Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

smajki

Také seriál mého dětství. Pamatuju si, jak jsem se na něj dívával s babičkou když mi bylo asi 8 let. Dnes o 20 let později už se bouhužel s babičkou dívat nemohu, ale na Chalupáře koukám stále moc rád. Pánové Sovák a Kemr jsou naprosto skvělí, opravdu páni herci, jaké dnes už dávno nemáme a tyto komediální role jim skvěle padly. ()

Krastom

Chalupáře se nedá nemilovat. V tomhle seriálu je tak perfektně vystižené češství, že to až chytí za srdce. ()

Jirkacek

Seriál Chalupáři se pro mne stal legendárním již v mém dětství, krátce po premiéře. Sice jsem ho tenkrát asi neviděl, ale rodiče o něm po dlouhá následující léta mluvili tak, jako by to byl nejlepší seroš na světě. Asi ho pak dlouho znova nevysílali, možná byl i zakázaný, nevím, zkrátka jsem si z něj nic nepamatoval. Nastal správný čas napravit tento nedostatek, neboť jsme si sami jednu chaloupku pořídili. Bohužel musím konstatovat, že velká chalupářská bublina splaskla již po třetím díle. Pochopil jsem, když seriál začal přestěhováním se dědečka na venkov a pokračoval prvním příběhem s rybím nádechem. Poté mne už přestal bavit, místo solidního sledování zajímavých příběhů venkovských postav jsem se nudil. Zajímavý byl sedmý díl, který byl o návštěvě venkovanů v Praze, ale celkově jej hodnotím velmi průměrně, moje očekávání byla asi příliš velká. Kvituji ale to, že na rozdíl od jiných socialistických počinů nešťastné doby se zde tolik rádoby komunismus nepropagoval - dokonce se v něm objevil jeden Američan v Mercedesu. Chalupáři si u mne tedy svým počínáním vysloužili velmi průměrné tři hvězdy ***. ()

jiradvo

Seriál z hluboké totality, ale pro mě i česká klasika s tolika českými ikonami s hereckým průkazem, že to není v současnosti ani možné zrealizovat. Vesnice , tak jak vypadala a v mnoha případech vypadá i dnes, ikdyž je na povrchu naleštěnější ,tak pod jejím povrchem je pořád stejná. ()

710.cz

Taškařice o tom, jak nám Američan v sombreru a v mercedesu závidí život na socialistické vesnici. Já tenhle humor, kdy je každej dialog řvanej nahlas (asi aby byl vtipnější?), fakt nedávám. Ten socoptimismus kape z každýho záběru. ()

Aldante

Ja se na Chalupare muzu divat porad dokola. A pokud to ma byt "normalizacni" kultura, tak diky za ni. Protoze nic lepsiho , serialoveho, se po sametove nenatocilo. Tam jsou Pani herci. Dnes, tech dobrych je par. . ()

Welington

Po prvních dvou dílech jsem si oddychl, udělal si ještě větší pohodlí a čekal, co příjemného mi to přinese a zdali se budu bavit i dál. S lítostí musím říci, leč mám rád tvorbu z let dřívějších, že jsem snad ještě nikdy nebyl tak překvapený, zklamaný a unuděný. Seriál se vůbec nepřizpůsobuje, a přestože se snaží především parazitovat na postavách a vytvářet pro ně ideální zápletky, situace a různé humorné situace, nefunguje to. Náhle jsem se já jako divák ocitl po krk ve stoce nepravidelného a nezajímavého dění, které s každým přibývajícím dílem ztrácelo na kvalitě, kterou seriál sliboval. Herecká elita se tu opravdu snažila a tak se to utrpení minimalizovalo, ale přesto šlo pocítit. ()

Worf

Jeden z nejlepších českých seriálů, herecké špičky jsou neskutečné, kam se současné komedie hrabou, je mi líto, že momentálně,není u nás nic takového na skladě.. Medwed ()

eexDon

Für mich - 75%, - /vzhledem k roku vzniku už je to stáří dosti vidět, místy je to opravdu už dost trapný/, + /dvojka Sovák + Kemr nemá konkurenci a ten komunismus z toho není až tak cejtit/, hodnocení - taková televizní stálice a klasika, je to docela ucházející, ikdyž to není zrovna žádná hitparáda, navíc už je vidět to stáří, ale jde to ()

Zbygniev

Typická česká komedie. Kdo si chce odpočinout u televize,a dát si k tomu pivo,pak je toto to pravé. Obyčejný humor s různými komickými zápletkami našich nejlepších herců té doby,kde hlavně Menšík a Sovák nemusí své postavy příliš hrát. Nenáročný serial,ve kterém je na svou dobu minimálně politické agitace ()

LoneGunman

Teda vidět v tomhle propagandu, to už je obsese. A to říkám jako někdo, kdo je na to docela citlivý. Je to prostě příjemný, oddechový seriál, který si mě získal skvělými hereckými výkony, humorem a laskavou atmosférou. A protože nejsem ani zdaleka sám, stala se z toho (s trochou nadsázky) skoro kultovní věc. A mě to vůbec nevadí! ()

Pernicek19

Je to můj nejoblíbenější seriál s obsazením skvělých herců. :-) Navštívila jsem i tuto vesnici, kde se natáčelo, Višňová. Musím říct, že místa natáčení ne vždy byla dobře označena, ale i tak jsme navštívili některá místa. Člověk to tam pozná i bez informačních tabulí, ale většina věcí se tam už od té doby změnila. :-) Doporučuji jako prázdninový výlet. Na tento seriál se mohu také koukat dost často. Nikdy neomrzí :-D ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová