Hon na ponorku

Honba na ponorku

The Hunt for Red October

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1990, 130 min

První film s postavou Jacka Ryana (dle předlohy Toma Clancyho), ve kterém se této role ujal Alec Baldwin. Režie se ujal John McTiernan a hlavního záporáka? si s lehkostí sobě vlastní střihnul Sean Connery, coby kapitán Marko Ramius. To snad ani nemohlo dopadnout špatně. :)(4.3.2011)

Rusasi jsou tady skutecne za blbce, tak jako temer ve vsech americkych filmech, navic casto s jugoslavskyma jmenama, podobny ale naopak to byva v ruskych filmech vuci USA... :-)(24.12.2005)

Politický thriller podle Clancyho obvykle zaručuje neošizenou porci nudy rozčeřenou místy dechberoucími akčními sekvencemi. Hon na ponorku dopadl i díky hudbě o chloupek lépe nežli Nejhorší obavy. 75% Zajímavé komentáře: berg.12, PALINO(11.1.2006)

Hon na ponorku určitě neni nějaká super akční jízda, ale to ani tak nevadí, protože to vynahradí celkem kvalitní příběh a pár napínaých okamžiků, ale i v tom příběhu jsou celkem dost velký a viditelný trhilny, třeba neustálý předvídání situací od Aleca baldwina, bylo fakt dost podivný a po delší době trošku trapný a docela hodně mi to kazilo dojem z filmu. Alec Baldwin mi v tomhle filmu fakt vůbec neseděl, to už se ale nedá říct o Seanu Connerym, ten se do svý role myslim hodil výborně, akorát podle mě nedostal nějak zvlášť velekej prostor aby tu svojí postavu trochu rozvinul.Pořád jen rozdával nějaký příkazy a dělal ze sebe zkušenýho mořskýho vlka, kterej ví všechno a umí všechno, což teda tu jeho postavu moc nepozdvihlo nad ostaní. takže sečteno a podtrženo mi z toho vychází spíš přůměrnější film, ale jedna věc mi nedovolí dát menší hodnocení než 4 a to byla pro mě muzika, ta se mi hodně líbila a to i když ty ruský kaťůšy a podobný kraviny moc nemusim, ale tyhle chorály byla úplně perfektní.(25.9.2006)

Výborný podmořský film o jedné ruské ponorce Red october (jak krásný název to je) a honu na ni. Opět úžasný Connery (čím starší tím lepší!!!) a (bohužel znovu) špatný jeden z bratrů Baldwinových tentokrát Alec. Škoda, že tento ne-herec trošku kazí celkový dojem, ale i přesto skvělý film!! Podle mě jednoznačně nejpovedenější Clancyho převedená povídka na film.(13.7.2004)

• - Tony Seiniger, který dělal návrh filmového plakátu, čerpal ze sovětských plakátů, které jsou zvýrazněny červenou a černou barvou. (Terva)

• - Krátko potom, čo obdržal faxom scenár, zvažoval Sean Connery (Marko Ramius), že od role odstúpi, pretože mu príbeh prišiel absurdný na obdobie Studenej vojny, kedy sa odohrával. Akonáhle sa ale dozvedel, že ide o príbeh na motívy udalostí, ktoré sa naozaj udiali, rozhodol sa zostať. (Methodix)

• - Kevin Costner bol pôvodne obsadený do role Jacka Ryana. (Methodix)