poster

Městečko Twin Peaks (TV seriál)

 • USA

  Twin Peaks

 • Slovensko

  Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 30x47 min

Hrají:

Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Lara Flynn Boyle, Sherilyn Fenn, Peggy Lipton, James Marshall, Everett McGill, Jack Nance, Harry Goaz, Ray Wise, Joan Chen, Piper Laurie, Eric DaRe, Michael Horse, Wendy Robie, Sheryl Lee, Russ Tamblyn, Kimmy Robertson, Don S. Davis, Warren Frost, David Patrick Kelly, Grace Zabriskie, Chris Mulkey, Frank Silva, Catherine E. Coulson, Miguel Ferrer, David Lynch, Al Strobel, Michael J. Anderson, Carel Struycken, Heather Graham, Kenneth Welsh, Victoria Catlin, Charlotte Stewart, Michael Parks, Billy Zane, Frances Bay, Ian Buchanan, Brenda Strong, Matt Battaglia, Lenny von Dohlen, Troy Evans, David Duchovny, Mary Jo Deschanel, Claire Stansfield, Jack McGee, Royal Dano, Van Dyke Parks, Alicia Witt, Kathleen Wilhoite, Ian Abercrombie, Robyn Lively, Dan O'Herlihy, Tony Burton, Clarence Williams III, Molly Shannon, David Warner, Ted Raimi, Jane Greer, Austin Jack Lynch, Willie Garson, Don Calfa, Dave Bean, James Craven, Charlie Spradling, Hank Worden, John Apicella, Walter Olkewicz, Tony Jay, Peter Michael Goetz, Gavan O'Herlihy, Ritch Brinkley, Eve Brent, Joshua Harris, Robert Bauer

Střih:

Mary Sweeney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  *****

  Městečko Twin Peaks bylo pro mě svého času něco jako zjevením na poli seriálů, které úplně převracelo můj pohled na seriálovou tvorbu a díky kterému jsem objevil Davida Lynche jako špičkové eso mysteriózního žánru. I když od té doby uplynulo už více než 20 let, myslím, že tenhle kousek nebyl překonaný navzdory tomu, že seriálová tvorba ve Spojených státech momentálně zažívá obrovský boom a mysteriózní žánr je velmi oblíbený. Nejvíc fascinující je sledovat proměnu charakterů jednotlivých hrdinů a díky profesionalitě celého štábu se nechat unášet atmosférou tajemna a tušených hrozeb. Seriál ve své druhé polovině a zvlášť na samém závěru už směřoval do vyloženě halucinogenních poloh, které Lynch dovedl do neblahé dokonalosti ve svém mišmaši Inland Empire, takže osobně patřím k těm, kteří ocení spíš tu střízlivější první polovinu. Musím ještě zdůraznit atmosférickou hudbu, která dokonale evokovala snovou tajuplnou atmosféru nad městečkem. Celkový dojem: 95 %.(18.8.2011)

 • Superpero
  ***

  Ve svých nejlepších momentech opravdu perfektní seriál. Bohužel si nedokáže držet úroveň po celou dobu. První série je dokonalá. Má to tajemství, bizarní humor a skvělé postavy. Druhá série začíná taky parádně, jenže po pár dílech se vyřeší vražda Laury Palmerové, ale seriál nekončí. Prostě to pokračuje a neděje se tam naprosto nic zajímavého. Vždy jen přijde nějaká nová postava, např. transvestitní agent FBI David Duchovny, chvilku nudně oxyduje a zmizí. Tahle prostřední část zabírá fakt hodně dílů a je opravdu bolestivé na to ždímání, předtím tak dokonalé látky, koukat. Vše se začne k lepšímu obracet, až když na scénu dorazí Windom Earle a zase to postupně graduje do fakt psychopatického finále. Atmosféru to má, v těch dobrých dílech, parádní, ale hlavně to táhnou postavy. Kyle MacLachlan je jako hlavní hrdina agent Dale Cooper k sežrání, ale totálně nejvíc válí Ray Wise jako Leland Palmer. Každá jeho scéna je geniální, ten jeho úsměv a tanečky mě fakt rozesmívaly celou dobu. A hrají tam hezké holky. Moje favoritka je jednoznačně Shelly. Určitě to doporučuju zkouknout, protože takhle absurdní humor fakt nikde jinde není. Jen je nutné přežít prostřední část druhé série.(4.10.2014)

 • Lavran
  *****

  Jako mít nejkrásnější sen a noční můru najednou. (hodnocení po první sérii)(17.2.2011)

 • Malarkey
  *

  Kdo tu krávu na tom plakátu asi zabil, co? 3/10(3.1.2010)

 • genetique
  ****

  Lynchovská bizarnosť, ktorá nečakane začala veľmi umiernene a "normálne", postupnom každého dielu sa však divák zamotáva do čoraz podivnejšieho a sfetovanejšieho deja, ktorý vrcholí absolútnym nonsens-om v záverečných častiach. Lynch však lišiacky diváka pripravuje na svoje veľkolepé pomätené finále, a tak sa na to postupom tridsiatich dielov má čas pripraviť. Keby takýto psychadelický zvrat predviedol počas jedného celovečeráku, tak mu to nezožeriem podobne ako pri jeho väčšine tvorby. V tomto prípade však nemôžem ísť pod štyri, už len vďaka dokonalej atmosfére, stopercentne originálnym postavám a výbornej hudbe. Po dejovej stránke trošku viac rozvlečené, najmä diely druhej série. Keby seriál skončil niekde v polovici druhej série, dávam o hviezdičku navyše. 80%.(28.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace