Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

Maynard.

No, pane jo... Nechápu, že sem tohle viděl snad jen 1x a že sem si o tom myslel, že je to šrágora... Teď po letech mě teda hodně překvapil tenhle drak. Záporák naprosto dokonalej, stejně děsivej jako v Mlčení jehŇátek. Atmoška taky hodně podobná, no a Hannibal boží... Oproti filmu Hannibal je tohle hodně slušnej návrat ke kořenům. To si snad někdy pustím i Hannibal. Zrození, to sem ještě neviděl. No, uvidíme. Tohle každopádně fakt skvělej napínák ()

kenkaku

Pokud byla snaha film propojit s Mlčením jehňátek, přítomnost samotného Hanibala a náznak “Clarice je tady” byl prakticky jen trapný pokus, který zabilo přeobsazení Jacka Crawforda. Tato drobnost filmu paradoxně ublížila. Tento styl detailu totiž dělá dokonalou podívanou. A kdyby se někdo obtěžovat s detaily jako je tento určitě by si dal záležet i se zbytkem. A film jako celek by byl plnohodnotný prequel dosahující kvalit originálu. ()

velkyvezir

Výborný thriller, kromě občasných scén s dr. Lecterem zde žádná spojitost s Mlčením jehňátek není a může se proto film jevit jako další způsob, jak se přiživit na slávě předchůdce, ale odmyslíme-li si toto, máme před sebou strhující a napínavý příběh. Mezi Grahamem a Lecterem nemůže být žádné jiskření, neboť Graham jen vykonal svou práci - zatkl Lectera - a nyní jen řeší další případ. Téma masových psychopatických vrahů bylo, je a bude vždy vděčným pro diváky, kterým zprostředkuje vybití svých negativních tužeb. ()

BlackTom

Celkom slušné...Po dokonalých Jahniatkach a surovom Hannibalovi je Červený drak akýsi pokojnejší (a nudnejší), no nie zlý. Edward Norton tu bol otrasný, akoby scénky s Hopkinsom točili oddelene a potom ich len spojili. Ralph Fiennes bol perfektný, najväčšie plus tohto filmu. Môj obľúbenec Harvey Keitel sa mi tu akosi nehodil (dať starého gangstra do Hannibalovskej ságy?!), skôr som bol jeho prítomnosťou nemilo prekvapený. Inak nechápem ako mohol Ratner tak príšerne domrviť X-Men: Posledný vzdor... ()

Jane18CZ

Anthony, Edward a Ralph - co víc si mohu přát, než mít je v jednom filmu? Dokonalý Lecter, roztomile krásný Ralph a třešnička Edward. K dokonalosti tohoto filmu zbývalo už málo - možná ta "jehňátkovská" atmosféra :-) ()

Rudinsky

Výborný krimithriller... Vôbec ho nepotrebujem porovnávať s predchádzajúcimi dielami, keďže koncepciou, i poňatím sú všetky tri filmy rozdielne. Preceňované "Jahniatka" a vlažný Hannibal však stoja smelo po oboch stranách tohto filmu. Na to, že Rantner je leňoch uľahčujúci si prácu spoliehaním sa na kvality hercov a nemá potrebu uplatňovať osobitý režijný štýl sú to aj tak štyri hviezdičky. A keby sa toho ujal niekto schopný (majúci v rukách okrem takmer školských trademarkov aj chuť pohrať sa s filmom na úrovni), a démonický Hopkins dostal viac priestoru, dal by som 5 a uvažoval o thrilleri roka. Je však zbytočne rozoberať tu nesmrteľnosť chrústa, a vplyv mravcov na naklonenie zemskej osi, a tak objektívne treba povedať, že je to kvalitnýn no odfláknutý thriller, v ktorom každý herec predvádza výborný výkon a ťahá to za Rantnera. Obzvlášť Fiennes a dvojka Keitel - Norton. A vôbec netreba byť zaujatý 85% ()

Mistickzz

Tretí a vlastne prvý diel mi prišiel síce najslabší, no napätie, herecké výkony a hudba prekonávajú slabšie články filmu (menej zvládnutá réžia, odfláknuté vzťahy medzi postavami). Ale čakal som horší film. 73% ()

Evonichna

Skvělý Ralph Fiennes, klasický Anthony Hopkins. Na Mlčení to ale nemá ani trochu - postava Lectera je dost potlačená a na můj vkus i trochu zbytečná. Scénář by chtěl taky v místech dotáhnout. ()

hEmy_

Narozdíl od přeceňovaného Mlčení jehňátek má tento první díl triologie mnohem promyšlenější zápletku, která si s divákem hraje až do konce a Hannibal Lecter se objevuje pouze pokud má co říct, ne jen jako rekvizita. ()

HiddenDragon

Slusny thriller, na kterem je nejlepsi zacatek a konec. Vsechno mezi pak osciluje mezi drzou kopii "Mlceni jehnatek (SotL)" a prumernou detektivkou. Neni to spatny film, herci se s tim poprali solidne: misto zenskych detektivu tu mame E. Nortona, ktery se na roli hodi; a je tu i stary znamy Crawford, i kdyz ho hraje H. Keitel. Po zbytecne uchylnem a spis hororovem nez detektivnim Hannibalovi (2001) prichazi treti dil jako prequel, ktery se vraci ke korenum. Ale prave ze az prilis, vpodstate cele tema je lajdacka kopie SotL. Ale co mi nejvic vadi na jakemkoliv thrilleru, a proto na me Red Dragon pusobi jako prumer, ze mi v nem podvedome cosi nesedi. Detektivka musi byt logicka, s dobre vyprofilovanymi charaktery. Ale tady byla postava vraha nedotazena. Je sice hezke, ze jmeno Fiennese neni na obalu dvd, ale kdyz ho prcnou do titulku, je veskera zahada tatam a jen cekate kdy se "Voldemort" objevi. A i pak jsem mel pocit, ze vetsi strach budil prave potterovsky zaporak, nez tento "draci muz". Ani jeho neustale zminovanou promenu jsem nepochopil. Jakysi motiv z Blakeovy basne (ktery mimo anglickou kulturu neni tak znamy, aby se obesel bez dalsiho vysvetleni) mi proste nestacil k pochopeni, o co "drakovi" jde a proc pacha vrazdy. (spoilery) Logictejsi je druhe vysvetleni jeho osobnosti, ze jde o zneuzivaneho chlapce, ktery se zmenil v schizofrenniho maniaka. Ale kde prisel k tomu tetovani, proc zrovna ten "drak", proc uplnek, proc zrovna takove obeti...to se divak proste nedovi. Navic vrazdy z prvni pulky filmu, ktere vzbuzuji ocekavani sileneho monstra, jaksi vyzni naprazdno, protoze velmi znamy Fiennes se na tuto roli proste nehodi, navic jeho chovani (jakmile se ve filmu objevi) nepusobi tak desive jak bych chtel, a proto mi to cele zkratka nesedi. Vrah v takovem thrilleru ma byt nekdo neokoukany, novy. A pokud mozno vysinuty. Neco jak Norman Bates v Psychu. Zvlast ve srovnani se SotL, kde mel vrah podradnou roli, a dulezitejsi byl Lecter. Ten ma ovsem tady velmi okrajovou, nedomysenou ucast, a o to vic by mel byt vrah propracovany, uveritelny a podle meho nazoru pochopitelny. A to proste neni. ()

iXtr3m3

Už to nie je ono, ale stále sa to dá pozerať. Nikdy by som nebol povedal, že pri toľkých slávnych menách môže ísť kvalita dole, ale stáva sa. ()

Hopper

Pomerne verná kópia literárnej predlohy. Napriek tomu - kniha je kniha, a aj keď tento pokus dopadol lepšie ako pôvodný, atmosféra knihy je ďaleko napínavejšia. Hopkins sa už na môj vkus snaží byť až príliš "ujetý" a je to skôr na škodu veci. V Silence of the Lambs bol podstatne lepší. Takže - nadpriemerné, ale nie dokonalé. ()

1860

Škoda, čekal jsem trochu něco jiného, ale nakonec mi to připadalo jako remake jehňátek... přesto film vás zaujme a nepustí vás si jít pro nové pivo.. ()

wosho

Velmi dobrá krimi se spoustou hereckých hvězd,solidní režií,jenže bez toho co měli Jehňátka,či co zas Haninibal.Když celou sérii přirovnám k jídlu tak tento drak je obyčejná smažák s hranolkama co chutnají každému,ale o opravdových hodech si každý dá něco lepšího ()

Holina

Už se o kvalitách Červeného draka napsalo mnoho, a je to zřejmě jeden z těch rozporuplnějších kousků. Já jsem s ním v zásadě spokojen, o Lectera tu vlastně vůbec nejde, je tu spíš jenom pěšák, který popostrkuje nechápavého detektiva blíže k vyšetření případu. Skvělý Fiennes a Norton (opravdu jsem to napsal?) a standardně vynikající ikdyž takřka neviditelný Hopkins. ()

Sten-li

Krimi thriller vznášející se někde lehce nad průměrem a s Hannibalem Lecterem v pozadí...Okamžiky napětí apod. se sem tam objeví, ale oproti Mlčení jehňátek a Hannibalovi tento "díl" tak trochu zaostává. 60% ()

Hanys_

Jako samostatný thriller to obstává na jedničku. A ani ve srovnání s předešlými "Hannibalovými příběhy" Red Dragon rozhodně neztrácí...Plusem je určitě mrazivá atmosféra a hlavně to hvězdné obsazení v čele s Nortonem a dost děsivým Fiennesem, který zastínil i samotného Hopkinse. 8/10 ()

Paity

Červený drak je pro mě osobně nejpovedenější díl série. Možná to mnozí stejně nevidí, ale líbí se mi, jak je doktor Lecter jen poradcem a snaží se (někdy více a někdy méně) dopadnout vraha dívek. Takovýhle model se mi zamlouvá mnohem více. Navíc ubylo kanibalismu, což kvituji. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami