohle vidět v původním znění, jsou tam roztomilé fígle s přecházením z ruštiny do angličtiny.(19.9.2006)

Rusasi jsou tady skutecne za blbce, tak jako temer ve vsech americkych filmech, navic casto s jugoslavskyma jmenama, podobny ale naopak to byva v ruskych filmech vuci USA... :-)(24.12.2005)

Svého času nejočekávanější film, pak nejobdivovanější film, pak... ale to bylo v době, kdy tu řádil samet a cokoli o Rusku zavánělo mrazem. Dnes už jen film. Ale parádní.(4.4.2007)