Městečko Twin Peaks

• USA Twin Peaks (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)

Série(3) / Epizody(48)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

Recenze uživatele SpaceOdyseus k tomuto seriálu (18)

Pilot (1990) (S01E01)

15 let jsem to odkladal a odolaval jsem, az me treti serie donutila plne se do Twin Peaks ponorit. Uz po prvnim dile musim konstatovat, ze to bude stat za to: pripad zamotanejsi nez Gordicky uzel, absurdni scenky zdanlive nesouvisejici s dejem a i slusna davka tajemna. Pilot naplnil presne me slusne vysoke ocekavani. ()

Stopy nikam (1990) (S01E02)

Zamotava se to hned v druhem dile. Postavy se vybarvuji do temnejsich odstinu a pro Coopera to bude setsakra tezke. ()

Odpočívej v bolesti (1990) (S01E04)

I v tomto dile jsou postavy vyhrocene a situace absurdni. Zamotavame se v tom cim dal tim vic, jen COoper je az moc v pohode. ()

Jednoruký muž (1990) (S01E05)

Paradni dil, ktery nakousava nove dejove linky a ty star zamotava cim dal vic. Kam jen to az dospeje? ()

Cooperovy sny (1990) (S01E06)

Linky vsech postav se prohlubuji a zamotavaji cim dil tim vic. Vypada to, ze jsou vsichni proti vsem a vsichni se vsema. Moc se mi ale libi prohlubujici se mysteriozni nadech tajemna. ()

Čas poznání (1990) (S01E07)

Skvele, neustale dostavame dalsi dilecky skladacky, ale ze bysme byli blize k celkovemu obrazu? To tedy ne. ()

Poslední večer (1990) (S01E08)

Paradni finale. Jak se pro tak zamotany serial slusi, k ukonceni nedoslo a ja se nemuzu dockat dalsi serie. ()

Obr s Tebou (1990) (S02E01)

Zatim snad nejabsurdnejsi dil. ()

Kóma (1990) (S02E02)

Ano, Lynch s timto serialem pracuje, jako iluzionista od ktereho muzeme cekat naprosto cokoli. Ted si z nas i dela srandicky tim, ze se zde jako kouzelnik i zpodobnil. ()

Muž za sklem (1990) (S02E03)

Asi me nejvic zacina zajimat vedlejsi linka Andy a Lucy, tem bych to moc pral. Velke prekvapeni pro me byl Michael Parks, doufam, ze tu bude mit velkou roli. Ten chlap je proste buh. ()

Lauřin tajný deník (1990) (S02E04)

Strasne me bavi, ze v zadem dilu neni nejaky epizodni vyplnkovy dej, ktery by nemel co docineni s hlavnim pripadem. Vse do sebe drive nebo pozdeji zapada (prozatim). ()

Kletba orchideje (1990) (S02E05)

Zase paradni dil, ktery posunul dej o slusny kousek dal a na konec dalsi cliffhanger. ()

Démoni (1990) (S02E06)

Tak se i Lynch ukazal, no parada. Byli jsme hned hozeni do deje rozjeteho na konci minuleho dilu a je to paradni. ()

Osamělé duše (1990) (S02E07)

Zatim slo asi o nejmysterioznejsi a nejpsychedelictejsi epizodu a tak to mam rad. ()

Projížďka s mtrvou (1990) (S02E08)

Trosku pomalejsi dil, ale stale z nej nemuzu odtrhnout oci. Graduje to k necemu moc zajimavemu. ()

Samozvaná spravedlnost (1990) (S02E09)

Super epizoda, u ktere si nejsem jisty, ze vsechno vyresila, nebo vsechno jeste vic zamotala? ()

Roztržka mezi bratry (1990) (S02E10)

Ze by se cely serial posunul do jeste vetsiho wtf nez bylo doposud? Nevim moc, co si mam myslet. Az dalsi dily odhali, jak moc scenaristicke klicky stoji na vode. ()

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti