Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

greymon

Vynikající komediální seriál s vynikajícími herci. Známá dvojka Jiří Sovák a Josef Kemr rozesmáli i tady. Nejen oni dva, ale i ostatní herci nezklamali, co se humoru týče. Režisér František Filip dokázal natočit, to co se dnes moc nedaří natáčet a to skvělí seriál. Na Chalupářích bych nic neměnil prostě dokonalost sama. Jen mě udivuje hodnocení, čekal bych aspoň 87%, ale ono je to jedno o ty 3% k lepšímu hodnocení se moc nemění. Nejlepší herci v nejlepších letech. K seriálu Chalupáři není moc co dada. Humor, který doufám nikdy nezestárne a neomrzí. ()

Kajislav89

Naprosto skvělá věc v perfektním formátu s účastí nejlepších českých herců své doby. Nezapomenutelné hlášky a scénky, které však tvoří ucelený příběh s jasnou koncepcí. Propagandy v něm bylo pomálu a každý rozumný divák ji snad umí zpracovat. Hudební stránka je taky naprosto úžasná a to nejen co se týče úvodní melodie. ()

morris22

Chalupáři mě nikdy nezklamou! U tohohle seriálu se prostě nenudím a vždycky mě dokáže rozesmát. Nepřekonatelní jsou Jiřina Bohdalová jako Fuksová - " Pane Huml, já se tady bojím.." a Josef Hlinomaz coby Makovec - K Sovákovi: "Mladíku, poslední kapra z tohohle rybníka vytáhli husiti!" :) ()

Frog.cz

Nepřekonatelný,letní seriál.A léto miluju,stejně jako neopakovatelný humor a herecké mistrovství Sováka,Kemra,Hlinomaze,Menšíka atd.Při každé repríze v TV nechybím.5* ()

Fenris 13

Na tohle se dá koukat pořád. Jednoznačně nejlepší český seriál, současná tvorba Chalupářům nesahá ani po kotníky. ()

Adámo

Na tomto seriálu jsem prakticky vyrostl. Po několikaleté pauze (je mi 24), jsem náhodou zapnul televizi a shlédl druhou polovinu 6. dílu. Děj jsem znal samozřejmě nazpaměť, o to ale nešlo. Tenhle seriál je naprosto geniální. Okamžitě zapomínáte na všechny problémy, starosti, povinnosti a necháváte se unést na vlně pohody, hereckého a filmařského umění a s úsměvem se necháváte nabíjet pozitivní náladou při sledování klasického života v dobové vesnici a vším s tímto spojeným. Soudobé seriály viz Ordinace, Ulice apod., které ukazují pouze závist, zlobu a intriky, tedy to, s čím se v běžném životě setkáváme na každém kroku, by němělo vyplňovat chvíle určené k odpočinku a duševní relaxaci. To o čem mluvím, je shrnuté krásným způsobem v titulní písničce - zaposlouchejte se do textu - celý seriál a jeho cíl úplně vystihuje. Doufám, že podobný seriál někdy někdo v Čechách ještě natočí a že na to jednou budeme mít herce, kteří ho budou umět zahrát. Poslední seriál, který se blíží úrovni Chalupářů, i když se zásadně jinou tématikou, jsou Četnické humoresky. Už ale také stárnou, patnáct let je dlouhá doba. | 08/2013 ()

frufru98

Lidské povahy jsou v hereckých rukách krásně absurdně vyvedené. Na mnohých je navíc vidět, že své herectví mají opravdu rádi a dělají si ze svých postav legraci. Hlavně Kemr a Sovák. - Pokud sledujete pozorně, narazíte na mnoho skrytých vtípků a narážek, které by už v dnešních filmech nefungovaly, ale v Chalupářích fungují bezvadně. ()

donnovann

Česká herecká elita, dnešní figurky těmto nesahají ani po kotníky. Sovák a Kemr opravdu vynikající dvojka. "Dobrou chuť Evžene. Pokud to trochu půjde, vyhovím" :D ()

Jehan odpad!

Sračka na ntou. Sovák vypadá, jedná a celkově působí jako naprostý kretén. Ta jeho debilní rádiovka! No fuj! Otravný Kemr, lido-bodro Větrovec(věčně na jawě bez helmy, což si předseda mohl dovolit a taky je to jeden z nemnoha realistických prvků), přehrávající romale Lackovič a jeho dokonale trapná Ljuba, nesnesitelná Bohdalka s vlezlá ústřední píseň... Když to bylo nové, bylo mi 14 a už tehdy mi to připadalo jako naprostá sračka. Nemám důvod měnit názor. Jděte s tím do prdele!!! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: ? | FDb.cz - 85,6% | Když "hrál v chalupě orchestrion", tak jsme už dávno seděli u bedny a sledovali....a sledovali... František Filip je master na české seriály a tímto to potvrzuje. A povedené duo stárnoucího měšťáka (J. Sovák:) a starého vesnického "chalupáře" (J. Kemr). Dokonalé všechny díly, dokonalé všechno.... 95% ()

Gamekeeper77

Každý prázdniny se těším na tuhle venkovskou klasiku a i když jsem jí viděl už mockrát, sotvakdy se o ní nechám připravit, a to hlavně kvůli naprosto úžasnýmu Sovákovi, kterej je hlavním tahounem tohohle nej čes seroše. 95%. ()

ostravak30

Mezi komediálními seriály naprostá špica. To ani nemá cenu hodnotit jakkoli obsáhle. I když se seriál reprízoval a vlastně už zase reprízuje každé léto, nikdy u nás doma nebyl vynechán. A já ho letos vynechám asi prvně, jinak jsem si ho nikdy nenechal ujít. Skvělé herecké obsazení, nezapomenutelné hlášky, legendární scénky. a jedinečná, neopakovatelné atmosféra skutečného léta. Lepší český, nebo chcete-li československý, seriál neexistuje. ()

OJan

Skvělý komediální seriál, ale některé díly jsou celkem nudné. |80%|, (počet zhlédnutých epizod: 11) ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová