Hon na ponorku

Honba na ponorku

The Hunt for Red October

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

Zdařilá adaptace neméně skvělé knižní předlohy. Velmi dobré obsazení, ve kterém sedne i Alec Baldwin v roli Jacka Ryana a především úžasně charismatický sovětský kapitán Marko Ramius v podání Seana Conneryho. K tomu zajímavý děj, mistrně budované napětí a skvělá gradace. Navíc jistá McTiernanova režie podpořená skvostnou hudbou od Basila Poledourise a Hanse Zimmera. Jednoznačně nejlepší filmová adaptace grafomana Toma Clancyho. Hodnocení OST : 4/5(26.1.2007)

Film se Seanem Connerym snad nemůže bejt špatnej. (Až na ligu výjimečných to je fakt). Ale tenhle film se mi líbil o to víc že na ponorky si moc nepotrpim ale tadyto prostě byla zábava a Sam Neill je taky hustej.(1.3.2005)

Pozor bude se zde vyskytovat spoiler!Skvělý špionážní thriller(proč se takové už netočí) s brilantním Connerym který za svůj výkon(vysvětlete mi proč)neobdržel Leninův řád a skvěle sekundujícím Baldwinem.SPOILER:pět hvězdiček však nedávám z toho důvodu že mi tam zcela bezdůvodně zabijou Sama Neilla.Kvůli tomu to není 100% ale jen 99%.ŠKODA!!!!(3.8.2003)

Z ryanovek mě žádná moc nevzala a co se ponorkových thrillerů týče, pro ten žánr mám sice slabost, ale vlastně se mi výrazněji líbila jen U 571. HON NA PONORKU má slibný námět, ale realizace už je slabší, Ryan coby civilní protipól Jamese Bonda je poněkud nevýrazná postava, děj neodsýpá jak by mohl, kamera a triky nic moc. Ale Connery a Neill jsou dobrá dvojka.(28.1.2014)

Tohle ze mel bejt nejakej hon na ponorku? To bylo spis hledani nebo pozorovani ponorky, hon si teda predstavuju jinak. Od tohohle filmu jsem dost cekal a to byla mozna chyba. Z tech zasadnich ponorkarskejch filmu byl tenhle posledni, kterej sem nevidel a proto jsme se na nej docela tesil a to nemam filmy o ponorkach rad. Jenze tenhle film je fakt nuda. 110 minut kecu, nelogickyho jednani postav a nelogickejch situaci a na zaver jedna vcelku uboha bitva. Cekal jsem nejaky napinavy dramaticky sceny nebo aspon peknou akci, ale ani jedno tu neni. Navic ta super ultra vychytana ponorka se stejne za chvily posere a nic nepredvede. Tri hvezdicky davam hlavne za dve veci. Za vcelku slusnyho Neilla a Baldwina a za Seana Conneryho, kterej byl ale drsnej jen ze zacatku. A pak za naprosto perfektni hudbu od Basila Poledourise.(21.9.2006)