Městečko Twin Peaks (TV seriál)

Twin Peaks

Mestečko Twin Peaks

Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 30x47 min

Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Lara Flynn Boyle, Sherilyn Fenn, Peggy Lipton, James Marshall, Everett McGill, Jack Nance, Harry Goaz, Ray Wise, Joan Chen, Piper Laurie, Eric DaRe, Michael Horse, Wendy Robie, Sheryl Lee, Russ Tamblyn, Kimmy Robertson, Don S. Davis, Warren Frost, David Patrick Kelly, Grace Zabriskie, Chris Mulkey, Frank Silva, Catherine E. Coulson, Miguel Ferrer, David Lynch, Al Strobel, Michael J. Anderson, Carel Struycken, Heather Graham, Kenneth Welsh, Victoria Catlin, Charlotte Stewart, Michael Parks, Billy Zane, Frances Bay, Ian Buchanan, Brenda Strong, Matt Battaglia, Lenny von Dohlen, Troy Evans, David Duchovny, Mary Jo Deschanel, Claire Stansfield, Jack McGee, Royal Dano, Van Dyke Parks, Alicia Witt, Kathleen Wilhoite, Ian Abercrombie, Robyn Lively, Dan O'Herlihy, Tony Burton, Clarence Williams III, Molly Shannon, David Warner, Ted Raimi, Jane Greer, Austin Jack Lynch, Willie Garson, Don Calfa, Dave Bean, James Craven, Charlie Spradling, Hank Worden, John Apicella, Walter Olkewicz, Tony Jay, Peter Michael Goetz, Gavan O'Herlihy, Ritch Brinkley, Eve Brent, Joshua Harris

Mary Sweeney

Bože, bože, bože .. tomu říkám atmosféra!!!(11.7.2008)

:::::::::::::::: Je to skvělý, ale neutáhnu všechny díly. Viděl jsem jich pár a to mi stačilo, na mě je to moc dlouhý .... Při představě, že bych měl vidět všechny, mě bolí hlava. Seriál stojí hlavně na výborném a charismatickým Kylem MacLachlanem, bez něho by to bylo o ničem. :::::::::::::::::(5.11.2009)

Nezaměnitelná atmosféra jednoho pohraničního městečka, kde došlo za podivných okolností k vraždě mladé dívky, kterou přijíždí vyšetřit vynikající agent Cooper z FBI a spolu s ním přijíždí i jeho minulost, která ho pronásleduje.(13.2.2014)

90% - Seriál přeplněný výborně vykreslenými postavami, ke kterým si divák vypěstuje hezký vztah, protože zná životní příběh téměr každé z nich. Příběhová linie byla na mě poněkud složitá a spletitá, ale po buddhistickém vzoru "cesta ja cíl" jsem si ji užil i přes to, že mi závěr přišel trochu odfláknutý. Twin Peaks je velmi milá podívaná, které svědčí jak obměňující se režiséři, tak nově příchozí postavy. Herecky a typově doslova klenot. Vše se děje za stále stejné, poněkud ostinátní, ale dokonalé Badalamentiho hudby. Myslím, že je čas podívat se i na stejnojmenný film...(30.12.2009)

• Dan9K

Více snovosti, více mystéria a především méně keců o ničem, nezajímavých obyčejných větví příběhu, dílů, ve kterých se nestane absolutně nic a taky méně zcela nesnesitelných postav. Pak by to mohly být i tři hvězdičky :-). Seriálu Twin Peaks jsem zasvětil hrubého času skoro dva roky, samotného mě šokuje, jak dlouho mi trvalo zkouknout třicet dílů. Proč jsem to vlastně dělal, když se mi to nelíbilo? Je možná fakt, že jsem byl malinko zvědavý, jak se celá záležitost vyvrbí, ale mnohem méně bych byl ochoten připustit, že nademnou Lynch vyhrál a já seriál vzdal. Dílo je to pro mě rozporuplné od první do poslední minuty. Seriál má dle mého tři geniální díly, Zen, or the Skill to Catch a Killer v první sérii, který jsem vlastně poznal už dávno v parodii v Simpsonech, poté Arbitrary Law uprostřed série druhé a pak samozřejmě díl úplně poslední, který je prostě jízdou. Ne náhodou jsou dva z těchto tří dílů režírovány Davidem Lynchem. Těch několik epizod, kdy usedl na režisérskou stoličku, se totiž vyznačují tím, jakoby byly úplně z jiného světa. Ostatní díly jsou v podstatě normální, sledujeme ty obyčejné nudné životy postav, které bychom nejraději sami zavraždili (Andy, Lucy nebo ta kravka s pirátskou páskou přes oko), ovšem Lynchovy díly, tam jsou hned dialogy jiného směru, okamžitě dávají menší smysl, děj směřuje do záhad mnohem větší rychlostí než jindy, setkáváme se v nich taky se skvělým tančícím trpaslíkem, jehož hraje herec, kterého jsem si zamiloval ze seriálu Carnivale. Často také s oním Bobem, jehož přítomnost mě naopak poněkud iritovala. Twin Peaks je v mých očích počin hodný pozornosti, kdyby se ale celý děj zkrátil do nějakých šesti dílů, jednalo by se o skvost. Většině lidí to přijde jako skvost už nyní, druhou sérii ale já považuju za nesmírně natahovanou, odhadem prvních šest dílů druhé série bylo přímo tragických a zhruba od dílu dvanáctého se situace opakovala. Jsem nakonec rád, že jsem tento seriál zhlédnul, jestli ale lituji toho času, to si ještě promyslím.(25.8.2008)