Městečko Twin Peaks (TV seriál)

Twin Peaks

Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 30x47 min

Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Lara Flynn Boyle, Sherilyn Fenn, Peggy Lipton, James Marshall, Everett McGill, Jack Nance, Harry Goaz, Ray Wise, Joan Chen, Piper Laurie, Eric DaRe, Michael Horse, Wendy Robie, Sheryl Lee, Russ Tamblyn, Kimmy Robertson, Don S. Davis, Warren Frost, David Patrick Kelly, Grace Zabriskie, Chris Mulkey, Frank Silva, Catherine E. Coulson, Miguel Ferrer, David Lynch, Al Strobel, Michael J. Anderson, Carel Struycken, Heather Graham, Kenneth Welsh, Victoria Catlin, Charlotte Stewart, Michael Parks, Billy Zane, Frances Bay, Ian Buchanan, Brenda Strong, Matt Battaglia, Lenny von Dohlen, Troy Evans, David Duchovny, Mary Jo Deschanel, Claire Stansfield, Jack McGee, Royal Dano, Van Dyke Parks, Alicia Witt, Kathleen Wilhoite, Ian Abercrombie, Robyn Lively, Dan O'Herlihy, Tony Burton, Clarence Williams III, Molly Shannon, David Warner, Ted Raimi, Jane Greer, Austin Jack Lynch, Willie Garson, Don Calfa, Dave Bean, James Craven, Charlie Spradling, Hank Worden, John Apicella, Walter Olkewicz, Tony Jay, Peter Michael Goetz, Gavan O'Herlihy, Ritch Brinkley, Eve Brent, Joshua Harris

Mary Sweeney

Zpočátku nadšení a nahrávání každého dílu (první serie je fakt super). Poté už jen sledování s velkým zájmem, pak vychladnutí, nuda a na závěr nezájem (dodnes nevím, jak to dopadlo ... ) Ukamenujte mě :)(3.9.2003)

Neuvěřitelné. Nikdy by mě nenapadalo, že se takovým způsobem dá ztvárnit "pouhý" televizní seriál. JAK JE ANNIE?(28.1.2003)

• Gimp

Hmm, asi Rodinná pouta pro inťoše ne?(21.6.2005)

IMHO jeden z nejlepších amerických seriálů všech dob. Všechno je tak úžasně pospojované a zároveň zamotané. Skvělé postavy, a hlavně... ta ATMOSFÉRA!(14.10.2003)

No tak k tomuhle legendarnimu serialu jsem se dokopaval nekolik let a ted uz jsem ho konecne skouk. A popravde receno, mam z toho drobet rozporuplny pocity. Serial navazuje tam, kde pilot skoncil, coz se ostatne dalo cekat a nakejch 16 dilu to je sice lehce mysteriozni, lehce cernohumorna a lehce hororova, ale prevazne detektivka. MacLachlan spolu s mistnim serifem vysetrujou vrazdu, postupne skladaj stopy a vize dohromady a blizi se k odhaleni vraha. Do toho par vedlejsich postav a jejich mensi, pro hlavni dej nijak zasadni, ale atmosferu dobre dokreslujici pribehy. Postav je tu sice zbytecne moc, ze zacatku jsem se v nich ztracel, ale nakonec se clovek zorientuje, spoustu si jich oblibi a tesi se na dalsi dil. Jelikoz jsem pred skouknutim serialu nikde nestudoval zadny recenze a tudiz jsem cekal, ze se bude vrazda (respektive vrazdy) vysetrovat az do konce a ani jsem si nebyl jistej, jestli se vlastne vysetri, docela me prekvapilo, ze vrah je po 16 dilech chycenej. No a pak jsem si rikal, co vlastne chtej v tech dalsich 13 dilech jeste resit. Dva nasledujici dily me zacli presvedcovat, ze resit neni moc co, tvurci tak trochu vari z vody a do serialu cpou dalsi a dalsi postavy, ktery tu predtim vubec nebyly nebo o nich byla jen minimalni zminka, zacinaj rozvijet spoustu tu vice, tu mene zajimavejch vedlejsich pribehu a jednoduse to natahujou. Jenze pak se to rozjelo, serial ziskal jeste temnejsi atmosferu, ale zaroven daleko vic cernohumornou, zaclo se resit nadprirozeno, ufo, zlo v lesich a podobne, dalsi vrazdy a serial uz zase chyt dech, jel ve velkym a ja byl natesenej na kazdej dalsi dil. Pak bohuzel prisel konec, kterej nejen, ze me solidne nasral, ale z ty spousty linii jich zakoncil jen par a na zbytek se vysral a nechal je jednoduse otevreny, jak kdyby byla puvodne v planu treti serie. No a tech par zakoncenejch pribehu zakoncili tvurci bud zmatene, kde neni vlastne jasny, co se stalo a nebo naopak z myho pohledu spatne, protoze jsem si spoustu postav oblibil a jak dopadli me jednoduse nasralo. Ale celkove to proste je pravem kultovka za jasnejch 5* se sympatickejma a dobre hrajicima hercema a paradni atmosferou.(16.2.2011)